انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 9 اردیبهشت1403 - 12:15am

پاسخ به موضوع  [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 108 , 109 , 110 , 111 , 112 , 113 , 114 ... 197  بعدی
 اپراتوری و اعلام نتایج و عملکرد نقطه زن فلزجو PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

selam aleyküm ustam;

felezjoo pi toprakta çok ses yapıyor sensitivi 13 den sonra.

acaba hata yaptığım bir konumu var?

yardımlarınız için teşekkür ederim.
دوستان سوال این بنده خدا اینه
فلز جو سر زمین خیلی صدا در میاره سنس بعد ۱۳
علت این خطا ها که مرتکب میشم چیه؟
از کمکتون ممنونم
میتونین راهنمایش کنین؟

انان که دستی را که نانشان میداد گاز گرفتند
محکومند به بوسیدن پاهایی که لگدشان می زند.

سه شنبه 10 اسفند1395 - 10:03pm
مدیر کل
مدیر کل

وقتی مدار رو با یک فیبر دیگه و حتی برخی تغییرات در قطعات و بدون در نظر گرفتن فایل راهنما و مباحث اپراتوری که در اونجا مطرح شده ؛ بسازن و استفاده کنن ما نمیتونیم کمک خاصی بکنیم!

سه شنبه 10 اسفند1395 - 10:11pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

تشکر مهندس حمید بهش میگم.

انان که دستی را که نانشان میداد گاز گرفتند
محکومند به بوسیدن پاهایی که لگدشان می زند.

سه شنبه 10 اسفند1395 - 10:21pm

با سلام و تقدیر از زحمات مهندس حمید و آقا مجتبی عزیز.
در بخش فروشگاه تایپیک فروش نقطه زن فلزجو لینک تست دستگاه قرار داده شده که با توجه به قفل بودن تایپیک مذکور به ناچار مطلب را در اینجا مطرح کردم.
با دیدن ویدئو دو نکته به نظرم رسید که خواستم به عرضتان برسانم.توضبح اینکه من قبلا با دستگاه های جنسیس، ام دی ال 8500 سری اول، جی پی 3000، گلکسار3500 و اخیرا زد وان کار کردم.قبل از اینکه در موقعیت کار قرار بگیرم اقدام به تست و قلق گیری از دستگاه می کردم.اغلب دستگاه های یاد شده در مرحله تست جواب خوبی میدادند ولی در عمل تا حدودی ناامید کننده بودند! بعدها فهمیدم که بر نحوه تست من ایراداتی وارد بود.اول اینکه جنس فلز مدفون شده استیل بود و همانطوریکه میدانید استیل بهترین و روی بدترین پاسخ را در پالسی ها دارند.مفرغ(با توجه به ناخالص بودن فلزات آنزمان) و طلا نیز پاسخ ضعیف تری نسبت به استیل دارند.بقیه فلزات مدفون (به استثنای نقره) نیز رفتاری مشابه دارند.بنابراین از دیدگاه بنده تست درست بایستی با فلزی انجام گیرد که به دنبالش هستیم تا توقع واقع بینانه ای از برد دستگاه داشته باشیم.در این خصوص من از مفرغ در تست ها استفاده می کنم.
نکته دوم اینکه اکثر پالسی ها بغیر از سری جی پی(آنهم نه مطلقا) در هنگام کاوش نویز زمین دارند.بعبارتی املاح معدنی خاک را نیز سنس می کنند و اپراتور بایستی حین حرکت از بالانس بودن دستگاه مطمئن باشد وگرنه نسبت به بالانس دستگاه اقدام کند.بنابراین اینکه لوپ ثابت باشد و فلز در زیرش جابجا شود با شرایط واقعی کاوش همخوانی ندارد و نشاندهنده قدرت تطبیق وسیله با زمین نیست.
به نظر بنده درست آنست که فلز ثابت بوده و دستگاه پس از بالانس صحیح طوری هدف را مشخص کند که اپراتور آنرا با رگه های معدنی اشتباه نگیرد.
در خاتمه لازم میدانم مراتب قدردانی خود از زحماتی که شما دو بزرگوار در این راه متحمل شدید ابراز نمایم و اینکه این پیشنهاد صرفا جهت بهبود شرایط تست عنوان شده و ایرادی را متوجه دستگاه نمی نماید. :)

جمعه 13 اسفند1395 - 4:38am
مدیر کل
مدیر کل

خیلی ممنون از شما.
مواردی که فرمودین تقریبا درست هست و این مسائل رو بارها در انجمن مطرح کردیم. با این حال اون فیلمها توسط اقا مجتبی و دوستانشون گرفته شده و طبیعتا میتونه بهتر از این باشه. این موارد بعلاوه موارد دیگری رو بنده به ایشون منتقل کردم و ایشالا فیلمهای بهتری هم تهیه میکنن.
توجه کنین ما هیچ وقت نگفتیم که طرح فلزجو اعجاز جدیدی مابین فلزیابهاست! چون همه فلزیاب ها از یک سری اصول کاری مشترک پیروی میکنن و حدود عملکرد مشابهی دارن. تنها کاری که بنده انجام دادم توجه به تمام فاکتورهای دخیل در عملکرد یک فلزیاب پالسی بوده و همه پارامترها بصورت تنظیم دیجیتال در اختیار اپراتور گذاشته شده تا دستش باز باشه. لذا اگر شما ضعفی در کار سایر دستگاههای پالسی دیدین که مشترک بوده دلیلی نداره که فلزیاب پالسی فلزجو خیلی متفاوت از اونها باشه! با این همه بنظر من یک فلزیاب پالسی با این مختصات بهترین وسیله ای هست که میشه بعنوان یک سیستم نقطه زن جهت دفینه یابی استفاده کرد.
با توجه به سیستم و زمینه کاربرد فلزیابها بنظر من مقایسه با لورنز میتونه بهتر باشه چرا که سیستمهایی نظیر مینلب جهت دفینه یابی شرایط خوبی ندارن. در این مورد یکی از دوستانی که چندی قبل از آقا مجتبی دستگاه گرفتن اطلاع دادن در محوطه ای که قبلا با لورنز کاوش کرده بودن و چیزی سنس نشده بود ؛ مجددا با فلزجو کاوش کردن و سنس واضح داشتن که در نهایت در عمق 2.5 متری موفق به خارج کردن فلز شدن! نظیر این رو چند بار دیگه هم از سایر دوستان شنیدیم. در واقع فلزجو اگر با تنظیمات مناسب و اپراتوری صحیح استفاده بشه میتونه کمی از لورنز هم بهتر و قویتر جواب بده و از نظر من همین کفایت میکنه.

جمعه 13 اسفند1395 - 3:58pm
مدیر سایت
مدیر سایت

احسنت مهندس حمید کاملا صحیح میفرمایید . موافقم . آقا مجتبی باید با ظروف مسی و دیس های قدیمی مسی هم تست بگیره و موقع سنس ال سی دی دستگاه و تنظیمات رو بخوبی بیان کنه تا برای دوستان بهتر قابل حضم باشه ! این دستگاه افتخاره همه اعضا فلزجو هست و همچین ایران . زنده باشی

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

جمعه 13 اسفند1395 - 5:30pm
مدیر سایت
مدیر سایت
آواتار کاربر

ممنون اقا مهدی عزیزکه تجربیات خوبتونو به اشتراک میزارین.صددرصد اپراتوری مهمه و مخصوصا تجره.دوروز پیش کوهستان بودم در بالاتریا ارتفاعات که بعضی جاها برفها اب شده بودن ولی بعضی جاها همچنان برف وجود داشت بخاطر همین بعضی از قسمتهای تپه ها یا زمینهای پایین دستی نم و خیس بود بعضی جاها نه خشک بودن.منطقه ای که بودیم قدمت بالایی داشت و خیلی هم مهم بود یه قسمتی رو در طول یه راستا که حدود 200میتر میشد سه نقطه رو با ردیاب گرفتم هر چند تشخصیم این بود خطاست چون دیگه بعد این همه انتن زنی جایی که فلز باشه برامون مشخصه جایی هم خطا باشه مشخصه گفتم یه محکی فلزجوور بزنم اون سه نقطه رو چک کردیم با لوپ1 اصلا نگرفت یه تک بوقی داشتم ولی ملاک من نبود بعد این سه نقطه یه 10 متر پایین تر رفتم دیدم فلزجو صداش دراومد چن تا تست زدم دیدم خطاست اصلا اجازه حفاری ندادم.اول اینکه وقتی عدد ای دی تند تند عوض میشه و عدد تقریبا ثابتی نداریم این یعنی خطا.بعدشم از چهار جهت میرفت رو ش یه طرف میگرفت یه طرف نمیگرفت بعدشم چون حجمی هم نداشتم که این شد تشخیص دادم خطاست.باز یه ساعت پیاده روی کردیم رفتیم روی نوک تپه که باستانی بود قبرم بود نصف تپه خشک بود نصفش خیس دقیقا اونجایی که خیس بود بخاطر اب شدن برفا سنس داشتم دیدم از دوجهت سنس دارم و لی از دوطرف دیگه ضعیفه تشخیص دادم خطاست در ثانی با اینکه خیلی هوا سرد بود بادم میزد تو دل تاریکی شب هم بود لوپ60رو زدم دیدم باز گرفت لوپ30 رو زدم دیدم باز گرفت اینجا تشخیص دادم خطاست و هدفم هم سطحی هست که دیگه برگشتیم اومدیم

درکوی نیک نامان...ماراگذر ندادند

شنبه 14 اسفند1395 - 10:48am
مدیر سایت
مدیر سایت
آواتار کاربر

مهدی نوشته است:
احسنت مهندس حمید کاملا صحیح میفرمایید . موافقم . آقا مجتبی باید با ظروف مسی و دیس های قدیمی مسی هم تست بگیره و موقع سنس ال سی دی دستگاه و تنظیمات رو بخوبی بیان کنه تا برای دوستان بهتر قابل حضم باشه ! این دستگاه افتخاره همه اعضا فلزجو هست و همچین ایران . زنده باشی

در ضمن من با لوپ60 یه فیبر مسی 25در25 رو با تست زیر خاک تو بصورت طاقچه ای تو عمق یک مترو بیست راحت زدم با صدای واضح البته بازم کمی بیشتر هم میتونستم بزنم. گفتم دوستان در جریان باشن

درکوی نیک نامان...ماراگذر ندادند

شنبه 14 اسفند1395 - 11:00am
مدیر سایت
مدیر سایت

ممنون رامین جان بسیار عالی اصول تشخیص خطا در نقطه زنی با فلزجو رو رعایت کردی احسنت دادا . موفق باشی @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 14 اسفند1395 - 1:09am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان واستادحمیدعزیزسلام
یه جاکه حدودا100یا150سکه توتقریبا2متری باشه بهترین تنظیمات برای لوپ60انکبوتی که با گرافیت شیلدشده چیه .ممنون میشم اگرراهنمایی کنید.

یکشنبه 15 اسفند1395 - 1:59pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 108 , 109 , 110 , 111 , 112 , 113 , 114 ... 197  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Majestic12 و 39 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure