انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 4:33pm

پاسخ به موضوع  [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 107 , 108 , 109 , 110 , 111 , 112 , 113 ... 197  بعدی
 اپراتوری و اعلام نتایج و عملکرد نقطه زن فلزجو PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درود بر شما :ymhug:
بله درست میفرمایید :)

حالا تصور کنید که تعدادی فلز کوچک و پراکنده در عمق کم داریم که هم با لوپ بزرگ و هم با لوپ کوچک قابل سنس هستند و میتری شبیه به تعدادی کوزه یا حتی ذرات یا هر چیز دیگه دارن (از نظر تئوری میتونه وجود داشته باشه) آیا راهی برای تمایز هست؟؟
ممکنه این فلزات پراکنده مربوط به مخلوطی از تعدادی سکه ی طلا و تعدادی اشیای کوچک آهنی باشه که دستگاه نتونه تفکیک کنه! و یا تعدادی سکه ی طلا در عمقی که دستگاه توانایی تفکیک نداشته باشه اما سنسی شبیه به تعدادی کوزه یا ذرات داشته باشه!!

با سپاس @};-

دوشنبه 25 بهمن1395 - 4:09pm

سلام دوستان
یکه نکته خوب که در مورد اپراتوری یاد گرفتم شاید بدرد بخوره اینه که اگر ما بعداز بالانس با زمین مطئن بشیم جایی که سنس شده خطا نیست و ذرات نیست خودم عملی امتحان کردم .شما بعداز بالانس اگر جایی رو گرفتی بهترین راه برای اینکه بدونید فلز گرفتین اینه که روی نقطه دستگاه رو بالانس کنید اگر به هیچ وجه بالانس نشد حتما یک فلز گرفتید .ا واگر بالانس شد شما ذرات گرفتید .یا فلز نیست و ممکنه سفال باشه .لبته اینم بدونید بعضی فلزها ممکنه تو تفکیک با ارزش بزنه ولی مثلا حلبی باشه چون من امتحان کردم در 176 سانتی با دستگاه روی آنالیز با ارزش نشون داد ولی حلبی بود که مدتها زیر خاک مونده بود.حتی بهترین دستگاهها هم خطا ی تفکیک دارن .اپراتوری از خود دستگاه مهمتره

سه شنبه 26 بهمن1395 - 6:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

redyab2016 نوشته است:
سلام دوستان
یکه نکته خوب که در مورد اپراتوری یاد گرفتم شاید بدرد بخوره اینه که اگر ما بعداز بالانس با زمین مطئن بشیم جایی که سنس شده خطا نیست و ذرات نیست خودم عملی امتحان کردم .شما بعداز بالانس اگر جایی رو گرفتی بهترین راه برای اینکه بدونید فلز گرفتین اینه که روی نقطه دستگاه رو بالانس کنید اگر به هیچ وجه بالانس نشد حتما یک فلز گرفتید .ا واگر بالانس شد شما ذرات گرفتید .یا فلز نیست و ممکنه سفال باشه .لبته اینم بدونید بعضی فلزها ممکنه تو تفکیک با ارزش بزنه ولی مثلا حلبی باشه چون من امتحان کردم در 176 سانتی با دستگاه روی آنالیز با ارزش نشون داد ولی حلبی بود که مدتها زیر خاک مونده بود.حتی بهترین دستگاهها هم خطا ی تفکیک دارن .اپراتوری از خود دستگاه مهمتره

ممنون از بیان نظرتون اما..
فکر نمیکنم این روش علمی باشه چون فلزیاب بر اساس رسانایی یک هدف اون رو از زمین اطراف مشخص میکنه پس چیزیکه از نظر ما خطا هست برای فلزیاب هدفی دارای رسانایی خاص هست پس خطا بی معنیه!
و بالانس روی چنین مناطقی تنها به کاهش برد فلزیاب منجر خواهد شد و حتی اگه فلز با میتر ضعیف باشه باز هم فلزیاب بالانس خواهد شد!
اگر اشتباه میکنم از استاد حمید تقاضا دارم که اصلاح کنند..

با سپاس @};-

چهارشنبه 26 بهمن1395 - 3:17am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهرافرین نوشته است:
بله درست میفرمایید :)

حالا تصور کنید که تعدادی فلز کوچک و پراکنده در عمق کم داریم که هم با لوپ بزرگ و هم با لوپ کوچک قابل سنس هستند و میتری شبیه به تعدادی کوزه یا حتی ذرات یا هر چیز دیگه دارن (از نظر تئوری میتونه وجود داشته باشه) آیا راهی برای تمایز هست؟؟
ممکنه این فلزات پراکنده مربوط به مخلوطی از تعدادی سکه ی طلا و تعدادی اشیای کوچک آهنی باشه که دستگاه نتونه تفکیک کنه! و یا تعدادی سکه ی طلا در عمقی که دستگاه توانایی تفکیک نداشته باشه اما سنسی شبیه به تعدادی کوزه یا ذرات داشته باشه!!

با سپاس @};-

و اما جواب رو خودم میدم ولی اگر دوستان معتقدند که راه دیگری هم هست خوشحال میشم که نظرشون رو بیان کنند :ymhug:

بنظر من تنها راه علمی موجود همون تنها راه عملی موجود هست!

یعنی "حفاری" :D

پس حفار باشید ;)

@};-

چهارشنبه 26 بهمن1395 - 3:21am
مدیر کل
مدیر کل

redyab2016 نوشته است:
سلام دوستان

خسته نباشین.
همونطور که مهرافرین عزیز فرمودن این روش صحیح نیست! درسته که اگر فلز نزدیک لوپ باشه دستگاه بالانس نمیشه و خطای لوپ میده ولی اگر چنین اتفاقی نیفتاد اصلا دلیل نمیشه که حتما فلز اونجا نباشه! در واقع حضور فلز اگر از حدی به لوپ نزدیک تر باشه و سنس کاملا قوی داشته باشه منجر به این میشه که دستگاه بالانس نشه. در صورتی که سنس ضعیف تر باشه و در واقع فلز دورتر باشه دستگاه بالانس میشه ولی دیلی اتوماتیک لوپ بیشتر از حد عادی اعلام میشه که این خودش نشانه دیگری هست. اگر هم سنس نسبتا ضعیف باشه کلا روی بالانس و دیلی لوپ اثری نمیذاره. لذا بهتره روی چنین روشی حساب نکنین. بنظر من اگر جایی دستگاه بالانس نشد یا دیلی لوپ غیر عادی اعلام کرد باید چند متر از محوطه دور بشین و دستگاه رو بطور عادی بالانس کنین و سپس به سمت محوطه مورد نظر حرکت کنین و اونجا رو بررسی کنین. عدد میتر سنس و مشخصات تفکیک همه اطلاعات لازم رو به شما میده.
ما در این دستگاه و اصولا هیچ دستگاهی مطلقا تفکیک با ارزش و بی ارزش نداریم! خواهشا این بحثهایی که فروشندگان و مدعیان سالهاست مطرح میکنن رو دور بریزین! در فلزیابی فقط و فقط یک تفکیک با دقت بالا امکانپذیره و اون هم جداسازی آهن از غیر آهن هست. فکر میکنم این خیلی با لفظ با ارزش و بی ارزش تفاوت داشته باشه! اصولا کلمه تفکیک در فلزیابها بمعنی جداسازی آهن هست. چون هیچ فاکتور دیگری بجز بررسی مغناطیس برای جدا کردن فلزات مختلف از هم وجود نداره و مغناطیس هم تفاوتی هست که فلزات گروه آهن با سایر فلزات دارن. در خصوص حلبی بدلیل اینکه سطح فلز برای فلزیاب اهمیت بیشتری داره و حلبی هم روکش قلع داره همونطور که در راهنما عرض شد تشخیص اغلب بسیار مشکل هست.

چهارشنبه 27 بهمن1395 - 4:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سپاسگزارم استاد گرانقدر :x
بالاخره شاگرد شماییم دیگه :ymblushing:
همیشه سالم و سربلند باشید @};-

پنج شنبه 27 بهمن1395 - 1:42am

با درود خدمت آقای مهرآفرین نه علمی نیست فقط یک تجربه بود که انجام دادم .

پنج شنبه 28 بهمن1395 - 12:56pm

با درود خدمت مهندس حمید .ممنون از نظر شما .پس بخاطر قلع بوده.منظور همون غیر آهنی و غیر آهنی است به هر حال تقریبا چیزای غیر آهنی معمولا با ارزش حساب میشه رو همون حساب گفتم. مثلا مس هم با ارزش حساب میشه

پنج شنبه 28 بهمن1395 - 12:59pm

mohamadreza نوشته است:
shakib نوشته است:
تشکرجهت این تایپیک.
درحین کاووش مراقب فلزات سطحی مثل قوطی کنسروی درب های نوشابه پوست ساندیس باشید که جای فلزات نرم اشتباه نگیرید.

ممنون شکیب جان،میشه بفرمایید چجوری؟ اگه امکان داره از ب بسم اله توضیح بدین بهتره، میخوام اگه امکانش هست از ابتدا توضیح بدین که وقتی ما از هدفی که تو منطقه هست هیچگونه اطلاعاتی نداریم،نظیر جنس و ابعاد و عمق،بنظرتون اول از چه سایز لوپی استفاده کنیم؟تنظیمات فرکانس و..... راچه اعدادی قرار بدیم؟ اگه سنسی نداشتیم حرکت بعدی ما چی باید باشه؟تنظیمات رو عوض کنیم یا لوپ بزرگتر یا کوچیکتر ببنیدیم؟ ببخشید دیگه کلا گفتم ما مبتدیها رو راهنمایی کنید لطفا ^:)^

سلام و درود
دوست عزيز شما ميتونيد براي محكم كاري در امر سنس فلز از سه لوپ شصت و يك و دو استفاده كنين كه هم ميتونين متراژ رو راحت بدست بيارين هم اينكه اگر فلزي سطحي و كوچك باشه با لوپ شصت به راحتي تشخيص داده بشه و حفاري بيمورد نداشته باشين در ضمن به ياد داشته باشين كه به طور مثال يك النگو در عمق دو متري با لوپ يك سنس نخواهد شد از رو تجربيات عرض ميكنم اگه ردياب داشته باشين ردياب اون النگو رو ميتونه نقطه بزنه ولي نقطه زن با لوپ يك متري نميتونه
موفق باشين

پنج شنبه 28 بهمن1395 - 2:50pm
مدیر کل
مدیر کل

redyab2016 نوشته است:
با درود خدمت مهندس حمید .ممنون از نظر شما .پس بخاطر قلع بوده.منظور همون غیر آهنی و غیر آهنی است به هر حال تقریبا چیزای غیر آهنی معمولا با ارزش حساب میشه رو همون حساب گفتم. مثلا مس هم با ارزش حساب میشه

خواهش میکنم.
خب اگر مس و آلومینیوم و ... با ارزش تلقی میشن پس مشکلی نیست! :D
توجه داشته باشین در دستگاه ما همونطور که در راهنما عرض کردم مساله حذف آهن کمی سختگیرانه در نظر گرفته شده تا احتمال حذف اهداف مشکوک به با ارزش کاهش پیدا کنه. بنابراین اگر عدد تفکیک یا ID از حد 75 بیشتر باشه دیگه دستگاه بطور خودکار حذف آهن رو انجام نمیده. مساله ای که در مورد آهن زنگ زده وجود داره این هست که بعضا عدد تفکیکش از 75 بیشتره و لذا دستگاه حتی در صورت مثبت بودن نتیجه محاسبات مربوط به آهنی بودن هدف ترجیحا هدف رو آهنی اعلام نمیکنه ولی شما میتونین خودتون به میتر آهن یا عدد فرو توجه کنین و حدس بزنین که ممکنه هدف آهن زنگ زده باشه. مثلا اگر عدد تفکیک حدود 80 بود ولی میتر آهن منفی بود احتمال زیادی داره که با آهن زنگ زده بزرگی مواجه باشین.

پنج شنبه 28 بهمن1395 - 2:55pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 107 , 108 , 109 , 110 , 111 , 112 , 113 ... 197  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 19 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure