انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 4 اردیبهشت1403 - 1:38am

پاسخ به موضوع  [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 106 , 107 , 108 , 109 , 110 , 111 , 112 ... 197  بعدی
 اپراتوری و اعلام نتایج و عملکرد نقطه زن فلزجو PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
mahmood51 نوشته است:

سلام مهندس جون. ولی چرا اون فیلمو در هر دو سایت بگونۀ غیر قابل دانلود گذاشتید؟!! در هر دو سایت دقیقاً این فیلمه که دانلود نمیشه. امکانش هست فرم دانلودشدنی بذارید؟ ممنونم

در آپارات که دکمه دانلود وجود داره! به قسمت زیر فیلم دقت کنین یک دکمه شبیه ابر هست که میتونین با کیفیتهای مختلف دانلودش کنین. دانلود از یوتیوب هم ابزار خاص خودش رو لازم داره. اگر روی سیستم خودتون برنامه ای برای دانلود از یوتیوب ندارین میتونین ادرس فیلم یوتیوب رو در سایت زیر وارد کنین تا براتون دانلود کنه:
http://www.clipconverter.cc

مهندس جون. ممنونم. دقیقاً این فایل در هر دو سایت ایراد دانلود داشت. که البته در آپاراتش رفع شده ولی در یوتیوب کماکان باقیست. چرا که دانلود از آپارات و یا یوتیوب رو بنده خیلی وقته به راحتی انجام میدم. ولی این فیلم نمیشد. سایت پیشنهادی شما هم برای لینک یوتیوبیش کار نمیکنه.

جمعه 22 بهمن1395 - 11:29pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
من هر دو مورد رو چک کردم مشکلی نداشت. در مورد سایت دانلود از یوتیوب که اشاره کردم باید لینک اصلی فیلم یعنی https://www.youtube.com/watch?v=otpG2PLzzGw رو درش وارد کنین و بعد با هر فرمت یا کیفیتی که بخواین براتون تبدیل میکنه و میتونین دانلود کنین. البته مشخصه که هم یوتیوب و هم سایتی که عرض شد نیاز به فیل شکن مناسب دارن!

جمعه 22 بهمن1395 - 11:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درود به دوستان و اساتید گلم :ymhug:

موردی که برای جناب hadilg پیش اومد دقیقن برای من هم اتفاق افتاد!
یعنی محلی با حجم تقریبی 1×1 با لوپ یک متری سنس شد که تمام مشخصات فلز حقیقی بودن رو داشت از جمله مرکزیت سنس و ثبات در مرکز..
ولی با ده سانت خاکبرداری سطحی به کل ناپدید شد!!
من خیلی روی این قضیه فکر کردم و با استاد حمید هم کلی مشورت کردم در نهایت به این نتیجه رسیدم که تمام روشهایی که پیش از این برای تشخیص آلودگی گفته شد کاملن قابل نقض هست! همونطور که تمام روشهایی که برای تشخیص فلزی بودن هدف گفته شد!
این روشها فقط کمی احتمال رو برامون مشخص میکنه ولی اصلن قابل اتکا نیستند..
همیشه در هر نقطه ای که دستگاه چیزی رو سنس کرده باشه هم احتمال فلزی بودن هدف هست و هم احتمال آلودگی بودن هدف و به هیچوجه نمیشه با قاطعیت گفت که در این محل صد در صد آلودگی هست یا فلز!
پس تنها کار منطقی حفاری خواهد بود.
چه بسا که هدفی رو به ظن آلودگی بودن رها کنیم ولی نباشه!!
پس همیشه این شک و تردید وجود خواهد داشت..بنابراین باز هم بهترین کار حفاری هست..

ولی تنها کار منطقی در محل سنس استفاده از لوپهای متفاوت (اندازه های متفاوت) هست،
با این روش احتمالن میشه آلودگی سطحی رو تشخیص داد که البته باید ثابت بشه..
ضمن اینکه تشخیص آلودگی سطحی کمک چندانی هم نخواهد بود!

حفار باشید :D

@};-

شنبه 22 بهمن1395 - 2:51am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام اقای مهرافرین
منظورشمااینه که مثلا یک جاسنس داشتی اگرزرات باشه بالوپ مثلا 60زدیم نشون دادهمون جاراهم بالوپ30یا20بزنیم اگرنشون دادمیشه زرات.
به نظراساتیدبهترنیست .دراین مواقع ازپوین پونتراستفاده کرداگراونم بزنه میشه کاملا ستحی .البته من درحدسوال دارم میپرسم
ممنون

یکشنبه 23 بهمن1395 - 1:03am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهرافرین نوشته است:
درود به دوستان و اساتید گلم :ymhug:

موردی که برای جناب hadilg پیش اومد دقیقن برای من هم اتفاق افتاد!
یعنی محلی با حجم تقریبی 1×1 با لوپ یک متری سنس شد که تمام مشخصات فلز حقیقی بودن رو داشت از جمله مرکزیت سنس و ثبات در مرکز..
ولی با ده سانت خاکبرداری سطحی به کل ناپدید شد!!
من خیلی روی این قضیه فکر کردم و با استاد حمید هم کلی مشورت کردم در نهایت به این نتیجه رسیدم که تمام روشهایی که پیش از این برای تشخیص آلودگی گفته شد کاملن قابل نقض هست! همونطور که تمام روشهایی که برای تشخیص فلزی بودن هدف گفته شد!
این روشها فقط کمی احتمال رو برامون مشخص میکنه ولی اصلن قابل اتکا نیستند..
همیشه در هر نقطه ای که دستگاه چیزی رو سنس کرده باشه هم احتمال فلزی بودن هدف هست و هم احتمال آلودگی بودن هدف و به هیچوجه نمیشه با قاطعیت گفت که در این محل صد در صد آلودگی هست یا فلز!
پس تنها کار منطقی حفاری خواهد بود.
چه بسا که هدفی رو به ظن آلودگی بودن رها کنیم ولی نباشه!!
پس همیشه این شک و تردید وجود خواهد داشت..بنابراین باز هم بهترین کار حفاری هست..

ولی تنها کار منطقی در محل سنس استفاده از لوپهای متفاوت (اندازه های متفاوت) هست،
با این روش احتمالن میشه آلودگی سطحی رو تشخیص داد که البته باید ثابت بشه..
ضمن اینکه تشخیص آلودگی سطحی کمک چندانی هم نخواهد بود!

@};-

درود برشما و دوستان گرامی
معمولا بیش از 90% این جور سنسهای دستگاه که شما میفرمایید ، مربوط به سنس سفال می باشد ، چنانچه بیشتر حفاری را ادامه میدادید به احتمال بسیار زیاد در عمق بین 1 تا 1.5 متری به خورده های سفال برمیخوردید
پیروز باشید @};-

یکشنبه 23 بهمن1395 - 1:53am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

جواد64 نوشته است:
سلام اقای مهرافرین
منظورشمااینه که مثلا یک جاسنس داشتی اگرزرات باشه بالوپ مثلا 60زدیم نشون دادهمون جاراهم بالوپ30یا20بزنیم اگرنشون دادمیشه زرات.
به نظراساتیدبهترنیست .دراین مواقع ازپوین پونتراستفاده کرداگراونم بزنه میشه کاملا ستحی .البته من درحدسوال دارم میپرسم
ممنون

درود بر شما..
بله دوست عزیز با اینکار میتونید سطحی بودن محل سنس رو مشخص کنید که با توجه به میتر و حجم میشه براحتی تشخیص ذرات بودن رو داد
اما با توجه به اینکه برامون سطحی بودن هدف سنس شده معلوم شد دلیلی نداره محض ارضای کنجاوی خودمون هم شده حفاری نکنیم!!
اما اگه هدف مورد سنس کمی عمیقتر باشه در نهایت باز هم مجبور به حفاری هستید زیرا هیچ راه دقیقی نداره که با فلزیاب به قطعیت برسید!
اما اینکه میتر سنس در این مواقع و با استفاده از لوپهای مختلف چه اطلاعاتی رو میتونه برامون آشکار کنه چیزی هست که هنوز برام روشن نیست تا تحقیقات بعدی..ضمن اینکه فرق چندانی هم نمیکنه زیرا با دستگاه فلزیاب حفاری همیشه بهترین راه هست..
کسانی رو میشناسم که بدون دستگاه هرشب میرن و یک منطقه رو حفاری میکنند!! :|
پس حفاری با دستگاه مسلمن نتیجه بخش تر خواهد بود! ;)

@};-

یکشنبه 23 بهمن1395 - 2:27am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

kurosh نوشته است:
درود برشما و دوستان گرامی
معمولا بیش از 90% این جور سنسهای دستگاه که شما میفرمایید ، مربوط به سنس سفال می باشد ، چنانچه بیشتر حفاری را ادامه میدادید به احتمال بسیار زیاد در عمق بین 1 تا 1.5 متری به خورده های سفال برمیخوردید
پیروز باشید @};-

درود بر شما دوست گرامی :ymhug:

در این مورد بخصوص محل مورد سنس فضایی بین دو تخته سنگ بود که شبیه زمینی با گل سیاه بود، بعد از حفاری مشخص شد که اون دو تخته سنگ در اصل یه صخره بزرگتر هستند که تا عمق کوه ادامه داره!! :))
و گلی که در اون سطح جمع شده بود نوعی رسوب بوده..

ولی این سوال پیش میاد که اگه سفال باشه آیا با لایه برداری سطحی دیگه نباید سنس بشه؟!

@};-

یکشنبه 23 بهمن1395 - 2:35am
مدیر سایت
مدیر سایت

با سلام از ارائه تجربیات همه عزیزان خرسندم و تشکر میکنم
باید عرض کنم که تست های زیادی رو بنده با فلزجو پشت سر گذاشتم ، و مطالب دوستان رو در بالا مطالعه کردم متأسفانه دوستان هنوز در کیفیت سنس و تشخیص مکان مقداری کم تجربگی دارن ، عرض کنم که اگر مکانی سفال داشته باشه مثلا در محیطی 2 در 2 بصورت متراکم و زیاد پخش باشه در عمق حدود 50 سانتی زیرخاک ، در این مکان با لوپ 30 الی 1 هم سنس خواهیم داشت با دیلی دستی زیر 20 و پهنای بالای 180 و حساسیت حتی 17 ، مهم این هست که بارها گفته شده که سنس سفال در خاک در همون محیط مثال زده 2 در 2 متر ، اگر جلوی لوپ که به سمت جلوی اپراتور هست در ابتدای این محیط 2 متری سفال برسه و تا آنتهای لوپ از سمت پشت اپراتور که سنس داریم باید بوقش ضعیف و یکنواخت و اعداد میتر زیر 10 داشته باشه ؛ و اگر ابتدای شروع سنس که از جلوی لوپ حساب میشه و تا وسط این محیط 2 متری تفاوت عدد میتر سنس تقریباً 1/5 تا 2 برابر بشه و از چهار جهت اصلی اعداد میتر سنس با توجه به حجم محیط سنس نزدیک به هم باشه روی این نقطه باید تمرکز بیشتری کرد ، حالا نقاطی هستن که سنس زیر 10 میدن و حجم هم حدود 1 تا 1/5 متری ممکنه از چهار چهت داشته باشن ، در اینجا باید اپراتور لوپ رو حدود 6 متر از نقطه مشکوک دورتر برده و دوباره با تنظیمات مفید و خوب بصورت خیلی آرام به سمت نقطه مشکوک حرکت کنه و دوباره مشخصات سنس یاد داشت بشه برای ارزیابی بهتر ! چون ممکنه هدف در عمق باشه یا فلز کوچکی باشه که در عمق بالای 1/5 متر شما تونستید سنسش کنید ! در روشی دیگه روی همچین مکانهایی رو باید حدود 20 سانت تمام اون حجم سنس شده رو خاکبرداری کنید و دوباره با لوپ بزرگ تست کنید اگر واقعاً بار یا فلزی باشه اینبار باید مشخصات سنس دستگاه مقداری قوی تر بوده باشه و در صورت عکس این موضوع اگر سنس خیلی ضعیفتر شد و یا اصلا سنس نداشتید اونجا پراکندگی ذرات و یا رطوبت بالای اون نقطه بوده و پوچ خواهد بود . در مواردی دیگه ممکنه فقط از یک جهت سنس با میتر زیر 10 داشته باشید و از سه جهت اصلی دیگه که روی اون نقطه مشکوک میرید اصلا بوق و سنس ندارید این نقاط هم ذرات یا پوچ خواهند بود . یاحق

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 24 بهمن1395 - 1:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درود بر شما پیشکسوت عزیز جناب مهدی شیر خدا :ymhug:

و ممنون از بیان تجربیاتتون :)

اما متوجه نشدم که اگه در مکانی تعدادی فلز پراکنده در عمق باشن و میتری شبیه به تعدادی کوزه در سطح داشته باشن چطور باید بدون حفاری بینشون تفکیک قائل شد؟؟ آیا ممکن هست؟؟

با سپاس @};-

دوشنبه 25 بهمن1395 - 6:42am
مدیر سایت
مدیر سایت

مهرافرین نوشته است:
درود بر شما پیشکسوت عزیز جناب مهدی شیر خدا :ymhug:

و ممنون از بیان تجربیاتتون :)

اما متوجه نشدم که اگه در مکانی تعدادی فلز پراکنده در عمق باشن و میتری شبیه به تعدادی کوزه در سطح داشته باشن چطور باید بدون حفاری بینشون تفکیک قائل شد؟؟ آیا ممکن هست؟؟

با سپاس @};-

با سلام خدمت شما برادر عزیز
بله که ممکن هست ! از طریق استفاده از لوپ های با اندازه های مختلف 30 و 60 و 1 متری تمام نقاطی که بوق دارید رو باید تست کنید با تنظمات مخصوص هر لوپ ، اگر با لوپ 1 متری میتری شبیح کوزه در سطح داشته باشید باید با لوپ کوچیک 30 تا 60 تست کنید اگر سنس نداشتید هدف در عمق بیشتر از 50 سانت هست و درصد فلز بودنش بالاست و نمیتونه کوزه باشه ! درضمن کوزه رو در عمق لوپ بزرگ سنس نمیکنه مگر عمق کمتر از 50 سانت باشه که لوپ کوچیک هم سنس میکنه اگر لوپ کوچیک سنس کرد پس عمق زیر 50 سانت هست مخصوصاً در بعضی خاکهای رطوبتی ، که با مقداری خاک برداری مشخص میشه @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

دوشنبه 25 بهمن1395 - 3:11pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 106 , 107 , 108 , 109 , 110 , 111 , 112 ... 197  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 23 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure