انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 5 اردیبهشت1403 - 12:44pm

پاسخ به موضوع  [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 103 , 104 , 105 , 106 , 107 , 108 , 109 ... 197  بعدی
 اپراتوری و اعلام نتایج و عملکرد نقطه زن فلزجو PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

hadilg نوشته است:
به نظرتون حدودا عمقش چقدره .
بعد هم سوال بخاطر خیسی زمین خیلی جاها با میتر ۲۰ نهایت ۲۵ دستگاه بوق می زنه . من زیاد توجهی نمی کنم چون حس می کنم خطاس . یعنی یهو یه محوطه چندین متری بوق ممتد .
روالم درسته ؟البته حجم گیری می کنم و با حساسیت ۱ هم دوباره می زنم تا حد المکان خطا نباشه .
به نظرم میتر سنس سه رقمی رو بیشتر توجه کنم زیر ۵۰ رو بی خیال می شم . این روال درسته .

دوست گرانقدر اول اینکه شما سایز لوپ مورد استفادتون در این کاوش رو نفرمودید!
دوم اینکه باید جاهایی که زمین مناسب نیست یا خیس هست دیلی دستی رو بالا ببرید تا این بوق زدنهای مزاحم حذف بشه..
داستان حجم گیری بر مبنای یک تئوری تجربی هست که البته میشه خلافش رو اثبات کرد زیرا اندازه فلز با توجه به عمق میتونه حجمهای مختلفی به ما بده! پس اصلن علمی نیست بلکه تجربی هست..اما..!
اما حجم گیری زمانی اعتبار بیشتری پیدا میکنه که با لوپهایی با اندازه های مختلف محل سنس شده رو تست کنیم که هم میتونه عمق تقریبی رو با دقت بیشتری برامون مشخص کنه و هم سایز مورد سنس شده رو..
طبق اونچیزی که از استاد شنیدم و اگه در خاطرم مونده باشه به اعداد میتر بالای 20 باید اهمیت داد که در این مورد بحث کارشناسی رو میسارم به استاد گرانقدر خودم که هرچه بلدم از ایشون یاد گرفتم :x
با سپاس @};-

پنج شنبه 14 بهمن1395 - 8:21am

مهرافرین نوشته است:
hadilg نوشته است:
به نظرتون حدودا عمقش چقدره .
بعد هم سوال بخاطر خیسی زمین خیلی جاها با میتر ۲۰ نهایت ۲۵ دستگاه بوق می زنه . من زیاد توجهی نمی کنم چون حس می کنم خطاس . یعنی یهو یه محوطه چندین متری بوق ممتد .
روالم درسته ؟البته حجم گیری می کنم و با حساسیت ۱ هم دوباره می زنم تا حد المکان خطا نباشه .
به نظرم میتر سنس سه رقمی رو بیشتر توجه کنم زیر ۵۰ رو بی خیال می شم . این روال درسته .

دوست گرانقدر اول اینکه شما سایز لوپ مورد استفادتون در این کاوش رو نفرمودید!
دوم اینکه باید جاهایی که زمین مناسب نیست یا خیس هست دیلی دستی رو بالا ببرید تا این بوق زدنهای مزاحم حذف بشه..
داستان حجم گیری بر مبنای یک تئوری تجربی هست که البته میشه خلافش رو اثبات کرد زیرا اندازه فلز با توجه به عمق میتونه حجمهای مختلفی به ما بده! پس اصلن علمی نیست بلکه تجربی هست..اما..!
اما حجم گیری زمانی اعتبار بیشتری پیدا میکنه که با لوپهایی با اندازه های مختلف محل سنس شده رو تست کنیم که هم میتونه عمق تقریبی رو با دقت بیشتری برامون مشخص کنه و هم سایز مورد سنس شده رو..
طبق اونچیزی که از استاد شنیدم و اگه در خاطرم مونده باشه به اعداد میتر بالای 20 باید اهمیت داد که در این مورد بحث کارشناسی رو میسارم به استاد گرانقدر خودم که هرچه بلدم از ایشون یاد گرفتم :x
با سپاس @};-

لوپ ۱ متری گرد . بله دیلی رو من رو ۴۰ گذاشتم فکر کنم تا ۶۰ هم بشه اوکی کرد . وقتی بوق بی مورد می زنه مشخصه که خطاست من دست به تنظیماتم تمی زنم فقط نسبت به میترای پایین بی تفاوت می شم و بالانسو تو قواصل کمتر انجام می دم .
اسپیدم کمتر می کنم . بعلاوه فرکانسم هم پایین می ارم .

پنج شنبه 14 بهمن1395 - 8:29am

یه مورد دیگم هست من با حلقه ورزشی کمر لوپ یکو ساختم . سیم لوپم استاد بصورت تخت کنار هم چسبوندم یعنی همه رو جمع نکردم گرد بشه . بصورت کابل فلت در اومده . این کیفیتشو بهتر نمی کنه؟؟؟ /:)

پنج شنبه 14 بهمن1395 - 8:40am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

hadilg نوشته است:
لوپ ۱ متری گرد . بله دیلی رو من رو ۴۰ گذاشتم فکر کنم تا ۶۰ هم بشه اوکی کرد . وقتی بوق بی مورد می زنه مشخصه که خطاست من دست به تنظیماتم تمی زنم فقط نسبت به میترای پایین بی تفاوت می شم و بالانسو تو قواصل کمتر انجام می دم .

دوست عزیز در چنین شرایطی باید دیلی رو بالاتر بذارید..
خودم تجربه کاوش تو زمین برفی رو با لوپ 1×1 و دیلی 50 داشتم که دستگاه کاملن با ثبات بود اما با دیلی پایینتر دقیقن مشکل شما رو داشتم!
و همونطور که استاد گفتن پایین آوردن درجه حساسیت تاثیری روی میتر سنس نداره!تعجب میکنم که چطور به این استدلال رسیدید که پایین آوردن درجه حساسیت میتونه احتمال خطا رو کم کنه؟؟اگه پست قبلی استاد رو خونده باشید ایشون گفتن که بسیاری از عوامل در ترکیب با آب میتونه ایجاد رسانایی کنه که این مشکل بیشتر در سطح زمین نمایانتر میشه! پس پایین آوردن درجه حساسیت که فقط عمقزنی دستگاه رو کم میکنه علاوه بر اینکه هدف عمقی رو از دست خواهید داد فکر نمیکنم که بتونه عوامل سطحی خطا رو حذف کنه!!(در این رابطه هم از استاد تقاضا میکنم که دوباره توضیح بفرمایند)

توجه کنید که همیشه رابطه ی مستقیمی بین کاوشگر و دستگاه هست ولی این وظیفه ی کاوشگر هست که زبان دستگاه رو متوجه بشه نه دستگاه!! پس اهمیت کاوشگر بیشتر از دستگاه میتونه باشه! همونطور که راننده خوب مهمتر از ماشین خوب هست ;)

موفق باشید @};-

آخرین بار توسط مهرافرین در پنج شنبه 14 بهمن1395 - 8:53am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

پنج شنبه 14 بهمن1395 - 8:49am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

hadilg نوشته است:
یه مورد دیگم هست من با حلقه ورزشی کمر لوپ یکو ساختم . سیم لوپم استاد بصورت تخت کنار هم چسبوندم یعنی همه رو جمع نکردم گرد بشه . بصورت کابل فلت در اومده . این کیفیتشو بهتر نمی کنه؟؟؟ /:)

در این مورد بهتر بود تو قسمت مربوط سوال میپرسیدین.. ولی جدا از این من هیچ نظری ندارم چونکه من دستگاه رو از جناب مجتبی گرفتم :D

پنج شنبه 14 بهمن1395 - 8:51am
مدیر کل
مدیر کل

hadilg نوشته است:

میتر سنس 250 در مرکز و حجم 1.5 متر با لوپ 1 متری نشانه هدفی نه چندان بزرگ در عمق کم هست. میتونه یک هدف کوچک سطحی یا هدفی کمی بزرگتر نهایتا تا عمق 1 متر باشه.

پنج شنبه 14 بهمن1395 - 3:05pm
مدیر کل
مدیر کل

hadilg نوشته است:

بله قرار دادن سیمها بصورت تخت کیفیت بهتری داره. هم از حیث برد و هم عملکرد تفکیک. البته طبیعتا انجام این کار برای لوپهای بزرگ سبب میشه کمی به زمین هم حساستر بشه!

پنج شنبه 14 بهمن1395 - 3:08pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام و خسته نباشید خدمت تمامی دوستان مکانی رو با لوپ 35 اسکن کردیم و چیزی نگرفت لوپ ، حتی الودگی هم نگرفت جایی
با لوپ 2*2 و تنظیمات : فرکانس 100 ، پالس 185 و 250 ، دیلی 20 ، انتگرال 44 و 52 ، حساسیت 14 ، فاصله لو با زمین 40 سانت ، جایی رو سنس داشت ولی نتونست تفکیک کنه میتر 9 و 10 ! سپس لوپ رو فاصله دادم سنس قطع شد و 20 سانتی زمین کردم کمی بیشتر شد ولی باز هم تفکیک نکرد !
حساسیت رو وری 17 قرار دادم ، بالانس کردم ، همون نقطه رو ایندفعه تفکیک کرد ، میتر 80 ، ای دی : 67 ، non fe : +32

حجم گیری حدود 70*70 داد با لوپ 2*2
با لوپ 1*1 و تنظیمات بالا تست کردم چیزی نگرفت ! البته لوپ در جاهای دیگه که میچسبید به زمین ایدی : 79 میداد و non fe +80 ! ولی تو همون نقطه که میچسبوندم باز هم ای دی : 67 ، non fe : +32

دوست داشتم نظر دوستان رو هم بدونم ، سپاس گزارم

دوشنبه 18 بهمن1395 - 6:17pm
YIM
مدیر کل
مدیر کل

وقتی لوپ 35 و حتی 1 متری در محل سنس نداره ولی لوپ 2 متری سنس داره یعنی هدف در عمق قرار داره. ولی باید توجه داشته باشین که لوپ بزرگ به همون نسبت هم به لایه های زیرین زمین حساس تر هست و باید بیشتر دقت کنین که فاصله لوپ از زمین رو تا حد امکان بطور ثابت رعایت کنین تا شائبه سنس مربوط به خود زمین بخصوص در موارد سنس ضعیف بوجود نیاد. در صورتیکه اطمینان حاصل کردین که سنس مربوط به زمین نیست باید چنین موردی رو حفاری کنین. مشخصات سنس به هدف با ارزش در عمق شباهت داره. بنظر من عمقش هم میتونه بین 4 تا 6 متر باشه.

سه شنبه 18 بهمن1395 - 1:28am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

استاد دوست عزیزم پارسا گفتن که دیلی رو روی 20 گذاشتن!
(البته چون ایشون مستقیم نفرمودن که منظور ایشون از دیلی 20 اتوماتیک بود یا دستی این شبهه برام بوجود اومد که شاید منظور ایشون دیلی دستی بوده)
آیا این مورد تایید شما هست؟؟
و آیا این میزان دیلی پایین نمیتونه اثرات خاک رو نمایانتر کنه؟؟

لطفن یه توضیح بفرمایید..

با سپاس فراوان از شما :x

@};-

سه شنبه 18 بهمن1395 - 2:31am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 103 , 104 , 105 , 106 , 107 , 108 , 109 ... 197  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 28 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure