انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 1:02pm

پاسخ به موضوع  [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 102 , 103 , 104 , 105 , 106 , 107 , 108 ... 197  بعدی
 اپراتوری و اعلام نتایج و عملکرد نقطه زن فلزجو PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
اپراتوری ردیاب دارای پیچیدگی های زیادی هست و از این گذشته نتایج اپراتورهای مختلف با هم دقیقا یکسان نیست! به همین جهت نظر دادن در اون زمینه کمی مشکله. ولی فکر میکنم همونطور که خودشون هم حدس زدن ممکنه تعدادی فلز کوچک در کنار هم قرار داشته باشه. در این شرایط ردیاب حجم زیادی میده ولی این حجم بلحاظ عدم پیوستگی نمیتونه سنس قوی برای فلزیاب ایجاد کنه. از این گذشته ردیاب براحتی ممکنه بعضی سنگها و حتی استخوان رو هم با قدرت بگیره! این از تفاوتهای ردیاب و فلزیاب هست چون فلزیاب حساسیتش به غیر فلزات بسیار کمتر از ردیابه اما عملکرد ردیاب آنتنی طوری هست که با فلزی بودن هدف کار نداره و بر اساس فرکانس میتونه هر ماده ای رو ردیابی کنه.

دوشنبه 4 بهمن1395 - 5:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سپاسگزارم استاد گرانقدر :x

درسته که فلزیاب پالسی خیلی اوقات بهترین و شاید تنها ابزار مناسب برای دفینه یابی هست اما برای بالا بردن احتمال موفقیت باید چند مدل دستگاه متفاوت بهمراه داشت تا با در کنار هم قرار دادن نتایجشون بشه بهترین تصمیم رو گرفت،
علاوه بر ردیاب و فلزیاب پالسی بهمراه داشتن یک مگنتومتر خوب برای یک کاوشگر حرفه ای از ملزومات محسوب میشه که احتمال موفقیت رو خیلی بالا و احتمال خطا رو خیلی میتونه کم کنه!
چیزی که متاسفانه جاش تو این سایت خیلی خالیه..

یا علم @};-

سه شنبه 4 بهمن1395 - 1:54am

با سلام و خسته نباشين به خدمت استادان گرامي
يه سوال از خدمت مهندس حميد داشتم
ايا ممكن هستش كه وجود اب در زير زمين در لايه هاي سطحي زمين باعث اين بشه كه نزاره فلزياب قدرت نفوز لازم توي زمين رو داشته باشه؟
در واقع فلزياب كارايي خودش رو اونطور كه بايد نداشته باشه؟

چهارشنبه 6 بهمن1395 - 2:50pm
مدیر کل
مدیر کل

به فلزجو خوش اومدین.
بارها توضیح دادم لفظ رایج نفوذ امواج فلزیاب در زمین اصلا اون چیزی نیست که اکثر دوستان تصور میکنن. بخصوص در فلزیاب های پالسی فرکانس پایین مساله نفوذ در برابر سایز مسائل نکته قابل توجه و موثری نیست که حتی درصدی تاثیر روی عمقزنی داشته باشه!
وجود آب در لایه های زیرین زمین طبیعتا روی عملکرد فلزیاب اثر میذاره. اما دلیلش جلوگیری از نفوذ امواج نیست! وقتی امواج فلزیاب از لایه های ضخیم و چند متری سنگ براحتی رد میشن دیگه آب در این مورد نمیتونه مانعی محسوب بشه. اما آب در ترکیب با املاح و نمک تولید رسانایی میکنه و باید به یاد داشته باشین که کار همه فلزیاب ها سنجش رسانایی هست و از این طریق فلز رو سنس میکنن. لذا اگر مواد دیگری دارای رسانایی باشن طبیعی هست که بسته به میزان رسانایی و ضخامت و عمق قرارگیری میتونن سبب بشن فلزیاب بصورت سنس فلز واکنش نشون بده. اما چون این رسانایی در حد فلزات نیست معمولا این مشکل بیشتر در لایه های سطحی زمین پیش میاد.

چهارشنبه 6 بهمن1395 - 4:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام,باتشکر از تمام کسانی که تو این 105 صفحه,تجربیات خودشون رو گفتن,
بخصوص,استاد,حمیدواقا مهدی با تشکر

پنج شنبه 7 بهمن1395 - 1:59pm

سلام خدمت استاد عزیز مهندس بزرگوار
جاییو با تنظیمات f100 pw 150 s حساسیت ۱۵ و اسپید ۷ زدم عدد ای دی ۶۰ و در مرکز عدد میتر ۲۵۰ با حجم یک و نیم زد
حساسیت دستگاهم روی ۱ هم باز با همون عدد حولو حوشه میتر ۲۴۰ زد .
با فرکانس ۲۰۰ هم زدم .
در ضمن ایرون ریجکت روی ۱۴ با نون اف ای ۵ بدون صدا شد
من فکر می کنم فلز اهنی با عمق کمتر از ۱ هست .
نظر اساتید چیه؟

چهارشنبه 13 بهمن1395 - 6:05pm

استاد عزیز با عرض سلامی دیگر .
و باز تشکر بخاطر شاهکارتون و اینکه بدون چشم داشتی طرحتونو برای همه عمومی گذاشتید .
استاد به نظرتون لوپ یک به بالا کارایی لازمو داره؟؟؟.یعنی در حقیقت حداکثر اندازه مناسب لوپ به نظرتون چنده؟؟؟
و سوال اخرم برای لوپ گرد به قطر ۱.۴۵ حدودا چند متر سیم یک و چند دور سیم بپیچم . من لوپای بزرگمو گرد می پیچم البته فریم مناسبشم ساختم که قابل حمله .
تشکر از لطفتون :x

چهارشنبه 13 بهمن1395 - 8:55pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین. ممنون.
بارها عرض کردیم برای اطمینان از سنس هدف اصلا نیاز نیست درجه حساسیت رو پایین بیارین. کافیه به مقدار میتر سنس دقت کنین. کما اینکه در تجربه شما هم میتر سنس تغییری نکرده و اصولا هم در این دستگاه همینطوره.
ظاهرا منظورتون این هست که دستگاه تشخیص آهن داده. عدد تفکیک هم مشکوک به آهن هست. با این حساب بعیده چیز با ارزشی باشه. چون قدرت سنس بالا بوده ؛ حجم واقعی خیلی کمتر از 1.5 متر هست.
اینکه لوپهای بزرگ تا چه حد میتونن کارایی داشته باشن به خود شما بستگی داره! وگرنه دستگاه مشکلی با سایز لوپ نداره. اون چیزی که از نظر تجربه اپراتوری رایج هست به ما میگه استفاده از لوپهای بزرگتر از 2 متر خیلی مشکله و از این گذشته افزایش بردشون هم به اندازه سایزشون نیست. وگرنه لوپهای بزرگتر از این هم میتونین بسازین و استفاده کنین تا برای اهداف بزرگ به برد بیشتری برسین.
برای لوپ 1.45 دایروی بنظر من 10 دور سیم افشان 1 الی 1.2 میل با روکش ضخیم مناسب هست.

چهارشنبه 13 بهمن1395 - 9:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

hadilg نوشته است:
جاییو با تنظیمات f100 pw 150 s حساسیت ۱۵ و اسپید ۷ زدم عدد ای دی ۶۰ و در مرکز عدد میتر ۲۵۰ با حجم یک و نیم زد
با فرکانس ۲۰۰ هم زدم .
نظر اساتید چیه؟

دوست گرامی احتمال وجود فلز آهنی تقریبن بزرگ هست یا اینکه فلز آهنی که در حال زنگ زدن هست..
اما این نکته رو فراموش نکنید که چنانچه فلز با ارزش و کوچکتری کنار اون یا چسبیده بهش باشه دستگاه نمیتونه بینشون فرق بذاره!
پس با توجه به نوع محل (اینکه پربار هست یا خیر) تصمیم به حفاری بگیرید..
در نهایت هیچکاری بهتر از حفاری نمیتونه خیالتون رو راحت کنه! ;)
@};-

پنج شنبه 13 بهمن1395 - 12:00am

مهرافرین نوشته است:
hadilg نوشته است:
با فرکانس ۲۰۰ هم زدم .
نظر اساتید چیه؟

دوست گرامی احتمال وجود فلز آهنی تقریبن بزرگ هست یا اینکه فلز آهنی که در حال زنگ زدن هست..
اما این نکته رو فراموش نکنید که چنانچه فلز با ارزش و کوچکتری کنار اون یا چسبیده بهش باشه دستگاه نمیتونه بینشون فرق بذاره!
پس با توجه به نوع محل (اینکه پربار هست یا خیر) تصمیم به حفاری بگیرید..
در نهایت هیچکاری بهتر از حفاری نمیتونه خیالتون رو راحت کنه! ;)
@};-

به نظرتون حدودا عمقش چقدره .
بعد هم سوال بخاطر خیسی زمین خیلی جاها با میتر ۲۰ نهایت ۲۵ دستگاه بوق می زنه . من زیاد توجهی نمی کنم چون حس می کنم خطاس . یعنی یهو یه محوطه چندین متری بوق ممتد .
روالم درسته ؟البته حجم گیری می کنم و با حساسیت ۱ هم دوباره می زنم تا حد المکان خطا نباشه .
به نظرم میتر سنس سه رقمی رو بیشتر توجه کنم زیر ۵۰ رو بی خیال می شم . این روال درسته .

پنج شنبه 13 بهمن1395 - 1:57am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 102 , 103 , 104 , 105 , 106 , 107 , 108 ... 197  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 39 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure