انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 6 اردیبهشت1403 - 1:56am

پاسخ به موضوع  [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 101 , 102 , 103 , 104 , 105 , 106 , 107 ... 197  بعدی
 اپراتوری و اعلام نتایج و عملکرد نقطه زن فلزجو PI 
نویسنده پیغام

باسلام خدمت اساتید
من امروز رفتم یه جایی که طبق سند در ان سه تا قبر وجود داشت
با ردیاب شروع کردم به ردیابی و با فرکانس 1178 و 20.06 و 20.02 هر سه تا قبر رو پیدا کردم .
یکی از اینها وزن بیشتری نسبت به بقیه داشت و تا صد کیلو بالا رفت و بیشتر از اون قیچی نشد
از سی متری هم اون یدونه مکان رو ردیابی کردم که با همون وزن صد کیلو همون جا رو زدم
حفره هم زدم که حفره تا w30 شد و بالاتر قیچی نشد
با مگنت دو, ردیاب هم تا w45 بالا رفت و بیشتر نشد
عمق هم با فرکانس 20.02 گرفتم که شد سه متر و نیم
حجم هم شد یک در یک و نیم
بعد این رفتم سراغ نقطه زن و با لوپ یک و یک و نیم و دو متری این مکان رو با هر تنظیماتی که میدونستم زدم ولی چیزی نزد
حالا سوالم اینجاست که جنس موجود در این مکان اگه به صورت ریز و پراکنده باشه ایا نقطه زن باز هم میتونه بزنه؟

یکشنبه 3 بهمن1395 - 7:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوست گرامی من اطلاعی از چگونگی کار ردیابها بطور کل ندارم ضمن اینکه اعتقادی هم به کارشون ندارم اما علم ناشناخته ای که ممکنه پشت اون وجود داشته باشه رو نمیتونم رد کنم! بنابر منطق ترجیح میدم طبق اصول علمی کشف شده حرکت کنم..

اما در مورد نقطه زن همه چیز واضح و آشکار و کشف شده هست،

بنابر نوع دستگاهی که استفاده میکنید میتونید براحتی جواب سوال خودتون رو کشف کنید!!

هر دستگاه با هر لوپ عمقزنی مشخص در رابطه با اهداف مشخص داره!
اشیای ریز مثل زنجیر نمیتونن خودشون رو بصورت یک جسم بزرگ نشون بدن پس اگه در عمق بالایی باشند قابل کشف نیستن..

پیروز باشید @};-

یکشنبه 3 بهمن1395 - 7:39pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
وقتی ردیاب جایی رو میگیره حتما علت و عاملی وجود داره ولو اینکه اون عامل از نظر ما خطا باشه! مشخصات اپراتوری ردیاب شما نشون میده که احتمالش هست چیز با ارزشی اونجا باشه. حالا اینکه فلزیاب با هیچ لوپی چیزی سنس نکرده میتونه چند علت داشته باشه. یکی اینکه اصلا در اونجا فلزی نیست و شاید ردیاب خطا زده باشه. دوم اینکه فلز وجود داره ولی نسبت بزرگی به عمق قرارگیری در حدی نیست که با فلزیاب سنس بشه و شاید حالت حفره ای هم اثر سنس فلز رو کمی تضعیف کرده و کلا سنس نشده. وانگهی اگر عمق واقعا در رنج بالای 3 متر باشه و فلز بزرگی موجود نباشه کلا توسط فلزیاب قابل سنس نیست. برای اینکه فلزی توسط فلزیاب با فریم 2 متری در عمق 3 متری قابل سنس باشه باید حداقل ابعاد اون فلز 30 در 30 سانت باشه. اگر چند فلز کوچک و با فاصله از هم قرار داشته باشن نمیتونن باعث ایجاد سنس قوی در فلزیاب بشن. بنابراین در یک کلام میشه گفت فلزی با ابعاد بزرگتر از 30 در 30 سانت در اون مکان وجود نداره.

یکشنبه 3 بهمن1395 - 7:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سپاس از استاد حمید..
همونطور که استاد فرمودن فلز 30×30 با لوپ دو متری حداکثر تا سه متری قابل سنس هست،
اما در تکمیل فرمایشات ایشون باید این نکته رو یاد آور بشم که فلز قدیمی در اثر ماندگاری طولانی مدت در خاک و باردار کردن خاک اطراف یا یونیزاسیون(البته چگونگی فرآیند علمی این قضیه رو نمیدونم) خودش رو بزرگتر از اندازه واقعی نشون میده و میتونه یک و نیم تا دو برابر حداکثر فاصله ی سنس در هوا سنس بشه!!
پس میشه با اطمینان گفت که تا عمق 5 متری فلز بزرگی زیر خاک اون منطقه نیست.
حالا اگه خیلی مطمئن به ردیابتون هستید میتونید شروع کنید چه بسا خزانه بزرگی تو عمق بالای 12 متری وجود داشته باشه!!
که البته این عمق برای جنسی به اون بزرگی و قدیمی(تاکید میکنم جنس قدیمی) در تئوری با لوپ دو متری هم قابل دسترس خواهد بود!

موفق باشید @};-

دوشنبه 3 بهمن1395 - 12:33am
مدیر کل
مدیر کل

ممنون.
مطلب شما در خصوص افزایش برد فلزیاب برای اهداف قدیمی مدفون و دارای اثر هاله درست هست ولی توجه کنین اولا اون اثر قوی هاله مربوط به فلزاتی میشه که تماس کامل با خاک داشته باشن و در واقع خاک اطرافشون رو فرا گرفته باشه. وگرنه مثلا اگر یک فلز رو هزار سال هم روی سطح زمین بذارین و اطرافش باز باشه برای فلزیاب افزایش برد نخواهد داشت! فلز داخل حفره هم شرایط مشابهی داره و بلحاظ دفینه ای بودن نمیتونه افزایش برد زیادی داشته باشه. در ثانی حفره همیشه کمی از برد فلزیاب کم میکنه و میزانش بستگی به جنس و شرایط خاک منطقه داره. لذا من در مجموع نتیجه تست برد هوایی رو برای این مورد خاص در نظر گرفتم.
چون ایشون فرمودن مشغول کاوش قبور بودن و ردیاب هم وجود حفره رو تایید کرده و عمق هدف هم حدود 3.5 متر براورد شده فکر میکنم در مجموع توضیح قبلی من معتبر باشه.

دوشنبه 3 بهمن1395 - 1:54am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سپاسگزارم استاد :)

استاد آیا میزان فضای حفره و میزان جنس داخل حفره نمیتونه در تشکیل اثر هاله موثر باشه؟

منظور اینه اگه فضای داخل حفره کم باشه و میزان فلز داخلش زیاد باز هم باید قدری اثر هاله داخل فضای کوچک داشته باشیم که این مقدار اثر رابطه ی مستقیم با میزان فلز و رابطه ی عکس با حجم فضای حفره خواهد داشت..

با در کنار هم قرار دادن این رابطه ها بنظرم جنسی به اون بزرگی که ردیاب نشون داده لا اقل تا عمق 8 متری بعید میرسه..!!
نظرتون چیه استاد؟

دوشنبه 4 بهمن1395 - 3:51am
مدیر سایت
مدیر سایت

حمید نوشته است:
ممنون.
مطلب شما در خصوص افزایش برد فلزیاب برای اهداف قدیمی مدفون و دارای اثر هاله درست هست ولی توجه کنین اولا اون اثر قوی هاله مربوط به فلزاتی میشه که تماس کامل با خاک داشته باشن و در واقع خاک اطرافشون رو فرا گرفته باشه. وگرنه مثلا اگر یک فلز رو هزار سال هم روی سطح زمین بذارین و اطرافش باز باشه برای فلزیاب افزایش برد نخواهد داشت! فلز داخل حفره هم شرایط مشابهی داره و بلحاظ دفینه ای بودن نمیتونه افزایش برد زیادی داشته باشه. در ثانی حفره همیشه کمی از برد فلزیاب کم میکنه و میزانش بستگی به جنس و شرایط خاک منطقه داره. لذا من در مجموع نتیجه تست برد هوایی رو برای این مورد خاص در نظر گرفتم.
چون ایشون فرمودن مشغول کاوش قبور بودن و ردیاب هم وجود حفره رو تایید کرده و عمق هدف هم حدود 3.5 متر براورد شده فکر میکنم در مجموع توضیح قبلی من معتبر باشه.

با سلام
باید عرض کنم موردی که کلیپ مستندش رو در یوتوب مشاهده کردم این بوده که داخل خمره ای سرباز مقداری سکه بوده که داخل یک محیط به شکل اطاقک حدود 60 در 60 یا تنوره مخفی بوده و بعد از کشف شدن و شکستن دیواره این تنوره ، تمام دیواره های اطراف و حتی سقف حفره توسط پراکندگی یونهای فلزات داخل خمره که سکه بوده رنگ همون فلزات رو گرفته بوده و زرد شده بود ، که همین مورد باعث سنس خواهد شد !

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

دوشنبه 4 بهمن1395 - 11:59am
مدیر سایت
مدیر سایت

مهرافرین نوشته است:
حمید نوشته است:
خسته نباشین.
بنظر من احتمال وجود هدف با ارزش هست. اما در خصوص عمق کمی تخمین مشکله چون سنس ضعیف بوده و نمیشه از روی حجم نیم متر هم گفت که حتما هدف کوچک هست. لذا اگر هدف کوچک و در عمق کم نباشه و تا حدی بزرگ باشه احتمال داره تا حدود 4 متر عمق داشته باشه.

استاد در مورد بالا که جناب setare توضیح دادن بهتر نیست با حساسیت پایینتر و بخصوص با لوپ بزرگتر و همچنین با لوپ کوچکتر دوباره سنس بشه؟؟
بنظرم لوپ کوچکتر میتونه احتمال وجود ذرات سطحی رو مشخص کنه و لوپ بزرگتر با حساسیت پایینتر احتمال وجود جنس بزرگ در عمق رو تایید کنه..
البته قبل حفاری باید این تستها انجام بشه تا بالانس یا تعادل خاک بهم نخورده باشه..
نظرتون چیه؟

همچین موردی رو من بهش بر خوردم که با ردیاب حدود 3 در 3 حجم داد و لوپ 60 هم یک در یک حجم سنس با عدد میتر حدود 40 داشت که با لوپ 1 متری با تمام قدرت هیچ سنسی در اون نقطه نداشت ! تجربه تجربه تجربه :YMPEACE:

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

دوشنبه 4 بهمن1395 - 12:14pm
مدیر کل
مدیر کل

مهرافرین نوشته است:
سپاسگزارم استاد :)

استاد آیا میزان فضای حفره و میزان جنس داخل حفره نمیتونه در تشکیل اثر هاله موثر باشه؟

منظور اینه اگه فضای داخل حفره کم باشه و میزان فلز داخلش زیاد باز هم باید قدری اثر هاله داخل فضای کوچک داشته باشیم که این مقدار اثر رابطه ی مستقیم با میزان فلز و رابطه ی عکس با حجم فضای حفره خواهد داشت..

با در کنار هم قرار دادن این رابطه ها بنظرم جنسی به اون بزرگی که ردیاب نشون داده لا اقل تا عمق 8 متری بعید میرسه..!!
نظرتون چیه استاد؟

خواهش میکنم.
بله اگر حفره کوچک باشه و در واقع دیواره ها به هدف نزدیک باشن اثر هاله میتونه تا حدودی بوجود بیاد ولی باز هم قابل مقایسه با هدفی نیست که تماس مستقیم با خاک اطرافش داره.
در خصوص ردیاب و ردیابی چون شما تجربه ای ندارین تصور میکنین اطلاعاتی که دوستمون بدست آوردن قطعی هست! ردیاب خطاهای زیادی داره و به شدت به تجربه اپراتوری و آنتن زنی وابسته هست. در موردی که دوستمون سنس داشتن فکر میکنم در واقع حجم گیری حجم حفره یا مغناطیس رو نشون داده که مساله عجیبی نیست و در ردیابی بخصوص برای تعیین حجم این مساله زیاد پیش میاد. اما تعیین عمق به کمک ردیاب معمولا دقت بهتری داره. بهرحال اگر حجم و عمق برای فلز درست بود که حتما باید توسط فلزیاب با فریم 2 متری سنس میشد ولی این اتفاق نیفتاده.

دوشنبه 4 بهمن1395 - 2:44pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سپاسگزارم استاد :ymhug:
توضیخات شما برای من همون تجربه کردن هست..

با این تفاسیر آیا میشه گفت که کلا ردیاب یا ردیابی ایشون با خطا مواجه شده؟
یا عامل خاصی برای سنس نشدن توسط فلزیاب وجود داره که من از اون بیخبر هستم؟

@};-

دوشنبه 4 بهمن1395 - 5:03pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 101 , 102 , 103 , 104 , 105 , 106 , 107 ... 197  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: afshin bi و 22 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure