انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 10 اردیبهشت1403 - 7:39am

پاسخ به موضوع  [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 ... 197  بعدی
 اپراتوری و اعلام نتایج و عملکرد نقطه زن فلزجو PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

منم چند شب پیش فرصت شد تا برم بیرون.
با لوپ 120*120 ،11دور دور سیم نمره 1
600 میکرو هانری.
اعداد سه گانه 405،710،775
دیلی اتوماتیک 26
پهنای پالس 215
گراند 5
حساسیت 17 و 18

تو چند تا قبرستان کار کردیم .
هر چند بی نتیجه بود ولی از عملکرد لوپ و دستگاه خیلی راضی بودیم.
تو تست لوپ هم یه کلنگ کوچیک 30 سانتی رو با حساسیت 17 از فاصله 150 ،سانتی قشنگ سنس میکرد .
حالا این مثلا یه دشنه باشه تو زمین ،حتما شکار میشد.

یا الله

جمعه 9 مرداد1394 - 6:12pm
مدیر سایت
مدیر سایت

با سلام دوستان عزیز این نکاتی که مهندس حمید فرمایش کردن بسیار بسیار مهم در موفقیت شما با نقطه زن فلزجو هست خوب مطالعه بفرمائید :
یکی اینکه اطلاعات تفکیک اعم از عدد تفکیک یا حذف آهن وقتی اعتبار بسیار بیشتری داره که میتر سنس در رقم بیشتری نشان داده باشه و در واقع فلز نزدیکتر باشه!
و گرنه در شرایطی که میتر سنس عدد حدود 20 داره و اطلاعات تفکیک بسیار ضعیف و در حد اولیه هست نمیشه بهش اعتماد زیادی کرد. L-)
در خصوص جنس فلز هم اشاره کردم عدد تفکیک الزاما نشانه این نیست و بیشتر ابعاد هدف رو مشخص میکنه!

برای آهن هم اگر بزرگ باشه در رنج 50 الی 60 و اگر خیلی کوچک باشه میتونه تا 30 هم پایین بیاد. در عوض بنده ندیدم برای آهن عدد تفکیک زیر 30 یا بالای 70 داشته باشیم. برای فلزات بسیار کوچک یا نازک عدد تفکیک معمولا زیر 20 هست.
برای فلزات بسیار بزرگ طلا و مس و برنز هم عدد معمولا باید بالای 70 باشه. در همین حد عدد تفکیک بسیار کمک کنندست. ولی بیش از این ازش توقع نداشته باشین!
در خصوص تشخیص آهن هم سیستم حذف آهن باید بیشتر ملاک شما باشه نه عدد تفکیک. چون محاسبات اون قسمت بمراتب برای تشخیص آهن دقیق تر و کامل تر هست.

زنده باد مهندس حمید از بیان این نکات خیلی کلیدی و مهم :ymapplause:

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

شنبه 10 مرداد1394 - 8:12am
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام کسی از دوستان میدونه که در شمال کشور تنظیمات دستگاه باید چطوری باشه ؟

جمعه 16 مرداد1394 - 6:47pm
مدیر کل
مدیر کل

91150472039 نوشته است:
سلام خدمت دوستانو اساتید عزیز.من تقریبا 4 ماهه که فلزجو رو ساختم و واقعا دستگاه خوبیه اما تنها مشکلی که باهاش دارم اونم اینه که به ریشه درختان خیلی حساسه و تو این چند وقت همین اشتباه باعث شده که سه جا حفاری بی مورد داشته باشیم و در عمق 60 تا 80 سانتی به ریشه درخت خوردیم و بعد برداشتن ریشه دیگه دستگاه کوچکترین بوقی هم نداشت.در ضمن عدد سنس حدودا 20 تا 50 بود و عدد تفکیک هم بین 20 تا 45 .لطفا اساتید خصوصا مهندس عزیز راهنمایی کنید که بتونم از این حفاری های بی مورد خلاص شم.ممنون. :x

خسته نباشین.
حساسیت به ریشه درخت هم تا حدی مشابه حساسیت به زمین خیس هست. در این زمینه تنظیم دیلی کلا واکنش دستگاه رو دگرگون میکنه! لذا باید حتما در مناطق مرطوب و یا دارای ریشه درخت این مورد رو در نظر بگیرین. هر چند سایر تنظیمات هم کمی تاثیر دارن ولی در این مورد تنظیم دیلی مهمترین هست. در نسخه جدید هم امکان دیلی بیشتر گذاشته شده و طبق تستهای من دیلی تا حد 60 واقعا میتونه برای بعضی جاها مطلوب باشه. البته فرض بر این هست که شما با لوپ بزرگ کار میکنین! وگرنه با لوپ کوچک باید دیلی هم کمتر باشه.

جمعه 16 مرداد1394 - 9:59pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
91150472039 نوشته است:
سلام خدمت دوستانو اساتید عزیز.من تقریبا 4 ماهه که فلزجو رو ساختم و واقعا دستگاه خوبیه اما تنها مشکلی که باهاش دارم اونم اینه که به ریشه درختان خیلی حساسه و تو این چند وقت همین اشتباه باعث شده که سه جا حفاری بی مورد داشته باشیم و در عمق 60 تا 80 سانتی به ریشه درخت خوردیم و بعد برداشتن ریشه دیگه دستگاه کوچکترین بوقی هم نداشت.در ضمن عدد سنس حدودا 20 تا 50 بود و عدد تفکیک هم بین 20 تا 45 .لطفا اساتید خصوصا مهندس عزیز راهنمایی کنید که بتونم از این حفاری های بی مورد خلاص شم.ممنون. :x

طبق تجربیاتی که داشتم هر وقت عدد تفکیک زیاد بازی کرد 90 درصد خطا است یا ذرات و یا املاح و یا ریشه درخت هست چون فلز ثابت در داخل زمین عدد تفکیکش تقریبا ثابت هست و زیاد بازی نمیکنه فوقش دو سه عددتغیر میکنه

(( آیا خداوند برای بنده اش کافی نیست)){سوره زمر آیه 36}

جمعه 16 مرداد1394 - 11:59pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون از شما.
بله این تلقی درستی هست که عدد تفکیک نباید زیاد بازی داشته باشه! ولی باید به عدد میتر سنس هم دقت کنین. اگر سنس ضعیف باشه حتی اگر فلز واقعی هم باشه باز هم عدد تفکیک نوسان نسبتا زیادی داره و وقتی اون به فلز به لوپ نزدیک تر میشه عدد تفکیک هم ثابت میشه.

شنبه 16 مرداد1394 - 1:35am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلا م من دستگاهو درست کردم با یک لوپ بیضی ۶۵*۵۵به صورت تخت بامقاومت با کابل یکو شصت ۹دهم اهم وظرفیت ۳۶۰/.میلی هانری .اصل مطلب من رفتم کاوش برای اولین بار که به یهمورد برخوردم. این مورد از چهار طرف حدودا ۱.۵*۱.۵سنس داشتم با حساسیت ۱۷با پهنای ۱۳۵بقیه پیشفرض که در مرکز صداوبم میشد که لوپ رو به صورت عمودی گرفتم و در مرکز سنس ضعیفی داشتم با حساسیت ۱هم باز سنس ضعیفی داشتم. با حساسیت ۱۷در مرکز هدف عدد میتر به ۳۷۰حدودا میرسید اگه ممکنه نظراتتونو بدید ممنون میشم

برای تهیه قاب لوپ ولوپ ودسته تلسکوپی به لینک زیر مراجعه نمایید
https://t.me/joinchat/EbJXtUMD3cUynlOqO2J6yw

شنبه 17 مرداد1394 - 7:24am
مدیر سایت
مدیر سایت

komiser نوشته است:
سلا م من دستگاهو درست کردم با یک لوپ بیضی ۶۵*۵۵به صورت تخت بامقاومت با کابل یکو شصت ۹دهم اهم وظرفیت ۳۶۰/.میلی هانری .اصل مطلب من رفتم کاوش برای اولین بار که به یهمورد برخوردم. این مورد از چهار طرف حدودا ۱.۵*۱.۵سنس داشتم با حساسیت ۱۷با پهنای ۱۳۵بقیه پیشفرض که در مرکز صداوبم میشد که لوپ رو به صورت عمودی گرفتم و در مرکز سنس ضعیفی داشتم با حساسیت ۱هم باز سنس ضعیفی داشتم. با حساسیت ۱۷در مرکز هدف عدد میتر به ۳۷۰حدودا میرسید اگه ممکنه نظراتتونو بدید ممنون میشم

با توجه به توضیحات شما باید فلزی در عمق کمتر از یک متر وجود داشته باشه ، شما باید از قابلیت حذف آهن و اعداد تفکیک هم بهره ببرید تا در نتیجه گیری نهایی موثر تر واقع بشه @};-

آدم‌های بزرگ،

آدم‌های عادی،

آدم‌های کوچیک،
بهشون حسودی می‌کنند!

شنبه 17 مرداد1394 - 1:10pm
کاربر فعال
کاربر فعال

دوستان یه کاوش رفتم ،
وقت برا حفاری نداشتم.
عدد سنس تا ۷۰۰ هم میومد ،عدد تفکیک ۳۴،ولی تو سطح هیچی پیدا نکردیم.خیلی گشتیم.
غیر اهن با مثبت ۱۹
.بنظرتون ارزش داره.
ناگفته نمونه زیر اون محل خوردیم به یه سنگ قطور نیم متری که خیلی پهنه.
لوپ پنجاه سانت.دیلی ۱۹

یا الله

یکشنبه 18 مرداد1394 - 11:39pm
مدیر سایت
مدیر سایت

لطفاً توضیحات کامل ارائه بدید ! شما بفرمائید چه عمقی رو حفاری کردید و در چه عمقی اون سنگ وجود داره ؟ و آیا از همه مهمتر با فرکانسهای زیر 100 و پهنای پالس حدود 250 تست کردید ؟ حجم سنس چند در چند بدست آوردید از چهار جهت اصلی ؟ این سوالات باید کامل جواب داده بشه ....

آدم‌های بزرگ،

آدم‌های عادی،

آدم‌های کوچیک،
بهشون حسودی می‌کنند!

دوشنبه 19 مرداد1394 - 11:03am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 ... 197  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 46 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure