انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 4:23am

پاسخ به موضوع  [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 91 , 92 , 93 , 94 , 95 , 96 , 97 ... 197  بعدی
 اپراتوری و اعلام نتایج و عملکرد نقطه زن فلزجو PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درود بر همگی
من روی یک سنگی که شبیه مربع هست و وسطش یک جوغن به قطر سی سانت داره تست کردم دستگاه هیچ فلزی رو اشکار نکرد اما روی یک قسمت از سنگ فقط میتر منفی تا 9 میرسید و هر بار روی اون قسمت تکرار میشد وقتی گراند رو فعال کردم هیچ عکس العملی روی اون نقطه نداشت . فقط میتر منفی داشت ولی بوق هشدار نمیزد علتش چی میتونه باشه؟

یکشنبه 18 مهر1395 - 7:08am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

arash22 نوشته است:
درود بر همگی
من روی یک سنگی که شبیه مربع هست و وسطش یک جوغن به قطر سی سانت داره تست کردم دستگاه هیچ فلزی رو اشکار نکرد اما روی یک قسمت از سنگ فقط میتر منفی تا 9 میرسید و هر بار روی اون قسمت تکرار میشد وقتی گراند رو فعال کردم هیچ عکس العملی روی اون نقطه نداشت . فقط میتر منفی داشت ولی بوق هشدار نمیزد علتش چی میتونه باشه؟

سلام بر شما
با چه لوپ و تنظیماتی کار میکردین؟ برای تایید حفره پیشنهاد میشه که گراند غیر فعال و از دیلی اوتو استفاده بشه
پیشنهاد میشه با لوپ بزرگ هم تست کنید

یکشنبه 18 مهر1395 - 8:08am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

تهم نوشته است:
arash22 نوشته است:
درود بر همگی

سلام بر شما
با چه لوپ و تنظیماتی کار میکردین؟ برای تایید حفره پیشنهاد میشه که گراند غیر فعال و از دیلی اوتو استفاده بشه
پیشنهاد میشه با لوپ بزرگ هم تست کنید

لوپ 50 با دیلای 20 و گراند خاموش . فرکانس 100 پالس 200

یکشنبه 18 مهر1395 - 9:34am
مدیر کل
مدیر کل

arash22 نوشته است:
درود بر همگی

خسته نباشین.
میتر منفی میتونه به دلیل وجود هر نوع حفره یا حتی سست بودن خاک یک ناحیه نسبت به اطرافش باشه. اگر رقم میتر منفی کم هست و ناحیه سنس حفره هم کوچکه به احتمال زیاد هیچ چیز خاصی اونجا وجود نداره! در حالت گراند فعال هم طبیعتا اینطور اثرات حفره ای ضعیف حذف میشن و لذا به همین دلیل عرض کردیم گراند خاموش برای سنس حفره خیلی بهتره.
اینکه میتر منفی داشته باشین ولی بوق هشداری نداشته باشین ؛ میتونه بدلیل حجم کم ناحیه سنس حفره باشه که به زمان 2-3 ثانیه جهت تولید بوق هشداری نمیرسه. وگرنه اگر در همون قسمت لوپ رو نگه دارین بوق هشداری هم خواهید داشت. البته هر چه تنظیم اسپید بیشتر باشه ؛ مشابه حالت سنس فلز ؛ سنس حفره هم سریع تر اعلام میشه و دستگاه بوق هشداری میزنه.

یکشنبه 18 مهر1395 - 2:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بادرود
من با لوپ یک در یک فلز اهنی رو توی هوا تا 170 هم میزنم اما همون فلز رو زیز یک صخره به کلفتی حدود 60 سانت فقط 120 میزنه علتش چی میتونه باشه . از تنظیمات دستگاه یا لوپ بی کیفیت یا ..... ؟؟؟
فرکانس 100..پالس 200...دیلای 40. حساسیت 18- 19 و گراند خاموش

جمعه 23 مهر1395 - 6:22pm
مدیر کل
مدیر کل

تست پشت سنگ یا زیر زمین بارها انجام شده. نتیجه نباید تا این حد متفاوت باشه. بیشتر بستگی به نحوه کار شما روی زمین و بالانس کردن شما داره.

جمعه 23 مهر1395 - 11:15pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان
این روش بطور تقریبی گویای متراژ است
برای مثال وقتی یکجا فلزیابتان بوق میزند و از وجود فلز زیر خاک مطمعنتان میکند از ان نقطه 2-3 متری فاصله گرفته و با یک ورق اهنی 30*30 یا 40*40 همراهتان باشد هنگام بالانس این ورق را از بالا از فاصله 1 متری یا کمی بیشتر نگاه داشته و دستگاه را بالانس میکنید
وقتی اینکار را انجام دهید یعنی برد فلزیاب را تقریبآ فقط به 1 یا 1.5 متر محدود کرده و از ان بیشتر برد نخواهد داشت ورق اهنی را کنار گزاشته و به همان صورت که بالانس کرده اید روی نقطه مورد نظر میایید اگر دوباره بوق بزند یعنی یا احتمالآ جنس در فاصله خیلی کمیست که احتمال وجود اشغال اهنی مثل قوطی کنسرو ،تشتک نوشابه و....... و اگر بوق نزد یعنی ان قطعه فلز در عمق بیشتر از 1-1.5 متر میباشد و احتمال زیاد جنس باشد

شنبه 24 مهر1395 - 4:44pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون از شما.
دوست عزیز این روش نه تنها قطعیت و دقت نداره بلکه بطور جایگزین از روی میتر سنس خیلی بهتر و دقیق تر میشه نظر داد! بعنوان مثال شما وقتی برای یک هدف میتر بالای 100 داشته باشین مشخص میشه اون هدف نمیتونه از نصف برد نهایی لوپ مورد استفاده بیشتر عمق داشته باشه. برد نهایی لوپهای مختلف رو هم که ذکر کردیم. پس این خیلی درست تر از روش شماست چون اولا بالانس هیچ فلزیابی در حضور فلز مزاحم بدرستی انجام نمیشه. در ثانی خیلی بستگی داره دقیقا چه فلزی رو در چه فاصله ای از لوپ بگیرین و بالانس کنین چون آستانه سنس فلزیاب کاملا بستگی به این قضیه داره. از طرف دیگه در روش بالانس شما اصلا برای فلزیاب اهمیتی نداره که یک فلز بزرگ رو در 1 متری لوپ بگیرین و بالانس کنین یا اینکه فلز کوچکتری رو در نزدیکی لوپ بگیرین! سطح آستانه سنس فلزیاب در هر دو حالت مشابه هم هست. پس نباید تصور کنین اگر فلزی در 1 متری گرفتین و بالانس کردین پس برد دستگاه هم محدود به 1 متر میشه!!!
اما تشخیص از روی میتر سنس در صورتی بهتر جواب میده که شما حجم گیری کرده باشین و به روند تغییرات میتر در ناحیه سنس توجه کنین. هدف کوچک سطحی کلا واکنش متفاوتی نسبت به هدف بزرگ در عمق داره. هر چند عدد نهایی میتر سنس اونها ممکنه مشابه باشه! این نکات رو در راهنما و همینطور این تاپیک بارها ذکر کردیم.

شنبه 24 مهر1395 - 5:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درود
دوستان من مشکل بوق هشداری و میتر منفی دارم دستگاه با تغییر مکان از حالت صخره به خاک یا حتی جنس خاک فرق داشته باشه و یا خاک سست.باشه شروع به بوق هشداری و میتر منفی میده البته بخاطر حفره باید اینجوری بشه اما مکان من اصلا حفره نداره .
حتی بعضی وقتا لوپ رو ثابت نگه میدارم میرم داخلش برای انجام تست . چند بار فلز رو دور و نزدیک میکنم بعد وقتی از لوپ خارج میشم بوق هشدارش شروع میشه.
چه تنظیمات و راهکاری برای رفع این مشکل پیشنهاد میکنید. با تشکر

جمعه 14 آبان1395 - 8:06pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
همونطور که در راهنما قید کردم ؛ تفاوت ناگهانی جنس خاک بخصوص اگر بین صخره و خاک معمولی باشه میتونه حالت حفره ای نشون بده. احتمالا شما از درجه حساسیت بالایی به نسبت شرایط مکان استفاده کردین! در چنین شرایطی که فرمودین باید از تنظیمات کاملا محتاطانه ای استفاده کنین. یعنی عرض پالس رو کمتر بگیرین و دیلی رو کمی بیشتر کنین. گراند هم در صورت فعال بودن روی درجات کمتری باشه. در نهایت حساسیت برای چنین مکانی بنظر من باید زیر 15 باشه که اگر این کار رو کردین خیلی بهتره گراند هم غیر فعال بشه.

جمعه 14 آبان1395 - 9:40pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 91 , 92 , 93 , 94 , 95 , 96 , 97 ... 197  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 28 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure