انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 2:25pm

پاسخ به موضوع  [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 183 , 184 , 185 , 186 , 187 , 188 , 189 ... 197  بعدی
 اپراتوری و اعلام نتایج و عملکرد نقطه زن فلزجو PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنون
پس فرکانس100
پالس 200
دیلی 34
و بقیه طبق قبلی
حتما تست خواهم کرد

چهارشنبه 22 آبان1398 - 5:08pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

bazargardan نوشته است:
ممنون
پس فرکانس100
پالس 200
دیلی 34
و بقیه طبق قبلی
حتما تست خواهم کرد

درسته دوست عزیز.در ضمن پالس را هر چه بالاتر ببری مصرف باطری بیشتر میشه بنابراین باید جوری تنظیم کنی که به چنین مشکلی برنخوری بدین منظور از 150 کم کم ببر بالا و تست کن وقتی دیدی دیگه عمق زنی ات دیگه بیشتر نمیشه باید به همان کمترین مقدار پالس اکتفا کنی و اونو ملاک تنظیم دستگاه قرار بدی که مصرف باطری بیخود بالا نره.بخواهی به ذرات کمتر حساسیت نشون بده دیلای را میتونی تا 36 هم بالا ببری .باید با دستگاه خودت تست کنی؛ جوری تنظیمش کنی که عمق زنی ات هم کم نشه

چهارشنبه 22 آبان1398 - 8:45pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

منکه با این تنظیماتم فک کنم راحت 12 ساعت میره باطریش
پس من پالس رو همون 200 میذارم و دیلی هم 34
برا قضیه تست عمق زنی هم نیاز به مکان تست واقعی هست نه هوایی که من ندارم

چهارشنبه 22 آبان1398 - 9:19pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سنس خیلی ضعیف که حجمم نداره برا چیه
ممکن فلزی تو محدوده اخرین میزان عمق سنس قرار گرفته باشه
و تفاوت این دوتا تنظیم تو چی هستش
فرکانس 100
پالس 220
دیلی 34
انتکرال 44
حساسیت 15
گرند و ایرون خاموش
و فرکانس 100
پالس 180
دیلی 10
انتگرال 44
حساسیت 15
ایرون و گرندم خاموش

چهارشنبه 22 آبان1398 - 10:45pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

bazargardan نوشته است:
منکه با این تنظیماتم فک کنم راحت 12 ساعت میره باطریش
پس من پالس رو همون 200 میذارم و دیلی هم 34
برا قضیه تست عمق زنی هم نیاز به مکان تست واقعی هست نه هوایی که من ندارم

دوست عزیز توجه نمیکنی ! شما پالس را از اون چیزی که الان تنظیم کرده ای 10 تا 10 تا یا 5 تا 5 تا اضافه کن ببین چه تغییری در عمق زنی ات بوجود میاد دیلای را هم 34 یا اگر خیلی ذرات توی زمین مورد نظرت اذیت میکنه بذار روی 36 . به توضیحات قبلی توجه کن .................وقتی دیدی دیگه عمق زنی ات دیگه بیشتر نمیشه باید به همان کمترین مقدار پالس اکتفا کنی و اونو ملاک تنظیم دستگاه قرار بدی
شما اول تست توی هوا انجام بده تغییرات را ببین بعد تست واقعی هم زیر خاک انجام بده

چهارشنبه 22 آبان1398 - 11:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با بالا بردن پالس تا 150 عمق کمی بیشتر میشه اما بیشتر از 150 مدار کاملا بی ثبات میشه بالا بردن دیلی و انتگرالم تاثیر خاصی نذاشت تو عملکردش.
بازم ممنون

شنبه 25 آبان1398 - 10:15am
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام مهندس حمید و مهندس مهدی و فلزجوداران عزیز
اگه جایی یک خنچر یا شمشیر از جنس مسمر یا مسبر دقیقشو نمیدنم اسمش چیه باید چه آیدی و چه نان فرویی نشون بده؟
اگه جایی هم تعدادی النگوی طلا به هم چسبیده باشه یعنی فرض کنیم النگو به صورت عمودی و پهلویش تا نیم متر النگو باشه به صورت فشار به هم یا لبه هم. آیدیش چند نشون میده. با دستگاهی که برای پانصد تومانی آیدی ۴۰ تا ۴۳ نشون بده

همیشه امید داشته باش

پنج شنبه 7 آذر1398 - 4:05am
مدیر کل
مدیر کل

ممنون.
در مورد خنجر و شمشیر آیدی بیشتر به طول و عرض اون بستگی داره و نمیشه رقم خاصی رو تخمین زد. اما بهرحال باید بالای 50 باشه. میتر آهنش هم بستگی به جنس دقیق اون داره. اگر آهن خالص یا فولاد نباشه در ناحیه غیر اهن نشون داده میشه.
در مورد النگوهایی که فرمودین فرم قرارگیری و میزان به هم چسبیده بودنشون اهمیت داره ولی بنظر من آیدیش پایین و کمتر از 50 خواهد بود. اگر آیدی خیلی کم باشه ممکنه در ناحیه آهن هم نشون داده بشه که باید به هر دو پارامتر دقت کنین.

پنج شنبه 7 آذر1398 - 2:32pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
ممنون.
در مورد خنجر و شمشیر آیدی بیشتر به طول و عرض اون بستگی داره و نمیشه رقم خاصی رو تخمین زد. اما بهرحال باید بالای 50 باشه. میتر آهنش هم بستگی به جنس دقیق اون داره. اگر آهن خالص یا فولاد نباشه در ناحیه غیر اهن نشون داده میشه.
در مورد النگوهایی که فرمودین فرم قرارگیری و میزان به هم چسبیده بودنشون اهمیت داره ولی بنظر من آیدیش پایین و کمتر از 50 خواهد بود. اگر آیدی خیلی کم باشه ممکنه در ناحیه آهن هم نشون داده بشه که باید به هر دو پارامتر دقت کنین.

سپاس خدا را و ممنون مهندس عزیز
بیشتر به این فکر میکنم که برای النگو اون هم مال هفتاد تا دویست سال قبل که به تعداد که کنار هم گذاشته بشه و طولی به اندازه نیم متر داشته باشه آیا به هیچ وجه منتظر آیدی ۷۵ به بالا نباشیم؟
چون احتمالا النگو های اون دوره کلفتتر از امروزی باشن. حالا فرض بر این است که جنسشون طلاست . اگه نقره باشه چی؟

شمشیر هم از جنس مسمر همراه با سکه هایی از نقره؟ که احتمالا دستگاه خنچر یا شمشیر را جلوتر سنس میکنه؟

همیشه امید داشته باش

پنج شنبه 7 آذر1398 - 6:09pm
مدیر کل
مدیر کل

کلا برای فلزات نسبتا کوچک و به تعداد در کنار هم آیدی پایین هست. علت هم متخلخل بودن حالت کلی این مجموعه فلزی هست که میزان رسانایی اندازه گیری شده توسط فلزیاب رو کاهش میده و این مساله همون چیزی هست که در فاکتور ID منعکس میشه. لذا بهیچ وجه نمیتونه آیدی بالا داشته باشه. مگر اینکه فلزات به هم جوش خورده و کاملا وصل باشن که در مورد مثال شما قاعدتا نمیتونه اینطور باشه. در صورت نقره بودن فقط کمی آیدی بالاتر میره ولی باز هم بنظر من باید زیر 70 باشه.
تفکیک برای ترکیبی از فلزات در کنار هم که همزمان در دید کویل قرار میگیرن قاعده مشخصی نداره. همون چند فلز اگر ترتیب قرارگیریشون عوض بشه تفکیک هم تغییر میکنه. اما در صورتی که کنار هم و در یک عمق قرار داشته باشن اولویت با فلز بزرگتر هست. اگر یک شمشیر در کنار چند سکه داشته باشین تفکیک بیشتر مربوط به شمشیر میشه که اندازه بزرگتری داره.

جمعه 7 آذر1398 - 3:21am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 183 , 184 , 185 , 186 , 187 , 188 , 189 ... 197  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 29 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure