انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 9 اردیبهشت1403 - 1:32am

پاسخ به موضوع  [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 84 , 85 , 86 , 87 , 88 , 89 , 90 ... 197  بعدی
 اپراتوری و اعلام نتایج و عملکرد نقطه زن فلزجو PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنون از شما حمیدخان و آرزوی سلامتی و موفقیت براتون دارم @};-

همه از مرگ میترسند...!
من از زندگیه سمج خودم!!!

پنج شنبه 21 مرداد1395 - 11:44pm

سلام چند شب پیش جایی رابالوپ یک متری سنس داشتم فرکانس150پهنا250گرند3دیلی20حساسیت15انتگرال44باid90 تفکیک fe90میترسنس دروسط 300

جمعه 22 مرداد1395 - 10:11am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام به همه به خصوص مهندس حمید عزیز.مهندس من امروز با فلزجو بیابون بودم بدون ردیاب چند جا شک داشتیم که احتیاج ندیدم ردیاب برده بشه چون نیاز نبود..چندتا هدف رو سنس داشتم که مشخصا چندتایی از اونها اهنی جات بودن وبا حذف ان حذف شدن اما یک جا رو با target id27 سنس داشتم که با مثبت 1 تو ناحیه غیر فلزی نشون میداد حذف اهن هم واسه من 9 خوب عمل میکنه که 10 دیگه کلا حذف میکنه اما این فلز رو 10حذف نکرد میتر هم بالای 800 بود که اگه بیک سانت بازمین بالانس میکردم وروی هدف میبردم 999 کامل بود.فقط یادم هست که نمیدونم شما بودین یا دوستان که گفته شده
بود id30 میتونه تو محدوده فلز اهنی باشه اما زیر 30 رو من تا حالا تجربه نکرده بودم به نظرتون امکان داره غیر فلزی کوچیک باشه درسته لوپ بنده هم 40 تخت بود که با حجمگیری اون قسمت از هر طرف 10 سانت بیشتر سنس داشتم که در مجموع 60 سانت حجم داشتم متاسفانه دوستم کلنگ رو فراموش کرده بود میشه راهنمایی کنین id27 مربوط به چه خانواده ایی میشه متشکر :)

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

شنبه 23 مرداد1395 - 9:30pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
اصولا هر چه عدد تفکیک کمتر باشه نشان میده رسانایی الکتریکی هدف کمتر هست. لذا این حدود عدد تفکیک مشخص میکنه یا اندازه فلز خیلی کوچک هست و یا خیلی نازک هست. تنها حالتی که ممکنه هدف ارزشمند باشه احتمال وجود چند سکه بصورت مجزا هست که عدد تفکیک کمی براشون نشون داده میشه. وگرنه بهیچ وجه فلز بزرگ یکپارچه و با ارزشی با این عدد تفکیک سنس نمیشه. در خصوص آهن هم اگر خیلی کوچک یا نازک باشه احتمال داره عدد تفکیک پایینی بده.

شنبه 23 مرداد1395 - 9:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
خسته نباشین.
اصولا هر چه عدد تفکیک کمتر باشه نشان میده رسانایی الکتریکی هدف کمتر هست. لذا این حدود عدد تفکیک مشخص میکنه یا اندازه فلز خیلی کوچک هست و یا خیلی نازک هست. تنها حالتی که ممکنه هدف ارزشمند باشه احتمال وجود چند سکه بصورت مجزا هست که عدد تفکیک کمی براشون نشون داده میشه. وگرنه بهیچ وجه فلز بزرگ یکپارچه و با ارزشی با این عدد تفکیک سنس نمیشه. در خصوص آهن هم اگر خیلی کوچک یا نازک باشه احتمال داره عدد تفکیک پایینی بده.

بله متوجه شدم مهندس خدا کنه سکه باشن یعنی میشه :YMPRAY: .اما مهندس سیستم حدف اهن که باید بتونه فلز اهنی رو حتی اگه کوچیک ویا نازک باشه حذفش کنه مخصوصا که میتر بالای 800 داشتم یعنی در واقع میشه چند سانت فاصله با لوپ این کاری بود که با یک میخ کوچیک اهنی کرده بودم به راحتی حذفش کرد فکر میکنم یا غیر اهنی مجزا از هم هست که فرمایش کردین یا اهنی نازک از جنس همین روکشهای جدید که قابل حذف نیستن .وباز هم سپاسگذاریم مهندس

شنبه 23 مرداد1395 - 9:59pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
مطلبی که عرض کردم صرفا با توجه به عدد تفکیک بود. وگرنه اگر حذف آهن دستگاه شما درست تنظیم شده باشه حتی با همین عدد تفکیک هم میتونه آهنی بودن هدف رو تشخیص بده و با احتمال بالای 80 درصد بدرستی حذفش کنه. موضوع اینجاست که با این عدد تفکیک اهدافی مثل پاکت ساندیس هم وجود دارن که آهنی نیستن ولی ارزشی ندارن!

شنبه 23 مرداد1395 - 10:58pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
مطلبی که عرض کردم صرفا با توجه به عدد تفکیک بود. وگرنه اگر حذف آهن دستگاه شما درست تنظیم شده باشه حتی با همین عدد تفکیک هم میتونه آهنی بودن هدف رو تشخیص بده و با احتمال بالای 80 درصد بدرستی حذفش کنه. موضوع اینجاست که با این عدد تفکیک اهدافی مثل پاکت ساندیس هم وجود دارن که آهنی نیستن ولی ارزشی ندارن!

مرسی مهندس بابت توضیحاتتون.مهندس سیستم من اشیاء کوچیک اهنی رو تو مد حذف اهن روی رنج 9 به خوبی حذف میکنه مخصوصا اینکه خیلی نزدیک باشه وچون میتری که داشتم بالای 800 و نزدیک به 900 بود اگر که اهنی بود حتما حذف میکرد وبرای اینکه کاملا از شک در بیام وشما هم قید کرده بودین که 1شماره بالاتر حذف رو خاطر جمع میکنه من روی 10 گذاشتم وبا این وجود حذف نکرد.احتمال ساندیس بودن یا روکشهای امروزی هم زیاده به هرحال ممنون که وقت میزارین پاسخ سوالات رو میدین یک دنیا ممنون :)

یکشنبه 24 مرداد1395 - 10:57am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام خدمت مهندس حمید و دوستان محترم @};-
دیشب با فلزجو ی جا رو سنس داشتیم با لوپ یک با این تنظیمات
1فرکانس 150
2 پهنای پالس 250
3 دیلی 20
4 انتگ 50
5 گرند 7
6 اسپید 5
7 حساسیت 13
عدد تفکیک 50 تا 55 ولی بیشر رو 50 بود حجم گیری از چهار جهت یکدست و هم اندازه در ابعاد تقریبی 2 در2 متر برای اطمینان بیشتر از سطحی نبودن هدف مشکوک با لوپ 40 عنکبوتی هم سرچ کردیم که بسیار ضعیف سنس میشد
ولی با لوپ یک سنس عالی بود . بعداز 50سانت حفاری ب خشت چین و سفال شکسته رسیدیم و دمای بالا حدود 40-50 درجه .خشتها هم بعداز درآوردن جلو لوپ تست کردیم که سنس نمیشدند حالا دوستان بگید امیدی هست یا نه ممنون @};- @};-

در مقابل تقدیر خداوند مانند کودک یک ساله ای باشید که هروقت او را به بالا می اندازند ، یقین دارد که او را خواهند گرفت

دوشنبه 25 مرداد1395 - 9:26am
مدیر سایت
مدیر سایت

mahan2000 نوشته است:
سلام خدمت مهندس حمید و دوستان محترم @};-
دیشب با فلزجو ی جا رو سنس داشتیم با لوپ یک با این تنظیمات
1فرکانس 150
2 پهنای پالس 250
3 دیلی 20
4 انتگ 50
5 گرند 7
6 اسپید 5
7 حساسیت 13
عدد تفکیک 50 تا 55 ولی بیشر رو 50 بود حجم گیری از چهار جهت یکدست و هم اندازه در ابعاد تقریبی 2 در2 متر برای اطمینان بیشتر از سطحی نبودن هدف مشکوک با لوپ 40 عنکبوتی هم سرچ کردیم که بسیار ضعیف سنس میشد
ولی با لوپ یک سنس عالی بود . بعداز 50سانت حفاری ب خشت چین و سفال شکسته رسیدیم و دمای بالا حدود 40-50 درجه .خشتها هم بعداز درآوردن جلو لوپ تست کردیم که سنس نمیشدند حالا دوستان بگید امیدی هست یا نه ممنون @};- @};-

با سلام
تنظیمات شما به نسبت خوبن ، فقط عدد دیلی دستی رو باید تا 40 و حتی بالاتر هم تست میکردید ، و همینطور با حساسیت زیر 5 هم تست میکردید و از همه مهمتر عدد میتر سنس رو فرمایش نکردید !!!!! که خیلی مهمه !
درضمن نوسانات اعداد میتر سنس در داخل حجم خیلی مهمه که به چه صورتی نمایش داده میشده ؟! و توصیه میکنم در ساعت بین 5 تا 7 صبح هم دوباره مکان رو دستگاه بزنید و اعداد میتر سنس در ابتدای حجم و همینطور در وسط حجم رو یاداشت کنید ! همینطور اعداد تفکیک و میتر آهن ( fe یا non fe - + ) و اعداد مثبت و منفی جلوشون ! همه خیلی مهم هستن (هرچند ممکنه با توجه به عمق فلز به نمایش در نیان ) در تشخیص صحت مکان شما ! موفق باشید @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

دوشنبه 25 مرداد1395 - 9:46am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام آقا مهدی عزیز بله حق با شما بود بنده یادم رفت اطلاعات کامل بدم شرمنده از دیشبب تا صبح بیدار بودم معذرت میخام @};-
داداش لبه های ابعاد سنس درجه میتر سنس +25 و نقطه وسط تا +70 هم میره اعداد تفکیک ب ترتیب تو بعضی از نقاط لبه سنس اف ای 52 و اواسط هدف نون اف ای با آی دی +57 تا +61 و عدد مقابل +70 هستش با تون صدای 8 از لبه ها ب صورت یکدست و مساوی صدای بوق زیر و وسط مکان سنس صدای بوق بم داریم

در مقابل تقدیر خداوند مانند کودک یک ساله ای باشید که هروقت او را به بالا می اندازند ، یقین دارد که او را خواهند گرفت

دوشنبه 25 مرداد1395 - 10:30am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 84 , 85 , 86 , 87 , 88 , 89 , 90 ... 197  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Majestic12 , tela و 47 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure