انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 31 فروردین1403 - 10:24pm

پاسخ به موضوع  [ 3 پست ] 
 علت حساس بودن لوپ به دست 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام به دوستان عزیز
همینطور که از اسم این تاپیک معلومه میخام در اینجا با کمک دوستان علت حساس بودن لوپ به دست یعنی زمانیکه دست به سمت لوپ میره و صدای بوق در میاد رو برسی کرده و این مشکل رو حل کنیم برای نمونه در فلزیاب همرهد یا همون سر چکشی که بنده ساخته بودم این مشکل رو داشت و مشکل دیگه ای که این مدار داشت این بود که بعد از روشن کردن دستگاه بوق به صدا در میومد و زمانیکه فلز به لوپ نزدیک میشد صدا قطع میشد دقیقا بلعکس عمل میکرد دوستان اگر در مورد این رفع این دو مشکل نظری دارن اعلام کنن داداش حمید گل شما هم کمک کنید
با تشکر.... :-BD :-BD :-BD

ای کاش زندگی هم دنده عقب داشت

جمعه 17 بهمن1393 - 10:07pm
مدیر کل
مدیر کل

این مساله بستگی به شکل موج و لحظه سمپل گیری داره! چیزی که بنده تجربه داشتم این بوده که اگر مقاومت دمپینگ توی مدار نباشه یا مقدارش خیلی بالا باشه این حالت میتونه اتفاق بیفته. باقیش دیگه بستگی به سیستم هر مداری داره و نمیشه بصورت کلی براش فرمول ارائه کرد. مطمئنا اون مدار رو هم اگر درست بسازین و لوپ مناسب خودش رو استفاده کنین نباید چنین مشکلی داشته باشه.

جمعه 17 بهمن1393 - 10:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اتفاقا من هم یه بار با چنین مشکلی با فلزیاب انجمن روبرو شدم ! دستم که بطرف لوپ میبردم بوق میزد برام خیلی عجیب بود چون قبلا این مشکل نداشتم تصمیم گرفتم مدار اش لاش کنم لباس که از تن کندم مشکل حل شد با خودم گفتم جانم ترس!! نه ! مسئله ترس نبود !!
لعنت بر هر چه استین دکمه فلزیه =))

جمعه 17 بهمن1393 - 11:09pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3 پست ] 

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 17 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure