انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 30 فروردین1403 - 5:12am

پاسخ به موضوع  [ 5 پست ] 
 تجربه های مهم چند ساله در مورد تفکیک طلای دستگاههای فلزیاب 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

تجربه های مهم چند ساله در مورد تفکیک طلای دستگاهای فلزیاب
ایا تا به حال دستگاه تفکیک دار خود را با وزن بالای طلا امتحان کرده اید ؟
اگر امتحان نکرده اید حتما امتحان کنید و عمر خود را هدر ندهید !
لطفا هر کسی تجربه داره و واقعا کار کرده تجربه اش را در مورد تفکیک طلا با نوع دستگاه بیان کنه تا برای بقیه دوستان
تجربه بشود.

با سلام : من حدود 10 سال پیش با دستگاه لامینوس 14000 ایرانی حدود دو سه سال کار کردم حدود 2 متر مفید را با لوپ 1*1 میزد .
تفکیک هم داشت ولی قابل عتماد نبود چرا ؟ وزن خاصی از فلز طلا را طلا میزد ( زیر حدود 20 گرم ) و اگر وزن طلا مثلا از 5 النگو بیشتر میشد
انرا طلا نمیزد وانرا فلز میزد !!! به هر حال روی تفکیک حساب نمی کردم ولی قدرت فلز یابی اش ای ! بدک نبود. همچنین روی عمق هم حساب باز نکنید .نمی دانم بقیه دستگاهای تفکیک دار هم همینطورند ؟ تا جایی من اطلاع دارم خیلی هاشون چنین مشکل بزرگی را دارند متاسفانه جایی
هم ندیده ام در رایطه با این موضوع کسی چیزی نوشته باشه چون اکثر مردم با یک انگشتر یا یک سکه ( وزن کم) دستگاها را امتحان می کنند و غافل از این موضوع وزن. !!!! چیز هایی که من عملا امتحان کردم و انها را اشتباهی طلا میزد عبارتند از : پوسته ساندیس معمولی . لیوان استیل قدیمی فکر کنم 18-8 پشت ان هک شده . زرورق الومینیویمی
این ها را طلا میزد.این کار را هم کنار گذاشتم چون روزی همه کس نیست.
بنابراین لطفا هر کسی تجربه داره و واقعا کار کرده تجربه اش را در مورد تفکیک طلا با نوع دستگاهی که کار کرده بیان کنه تا برای بقیه دوستان تجربه بشود و دستگاه سازان مشکلات دستگاه خود را
رفع کنند. با تشکر

چهارشنبه 14 آبان1393 - 7:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوست عزیز این مساله بارها درانجمن مطرح شده
درموردفلزیاب های پالسی تفکیک معنی نداره ونمیشه روش حساب کرد

به روز نیک کسان، گفت: تا تو غم نخوری
بسا کسا! که به روز تو آرزومندست
-----------------------------------------
زمانه گفت مرا: خشم خویش دار نگاه
کرا زبان نه به بندست پای دربندست

چهارشنبه 14 آبان1393 - 9:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوست عزیز کل فلزیابهای پالسی جهان فقط می تونن تا عمق 60 الی 70 سانتی فلزات رو تفکیک و آنالیز کنند و بیشتر از این عمق رو فقط تو خواب و رویا تفکیک می کنند

چهارشنبه 14 آبان1393 - 10:39pm
مدیر کل
مدیر کل

دوست عزیز به فلزجو خوش اومدین. ممنون که تصمیم دارین تجربه های گرانقدر خودتون رو در اختیار دوستان قرار بدین.
خدمت شما عرض کنم مطلب شما در مورد تفکیک طلا کاملا درسته! در واقع این اصلا نکته عجیبی نبود و اگر توقع داشته باشین یک فلزیاب اون هم پالسی بتونه طلا رو بصورت قطعی تفکیک کنه کاملا انتظار بی جایی هست! به تبلیغات اکثر این فروشنده ها هم اصلا توجه نکنین. تفکیک طلا حتی در سیستمهای وی ال اف هم بصورت یک گمانه زنی هست. پالسی که امکان تفکیک بین فلزات غیر آهنی رو تقریبا نداره. نهایت کاری که در این فلزیاب ها میشه کرد قرار دادن یک جدول VDI هست که بر اساس رسانایی هر فلز یک شماره تفکیک خاصی رو اعلام میکنه. نمونش رو در مدار چنس میبینید. ولی همین هم خیلی حالت گمانه زنی داره و تازه در خاک وضعیت کمی عوض میشه! مطلب شما هم در مورد میزان طلا کاملا درسته. اصولا تفکیک فلزات در فلزیاب های مختلف به میزان حجم و سطح فلز و حتی وزنش و فاصلش از لوپ و حتی شکل هندسیش هم بستگی داره! پس کلا روی تفکیک حساب باز نکنین. تنها تفکیکی که در فلزیاب های معمولی و نسبتا پیشرفته میشه روش حساب باز کرد تفکیک فلزات هم خانواده آهن یعنی مغناطیسی از غیر آهن هست. حالا این غیر آهن میتونه طلا باشه یا مس و یا مفرغ! بین اینها برای دستگاهها فرق زیادی نیست که بتونین روش حساب کنین.
تنها سیستمی که در حال حاضر در بازار موجوده و مخصوص طلا طراحی شده ؛ فلزیاب های سری GPX مینلب هست که از تکنولوژی خیلی بالایی برخورداره و تا جاییکه بنده اطلاع دارم این تکنولوژی حتی در اختیار سایر شرکتهای معروف سازنده فلزیاب هم نیست چه برسه به این دستگاههای دستساز!

پنج شنبه 14 آبان1393 - 1:56am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با تشکر از استاد حمید و دیگر دوستان : هدف من صرفا اگاهی دادن به دیگر افراد تازه وارد بود. چون هر ادم تازه کاری الان بخواد دستگاه بخره میتونه با این مواردی بیان شد اونو جلوی روی فروشنده امتحان کنه و سرش کلاه نره. چون کلاه بردار زیاده اطلاع رسانی هر چقدر هم باشه باز هم کمه.
دستانی که برای کمک بالا میروند با ارزش تر از دستانیست که برای دعا بالا میروند

پنج شنبه 15 آبان1393 - 9:42am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 5 پست ] 

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 9 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure