انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 3:56pm

پاسخ به موضوع  [ 9 پست ] 
 نقاط مرموز 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان و اساتید محترم انجمن فلزجو !
راستش چند بار از گوشه و کنار شنیدم که کسانی توی یه نقطه ای از سیستم پالسی استفاده کردن و بلافاصله پس از روشن شدن دستگاه در اون نقاط ، دستگاهشون سوخته و دود ازش بلند شده . حتی کسی به من گفت نقطه ای رو سراغ داره که تا حالا 5 تا دستگاه رو سوزونده . خواستم ببینم دوستان بویژه اساتیدی مثل مهندس حمید بزرگوار اطلاعی یا تجربه ای در این زمینه دارن و اگر امکان داره دلایل خودشون رو در رد یا تایید این مساله بیان کنن. پیشاپیش بسیار ممنونم @};-

شنبه 19 مهر1393 - 10:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حامد جان من خودم یه نقطه هستش که چنس رو دوبار اونجا سوزوندم و خودش هم ترانزیستورهای قدرت و دیود های 4148 دود میکنن دیگ ترسیدم و اونجا ها آفتابی نمیشم

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

شنبه 19 مهر1393 - 10:08pm
کاربر فعال
کاربر فعال

من زیر برق فشار قوی سوزندم

شنبه 19 مهر1393 - 10:23pm
مدیر کل
مدیر کل

بنظر من چند حالت میتونه داشته باشه. یکی اینکه مثلا زمین خیس باشه و بنوعی اتصالی در لوپ بوجود بیاد که در اون صورت به طبقه خروجی مدار فشار زیادی وارد میشه. در حالت دیگه شاید بشه گفت ممکنه یک میدان مغناطیسی خاص و قوی در اون نقطه وجود داشته باشه که سبب بشه موج بازگشتی به لوپ بسیار قویتر باشه و این هم میتونه سبب آسیب دیدن مدار بشه. هر چند این احتمال کم هست. البته نقاط مغناطیسی خاصی در اقصی نقاط کره زمین وجود داره که اتفاقات بسیار عجیب تر از این هم در اون نقاط رخ میدن!!! میتونین در این مورد هم تحقیق کنین. در این صورت سوختن فلزیاب در مقایسه با اون اتفاقات چیز مهمی نیست! :D البته وجود دکلهای برق فشار قوی هم گاهی اوقات میتونه وضعیت مشابهی روی دستگاه ایجاد کنه. حالت دیگه هم وجود مسائل ماوراء طبیعه هست که در این خصوص باید اساتید علوم غریبه نظر بدن! و در اخر هم شاید در نقاطی بصورت تصادفی دستگاه آسیب دیده و شما فکر کنین ربطی به اون نقطه خاص داشته در صورتیکه واقعیت شاید غیر این باشه و در این صورت فقط ذهنیت شما باعث این نتیجه گیری شده!
حالا بحث جالب اینه که کجای دستگاه ایراد پیدا میکنه؟! فرستنده یا گیرنده؟! این نکته مهمی هست تا بشه دلیل رو بهتر متوجه شد. اگر فشار به قسمت فرستنده باشه میشه برای کل دستگاه فیوزی گذاشت که تا حدی بالاتر از مصرف جریان حالت عادی مدار باشه. مثلا برای اکثر پالسی ها فیوز 0.2 آمپر کافی هست. در این صورت در هنگام جریانکشی قسمت ارسال پالس ؛ اون فیوز قبل هر چیزی میسوزه. اما اگر گیرنده عیب بکنه کار پیچیده تر هست و جلوگیری ازش خیلی سخت میشه. اگر هم مدار بصورت یکسان در همه قسمتها کلا بسوزه مطمئن باشین مساله ماوراء طبیعه هست! :D

شنبه 19 مهر1393 - 10:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهندس حمید اگه این علامت :D رو آخر فرمایشت نمیذاشتی حالم گرفته میشد. چون خودم به مسائل ماوراء الطبیعه اعتقادی ندارم و مطمئنم شما هم همیشه مسال رو از دیدگاه علمی نگاه کرده و پیگیری میکنین. راستش من تنها چیزی که به ذهنم رسید حضور دکل های برق فشار قوی یا غنی شدگی مغناطیسی کانی های آهن دار مثل مگنتیت تو اون نقاط هست که البته مورد اول میتونه منطقی تر باشه.

کاوشگر جان اون نقطه که فرمودی رو حفاری نکردی ؟ چیزی در مورد زیر اون نقطه دستگیرت نشد ؟

شنبه 19 مهر1393 - 11:08pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

hamedkk نوشته است:
مهندس حمید اگه این علامت :D رو آخر فرمایشت نمیذاشتی حالم گرفته میشد. چون خودم به مسائل ماوراء الطبیعه اعتقادی ندارم و مطمئنم شما هم همیشه مسال رو از دیدگاه علمی نگاه کرده و پیگیری میکنین. راستش من تنها چیزی که به ذهنم رسید حضور دکل های برق فشار قوی یا غنی شدگی مغناطیسی کانی های آهن دار مثل مگنتیت تو اون نقاط هست که البته مورد اول میتونه منطقی تر باشه.

کاوشگر جان اون نقطه که فرمودی رو حفاری نکردی ؟ چیزی در مورد زیر اون نقطه دستگیرت نشد ؟

حامد جان چرا اتفاقا حفاری هم کردم حدود 1.5 متر ولی همش سنگهای ریز بیرون میومد که شبیه مرمر بود و به هم بافته شده بودن و برق میزدن اون دور برم برق و جود نداشت که بگم رو دستگاه تاثیر گذاشته

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

یکشنبه 19 مهر1393 - 1:34am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام خدمت دوستان
آقای حامد جان شما مسایل ماوراطبیعی رو انقدراهم نادیده نگیر
خیلی از مسایل و اتفاقات رو نمیشه از دید علمی و طبیعی بررسی کرد
شما میتونی منکر وجود جن و موجودات ماورایی و تاثیر اونها بر زندگی انسانها بشی؟
بنده از دوستی شنیدم در منطقه ای سه بار دستگاهش دچار مشکل شده بود که بعد از حفاری از اونجا الماس در آوردند که این دوستمون بنا بر تجربه خودش معتقد بود که الماس باعث سوختن دستگاه میشه که بنده فکر نمیکنم این موضوع صحت داشته باشه فقط چون شنیدم عنوان کردم

به روز نیک کسان، گفت: تا تو غم نخوری
بسا کسا! که به روز تو آرزومندست
-----------------------------------------
زمانه گفت مرا: خشم خویش دار نگاه
کرا زبان نه به بندست پای دربندست

سه شنبه 22 مهر1393 - 9:01am
مدیر سایت
مدیر سایت

kavoshgar نوشته است:
hamedkk نوشته است:

حامد جان چرا اتفاقا حفاری هم کردم حدود 1.5 متر ولی همش سنگهای ریز بیرون میومد که شبیه مرمر بود و به هم بافته شده بودن و برق میزدن اون دور برم برق و جود نداشت که بگم رو دستگاه تاثیر گذاشته

سیلیس مشکلی که اکثر سیستم ها بهش واکنش دارن . مرسی از بیان تجربه شما دوست من @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

سه شنبه 22 مهر1393 - 9:09am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

karajniaz نوشته است:
با سلام خدمت دوستان
آقای حامد جان شما مسایل ماوراطبیعی رو انقدراهم نادیده نگیر
خیلی از مسایل و اتفاقات رو نمیشه از دید علمی و طبیعی بررسی کرد
شما میتونی منکر وجود جن و موجودات ماورایی و تاثیر اونها بر زندگی انسانها بشی؟
بنده از دوستی شنیدم در منطقه ای سه بار دستگاهش دچار مشکل شده بود که بعد از حفاری از اونجا الماس در آوردند که این دوستمون بنا بر تجربه خودش معتقد بود که الماس باعث سوختن دستگاه میشه که بنده فکر نمیکنم این موضوع صحت داشته باشه فقط چون شنیدم عنوان کردم

البته که میتونم منکر بشم. چون تا حالا هیچ گونه شواهدی مبنی بر وجود این موجودات اثبات نشده و من هم به نوبه خودم هرگز چنین چیزهایی رو ندیدم و تا نبینم باور نمیکنم. البته اگر هم ببینم زود باور نمیکنم. بعد کلی تحقیق و در صورت پیدا نکردن یه دلیل علمی مشخص تازه میگم من نتونستم دلیل علمی براش پیدا کنم. اما هرگز نمیگم دلیل ماوراءالطبیعه داره. هر چیزی که هست زاده و ساخته و پرداخته طبیعته و قوانین طبیعی در اون وجود داره. اگر ما قوانینش رو نمیدونیم دلیل نمیشه که ساده ترین راه رو برای توضیح مسایل ناشناخته انتخاب کنیم و بگیم اینا ماوراءالطبیعه هستن. همچین چیزی وجود نداره.

سه شنبه 22 مهر1393 - 4:21pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 9 پست ] 

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 25 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure