انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 7 اردیبهشت1403 - 3:28pm

پاسخ به موضوع  [ 438 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 ... 44  بعدی
 آموزش اپراتوری لورنز Z1 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: ايران
شایان نوشته است:
داداش گلم تو قسمت لورنز ایکس 5 که خودتون ایجاد کردید گفتم
به خاطر اینه که جی ان دی 3 برای جاهایی هستش که الودگی کم دارن و این گزینه از فیلتر های کمتری برای سنس استفاده میکنه و طبعا هم باید در هوا و شرایط ازمایشگاهی ارتفاع بیشتری رو سنس کنه ولی اگه همین تستو توی زمین الوده تر و با املاح بیشتری سنس کنید قطعا شرایط عکس این قضیه خواهد بود و بعید میدونم حتی بالانس خوب و ثبات خوبی با این گزینه در زمینهای الوده داشته باشید

@};- سپاس

ترس باعث ميشود كه بسياري از مردم به روياهايشان نرسند

سه شنبه 17 تیر1393 - 8:35pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

نکته 1:برخی ازتکه های کوچک برنزممکن است توعملیات خواندن 50و60 نشان داده بشه وهمان اشیاء فلزی اهنی عمل کنه

نکته 2:اشیاءفلزی اهنی وخیلی بزرگ دربیشترمواقع باعث عملیاته خواندن بالاتراز60 نمیشه.

نکته:برخی ازمیخ هایااشیاءاهنی بزرگترباعبوره لوپ سیگنال های مختلفی تولیدمیکنه

نکته3:ممکن است 2نوع فلزه متفاوت دریک جاباشه وکدعوض بشه
ازاین رومیبایست:پیداکردن مرکزهدف بسیارضروریه ولوپ بایدمستقیم ازروهدف ردبشه تانقطه ایی که قویترین سیگنال روداره پیداکنه

نکته4:زمین هاوخاک هایی که موادمعدنی بالایی دارند وکاردرمناطق شهری باعث رسانایی نادرست درعملیات خواندن میشوند:لازمه که تنظیماتهgndوfilterوfreqروبخوبی تنظیم کنیم

پنج شنبه 19 تیر1393 - 1:56pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنون علی آقا خیر ببینی پسر @};-

پنج شنبه 19 تیر1393 - 7:43pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

نکته :
برای استفاده ازلوپ 1در1به بالا:شمابایدگزینه یه فرکانس روحتماببرین بالاچون اگه اینکاررونکنیدبالانس بهم میریزه یایهو
بهم میریزه
گزینه یه filterهم کمک خواهدکردش ش واسه بالانس شدنه خوب ;;)

سه شنبه 24 تیر1393 - 11:04pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ali7777 نوشته است:
نکته :
برای استفاده ازلوپ 1در1به بالا:شمابایدگزینه یه فرکانس روحتماببرین بالاچون اگه اینکاررونکنیدبالانس بهم میریزه یایهو
بهم میریزه
گزینه یه filterهم کمک خواهدکردش ش واسه بالانس شدنه خوب ;;)

سلام
فیلتر رو بالا می برم اما فرکانس رو معمولا رو چه محدوده ای پیشنهاد می کنید و یا تنظیم می کنی
من فرکانس رو معمولا بین 3تا5 تنظیم می کنم ولی زود بهم میریزه(خود دفترچه 5 رو پیشنهاد داده)

سه شنبه 24 تیر1393 - 11:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

5عالیه بذاری interجان
من 4هم میذاشتم تویه منطقه بازم بالانس وزوز میکردولی با5صداقطع شدورفع شد
البته بازم بستگی به خاک ت داره ولی اینم چک کن

سه شنبه 24 تیر1393 - 11:50pm

سلام وعرض ادب به تمام سروران عزیز انجمن
خدمت دوستان عرض کنم ما با دستگاه z1در یک منطقه شروع به کاوش کردیم" این منطقه رو قبلا با یه ردیاب مشخص کرده بودیم "
در تمام محدوده حدود 3*4متر دستگاه 00 رو نشون میداد وبرای چند لحظه 99 در یک نقطه رو نشون داد وهمچنین با اختلاف نیم متر مجدد عدد88 برای چند لحظه مشخص شد .اما در دفعات بعدی دستگاه فقط همون 00رو نشون میداد از دوستان که تجربه شون در کار با دستگاه بیشتره خواهش می کنم راهنمایی کنن
ظمنا ما با لوپ 75*75 با سه دور سیم پیچ کار می کردیم

پنج شنبه 26 تیر1393 - 8:30pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

0 اهنه بی ارزش وفلزه تازه دفن شده
دوباره اونطرف ترازاین محدوده بالانس کن بزن ببین چی میزنه

پنج شنبه 26 تیر1393 - 11:25pm
کاربر فعال
کاربر فعال

abolgolden نوشته است:
سلام وعرض ادب به تمام سروران عزیز انجمن
خدمت دوستان عرض کنم ما با دستگاه z1در یک منطقه شروع به کاوش کردیم" این منطقه رو قبلا با یه ردیاب مشخص کرده بودیم "
در تمام محدوده حدود 3*4متر دستگاه 00 رو نشون میداد وبرای چند لحظه 99 در یک نقطه رو نشون داد وهمچنین با اختلاف نیم متر مجدد عدد88 برای چند لحظه مشخص شد .اما در دفعات بعدی دستگاه فقط همون 00رو نشون میداد از دوستان که تجربه شون در کار با دستگاه بیشتره خواهش می کنم راهنمایی کنن
ظمنا ما با لوپ 75*75 با سه دور سیم پیچ کار می کردیم

با سلام بنده نظر خودم رو می گم سایر دوستان هم تجربه شون رو بیان کنند.
عدد 000 مربوط به فلزات جدید هست(بویژه آهنی هست که تازه دفن شده).اولین بار آقا علی به این نکته اشاره کردند و من هم بارها بعد از اون ، این رو تجربه کردم.البته در مورد فویل آلومنیوم که روکش ایزوگاه هم هست برای من این اتفاق افتاد.(لوپ1/5در 1/5)
در دفترچه اینطور نوشته که برای سکه های خیلی کوچک طلا و قطعات کوچک طلا هم ممکنه این اتفاق بیافته(اولین بار وقتی دستگاه من عدد 000 رو زد بخاطر همین گفته ی دفترچه فکر می کردم یه مورد واقعی و یا حتی رگه های طلای یه دفینه رو گرفتم اما متاسفانه خبری نبود و روز بعد مشخص شد که فقط یه فویل الومنیوم ساده بوده جالب اینکه مثل مورد شما دستگاه منطقه ی نسبتا وسیعی رو میزد که فکر کنم بخاطر قابلیت بالای فویل آلومنیوم بود.روز بعد وقتی همون فویل رو در آوردیم دیگه خبری از آلارم دستگاه نبود)
البته امیدوارم مورد شما اینطور نباشه
روی عدد 88و 99 هم که برای چند ثانیه ظاهر میشه خیلی حساس نشو.اگر دستگاه این عدد رو درست نمایش داده باشه باید تو تست های بعدی هم همین اتفاق بیافته.در غیر اینصورت فقط یه خطای معمولی در قرائت اعداد توسط دستگاهست.
برای من هم بارها و بارها این اتفاق افتاده که دستگاه فقط برای چند ثانیه عدد بالای 80 رو نشون داده و حتی وقت زیادی رو صرف تست مجدد اون مناطق کردم ولی متاسفانه دیگه این اعداد تکرار نشدند حتی با لوپ هایی به مراتب بزرگتر از لوپ شما که قاعدتا حساسیت و عمق نفوذ بیشتری هم دارند این تجربه رو داشتم.
اگر تست مجدد انجام ندادی که بعید می دونم انجام نداده باشی دوباره برو سراغش.
یه توصیه دیگه هم اینکه می تونی از لوپ1/5*1/5 استفاده کنی چون نفوذ بیشتری داره و خیالت هم راحت می شه.

پنج شنبه 26 تیر1393 - 11:33pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام هوشی خوبی دادا یه سوال داشتم میخاستم بپرسم آیا لورنز Z1 عمق دفینه رو هم بصورت دقیق نشان میده

ممنون میشم

یکشنبه 29 تیر1393 - 5:41pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 438 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 ... 44  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 35 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure