انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 6 اردیبهشت1403 - 12:21pm

پاسخ به موضوع  [ 438 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 ... 44  بعدی
 آموزش اپراتوری لورنز Z1 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: ايران
ali7777 نوشته است:
اگه 2فلزکناره هم باشندوسیله فلزه بزرگترومیشناسه اول ل ل ل

با فرمايشي كه شما عرض كردين يعني فلز كوچكتر هيچ تاثيري در ميدان مغناطيسي كه توسط لوپ ايجاد شده نداره ؟؟؟؟؟؟ :-o

ترس باعث ميشود كه بسياري از مردم به روياهايشان نرسند

دوشنبه 16 تیر1393 - 11:37pm
کاربر فعال
کاربر فعال

adnistor_6 نوشته است:
ali7777 نوشته است:
اگه 2فلزکناره هم باشندوسیله فلزه بزرگترومیشناسه اول ل ل ل

با فرمايشي كه شما عرض كردين يعني فلز كوچكتر هيچ تاثيري در ميدان مغناطيسي كه توسط لوپ ايجاد شده نداره ؟؟؟؟؟؟ :-o
سلام
با تشکر از علی آقا که تجربیات خودشون رو در اختیارمون قرار دادند @};- @};-
گفته ی علی آقا درسته. اگه اشتباه نکنم من تو جایی از دفترجه این رو خوندم.
در مورد کد000هم کاملا حق با شماست البته فقط به یه نکته ی خیلی مهم دقت کنید تو دفترچه نوشته وقتی دستگاه روی کد 000قفل می کنه احتمالا شما با سکه های خیلی کوچک ورقه های نازک و یا قطع های کوچک طلا مواجه شدید. عین متن اصلی صفحه ی 6 ستون دوم
the conduvtivity indication can also be locked near 000 when very small coins،foils or gold nuggets are indicated
من فکر می کنم این اتفاق(منظورم حرف دفترچه است) ممکنه فقط زمانی که با دیسک 35 کار می کنیدپیش بیاد و زمانی که شما با لوپ یک در یک یا بزرگتر کار می کنید اگر با عدد 000 مواجه شدید به احتمال خیلی زیاد با آهنی که تازه دفن شده سر و کار دارید.(من خودم این تجربه رو انجام دادم و کاملا حق با علی آقاست)
و اما در جایی دیگه که یک ورق 10 در 20ایزوگام قرار گرفته بود هم دستگاه همین کد رد داد علتش هم پوشش نازک آلومنیومی بود که پشت ایزوگام رو پوشش می ده

سه شنبه 17 تیر1393 - 12:50pm
کاربر فعال
کاربر فعال

adnistor_6 نوشته است:
توضيحاته كاملي بود من خيلي امتحان كردم و زياد به گفته هاي دفترچه اهميت نميدم فقط يك سري اصول اوليه من اين تست هارو با لوپ ٤٥ انجام ميدم و توي شماي كلي كار بين z1 و سري هاي x5و x6 تفاوت چنداني نيست و قدرت دستگاه هم زياد تغييري نكرده مثلا با لوپ ٤٥ در حالت del 1 در سري x حداكثر عمق زني 205 سانتي متر گفته شده كه در سري z اين عمق 210 سانتي متر در حالت del 4 گفته شده يك سري تست هاي ديگه هم انجام ميدم كه مطمئن بشم دستگاه توي حالت gnd 3 بيشترين حساسيت رو داره .
در مورد گزينه del به يك موضوع بر خوردم كه مطمئن نيستم اما زماني كه از گزينه del استفاده ميكنيم وقتي يك جسم رو مثلا سيني در فاصله زياد ميگيري و به لوپ نزديك ميكني اول نمودار ميله اي از خط بالانس عقبتر مياد و وقتي جسم رو نزديك تر ميكنيد به خط بالانس ميرسه و وقتي باز هم نزديك تر ميكني تازه صداش در مياده اين فاصله از زمان كم شدن نمودار تا به صدا دورومدن دستگاه حدود ٢٠ سانتي متر است كسي به ايم موضوع بر خورده؟

همونطور که جنابعالی اشاره کردید شرکت لورنز تو سری x در جدول detection depthاز del1استفاده کرده در حالی که در جدول detection depth z1از del 4استفاده می کنه،پس یه نسخه رو نمی شه برای هر دو دستگاه پیچید.
و اما در مورد gndکه سوال فرمودید من تست هام رو انجام دادم و z1در حالت gnd1حساسیت بیشتری نسبت به gnd2،3داره و حتی در زمینی که من این تست رو انجام دادم gnd1حساسیت بیشتری نسبت به delay4داشت.البته فلز رو زیر خاک دفن نکردم و تنها اون رو زمین تست کردم.بنظرم در زمین های متفاوت ممکنه این معادله بهم بخوره و کفه ی ترازو به نفع یکی دیگه پائین بره

سه شنبه 17 تیر1393 - 1:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

interlock نوشته است:
adnistor_6 نوشته است:
توضيحاته كاملي بود من خيلي امتحان كردم و زياد به گفته هاي دفترچه اهميت نميدم فقط يك سري اصول اوليه من اين تست هارو با لوپ ٤٥ انجام ميدم و توي شماي كلي كار بين z1 و سري هاي x5و x6 تفاوت چنداني نيست و قدرت دستگاه هم زياد تغييري نكرده مثلا با لوپ ٤٥ در حالت del 1 در سري x حداكثر عمق زني 205 سانتي متر گفته شده كه در سري z اين عمق 210 سانتي متر در حالت del 4 گفته شده يك سري تست هاي ديگه هم انجام ميدم كه مطمئن بشم دستگاه توي حالت gnd 3 بيشترين حساسيت رو داره .
در مورد گزينه del به يك موضوع بر خوردم كه مطمئن نيستم اما زماني كه از گزينه del استفاده ميكنيم وقتي يك جسم رو مثلا سيني در فاصله زياد ميگيري و به لوپ نزديك ميكني اول نمودار ميله اي از خط بالانس عقبتر مياد و وقتي جسم رو نزديك تر ميكنيد به خط بالانس ميرسه و وقتي باز هم نزديك تر ميكني تازه صداش در مياده اين فاصله از زمان كم شدن نمودار تا به صدا دورومدن دستگاه حدود ٢٠ سانتي متر است كسي به ايم موضوع بر خورده؟

همونطور که جنابعالی اشاره کردید شرکت لورنز تو سری x در جدول detection depthاز del1استفاده کرده در حالی که در جدول detection depth z1از del 4استفاده می کنه،پس یه نسخه رو نمی شه برای هر دو دستگاه پیچید.
و اما در مورد gndکه سوال فرمودید من تست هام رو انجام دادم و z1در حالت gnd1حساسیت بیشتری نسبت به gnd2،3داره و حتی در زمینی که من این تست رو انجام دادم gnd1حساسیت بیشتری نسبت به delay4داشت.البته فلز رو زیر خاک دفن نکردم و تنها اون رو زمین تست کردم.بنظرم در زمین های متفاوت ممکنه این معادله بهم بخوره و کفه ی ترازو به نفع یکی دیگه پائین بره

من هم همين شك رو دارم چون قبل دستگاه اينگونه عمل نميكرد باز هم تستهايي انجام دادم اما بازم همين نتيجه رو داد روي شكم رفته به فايلي كه از سايتش دانلود كردم و نرم افزارشو اپديت كردم به نظرتون ممكنه از اون باشه؟

سه شنبه 17 تیر1393 - 1:14pm
کاربر فعال
کاربر فعال

adnistor_6 نوشته است:
interlock نوشته است:
adnistor_6 نوشته است:

من هم همين شك رو دارم چون قبل دستگاه اينگونه عمل نميكرد باز هم تستهايي انجام دادم اما بازم همين نتيجه رو داد روي شكم رفته به فايلي كه از سايتش دانلود كردم و نرم افزارشو اپديت كردم به نظرتون ممكنه از اون باشه؟

عذر می خوام متوجه نشدم.یعنی اینکه از سایت لورنز نرم افزاری رو دانلود کردید و روی دستگاه نصبش کردید؟!!چطور نصبش کردید؟

سه شنبه 17 تیر1393 - 1:24pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درسته نرم افزار خواستي نيست يك فايل هستش با حجم ٥٠ كيلو بايت كه در سري x5 & x6 پورت usb داره كه فايل رو داخل فلش ميريزيم و به دستگاه نصب مكنيم و نرم افزار دستگاه اپديت ميشه كه فقط براي x5 و x6 موجود هست و فعلا براي z1 ارائه نشده

سه شنبه 17 تیر1393 - 1:32pm
کاربر فعال
کاربر فعال

adnistor_6 نوشته است:
درسته نرم افزار خواستي نيست يك فايل هستش با حجم ٥٠ كيلو بايت كه در سري x5 & x6 پورت usb داره كه فايل رو داخل فلش ميريزيم و به دستگاه نصب مكنيم و نرم افزار دستگاه اپديت ميشه كه فقط براي x5 و x6 موجود هست و فعلا براي z1 ارائه نشده

جالب بود.من نمی تونم در موردی که سوال کردید جواب بدم اما فکر کنم جناب سرو بتونه بهتون جواب بده.

سه شنبه 17 تیر1393 - 1:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام
دوستان خوبه که دارید اطلاع رسانی میکنید ومو به مو تمام گفته های کاتالوگو که هم ترجمه و هم تجربه کردید را بیان میکنید
ممنونم از شما
ولی اینو در نظر داشته باشید که تمام موارد توی کاتالوگ بر حسب تستهای ازمایشگاهی هستش و وقتی با تست هدف قدیمی مقایسه میشه کمی بیشتر از 50 درصد تفاوت را خواهید دید
پس به کاتالوگ و گفته هاش بسنده نکنید و به نظر من روی اهداف قدیمی کاشته شده توی زمین قلق گیری کنید زودتر به نتیجه خواهید رسید
توی اکثر زمینها دل 1 و چی ان دی 1و2 معمولا تو سخت ترین شرایط هم کار رو راه میندازه ولی گزینه های دیگه تو بعضی شرایط خوب جواب گو نیستند
اینو بدونید توی زمینی که دل 1 و جی ان دی 1و2 اگه نتونید باهاش کار کنید مطمئنا گزینه های دیگه وقتی کار بدن به طور قطع عمق پاینتری را سنس خواهید کرد
البته این مورد تو سری های x هستش .ولی فکر میکنم سری z هم همین طور باشه و تفاوت زیادی نداشته باشه
چون ماهیت و برد اصلی لورنز از سریهای پاینش تا همین اخری یکی هستش با کمی تفاوت در ابزارهای کار بردی
از سری 3 تا 6 که همینطور بوده و فکر نمیکنم که سری زد از نظر ماهیت سنس تفاوت چشمگیری بخواد داشته باشه
ولی سری زد حساسیتش به املاح و فرکانسای مزاحم خیلی بهتر شده که کار اپراتور را ساده تر میکنه چون بالانس راحتر و بی دردسر تری به اپراتور میده

كثيف ترين ادما اونايي هستند كه اعتماد مردمو به خودشون جلب ميكنن و ازش سو استفاده ميكنن

( هر چه بگندد نمکش میزنند ____________________ وای از اون روز که نمک بگندد )

سه شنبه 17 تیر1393 - 8:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

شايان جان شما اطلاع داريد چرا من با لورنز x5 در حالتgnd3 بيشترين حساسيت رو نصبت به حالت و گزينه هاي ديگه دارم؟

سه شنبه 17 تیر1393 - 8:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

داداش گلم تو قسمت لورنز ایکس 5 که خودتون ایجاد کردید گفتم
به خاطر اینه که جی ان دی 3 برای جاهایی هستش که الودگی کم دارن و این گزینه از فیلتر های کمتری برای سنس استفاده میکنه و طبعا هم باید در هوا و شرایط ازمایشگاهی ارتفاع بیشتری رو سنس کنه ولی اگه همین تستو توی زمین الوده تر و با املاح بیشتری سنس کنید قطعا شرایط عکس این قضیه خواهد بود و بعید میدونم حتی بالانس خوب و ثبات خوبی با این گزینه در زمینهای الوده داشته باشید

كثيف ترين ادما اونايي هستند كه اعتماد مردمو به خودشون جلب ميكنن و ازش سو استفاده ميكنن

( هر چه بگندد نمکش میزنند ____________________ وای از اون روز که نمک بگندد )

سه شنبه 17 تیر1393 - 8:29pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 438 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 ... 44  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 33 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure