انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 15 اردیبهشت1403 - 10:30am

پاسخ به موضوع  [ 438 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 ... 44  بعدی
 آموزش اپراتوری لورنز Z1 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: ايران
interlock نوشته است:
adnistor_6 نوشته است:
ممنون دوست عزيز من قبلا مدير انجمن موبايل اسان دانلود بودم خيلي دوست داشتم اطلاعات كامل به دوستاني كه كمك ميخواستم بكنم حتي اگر تو انجمن فعاليت من نبود نميخوام جسارت كنم اما بعضي از دوستان كم كاري ميكنند و جواب نميدن شايد انتظار من زياده به هر حال شما پيگير انجمن هستيد و اين خوبه باور كنيد ممكنه كوچيكترين كلمه شما به دوستان كمك كنه همين حرفي كه زديم گفتين دو نفر ديگه لوپ رو حمل كنند ترفند خوبيه يا اينكه zero رو لحظه اي فشار بديم.
اگر تو حالت del براي پديدار شدن نموداره ميله اي zero رو فشار بديم در حين كار و مكرر اين عمل رو انجام بديم به نظرتون از حساسيت دستگاه كم نميشه؟
توي حالت gnd 3 من جسم بزرگ رو تو فاصله ي بيشتري زدم اما با پارازيت بيشتر اونم به خاطر تست توي خونه بود بهترين حالت براي عمق ٢.٥ متري براي يك جسم ٢٠ در ٢٠ با لوپ ١در ١ چيه؟
و اينكه كابل ١٢ متري رو از كجا تهيه كردين و به چه قيمتي ممنون

سلام این بار دومه که به این سوال پاسخ میدم بار اول در پاسخ به همین سولات متن بلند بالایی رو نوشتم و فرستادم که بخاطر بروز مشکل تو پروکسی ظاهرا ارسال نشده
واقعا بد ضد حالی بود
انشا... سر فرصت بهش جواب میدم
فقط اینکه کابل رو سیصد یورو از نمایندگی امارات گرفتم

ممنون از لطفتون

ترس باعث ميشود كه بسياري از مردم به روياهايشان نرسند

یکشنبه 15 تیر1393 - 4:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوباره امروز تو خونه يه تستي انجام دادم خيلي واسم جالب بود دستگاه تو حالت gnd٣ چه در فاصله زياد و جسم بزرگ ، چه در فاصله كم و جسم كوچك توي شرايط يكسان بيشترين حساسيت رو نسبت به del و گزينه هاي gnd1و2 داشت البته براي اينكه توي خونه بود سنس روي ١ گذاشتم جريان چيه دوستان؟
عكس نحوه ي تست هم براتون گذاشتم

http://upload7.ir/download.php?file=64475871192636770542.jpg

یکشنبه 15 تیر1393 - 4:10pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام به درخواست یکی از دوستان در مورد شارژ دستگاه لورنز توضیحاتی رو خدمت دوستان ارائه میدم

همونطور که مطلعید دستگاه لورنز بوسیله ی یک باطری قابل شارژ خارجی(external)برق مورد نیاز دستگاه رو تامین می کنه
مقدار شارژ این باطری بسته به لوپی که استفاده می کنید و همینطور دمای محیط بین7تا14 ساعته و اما زمان متوسط در شرایط عادی کارکرد حدود10 ساعته
چند نکته در مورد شارژ باطری
-زمانی که شارژ باطری کامل می شه چراغ چشمک زن باطری به رنگ سبز در میاد و یا اینکه به منظور جلوگیریاز overloudشدن باطری ،خاموش می شه
-چراغ چشمک زن قرمز به معنی اینه که دمای باطری بالاست و بعد از اینکه باطری خنک شد شارژر عمل شارژ باطری رو انجام میده
-چراغ قرمز(ثابت) به معنی اینه که شما موفق به شارژ باطری نشدید
-حد اکثر زمانی که طول می کشه تا باطری پر بشه شش ساعته در شرایطی که باطری کاملا خالی شده باشه
-هر گاه حتی برای چند دقیقه هم از دستگاه استفاده کردید می تونید باطری رو شارژ کنید و همونطور که توضیح دادم باطری اور لود نمی شه
-در زمانی که شارژ باطری خیلی کمه، دستگاه به دلیل پیشگیری از آسب به باطری خاموش می شه در چنین مواقعی به هیچ وجه سعی نکنید قبل از شارژ مجدد دستگاه رو روشن کنید
-وقتی که شارژ باطری تموم شد و شارژر رو از برق جدا کردید حتما شارژر رو از باطری جدا کنید تا از خالی شدن تدریجی باطری جلوگیری کنید
-تخلیه ی کامل باطری سبب آسیب جدی به باطری می شه و دوستانی که از نمایندگی خرید کردند و یا قصد استفاده از گارنتی رو دارند نمی تونند از اون استفاده کنند(به عبارت دیگه تخلیه ی کامل باطری که منجر به آسیب به اون می شه جزو گارانتی باطری محسوب نمی شه)
-وقتی دستگاه رو روشن می کنید حتما میزان شارژش رو چک کنید در صورتی که میزان شارژ باطری کمتر از دو خونه باشه دستگاه حدودا برای یک ساعت دیگه شارژ خواهد داشت سعی کنید حتما اون رو شارژ کنید
-به این نکته حتما دقت کنید که اتصال (کانکتور)باطری همیشه تمیز و خشک باشه و با هیچ فلز هادی در تماس نباشه
-عمر مفید باطری شما پنج ساله و بعد از اون از مقدار توانایی شارژش(ظرفیتش) بطور پیوسته کاسته می شه

یکشنبه 15 تیر1393 - 11:35pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

interlock نوشته است:
سلام به درخواست یکی از دوستان در مورد شارژ دستگاه لورنز توضیحاتی رو خدمت دوستان ارائه میدم

همونطور که مطلعید دستگاه لورنز بوسیله ی یک باطری قابل شارژ خارجی(external)برق مورد نیاز دستگاه رو تامین می کنه
مقدار شارژ این باطری بسته به لوپی که استفاده می کنید و همینطور دمای محیط بین7تا14 ساعته و اما زمان متوسط در شرایط عادی کارکرد حدود10 ساعته
چند نکته در مورد شارژ باطری
-زمانی که شارژ باطری کامل می شه چراغ چشمک زن باطری به رنگ سبز در میاد و یا اینکه به منظور جلوگیریاز overloudشدن باطری ،خاموش می شه
-چراغ چشمک زن قرمز به معنی اینه که دمای باطری بالاست و بعد از اینکه باطری خنک شد شارژر عمل شارژ باطری رو انجام میده
-چراغ قرمز(ثابت) به معنی اینه که شما موفق به شارژ باطری نشدید
-حد اکثر زمانی که طول می کشه تا باطری پر بشه شش ساعته در شرایطی که باطری کاملا خالی شده باشه
-هر گاه حتی برای چند دقیقه هم از دستگاه استفاده کردید می تونید باطری رو شارژ کنید و همونطور که توضیح دادم باطری اور لود نمی شه
-در زمانی که شارژ باطری خیلی کمه، دستگاه به دلیل پیشگیری از آسب به باطری خاموش می شه در چنین مواقعی به هیچ وجه سعی نکنید قبل از شارژ مجدد دستگاه رو روشن کنید
-وقتی که شارژ باطری تموم شد و شارژر رو از برق جدا کردید حتما شارژر رو از باطری جدا کنید تا از خالی شدن تدریجی باطری جلوگیری کنید
-تخلیه ی کامل باطری سبب آسیب جدی به باطری می شه و دوستانی که از نمایندگی خرید کردند و یا قصد استفاده از گارنتی رو دارند نمی تونند از اون استفاده کنند(به عبارت دیگه تخلیه ی کامل باطری که منجر به آسیب به اون می شه جزو گارانتی باطری محسوب نمی شه)
-وقتی دستگاه رو روشن می کنید حتما میزان شارژش رو چک کنید در صورتی که میزان شارژ باطری کمتر از دو خونه باشه دستگاه حدودا برای یک ساعت دیگه شارژ خواهد داشت سعی کنید حتما اون رو شارژ کنید
-به این نکته حتما دقت کنید که اتصال (کانکتور)باطری همیشه تمیز و خشک باشه و با هیچ فلز هادی در تماس نباشه
-عمر مفید باطری شما پنج ساله و بعد از اون از مقدار توانایی شارژش(ظرفیتش) بطور پیوسته کاسته می شه

با تشكر از توضيحاتون
به دليل اينكه تهيه باتري فلز ياب از پيدا كردن خودش سختره و هزينه داره بهترين راه اينه كه به توضيحات دوستمون توجه كنيم تا از حداكثر عمر باتري استفاده كنيم

یکشنبه 15 تیر1393 - 11:55pm
کاربر فعال
کاربر فعال

adnistor_6 نوشته است:
ممنون دوست عزيز من قبلا مدير انجمن موبايل اسان دانلود بودم خيلي دوست داشتم اطلاعات كامل به دوستاني كه كمك ميخواستم بكنم حتي اگر تو انجمن فعاليت من نبود نميخوام جسارت كنم اما بعضي از دوستان كم كاري ميكنند و جواب نميدن شايد انتظار من زياده به هر حال شما پيگير انجمن هستيد و اين خوبه باور كنيد ممكنه كوچيكترين كلمه شما به دوستان كمك كنه همين حرفي كه زديم گفتين دو نفر ديگه لوپ رو حمل كنند ترفند خوبيه يا اينكه zero رو لحظه اي فشار بديم.
اگر تو حالت del براي پديدار شدن نموداره ميله اي zero رو فشار بديم در حين كار و مكرر اين عمل رو انجام بديم به نظرتون از حساسيت دستگاه كم نميشه؟
توي حالت gnd 3 من جسم بزرگ رو تو فاصله ي بيشتري زدم اما با پارازيت بيشتر اونم به خاطر تست توي خونه بود بهترين حالت براي عمق ٢.٥ متري براي يك جسم ٢٠ در ٢٠ با لوپ ١در ١ چيه؟
و اينكه كابل ١٢ متري رو از كجا تهيه كردين و به چه قيمتي ممنون

با سلام مجدد در مورد کابل 12 متری به شما پاسخ دادم الان وقت اینه که بریم سراغ باقی سوالات
اول از همه و پیش از شروع باید این نکته ی همیشگی رو یادآور شم که مطالب ارائه شده و همینطور تجربه ی بنده مختص به z1 هست و تجربه ی کار با سری های دیگه رو ندارم به همین دلیل دوستانی که با سری x کار می کنند ممکنه تفاوت هایی رو در مطالب ارائه شده مشاهده کنند.
تجربه ی من نشون داده که در هنگام ناپدید شدن نمودار با فشار دادن دکمه ی zeroاز حساسیت دستگاه کاسته نخواهد شد دقت کنید که هنگام فشار دادن zero فلزی زیر لوپ نباشه..اگر نسبت به حساسیت دستگاه و تنظیمات اون وسواس دارید همیشه می تونید با یه تکه فلز حساسیت دستگاه رو مجددا بسنجید(کاری که خودم همیشه می کنم و سعی می کنم ریسک خطا هام رو به حداقل برسونم)
در مورد gnd3 فعلا بصورت قطعی اظهار نظر نمی کنم هر چند تجربه ی گذشته ی بنده هم موید حرف شماست و این برخلاف گفته های بسیاری از دوستانه(ظرف چند روز آینده در این مورد تست های بیشتری خواهم کرد) و اما در مورد del4بطور حتم و بدون هیچ گونه شکی حساسیت بیشتری نسبت به del1/2/3داره. به دو دلیل
دلیل اول :اینکه خودم این تست رو انجام دادم و در del4 دستگاه حساسیت بیشتری نسبت به del1/2/3وجود داره
دلیل دوم:قبل از اینکه دلیل اول رو بگم یک سوال از شما می پرسم..اگر شما فروشنده ی یک دستگاه باشید و یا اینکه سازنده ی اون باشید به هنگام تست قدرت دستگاه،اون رو با چه شرایطی تنظیم می کنید؟مسلمه که سازنده ی دستگاه در جدول detection depth اون رو روی حساسترین حالت موجود تست می کنه.حالا دوستان لطف کنند و جدول عمق دستگاه z1 رو نگاه کنند..همونطور که در جدول اول مشاهده می کنیددستگاه در حالت dely4 برای دیسک های 26و45و یک در یک دابل و یک و نیم در یک و نیم دابل تنظیم شده و البته برای دیسک 35 دابل بر روی gnd4
در مورد دیسک دایل 35 و gnd4این نکته قابل ذکره که همونطور که بارها در دفترچه ی راهنما اشاره شده حساسترین حالت برای دیسک دابل gnd4هست البته در همین جدول و در ستون دوم این دیسک در حالت del4هم امتحان شده دقت کنید که در تمامی حالت ها دیسک 35 دابل که بر روی gnd4 تنظیم شده عمق بیشتری رو سنس کرده
حالا به جدول دوم نگاه کنید که دستگاه بر روی del3 تنظیم شده و باز مشاهده می کنید که در تمامی موارد دستگاه در جدول شماره ی یک عمق بیشتری رو سنس کرده و این بدین معنیه که در z1 ، در تمامی موارد زمانی که دستگاه بر روی del4 تنظیم شده بیشترین حساسیت و عمق نفوذ رو در این مود خواهد داشت.
و البته دلیل سومی هم برای حساسیت بیشتر del4نسبت به del1/2/3وجود داره که قبلا اون رو شرح دادم و اما باز بصورت کوتاه اشاره ای به اون خواهم داشت:همونطور که می دونید del1/2برای تشخیص قلزات بزرگ و del3/4 برتای تشخیص فلزات کوچکتره نتیجه اینکه حساسیت del3/4نسبت به del1/2بیشتره

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 15 تیر1393 - 3:25am
کاربر فعال
کاربر فعال

جدول شماره 2

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 15 تیر1393 - 3:27am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

توضيحاته كاملي بود من خيلي امتحان كردم و زياد به گفته هاي دفترچه اهميت نميدم فقط يك سري اصول اوليه من اين تست هارو با لوپ ٤٥ انجام ميدم و توي شماي كلي كار بين z1 و سري هاي x5و x6 تفاوت چنداني نيست و قدرت دستگاه هم زياد تغييري نكرده مثلا با لوپ ٤٥ در حالت del 1 در سري x حداكثر عمق زني 205 سانتي متر گفته شده كه در سري z اين عمق 210 سانتي متر در حالت del 4 گفته شده يك سري تست هاي ديگه هم انجام ميدم كه مطمئن بشم دستگاه توي حالت gnd 3 بيشترين حساسيت رو داره .
در مورد گزينه del به يك موضوع بر خوردم كه مطمئن نيستم اما زماني كه از گزينه del استفاده ميكنيم وقتي يك جسم رو مثلا سيني در فاصله زياد ميگيري و به لوپ نزديك ميكني اول نمودار ميله اي از خط بالانس عقبتر مياد و وقتي جسم رو نزديك تر ميكنيد به خط بالانس ميرسه و وقتي باز هم نزديك تر ميكني تازه صداش در مياده اين فاصله از زمان كم شدن نمودار تا به صدا دورومدن دستگاه حدود ٢٠ سانتي متر است كسي به ايم موضوع بر خورده؟

دوشنبه 16 تیر1393 - 11:57am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

نکته:سکه هاومیخ هاوقطعاته کوچک فلزی وررقه های کوچک واهنی وقتی باسیم پیچ های 1در1به بالاازروشون ردمیشیم باعث 2علامت میشه:به این دلیله اشیاء کوچک خارج ازمحدوده این سیم پیچ هاست ووقتی سیم پیچ هابه اینهانزدیک باشه درلبه های این لوپ هانشان داده میشه(تجربه عملی)
توجه:نشانه های تاخیرزمان:وقتی روی اشیاء کوچک فلزی واهنی ومیخ هاباشندمیتونندروی 000 باقی بمونه وقفل بشه

تجربه:تیکه های کوچک اهنی ه کم ارزش ترکه جدیددفن شده اندوچندساله میتونه عددهایی تا7 داشته باشندوبیشترنمیره ه ه

نکته2:اگه میخایم بالوپ های 1در1به بالا فلزاته سطحی تررونگیریم بایدفاصله لوپ روازسطح زمین بیشترکنیم
حسنه دیگه اینکاراینه که زمین های الوده ترومغناطیسه بالاترروهم خنثی تربشه ودقت توعملیات خواندن این کدهاروبیشترمیکندچون اگه فلزدرتماس باخاک باشه اون هاله هاوذرات والودگی هاکمی توخواندن تاثیرگزاری واعدادوکمی بالاپایین نشون میده این کارکمک میکنه

دوشنبه 16 تیر1393 - 1:44pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ali7777 نوشته است:
نکته:سکه هاومیخ هاوقطعاته کوچک فلزی وررقه های کوچک واهنی وقتی باسیم پیچ های 1در1به بالاازروشون ردمیشیم باعث 2علامت میشه:به این دلیله اشیاء کوچک خارج ازمحدوده این سیم پیچ هاست ووقتی سیم پیچ هابه اینهانزدیک باشه درلبه های این لوپ هانشان داده میشه(تجربه عملی)
توجه:نشانه های تاخیرزمان:وقتی روی اشیاء کوچک فلزی واهنی ومیخ هاباشندمیتونندروی 000 باقی بمونه وقفل بشه

تجربه:تیکه های کوچک اهنی ه کم ارزش ترکه جدیددفن شده اندوچندساله میتونه عددهایی تا7 داشته باشندوبیشترنمیره ه ه

نکته2:اگه میخایم بالوپ های 1در1به بالا فلزاته سطحی تررونگیریم بایدفاصله لوپ روازسطح زمین بیشترکنیم
حسنه دیگه اینکاراینه که زمین های الوده ترومغناطیسه بالاترروهم خنثی تربشه ودقت توعملیات خواندن این کدهاروبیشترمیکندچون اگه فلزدرتماس باخاک باشه اون هاله هاوذرات والودگی هاکمی توخواندن تاثیرگزاری واعدادوکمی بالاپایین نشون میده این کارکمک میکنه

در مورد سنس فلزات كوچك در سطح با لوپ هاي فرمي صحبتهاتون كاملا درسته زماني كه كناره هاي لوپ از روي جسم رد ميشه نمودار حركت ميكنه با توجه به صحبت هاي شما تصوير زير گوياي همه چيز هست

http://upload7.ir/download.php?file=59093096891239835170.jpg

اما در مورد اعداد من هيچ اعتمادي به تفكيك فلزات از روي اعداد ندارم چون در خاك معلوم نيست جنس تحت چه شرايطي قرار گرفته و ممكنه دو فلز متفاوت در كنار هم باشه و ...

دوشنبه 16 تیر1393 - 2:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اگه 2فلزکناره هم باشندوسیله فلزه بزرگترومیشناسه اول ل ل ل

دوشنبه 16 تیر1393 - 11:30pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 438 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 ... 44  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 32 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure