انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 15 اردیبهشت1403 - 9:09pm

پاسخ به موضوع  [ 438 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 ... 44  بعدی
 آموزش اپراتوری لورنز Z1 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: ايران
دوستان كسي نميدونه چرا من با منوي del اين مشكل رو دارم؟؟؟؟

ترس باعث ميشود كه بسياري از مردم به روياهايشان نرسند

جمعه 13 تیر1393 - 1:35pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان برای گزینه دل اصلا نباید از گراند بالانس استفاده کنید .وقتی که دستگاه را روشن کردید روی دل لوپ رو زمین بذارید و زیرو را فشار بدید و اجازه بدیدی لوپ چند لحظه ای روی زمین بمونه و در این حالت هم زیرو رو چند ثانیه نگه دارید تا دستگاه با خاک اخت پیدا کنه بعد لوپو تو فاصله ای که میخوایید کار کنید 5-10-15 هر جوری که مد نظرتون هست نگه دارید و زیرو را بزنید .بعد شروع به حرکت کنید اگر پارگراف شما نوسان داشت و یا قطع شد در همان لحظه دوباره زیرو را بزنید تا پارگراف شما بیادش.در یعضی زمینها در هنگام استفاده از دل شاید لازم باشه هر چند ثانیه حتی در موقع کاوش شما مرتبا زیرو را بزنید تا پارگراف شما ثابت بمونه
اینا همه مسایلی هست که مربوط به اپراتوریه و ربطی به دستگاه نداره.همونجور که یکی از دوستان میگه من با جی ان دی مشکل دارم و یکی دیگه میگه من اصلا مشکل ندارم و یه مشکل من مثلا دیلای هستش.که همه اینا مربوط میشه به نوع اپراتوری افراد .سعی کنید از هوشتون کمک بگیرید و تا اونجایی که میتونید تمام نقطه ضعفای خودتونو که به دستگاه مربوط میدید را برطرف کنید
در مورد جی ان دی هم اگه فرم با جی ان دی 2 بالانس نشد
روی جی ان دی یک بذارید ببیند بازه هم بالانس میشه یا نه

كثيف ترين ادما اونايي هستند كه اعتماد مردمو به خودشون جلب ميكنن و ازش سو استفاده ميكنن

( هر چه بگندد نمکش میزنند ____________________ وای از اون روز که نمک بگندد )

جمعه 13 تیر1393 - 1:44pm
کاربر فعال
کاربر فعال

شایان نوشته است:
دوستان برای گزینه دل اصلا نباید از گراند بالانس استفاده کنید .وقتی که دستگاه را روشن کردید روی دل لوپ رو زمین بذارید و زیرو را فشار بدید و اجازه بدیدی لوپ چند لحظه ای روی زمین بمونه و در این حالت هم زیرو رو چند ثانیه نگه دارید تا دستگاه با خاک اخت پیدا کنه بعد لوپو تو فاصله ای که میخوایید کار کنید 5-10-15 هر جوری که مد نظرتون هست نگه دارید و زیرو را بزنید .بعد شروع به حرکت کنید اگر پارگراف شما نوسان داشت و یا قطع شد در همان لحظه دوباره زیرو را بزنید تا پارگراف شما بیادش.در یعضی زمینها در هنگام استفاده از دل شاید لازم باشه هر چند ثانیه حتی در موقع کاوش شما مرتبا زیرو را بزنید تا پارگراف شما ثابت بمونه
اینا همه مسایلی هست که مربوط به اپراتوریه و ربطی به دستگاه نداره.همونجور که یکی از دوستان میگه من با جی ان دی مشکل دارم و یکی دیگه میگه من اصلا مشکل ندارم و یه مشکل من مثلا دیلای هستش.که همه اینا مربوط میشه به نوع اپراتوری افراد .سعی کنید از هوشتون کمک بگیرید و تا اونجایی که میتونید تمام نقطه ضعفای خودتونو که به دستگاه مربوط میدید را برطرف کنید

سلام
دوستان لطف کنند و بحث اپراتوری x5 رو توی تاپیک خودش ادامه بدن...این نحوه ی بالانس مربوط به سری xهست و با سری z متفاوته
مطرح کردن بحث اپراتوری x5وx6در بخش z1تنها باعث سردرگمی کابران و اعضاء می شه

جمعه 13 تیر1393 - 4:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

interlock نوشته است:
شایان نوشته است:

سلام
دوستان لطف کنند و بحث اپراتوری x5 رو توی تاپیک خودش ادامه بدن...این نحوه ی بالانس مربوط به سری xهست و با سری z متفاوته
مطرح کردن بحث اپراتوری x5وx6در بخش z1تنها باعث سردرگمی کابران و اعضاء می شه

والا توي اونجا هم گذاشتيم اما كسي نيست كه راهنمايي كنه به هر حال ممنون

جمعه 13 تیر1393 - 6:06pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنون شایان جان مرسی

جمعه 13 تیر1393 - 7:35pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان امروز يه تست تو خونه انجام دادم كه تو حالت gnd 3 نسبت به gnd1و2 فاصله بيشتريرو سنس ميكرد جسمم هم يك سيني ٢٠در٣٠ بود با لوپ ٤٥ دليلش چيه؟

شنبه 14 تیر1393 - 4:32pm
کاربر فعال
کاربر فعال

adnistor_6 نوشته است:
دوستان امروز يه تست تو خونه انجام دادم كه تو حالت gnd 3 نسبت به gnd1و2 فاصله بيشتريرو سنس ميكرد جسمم هم يك سيني ٢٠در٣٠ بود با لوپ ٤٥ دليلش چيه؟

با سلام
من هم دیشب تو محیط باز تست هایی رو با لوپ 1/5*1/5انجام دادم علیرغم بعضی گفته ها دستگاه در حالت del4بیشترین حساسیت رو نسبت به del1-2-3نشون می داد.تست دیگه ای که انجام دادم تست در مجاورت و یا بهتر بگم در زیر دکل های برق فشار قوی بود...هشدارهای جدی برای تست در این مکان ها به من داده شده بود که خدا رو شکل بدون مشکل خاصی تست ها رو انجام دادم
سعی کردم با تنظیم فیلتر و فرکانس از میزان نویزها کم کنم...و بعد این حالت رو با حالتی که فیلتر رو برای سایر زمین ها(زمین های کوهستانی و یا زمین هایی به دور از دکل های فشار قوی) می ذاشتم مقایسه کردم که تفاوت محسوسی رو بین اونها مشاهده نکردم.(البته شما به گفته ی من تنها بسنده نکنید و جانب احتیاط رو حتما رعایت کنید..در ضمن این تست تنها برای z1 انجام گرفته و انجام این تست برای سایر دستگا ها باید بصورت جداگانه ای انجام بگیره)
یه تجربه ی دیگه:همونطور که گفتم از لوپ1/5*1/5والبته کابل 12 متری استفاده می کردم...تو اینحالت در مواقعی که شما قصد دور زدن دارید و یا به هر دلیلی مجبور می شید کمی به لوپ نزدیک بشید بلافاصله صدای دستگاه در می آید توصیه ی من اینه که در صورتی که امکانش براتون هست دو نفر دیگه لوپ رو بگیرند و شما هم در کنار اونها فقط باکس اصلی رو حمل کنید با این عمل علاوه بر اینکه تمرکز بیشتری خواهید داشت از خطاهای بی مورد در نتیجه ی نزدیکی شما به لوپ هست خواهد کاست.در صورت بالانس صحیح،دستگاه حساسیت بسیار بالائی رو نسبت به اشیاء پیرامونی خودش خواهد داشت(این حساسیت رو من دیروز به خوبی تجربه کردم و در مواقعی این حساسیت موجب غافلگیری و تعجب شما خواهد شد) و در صورتی که فاصله ی مناسب رو رعاییت نکنید دستگاه مرتب بوق خواهد زد
سعی کنید لباس هایی رو بپوشید که هیچ گونه فلزی رو نداشته باشند ....منظورم حتی دکمه و زیپ فلزیه حساسیت این نکته از این جهته که شما در هنگام بالانس با مشکلاتی مواجه خواهید شد همونطور که ی دونید در z1 به هنگام بالانس ابتدا باید لوپ رو ارتفاع یک متری بالا بیارید و دکمه ی zero رو فشار بدید و بعد لوپ رو پائین ببرید و مجددا کمه ی zero رو بار دیگه فشار بدید.نکته ی اصلی اینجاست که وقتی لوپ رو بالا میارید در صورتی که سکگ و یا دکمه ی فلزی در قسمت بالایی بدن شما باشه(مثلا روی کمر)دستگاه با حساسیت کمتری بالانس خواهد شد.البته در اینجور مواقع قبل از بالانس و به محض بالا آوردن لوپ دستگاه صدا خواهد داد و شما متوجه ی شی فلزی خواهید شد ولی توصیه می کنم جهت اجتناب از هر گونه خطا به نکته ی گفته شده عمل کنید(مثلا می تونید با شلوارهای مامان دوز برید سر پروژه :D )
در مورد گراف و اینکه یکی از دوستان اشاره داشتند که گاهی وقت ها گراف ناپدید می شه (صفر می شه)و یا اینکه خط گراف از نقطه ی اولیه که بالانس شده عقبتر میره، همونطور که آقا شایان هم توصیه کردند و البته بارها در دفترچه ی راهنما بر اون تاکید شده می تونید دکمه ی zero رو فشار بدید تا مشکل شما حل بشه و تنظیمات مجددا recall بشه این عمل حتی می تونه مکررا صورت بگیره ولی دقت کنید که دستتون رو روی دکمه zeroنگه ندارید و فقط اون رو بصورت لحظه ای فشار بدید.
و اما یک درخواست از دوستان
همونطور که قبلا خواهش کرده بودم لطفا تجربیات مربوط به هر دستگاه در تاپیک خودش منعکس بشه..اینطور از سردرگمی دیگران هم جلوگیری می کنیم و یا حداقل اگر حاضر نیستید این کا ر رو انجام بدید تو هر پستی که میزارید نوع دستگاه تون رو قید کنید مثلا بگید این تجربه رو با x5و فلان دستگاه لورنز داشتم.

یکشنبه 15 تیر1393 - 12:58pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنون دوست عزيز من قبلا مدير انجمن موبايل اسان دانلود بودم خيلي دوست داشتم اطلاعات كامل به دوستاني كه كمك ميخواستم بكنم حتي اگر تو انجمن فعاليت من نبود نميخوام جسارت كنم اما بعضي از دوستان كم كاري ميكنند و جواب نميدن شايد انتظار من زياده به هر حال شما پيگير انجمن هستيد و اين خوبه باور كنيد ممكنه كوچيكترين كلمه شما به دوستان كمك كنه همين حرفي كه زديم گفتين دو نفر ديگه لوپ رو حمل كنند ترفند خوبيه يا اينكه zero رو لحظه اي فشار بديم.
اگر تو حالت del براي پديدار شدن نموداره ميله اي zero رو فشار بديم در حين كار و مكرر اين عمل رو انجام بديم به نظرتون از حساسيت دستگاه كم نميشه؟
توي حالت gnd 3 من جسم بزرگ رو تو فاصله ي بيشتري زدم اما با پارازيت بيشتر اونم به خاطر تست توي خونه بود بهترين حالت براي عمق ٢.٥ متري براي يك جسم ٢٠ در ٢٠ با لوپ ١در ١ چيه؟
و اينكه كابل ١٢ متري رو از كجا تهيه كردين و به چه قيمتي ممنون

یکشنبه 15 تیر1393 - 1:25pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

البته دکمه یه zero رویاهمون 2 ثانیه واسه بالانس یاتوحینه کارلحظه ایی بزنید
اگه زیادنگه داشته بشه اسیب به قسمت داخلی باکس میشه اینم رعایت بشه...

یکشنبه 15 تیر1393 - 2:00pm
کاربر فعال
کاربر فعال

adnistor_6 نوشته است:
ممنون دوست عزيز من قبلا مدير انجمن موبايل اسان دانلود بودم خيلي دوست داشتم اطلاعات كامل به دوستاني كه كمك ميخواستم بكنم حتي اگر تو انجمن فعاليت من نبود نميخوام جسارت كنم اما بعضي از دوستان كم كاري ميكنند و جواب نميدن شايد انتظار من زياده به هر حال شما پيگير انجمن هستيد و اين خوبه باور كنيد ممكنه كوچيكترين كلمه شما به دوستان كمك كنه همين حرفي كه زديم گفتين دو نفر ديگه لوپ رو حمل كنند ترفند خوبيه يا اينكه zero رو لحظه اي فشار بديم.
اگر تو حالت del براي پديدار شدن نموداره ميله اي zero رو فشار بديم در حين كار و مكرر اين عمل رو انجام بديم به نظرتون از حساسيت دستگاه كم نميشه؟
توي حالت gnd 3 من جسم بزرگ رو تو فاصله ي بيشتري زدم اما با پارازيت بيشتر اونم به خاطر تست توي خونه بود بهترين حالت براي عمق ٢.٥ متري براي يك جسم ٢٠ در ٢٠ با لوپ ١در ١ چيه؟
و اينكه كابل ١٢ متري رو از كجا تهيه كردين و به چه قيمتي ممنون

سلام این بار دومه که به این سوال پاسخ میدم بار اول در پاسخ به همین سولات متن بلند بالایی رو نوشتم و فرستادم که بخاطر بروز مشکل تو پروکسی ظاهرا ارسال نشده
واقعا بد ضد حالی بود
انشا... سر فرصت بهش جواب میدم
فقط اینکه کابل رو سیصد یورو از نمایندگی امارات گرفتم

یکشنبه 15 تیر1393 - 3:24pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 438 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 ... 44  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: saberfarhadi و 29 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure