انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 2:37pm

پاسخ به موضوع  [ 438 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 38 , 39 , 40 , 41 , 42 , 43 , 44  بعدی
 آموزش اپراتوری لورنز Z1 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

هنرجو نوشته است:
pesar نوشته است:
من کار خودم و میکنم و ناامید نمیشم دوست های عزیزی که دارید دستگاههای دست ساز قالب میکنید :D اگه شده دوسال وقت بزارم یادبگیرم و تست کنم اینکارو میکنم... بعد اگه نتیجه دلخواه نگرفتم اونوقت تغییر مسیر میدم اونم نه به دستگاه دست ساز بلکه به یه برند معروف دیگه مینلب گرت او کی ام و یا ... :D طبق اخرین تست با GND 4 با لوپ کوچیک یه کله بیل که 20 در 20 بود و زیر خاک در 120 و 110 میزد... با لوپ بزرگ همون بیل رو در 170 میزد... حالا دیگه نمیدونم خوبه یا دب اساتید صاحب تجربه نظر بدن... مناطق ماهم کوهستانی و پر از شیب و پستی وبلندی.. یکم بالانس و تعادل حفظ کردن دستگاه سخت تره تا جاهای صاف... :-B این تست که انجام شده با این ابعاد و این عمق برای فلز اهن خوبه یا بد؟؟ ممنون میشم ج بدین اساتید.

دستگاتون که انصافا دستگاه یه کم اپراتوریتون رو بهتر کنین و یه کم هم اگه شانس باهاتون یاری کنه انشاالله موفق میشین.

ممنونم واقعا :x

یکشنبه 28 خرداد1396 - 11:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

هنرجوی عزیزدرود
چون دوستمون فرمودن اینجا جای اپراتوریه نمیخوام اینجا زیاد پست بزارم که خدا نکرده مزاحمتی برای بچه ها پیش بیاره
بله حدود2مترپشت سنگ کوهی لوپ 70تخت مربع
سینی 55بالوپ 1متری تو360حدودا البته عکس لوپ 1متری توتاپیک فلزجووحتی عکس مدارم هست من 6ماه بیشتروقت گذاشتم تابه این نتیجه رسیدم فقط شایدباورنکنی 1تومن انواع سیم خریدم ازهرنوع لاکی افشان همه رو تست کردم به این نتیجه خوب رسیدم .
بازازدوستان لورنزعذرخواهی میکنم .

دوشنبه 28 خرداد1396 - 12:29am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان تو تایپیک LORENZ Z1 واقعیت یا تخیل از دستگاه خودم عکس گذاشتم.. حد.د 4 تا عکس سوراخ هاشم 5 تاس.. ببینید نظر بدین
چند بار رفتم برای اسکن بیرون ولی خوب نتیجه ای بدست نیاوردم راستش... لوپ کوچیکه خیلی جاها بوق میخورد... بوق بلند بود و معلوم بود یه آشغال سطحیه ولی جالب اینجاست که چیزی پیدا نمیکردیم تو خاک.... یکم شک کردم و از دستگاه نا امید شدم . :( ... دیشب بردمش توی یه زمین شخم زده شده... بوق اضافی نمی خورد... حدود 1 متر زمین و کندیم... یه چند تا تیکه طلا گذاشتم تو نایلون و گذاشتم اون زیر یک متر... یه گردنبند و چند تا النگو بود .. لوپ کوچیک(35 دابل) تو عمق 50 سانت با تنظیمات dei 4 filter1 auto 2 sens 4 freq 3 tone 3 زیر خاک راحت سنسش کرد خیلی راحت صداش بگوش میرسید... با del 2 ضعیف بود صداش.. تو 65 سانت با del 2 اصلا صداش شنیده نمیشد ولی با del 4 و Gnd 4 میشد بصورت ضعیف صداش و شنید... یه صدایی که شاید اگه تند تند تکون میدادی لوپ و موقع اسکن تو صحرا رد میکردیش.. اون طلاها با لوپ بزرگ تو عمق 50 سانتی اصلا نتونست پیداش کنه و بوق نخورد... بعد توی یک متری یه صفحه آهن حدود 25 در 25 کار گذاشتیم و خاک و کامل روش ریختیم همسطح زمین شد.. با لوپ کوچیک و با del و gnd4 راحت توی 120 اون صفحه اهن و میزد بیشتر از اون نمیزد راستش . با لوپ بزرگ همون صفحه رو راحت توی 250 زد... بطوری که لوپ تا بالای سرمون بالا بردیم قد 180 و یک متر هم داخل زمین بود میشد 280 ولی حالا من دست کم میگیرم و میگم 250.... دیگه نمیدونم این نتایج خوب هستن یا بد...؟؟ برام سواله که اون بوقهای سطحی تو صحرا چیه؟؟ تو جاهایی بکر و طبیعی که خیلی به ندرت ادما بتونن برن چون اصلا جای به درد بخوری نیست برا رفتن و گشتن و ... و اشغال خیلی کم هستش.. پس چرا بوق میخوره دستگاه و جالب این که وقتی هم که زمین و یه 10 سانت میکندیم تو خاک کنده شده چیزی پیدا نمیکردیم هیچ نه میخی نه ریز اهنی نه چیزی... ؟؟؟؟؟درضمن اینم بگم که به گزینه fe و nonfeزیاد نباس اطمینان کرد چون همون صفحه اهن و تو 1 متری با لوپ کوچیک بصورت non feنشون داد... و حتی وقتی tone رو روی 5 میزاشتم بوق غیر اهن میخورد ولی اهن بود صفحه کارگذاشته شده..!!!!! ولی احساس میکنم کد قابل اعتماد تره ..چون کد رو بین 45 تا 60 میزد ..ولی جالب بود که با این کد میزد nonfe ... الان بزرگترین مشکل من همون بوقهای الکی سطحی که نمیدونم چجوری ازشون خلاص بشم و چجوری بفهمم که باید از این بوقها بگذرم و بی ارزش هستن...چون واقعا دیگه خسته کننده میشن.. تو زمین بکر یهو بوق بلندی میخوره ..با کندن 10 سانت بوق باقی نمیمونه و توی خاک کنده شده بوق میخوره اما چیزیم توش نیست... البته با گذاشتن روی گزینه del1 و 2 دیگه کمتر برای چیزای سطحی بوق میخوره اما خوب با این دوتا گزینه من تست کردم عمق کم میزنه نهایت بزنه 70 سانت و نه بیشتر.. که به درد نمیخوره چون خیلی باید خر شانس باشه ادم تو 70 سانت به چیزی برسه. درضمن من کردستان میشینم و مناطق ما کوهستانی هستش... مشکل بزرگ دیگه من اینه که توی شیب یکم ثباتش کم میشه لوپ بزرگ که هرزگاهی اگه زیاد به زمین نزدیک بشه چه توی سطح چه شیب بوق میخوره همش.. لوپ کوچیکم وقتی دستت بخوره به سنگی بته ای چیزی بوق میخوره همش.. اما نمیدونم توی شیب باس چه کنم؟؟ یه چند تا جاهم بالای کوه سنگ بزرگی بودن که دستگاه براشون بوق زد برای سنگه.. که یه تیکه ازش کندم دیدم بله.. به اهن ربا میچسبه .. کد 20 میداد و بوق میخورد اما بوق غیر اهن میخورد.. ممنون میشم اگه راهنمایی کنید .. چقدر حرف زدم :D

جمعه 9 تیر1396 - 11:26am
کاربر فعال
کاربر فعال

اینم عکس

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 9 تیر1396 - 11:31am
کاربر فعال
کاربر فعال

اینم عکس :D

جمعه 9 تیر1396 - 11:36am
کاربر فعال
کاربر فعال

مجدد عکس

جمعه 9 تیر1396 - 11:40am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

اطمینان به کدها 75 درصد که بالاترین اطمینان برای شی است
که از Fو N FER خیلی مطمئن تره
و تفکیک تا 70 درصد عمق دستگاه است با این اعداد
خوب ذاتا نباید با دل 1-2 بزنه چون برای قطعات بزرگتره
طلاها رو با لوپ 35 خوب زدی ولی اون طلاها رو که با لوپ بزرگ تو 50سانتی اصلا نتونستی بزنی که باید میزدی

تو زمین بکر هم ات واشغال هم نباشه احتمال زیاد ذرات که میتونه باشه
میتونی کمی از خاک رو برداری و بریزی تو یه کاسه کوچیک و کمی بعد شستن میتونی ذراتو ببینی

موفقیت تنها یک چیز است این که : زندگی را به دلخواه خود بگذرانید

جمعه 9 تیر1396 - 12:50pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

تو شیب هم اتو یادت نره و حرکت اهسته

این همه تو عمق گیر نکن

مهم فاکتور های دیگه است اگه دستگاه اصل است تو فکر عمق اینا نباش فکر استفاده درست از فاکتورها تو شرایط متفاوت باش

به امید موفقیت دوستان کاوشگر

جمعه 9 تیر1396 - 12:56pm
کاربر فعال
کاربر فعال

economical نوشته است:
تو شیب هم اتو یادت نره و حرکت اهسته

این همه تو عمق گیر نکن

مهم فاکتور های دیگه است اگه دستگاه اصل است تو فکر عمق اینا نباش فکر استفاده درست از فاکتورها تو شرایط متفاوت باش

به امید موفقیت دوستان کاوشگر

واقعا ممنون از راهنماییهات دوست عزیز :)
منظورت از حرکت اهسته درشیب چیه؟ یعنی به نسبت جاهای مسطح لوپ و دسته رو ارومتر حرکت بدم؟
تو شیب اوتو رو چند باشه خوبه؟ 5 یا 4 یا همون 3؟

جمعه 9 تیر1396 - 2:56pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

مونده به وضعیت مکان و خاک و شیب و لوپ
@};-

جمعه 9 تیر1396 - 4:49pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 438 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 38 , 39 , 40 , 41 , 42 , 43 , 44  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 28 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure