انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 6 اردیبهشت1403 - 9:38am

پاسخ به موضوع  [ 438 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 ... 44  بعدی
 آموزش اپراتوری لورنز Z1 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

شایان نوشته است:
جناب interlok
شما چند وقته داری با لورنز کار میکنی ؟
من فکر میکنم مدت زیادی نیست که داری باهاشکاری انجام میدی و احتمالا هم تمام تجربیات شما باید بر حسب کاتالوگ و تمرینهای خودتون باشه
در مورد قضیه del - gnd
خوب شما زمانی که با دیلای راحت میتونی توی زمینی کار کنی و یا یه مقدار زود به زود بوق دستگات در میاد با زرو میتونی هی صفرش کنی و دوباره کار کنی دیگه احتیاجی به استفاده از جی ان دی نداری شما
در مورد جی ان دی هم به احتمال 99 درصد شما بالانست رو اشتباه انجام میدی که بعد از تکون دادن فرم یا دیسک بوق دستگات در میاد چون بالانس ارور داده و خوب انجام نشده این مورد پیش میاد برای شما
والا وقتی شما با جی ان دی بالانس درست را انجام بدی کلا تمام بوقای اضافی از بین میره فقط کمی عمق شما کمتر میشه
در ضمن بالاترین عمق رو لورنز با دیلای 1 سنس میکنه برای فرم
موفق باشید

سلام آقا شایان
بله کاملا حق با شماست تجربه ی من بیشتر بر حسب manual operating و تجربه ی خودم بوده و لذا تجربه ی زیادی ندارم و مایلم از تجربه ی گرانبهای دوستان بیشتر استفاده کنم
من برای کار با delمشکل خاصی ندارم و البته همونطور که شما توصیه کردید و دفترچه هم گفته حتی در صورت مشاهده ی ناپایداری و شنیدن بوق های اضافی با دکمه ی زیرو مجددا تنظیمات رو فراخوان و یا اصطلاحا recall می کنم.اگر دقت کرده باشید من نگفتم که با del مشکل دارم بلکه پرسیدم چرا علیرغم تاکید لورنز برای کار با مود gnd در زمین های های ماینرال وقتی دستگاه رو توی این زمین ها روی این مود میزاریم بوق می زنه در حالی که علیرغم انتظارم روی del بوق اضافی نمیزنه؟
در مورد اینکه لورنز تو کدوم حالت بیشترین عمق رو می تونه به شما بده فعلا اظهار نظر نمی کنم و البته این به معنای تائید حرف شما هم نیست..چون هفته ی گذشته مجدد تست هایی رو انجام دادم که با صحبت شما در مورد حساسترین مود تفاوت داره...برای اطمینان بیشتر مجددا امتحان خواهم کرد و بعد از اطمینان اظهار نظر می کنم
در مورد بالانس اگر ممکنه راهنمائی بیشتری بفرمائید...ذکر دونکته رو در مورد بالانس ضروری می دونم نکته ی اول اینکه بنده دقیقا به همون روشی عمل می کنم که manual operating گفته و شما تو فیلم معرفی لورنزz1 هم می بینید علیرغم این مشکل gnd همچنان باقیه
و اما نکته ی دوم اینکه (کاملا این حرف شما رو هم تائید می کنم)با اتو بالانس عمق کاهش پیدا می کنه و لذا من تمایل دارم بیشتر برای بالانس دستگاه روی مودgnd از تنظیمات دستی استفاده کنم که باز هم مشکل قبلی کماکان برقراره

جمعه 13 تیر1393 - 4:50am
کاربر فعال
کاربر فعال

adnistor_6 نوشته است:
interlock نوشته است:
adnistor_6 نوشته است:
دوستان كه از لوپ ١ در ١ خود دستگاه استفاده كردن از اونجا كه كابل داخل لوپ دو بار چرخيده به نظرتون ميشه كابل رو باز كرد و يك كابل ٨ متري بدست اورد و باهاش لوپ ١.٥ در ١.٥ درست كرد تا عمق بيشتريرو زد؟

با سلام من به سوال شما پاسخ می دم اما این پاسخ قطعی نیست تنها به استناد دفترچه ی راهنما سوال شما رو جواب می دم
هر چه ابعاد لوپ بیشیتر باشه دستگاه قادر خواهد بود عمق بیشتری رو برای شما سنس کنه که این یک اصل شناخته شده در مورد لوپ هاست اما در این حالت میزان اینرفرنس هم افزایش پیدا می کنه و شما مجبورید برای کنترل اون میزان فیلتر رو افزایش بدید و شاید مجبور بشید فرکانس رو هم تغییر بدید ....و اما در مورد باز کردن سیم بنده نه تجربه ای در این مورد دارم و نه توصیه ای و حتی اطلاع نداشتم که کابل تو لوپ یک در یک دوبار چرخیده...شما چطور پی به این مطلب بردید؟

خوب اگر توي توضيح در مورد كابل 8 متري خونده باشيد گفته كه ميشه لوپ ١در١ هم باخاش درست كرد در اين صورت بايد حتما كابل ٤ متر باشه براي همين بايد كابل رو دوبار پيچيد تا ٤ متر بشه واسه همينم محافظ داخل لوله ي pvc كه كابل داخل هستو كمي خراش دادم ديدم دو تا سيم وجود داره و اين فكرو كردم كه شايد بشه لوپ بزرگتري درست كرد ولي فقط بجاي دوبار يك بار بيشتر رد نميشه

چی بگم والا...اگه بخوای امتحانش کنی باید پی بازکردن کل لوپ رو به تنت بمالی...اگه یه زمانی قصد داشتی دستگاهت رو بفروشی ممکنه کمی برات دردسر بشه؟!

جمعه 13 تیر1393 - 5:03am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: ايران
interlock جان درسته اما گفتم شايد كسي اين كارو انجام داده باشه بهترين كار خريد كابل هستش فقط يكم گرونه اگه بشه توي بازار خودمون اين كابل رو پيدا كنيم و كلا سر هم كنيم خيلي كم هزينه تر ميشه فقط نميدونم كابلي كه براي لوپ هاي فرمي استفاده ميشه چه نوع كابلي هستش ايا اطلاع داريد چه نوع كابلي هست و از كجا ميشه پيداش كرد؟

ترس باعث ميشود كه بسياري از مردم به روياهايشان نرسند

جمعه 13 تیر1393 - 7:03am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

شایان نوشته است:
جناب interlok
من فکر میکنم مدت زیادی نیست که داری باهاشکاری انجام میدی و احتمالا هم تمام تجربیات شما باید بر حسب کاتالوگ و تمرینهای خودتون باشه
در مورد قضیه del - gnd
خوب شما زمانی که با دیلای راحت میتونی توی زمینی کار کنی و یا یه مقدار زود به زود بوق دستگات در میاد با زرو میتونی هی صفرش کنی و دوباره کار کنی دیگه احتیاجی به استفاده از جی ان دی نداری شما
در مورد جی ان دی هم به احتمال 99 درصد شما بالانست رو اشتباه انجام میدی که بعد از تکون دادن فرم یا دیسک بوق دستگات در میاد چون بالانس ارور داده و خوب انجام نشده این مورد پیش میاد برای شما
والا وقتی شما با جی ان دی بالانس درست را انجام بدی کلا تمام بوقای اضافی از بین میره فقط کمی عمق شما کمتر میشه
موفق باشید

من لورنز x5 دارم فكر نميكنم سوالم بي مربوط با اين پست باشه من زماني كه از del استفاده ميكنم بعد از بالانس دستگاه زماني كه لوپ ٤٥ يا فرمي رو تكون ميدم نمودار ميله اي ناپديد ميشه و از نقطه بالانس عقب تر ميره از در هر زميني تست كردم همينه چجوري ميشه كاري كرد كه پايدار بمونه؟

جمعه 13 تیر1393 - 7:12am
کاربر فعال
کاربر فعال

adnistor_6 نوشته است:
interlock جان درسته اما گفتم شايد كسي اين كارو انجام داده باشه بهترين كار خريد كابل هستش فقط يكم گرونه اگه بشه توي بازار خودمون اين كابل رو پيدا كنيم و كلا سر هم كنيم خيلي كم هزينه تر ميشه فقط نميدونم كابلي كه براي لوپ هاي فرمي استفاده ميشه چه نوع كابلي هستش ايا اطلاع داريد چه نوع كابلي هست و از كجا ميشه پيداش كرد؟

سلام جناب ادنیستور 6 عزیز متاسفانه من شخص خاصی رو نمی شناسم اما قطعا توی تاپیک لوپ و کویل بچه ها می تونن بهت کمک کنن.لطفا اگر به نتیجه ای رسیدید سایر دوستان رو هم مطلع کنید.من هم دوستی رو می شناسم که کارش ابزار دقیق صنعتیه در مورد تفاوت این کابل ها و اینکه چرا اینقدر گرونه خواهم پرسید.

جمعه 13 تیر1393 - 10:14am
کاربر فعال
کاربر فعال

adnistor_6 نوشته است:
شایان نوشته است:
جناب interlok
در مورد قضیه del - gnd
موفق باشید

من لورنز x5 دارم فكر نميكنم سوالم بي مربوط با اين پست باشه من زماني كه از del استفاده ميكنم بعد از بالانس دستگاه زماني كه لوپ ٤٥ يا فرمي رو تكون ميدم نمودار ميله اي ناپديد ميشه و از نقطه بالانس عقب تر ميره از در هر زميني تست كردم همينه چجوري ميشه كاري كرد كه پايدار بمونه؟

سلام اشاره ی خیلی خوبی بود متاسفانه این مورد در z1هم وجود داره،سعی کردم با فشار دادان zeroمشکل رو حل کنم اما تو بیشتر مواقع تاثیر خاصی نداره و مجبور شدم دستگاه رو مجددا بالانس کنم...چون دوستان ممکنه بگن که این اتفاق بخاطر تغییر ارتفاع لوپ می افته بایدبگم که تا اونجایی که تونستم سعی کردم ارتفاع لوپ رو تغییر ندم

جمعه 13 تیر1393 - 10:19am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

interlock عزيز
پس شما هم همين مشكل من رو داريد كه با كوچيكترين حركت لوپ نمودار محو ميشه يعني كلا نتونستين با del فلزي رو سنس كنيد؟

جمعه 13 تیر1393 - 10:29am
کاربر فعال
کاربر فعال

adnistor_6 نوشته است:
interlock عزيز
پس شما هم همين مشكل من رو داريد كه با كوچيكترين حركت لوپ نمودار محو ميشه يعني كلا نتونستين با del فلزي رو سنس كنيد؟

چرا اتفاقا من با delمشکل کمتری دارم ولی گه گداری این موردی که شما فرمودید اتفاق می افته و همیشگی نیست اینجور موقع ها من یک فلز رو به لوپ نزدیک می کنم و عکس العمل دستگاه رو می سنجم و یا اینکه کمی ارتفاع رو تغییر می دم اگر نتیجه ای حاصل نشد (که معمولا تو خیلی از مواقع هم حاصل نمی شه) من دستگاه رو دوباره بالانس می کنم...

جمعه 13 تیر1393 - 10:38am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

interlock نوشته است:
adnistor_6 نوشته است:
interlock عزيز

چرا اتفاقا من با delمشکل کمتری دارم ولی گه گداری این موردی که شما فرمودید اتفاق می افته و همیشگی نیست اینجور موقع ها من یک فلز رو به لوپ نزدیک می کنم و عکس العمل دستگاه رو می سنجم و یا اینکه کمی ارتفاع رو تغییر می دم اگر نتیجه ای حاصل نشد (که معمولا تو خیلی از مواقع هم حاصل نمی شه) من دستگاه رو دوباره بالانس می کنم...

جالبه من اصلا با گزينه gnd مشكلي ندارم و خيلي راحت باهاش كار ميكنم همه ي مشكلم با del هست كه وقتي ارتفاع دستگاه نيم سانت هم تغيير ميكنه محو ميشه و ديگه نميشه سر جاش اورد و فقط بايد دقيقا رو همون نقطه كه بالانس كردي بياري تا نمودار بياد

جمعه 13 تیر1393 - 10:52am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

"فقط بوقه املاح میزدوناخالصیه خاک وبه راحتی این همه ذراته شدیدوردمیداد بالوپ 1در1...وهیچ واکنشی نداشت ت اصلا..." تا اونجا که من می دونم بوق دستگاه برای املاح و سایر فلزات چندان تفاوتی نداره و بر حسب صدای دستگاه نمی تونید فلزات رو تفکیک کنید( البته بر حسب شدت صدا و صعود و نزول اون می تونید محل دقیق جسم و همونطور حجم و عمق اون رو تشخیص بدید) پس این بوق اضافی همواره به عنوان یک عامل مخل در کار شما حضور خواهد داشت
وقتی لوپ رواملاح باشه صدامیادش ولی صداکم وزیادنمیشه وفقط زیادوکم میشه وبالاوپایین نمیشه
هربارم که روش میکشیم یه جورصدامیده وبعدقطع میشه وصداش ثباتی نداره منظورم من این بودش وراحت میتونی بفهمی ذراته
:ymhug:

جمعه 13 تیر1393 - 1:26pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 438 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 ... 44  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 30 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure