انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 6 اردیبهشت1403 - 2:47am

پاسخ به موضوع  [ 438 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 ... 44  بعدی
 آموزش اپراتوری لورنز Z1 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام یکی از دوستان سوالی پرسیده.من هم پاسخی به ایشون دادم.البته این نظر شخصی منه و ممکنه درست نباشه.دوستان هم لطفا راهنمائی کنند.با اجازه ی پرسنده ی سوال.

کده 66 دقیق مس هست واهن نیس اگه زدی فکرنکنی اهنه
یه سوال الان del کارش چیه دقیق؟؟؟
چراتوتنظیماته پیشنهادی برای لوپ 1در1 برای زمینه املاح کم زده del3.4
مگه del3,4واسه فلزاته کوچک مثه کاربردنداره؟؟؟

دلیلش کاملا واضحه.اول از همه یک توصیه.به شکل مطلق به دستورالعمل های دفترچه ی راهنما نگاه نکنیم.در مورد عدد 66 حق با شماست اما تو چه زمینی.من ساکن جنوبم و زمین های اینجا املاح خیلی زیادی داره.بنابراین حتی اگه عدد66 رو بزنه(البته قبلا این اتفاق برام افتاده)توجه خیلی زیادی رو روش معطوفش نمی کنم اما اگه زمینش تر و تمیز باشه حتما میرم سراغش. و حالا در مورد del3,4البته برای زمین هایی با املاح معدنی کم و یا متوسط.
اول از همه قبول داری که هر چه حساسیت یه دستگاه بیشتر باشه اشیاء کوچکتری رو می گیره و آیا قبول داری اگر یه دستگاه بتونه اشیاء ریز رو بگیره پس قاعدتا باید بتونه اشیاء بزرگ رو هم بگیره؟
del3&4 هم حساسیت بیشتری نسبت به del1&2 داره چون اشیاء ریزتری رو می تونه سنس کنه.خب طبیعیه وقتی یه زمینی پاکه و آت و آشغال و مواد معدنی کمی داره اون رو باید رو مدی تنظیم کرد که بیشترین حساسیت رو داشته باشه.برای همین هم دفترچه ی راهنما برای حصول عمق بیشتر del3&4رو پیشنهاد کرده.
اما در مورد کابرد خود delهمونطور که هوشی هم توضیح داده این مد زمانی استفاده می شه که املاح زمین کمتر باشه زیرا تو این حالت دستگاه هم املاح معدنی زمین و هم فلزات رو سنس می کنه

یکشنبه 7 تیر1393 - 12:33am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

توکدهایه تجربه اینکه کده 5تا7 اهنه جدیدهست که داخله خاکه وبه 10 هم نمیرسه ه ه ه ه ه ه اینم دقت بشه ....

سه شنبه 10 تیر1393 - 10:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اینی که دوستان میگالورنزحساسیت داره به ذرات و... یامدل هایه پایینه لورنزودارندیاتنظیمات نمیزنندمطابقه زمین
جایی باردیابه 35 6تن طلا میزدش وبیشتره مدهاش ووقتی کمی زمینومیکندی ذراته طلامیدیدی ازبس شدیدبودش میدرخشید
ولی به راحتی باz1روش کشیده میشدفقط بوقه املاح میزدوناخالصیه خاک وبه راحتی این همه ذراته شدیدوردمیداد بالوپ 1در1...وهیچ واکنشی نداشت ت اصلا...
واسه تسته لورنزکه دوستان میگفتاحساسیت داره خیلی خوب بودش که گفتم اینم بگم م م

پنج شنبه 12 تیر1393 - 2:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام
دوست عزیز بیشتر این مسایلی که دوستان دارن میگن در مورد لورنز و این موردهایی که به اصطلاح به عنوان ایراد از لورنز داره عنوان میشه با کمی تجربه و تمرین زیاد همشون از بین میره و کاملا قابل درک خواهد بود
بیشتر این مسایل به خاطر ناپختگی هستش که باید توی چندین زمین مختلف و خاکهای متفاوت یک اپراتور کار و تمرین کنه تا بتونه اصل موضوع رو درک کنه
کدهایی که دستگاه میده رو بالای 80 درصد روش حساب کنیدکه درسته
کدهای بالای 80 را 95 درصد درست میزنه اون 5 درصد هم به خاطر تشخیص نا صحیح اپراتور هستش که با عث خطا میشه
شما برای بدست اوردن کد درست باید چندین مرتبه نقطه مورد نظر را از چند جهت بگیرید تا درسترین کد رو بتونید پیدا کنید
با فرم هم وقتی کدی میگیرید حتما بعدش با لوپ 35 اونجا رو نقطه کنید و ببنید که چه کدی به شما خواهد داد
یا حق

كثيف ترين ادما اونايي هستند كه اعتماد مردمو به خودشون جلب ميكنن و ازش سو استفاده ميكنن

( هر چه بگندد نمکش میزنند ____________________ وای از اون روز که نمک بگندد )

پنج شنبه 12 تیر1393 - 2:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: ايران
دوستان كه از لوپ ١ در ١ خود دستگاه استفاده كردن از اونجا كه كابل داخل لوپ دو بار چرخيده به نظرتون ميشه كابل رو باز كرد و يك كابل ٨ متري بدست اورد و باهاش لوپ ١.٥ در ١.٥ درست كرد تا عمق بيشتريرو زد؟

ترس باعث ميشود كه بسياري از مردم به روياهايشان نرسند

پنج شنبه 12 تیر1393 - 3:42pm
کاربر فعال
کاربر فعال

adnistor_6 نوشته است:
دوستان كه از لوپ ١ در ١ خود دستگاه استفاده كردن از اونجا كه كابل داخل لوپ دو بار چرخيده به نظرتون ميشه كابل رو باز كرد و يك كابل ٨ متري بدست اورد و باهاش لوپ ١.٥ در ١.٥ درست كرد تا عمق بيشتريرو زد؟

با سلام من به سوال شما پاسخ می دم اما این پاسخ قطعی نیست تنها به استناد دفترچه ی راهنما سوال شما رو جواب می دم
هر چه ابعاد لوپ بیشیتر باشه دستگاه قادر خواهد بود عمق بیشتری رو برای شما سنس کنه که این یک اصل شناخته شده در مورد لوپ هاست اما در این حالت میزان اینرفرنس هم افزایش پیدا می کنه و شما مجبورید برای کنترل اون میزان فیلتر رو افزایش بدید و شاید مجبور بشید فرکانس رو هم تغییر بدید ....و اما در مورد باز کردن سیم بنده نه تجربه ای در این مورد دارم و نه توصیه ای و حتی اطلاع نداشتم که کابل تو لوپ یک در یک دوبار چرخیده...شما چطور پی به این مطلب بردید؟

پنج شنبه 12 تیر1393 - 9:58pm
کاربر فعال
کاربر فعال

شایان نوشته است:
سلام
دوست عزیز بیشتر این مسایلی که دوستان دارن میگن در مورد لورنز و این موردهایی که به اصطلاح به عنوان ایراد از لورنز داره عنوان میشه با کمی تجربه و تمرین زیاد همشون از بین میره و کاملا قابل درک خواهد بود
بیشتر این مسایل به خاطر ناپختگی هستش که باید توی چندین زمین مختلف و خاکهای متفاوت یک اپراتور کار و تمرین کنه تا بتونه اصل موضوع رو درک کنه
کدهایی که دستگاه میده رو بالای 80 درصد روش حساب کنیدکه درسته
کدهای بالای 80 را 95 درصد درست میزنه اون 5 درصد هم به خاطر تشخیص نا صحیح اپراتور هستش که با عث خطا میشه
شما برای بدست اوردن کد درست باید چندین مرتبه نقطه مورد نظر را از چند جهت بگیرید تا درسترین کد رو بتونید پیدا کنید
با فرم هم وقتی کدی میگیرید حتما بعدش با لوپ 35 اونجا رو نقطه کنید و ببنید که چه کدی به شما خواهد داد
یا حق

با سلام خدمت آقا شایان علی آقا و سایر دوستان
بنده هم در مورد قرائت اعداد لورنز و نمایش این اعداد با شما موافقم..مواقعی که دستگاه اعداد بالای 80 رو نمایش میده احتمال خطای اون خیلی کمه مخصوصا به شیوه ای که آقا شایان فرمودند..یعنی در صورتی که دستگاه اعداد بالای 80 (و یا هر عدد دیگه)رو نمایش داد با چند بار حرکت آرام لوپ از جوانب هدف و حرکت به سمت اون می تونید از صحت تفکیک اطلاع پیدا کنید..البته باید دقت کنید حتی در این حالت هم دستگاه فلزاتی چون برنج و یا کروم رو در این محدوده قرار میده.. بطور حتم تجربه ی اپراتوری هم می تونه کمک بسیاری به شما در طی تفکیک فلزات بکنه. مثلا وقتی دارید تو یه مکان بکر کار می کنید دیگه نگرانی از فلزاتی چون کروم چندان اهمیتی نداره و اما در مورد عدم پایداری لورنز در زمین هایی با املاح بالا...من بیشتر این مورد رو زمانی شاهد هستم که از حالت gnd و لوپ های بزرگ استفاده می کنم....این عدم پایداری به یک تعارض برای من تبدیل شده همونطور که دوستان می دونند این حالت برای حذف املاح و ناخالصی های زمین هست در حالتی که زمین شما داری املاح زیاده..در صورتی که من هر بار این حالت رو برای زمین های پر از املاح(چه زمین های شور و چه زمین های محتوی کانی های فلزی)انتخاب کردم دستگاه با هر حرکت لوپ شروع می کنه به بوق زدن...تلاش زیادی کردم تا این بوق اضافی رو با تغییر فرکانس و فیلتر و با audioو سایر گزینه ها کمتر کنم به نحوی که از حساسیت دستگاه چندان کاسته نشه...اما متاسفانه موفق به انجام اینکار نشدم..من هنوز علت این پدیده رو درک نکردم چرا حالتی که برای کار تو زمین های پر از املاح طراحی شده،باعث بوق های بی خود دستگاه می شه؟..دوستان لطفا نظرات و تجربیات خودشون رو بیان کنند.
و اما حالتdel،همونطور که قبلا هم بحث شد دستگاه در این حالت بوق کمتری می زنه و نسبت به حرکت لوپ هم حساسیت کمتری رو نشون می ده که این رو هم می تونیم دوباره نوعی تعارض در عملکرد و یا توضیحات کارخونه(البته این تعارض می تونه ناشی از درک اشتباه ما هم باشه) قلمداد کنیم ..همونطور که در نوضیحات این حالت عنوان شده در این حالت هم مواد معدنی و هم خود فلز دیتکت می شه و بر خلاف حالت gnd دستگاه املاح رو حذف نمی کنه..
در صورتی که تجربیات من با این مسئله کمی متفاوته..طبق توضیحات و قبل از بکارگیری دستگاه انتظار من این بود که اگر عدم پایداری رو در عملکرد دستگاه ببینم باید در حالت del و در زمین های پر از املاح باشه در صورتی که دستگاه تو حالت del تو زمین های پر از املاح کمتر بوق اضافی می زنه..!!
دوستان لطفا در این مورد نظرات خودشون رو بیان کنند.
و اما یک تجربه ی دیگه...من در مواقعی که بخوام با حالت gnd کار کنم حتی با وجود بوق های اضافی در این حالت اینکار رو خواهم کرد برای اینکه دستگاه تو این حالت علیرغم تمامی این بوق ها همچنان عملیات تفکیک خودش رو بخوبی انجام میده پس در اینصورت ملاکم رو اعداد به نمایش گذاشته شده توسط دستگاه خواهم گذاشت..

پنج شنبه 12 تیر1393 - 10:31pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ali7777 نوشته است:
اینی که دوستان میگالورنزحساسیت داره به ذرات و... یامدل هایه پایینه لورنزودارندیاتنظیمات نمیزنندمطابقه زمین
جایی باردیابه 35 6تن طلا میزدش وبیشتره مدهاش ووقتی کمی زمینومیکندی ذراته طلامیدیدی ازبس شدیدبودش میدرخشید
ولی به راحتی باz1روش کشیده میشدفقط بوقه املاح میزدوناخالصیه خاک وبه راحتی این همه ذراته شدیدوردمیداد بالوپ 1در1...وهیچ واکنشی نداشت ت اصلا...
واسه تسته لورنزکه دوستان میگفتاحساسیت داره خیلی خوب بودش که گفتم اینم بگم م م

سلام علی آقای گل
درسته که z1 با لوپ بزرگ به فلزات کوچیک هیچ واکنشی نشون نمی ده ولی نمی تونیم بگیم که نسبت به املاح هم اینقدر پایداره..مخصوصا تو حالتgnd..البته ممکنه بافت زمین شما متفاوت باشه و یا اینکه شما تنظیماتی به کار می گیرید که قدری با دوستان متفاوت تر باشه
در بخشی از توضیحاتتون گفتید که "فقط بوقه املاح میزدوناخالصیه خاک وبه راحتی این همه ذراته شدیدوردمیداد بالوپ 1در1...وهیچ واکنشی نداشت ت اصلا..." تا اونجا که من می دونم بوق دستگاه برای املاح و سایر فلزات چندان تفاوتی نداره و بر حسب صدای دستگاه نمی تونید فلزات رو تفکیک کنید( البته بر حسب شدت صدا و صعود و نزول اون می تونید محل دقیق جسم و همونطور حجم و عمق اون رو تشخیص بدید) پس این بوق اضافی همواره به عنوان یک عامل مخل در کار شما حضور خواهد داشت ..شاید هم منظورتون این بوده که فقط دیسک 35 نسبت به املاح حساسه و لوپ های بزرگتر این حساسیت رو ندارند..اگر منظورتون این بوده که باید بگم این امر باز هم بصورت نسبیه یعنی اینکه دیسک35 همه ی فلزات ریز و درشت رو برای شما میزنه که گاهی وقت ها خیلی خسته کننده می شه اما لوپ بزرگ اگر چه این فلزات کوچک رو نمی زنه اما همچنان نسبت به املاح حساسه و باز هم تاکید می کنتم بویژه در حالتgnd

پنج شنبه 12 تیر1393 - 10:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: ايران
interlock نوشته است:
adnistor_6 نوشته است:

با سلام من به سوال شما پاسخ می دم اما این پاسخ قطعی نیست تنها به استناد دفترچه ی راهنما سوال شما رو جواب می دم
هر چه ابعاد لوپ بیشیتر باشه دستگاه قادر خواهد بود عمق بیشتری رو برای شما سنس کنه که این یک اصل شناخته شده در مورد لوپ هاست اما در این حالت میزان اینرفرنس هم افزایش پیدا می کنه و شما مجبورید برای کنترل اون میزان فیلتر رو افزایش بدید و شاید مجبور بشید فرکانس رو هم تغییر بدید ....و اما در مورد باز کردن سیم بنده نه تجربه ای در این مورد دارم و نه توصیه ای و حتی اطلاع نداشتم که کابل تو لوپ یک در یک دوبار چرخیده...شما چطور پی به این مطلب بردید؟

خوب اگر توي توضيح در مورد كابل 8 متري خونده باشيد گفته كه ميشه لوپ ١در١ هم باخاش درست كرد در اين صورت بايد حتما كابل ٤ متر باشه براي همين بايد كابل رو دوبار پيچيد تا ٤ متر بشه واسه همينم محافظ داخل لوله ي pvc كه كابل داخل هستو كمي خراش دادم ديدم دو تا سيم وجود داره و اين فكرو كردم كه شايد بشه لوپ بزرگتري درست كرد ولي فقط بجاي دوبار يك بار بيشتر رد نميشه

ترس باعث ميشود كه بسياري از مردم به روياهايشان نرسند

پنج شنبه 12 تیر1393 - 11:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

جناب interlok
شما چند وقته داری با لورنز کار میکنی ؟
من فکر میکنم مدت زیادی نیست که داری باهاشکاری انجام میدی و احتمالا هم تمام تجربیات شما باید بر حسب کاتالوگ و تمرینهای خودتون باشه
در مورد قضیه del - gnd
خوب شما زمانی که با دیلای راحت میتونی توی زمینی کار کنی و یا یه مقدار زود به زود بوق دستگات در میاد با زرو میتونی هی صفرش کنی و دوباره کار کنی دیگه احتیاجی به استفاده از جی ان دی نداری شما
در مورد جی ان دی هم به احتمال 99 درصد شما بالانست رو اشتباه انجام میدی که بعد از تکون دادن فرم یا دیسک بوق دستگات در میاد چون بالانس ارور داده و خوب انجام نشده این مورد پیش میاد برای شما
والا وقتی شما با جی ان دی بالانس درست را انجام بدی کلا تمام بوقای اضافی از بین میره فقط کمی عمق شما کمتر میشه
در ضمن بالاترین عمق رو لورنز با دیلای 1 سنس میکنه برای فرم
موفق باشید

كثيف ترين ادما اونايي هستند كه اعتماد مردمو به خودشون جلب ميكنن و ازش سو استفاده ميكنن

( هر چه بگندد نمکش میزنند ____________________ وای از اون روز که نمک بگندد )

جمعه 12 تیر1393 - 12:22am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 438 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 ... 44  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 37 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure