انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 11 اردیبهشت1403 - 5:58am

پاسخ به موضوع  [ 438 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 20 , 21 , 22 , 23 , 24 , 25 , 26 ... 44  بعدی
 آموزش اپراتوری لورنز Z1 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

Amir.s.m نوشته است:
tarikh نوشته است:
خسته نباشید امیر عزیز
توضیحات کامل و بجایی بود
مهمترین نکته اینه ک اگه این توضیحات حتی اگه چند برابر هم بشن بازم کافی نیست و شما باید فقط و فقط تمرین کنید
و رابطه ی بین هر گزینه با گزینه ی دیگه رو ک باعث پاسخگویی درست دستگاه میشه رو پیدا کنید
متشکرم

ممنون از راهنمایی اتون فقط
دوست عزیز اگر میخوای و فکر میکنی روش شما بهتر جواب میده شما توضیح بده ما استفاده کنیم ؟

من دارم جواب سوال دوستمون در مورد راه اندازی اولیه دستگاهش رو میدم .

* هر چند که اصل قضیه درسته و تمرین مهمه ولی اگر پستهای قبل رو دنبال کنید قرار شد اصول اولیه کار ... راه اندازی و تعریف اصطلاحات رو قدم به قدم جلو بریم .
اگر فقط و فقط تمرین جوابگو بود احتمالا دوستمون تا حالا اونقدر تمرین کرده و مشکلش حل نشده که اینجا مجبور شدیم از صفر شروع کنیم

شما که زیاد تمرین داشتید در جریان هم هستید که تا لوپ رو به دستگاه معرفی و بالانس اولیه نکنیم با دستگاه از اساس نمیشه کار کرد ؟

چون با وجودیکه دوستمون در مورد همین موضوع بخصوص از شما سوال داشت جایی ندیدم بهش اشاره کنید

در هر صورت بازم میگم اگر فکر میکنید فقط و فقط تمرین قراره جواب بده من توضیح اصول کار رو تعطیل میکنم.
شما طریقه تمرین رو توضیح بدید

ضمنا عزیزم من استاد نیستم .

جناب Amir
لطف كنيد به راهنمايتون ادامه بدين چون من ازتون خواهش كردم وراهنمايى خواستم
مچكرم

و دوست عزيزمون اقايه tarikh قصد و نيت بدى نداشتن به نظر من و فقط منظورشون اين بوده كه در كنار مطالب اموزشى تمرين هم موئثر هست
در كل هردويه شمامهم اينه كه سعى بر راهنمايى دارين و اين خودش جايه قدر دانى داره @};-

شنبه 10 بهمن1394 - 9:43pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: سرم
kourosh نوشته است:
tarikh نوشته است:
دوستان یک تجربه رو در میون میزارم ک مشکلی هم هست
معمولا نقاطی ک برای کاوش مورد نظر گرفته میشه میزان زیادی کوزه هم داره و دستگاه برای این کوزه ها بوق میزنه
البته ن همشون فقط ی نوع من مشاهده کردم و وقتی یک تکشو شکستم متوجه یک لایه ی سیاه وسطش شدم
با لوپ
35
دبل و در حال دل کوزه بخوبی فلز سنس میشد ولی هیچ عددی نمایش داده نمیشد و هیچ تفکیکی صورت نمیگرفت درصورتی ک میزان بیشترین حالت سنس رو داشت
وقتی حال رو ب چی ان دی تغیر دادم از یک تا سه این کوزه رو کاملا رد میکرد اما حالت چهار سنس میکرد بخوبی
اما در هیچ کدوم حالت سنس هیچ علد و یا تفکیکی صورت نگرفت
با تغیر سنس فرکانس و تقریبا تمام تنضیمات کاربردی باز هم کوزه بصورت عالی سنس میشد
و با لوپ بزرگ یک متری بازم همین کوزه سنس میشد
اگر کسیاز دوستان مخصوصا امیر عزیز ک استاد هستن اطلاعاتی دارن برای این مشکل لطفا راهنمایی کنن
اما روشی ک خودم برای رد کردن این مشکل پیدا کردن در واقع بخشی از خود مشکله و اونم بوق شدید و کد ندادن هستش و همین باعث میشه من تشخیص بدم ک کوزه هست
البته تجربه کردم ک گاهی همین نوع کوزه عدد
40 یا 41
رو نشون میده
امیدوارم این مسئله هم مورد بحث قرار بگیره

سلام دوست من
اين مشكل رو من هم دارم البته با فرم ١/٥ مترى كه رو گزينه gnd بخصوص رو ٣ كوزه و سفال رو زير خاك(نه رويه خاك) سنس ميكنه و كد هايه مختلف اعم از ٦٠ - ٧٠ - ٨٠ نشون ميداد و وقتى كوزه و سفال رو بيرون مياورديم و زير فريم رد ميكرديم ديگه دسكاه اونرو سنس نميكرد!!!!!!

به نظرتون اين مشكل چطور حل ميشه كه دستكاه با فرم ١/٥ مترى ديگه اين كوزه و سفال شكسته هايه مدفون شده را سنس نكنه؟
سپاس گزارم از راهنماييتون @};-

سلام کورش عزیز
اگه خونده باشی پستهای منو منم از در سوال برای این مشکل وارد شدم و هنوزم منتظرم
اما برات اونچه ک میدونمو میگم و کمو زیادشو دوستان خوب مثل آقا امیر تکمیل میکنن
اولا جی ان دی 1 تا 3 برا کوزه نمیزنه (برای من)و دلیلش شاید نوع کوزه و عوامل دیگه باشه ک برای شما 3 رو میزنه
اگر 3 میزنه شما میتونید روی 1 یا 2 هم کار کنید و شاید نتیجه برعکس شد ک ایشالا میشه
اما من ندیدم اعدادی ک شما فرمودید رو برای کوزه بنویسه دستگاه برای من فقط 40 و 41
البته برای اثبات حرف دستگاه کلی کندیم و کوزه بودن این کد ها .اضافه کنم ک نمایشگر قدرت سنس معمولا تا آخر میره.
برای دل ها ک متاسفانه همه ی 4 مورد سنس میشه ..
جالب اینه ک من با لوپ 35 هم توی خاک و هم بعد از بیرون اومدن این مشکلو دارم!
اما همونطور ک گفتم حالت جی ان دی 1 تا 3 میتونه کمک کنه
دوستان تجارب و اطلاعاتتونو در این ضمینه بفرمایید
یک نکته هم بگم افراد با تجربه ای ک این تاپیکو ایجاد کردن متاسفانه کمتر میان ، و ب سوالات جواب نمیدن اگه مطالعه کرده باشید کل صفحاتو حرفهای جالبی هست مثلا یکی از دوستان گفتن ک لورنز اصلا ب هیچ ذراتی حساس نیست!!! ودر 4 متری میشه تفکیک کرد
و بحث های دیگه ک بخونی جالبه
ن این ک بخوام حرف کسی رو زیر سوال ببرم ...تحت هیچ شرایطی برای من اینجا ی کلاس درسه و من ی دانش آموز و میخوام از کسایی ک استادن یاد بگیرم
امیدوارم هرکسی چیزی میگه بیاد و یاد هم بده ک ما هم یاد بگیریم یا اصلا نگه لا اقل بهتره و فکر مارو مشغول نمیکنه
امیدوارم مارو هم تو اطلاعاتشون سهیم کنند
@};-

شنبه 10 بهمن1394 - 10:06pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

دوستانی ک پستهای منو میخونن اضافه کنم ک منظور بنده از کوزه متوجه مواد معدنی یا ب اصطلاح ذرات هم میشه

شنبه 10 بهمن1394 - 10:13pm
کاربر فعال
کاربر فعال

@};- جناب Tarikh عزيز
در مورد كوزه و سفال بايد لگم كه رو gnd ١و٢ هم سنس ميكنه ولى ضعيف تر و شماره هايه پاين تر
مهم اينه كه اصلا سنس نكنه
البته لا كويل ٣٥ من كار نكردم ببينم با اون چطور عكسالعمل نشون ميده به كوزه و سفال؟
بله فقط تا وقتى كوزه و سفال زير خاك هستن دستگاهم اونارو سنس ميكنه و وقتى مياريم بيرون ديكه سنس نميشن!!!!

دوستان صاحب تاپيك هم اگه بزرگوارى كنن تشريف بيارن برايه راهنمايى ممنون ميشيم ازشون

شنبه 10 بهمن1394 - 10:26pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنون از نظر لطف همه دوستان گرامی

جناب کوروش

در مورد فیلتر و تا چه حد میتونه جوابگو باشه بستگی به میزان امواج مزاحم و قدرتشون داره. ولی مطمئن باشید در حدود متعارف مشکلی نیست

بیشترین قدرت و مزاحمتی که ممکنه به یه دستگاه معمولی اعمال کرد معمولا توسط کابلهای برق نیست ( مگر کابلهای برق فشار قوی ولتاژ بالای 400 کیلو ولت که باز اونم خیلی به دستگاه نزدیک نیستن و جایی هم مجبور بشیم بهشون نزدیک بشیم یا زیرشون قرار بگیریم تقریبا جزو استثناست .
اگر در منطقه نصب دکل های فشار قوی چیزی بوده زمان حفاری برای نصب و بتن ریزی پایه ها حتما پیدا کردن و درشون آوردن !

اینه که اصلا یه همچین جایی زحمت روشن کردن و ریسک های بعدی رو به دستگاهتون ندید.

در هر حال تیرک و دکلهای برق فاصله اشون با دستگاه خیلی زیاده ...بخش اعظم انتشارشون انتشار مغناطیسی فرکانس پایینه جمعا امواج انتشاری که دارن زیر رنج صدم وات بر کیلوگرمه.

بیشترین امواج مزاحم امواج دکل های فرستنده رادیویی و البته فرستنده های شخصی یعنی همون دستگاههای موبایله
موبایل ها در نزدیکی دستگاه و بسته به فاصله با دکل میتونن تا حد وات بر کیلوگرم نرخ انتشار داشته باشن .

اگر دستگاهی بتونه امواج موبایل رو فیلتر کنه با امواج دیگه منطقا مشکلی نداره.
لورنز زد 1 هم البته به همین ترتیب .....

در محیطی که از عدم وجود این امواج اطمینان دارید ( چون معمولا مناطقی که مورد کاوش قرار میگیرن مناطق مسکونی نیست این قبیل عوامل حضور ندارن ) فیلتر خاموش باشه هم مساله ای نیست.

در صورت نزدیکی به این منابع انتشار که فرضا کابلهای زیر زمینی و لوله ها تاثیر و احتمال حضورشون خیلی بیشتر از دکل های برقه مقدار فیلتر مناسب رو باید با تست در محل بدست بیارید .
اولویت شما فیلتر با کمترین مقدار باشه.
اگر جوابگو نبود و دستگاه به تعادل نرسید ( البته قبل از فیلتر باید گرند بالانس .. دیلی ... فرکانس و بقیه موارد رو بسته به زمین منطقه تنظیم کرده باشید ) بتدریج فیلتر رو افزایش بدید تا جایی که سیستم به پایداری برسه .

پایدار شد دیگه با فیلتر کاری نداشته باشید تا تغییر شرایط.

حین تغییر شرایط هم هر چه زودتر فیلتر رو کم یا خاموش کنید حساسیت و سرعت واکنش سیستم اتون زودتر بر میگرده.

گزینه های gnd و del همونطور که قبلا در شرح عملکردشون گفتم هیچ رابطه ای با کنترل امواج الکترومغناطیسی مزاحم ندارن .
Gnd کاملا مرتبط با شرایط زمین از نظر ساختار معدنی و ذرات مزاحمه .
Del هم تقریبا همین عملکرد رو داره البته تا حدودی وابستگی به نوع فلز رو هم تحت الشعاع قرار میده که چه نوع فلزاتی با چه ابعادی از محدوده ردگیری شما زودتر حذف بشن .
( متاسفانه در دستگاههای pi کاهش حساسیت و بالانسهای اتوماتیک و انواع فیلتر بیشترین تاثیر رو روی کاهش قابلیت آشکار سازی فلزات غیر مغناطیسی و کاندکتیو مثل طلا و نقره و به ترتیب مس و آلیاژهاش میگذاره تا فلزات مغناطیسی مثل آهن و نیکل که آخر محدوده حذف هستن )

بعد از اعمال هر تغییری باید zero فشرده بشه .
سوای این چند بار تاکید کردم حین کار عادی هم zero به محظ خروج دستگاه حتی به مقدار کم از حالت بالانس باید فشرده بشه .
یعنی حین یه کار 5 دقیقه ای عادی در یک زمین یکدست شما ممکنه یکبار فقط نیاز به انجام تنظیمات اولیه داشته باشید ولی حین همین 5 دقیقه شاید 100 بار zero رو مجبور شدین فشار بدین.

بعد از شروع کار هر جایی که دستگاه کم کم صداش رو بصورت آهسته و پیوسته بالا میبره یا روی نمایشگرش خطهای اولیه پرش کنن باید با zero بالانسش کنید .
جایی که دیگه zero جوابگو نبود مجبور میشید تنظیماتی که قبلا بررسی شدن رو تغییر بدید که باز فرق نمیکنه بعد از هر تغییر zero باید فشرده بشه .. حین کار باز باید فشرده بشه ... به هر چیزی شک دارید باید فشرده بشه ... با هر چقدر آن بالانسی که دیده میشه باید فشرده بشه .... لوپ رو یکبار بالاتر از حد معمول بیارید و دو باره پایین ببرید باید فشرده بشه ( روی این کلید و استفاده ازش اینقدر تاکید دارم بخاطر اینه که ملکه ذهنتون بشه حتی بی دلیل زیرو رو فشار بدین هیچ ایرادی نداره ... اپراتوری فلزیاب مثل بند بازی میمونه .... ابزارهای کنترل نقش چوب بند بازی رو دارن .
شما باید بتونید تعادل دستگاه رو با اعمال تنظیمات آهسته و پیوسته بصورت دائم حفظ کنید تا مهار کار از دستتون خارج نشه .... جایی که دستگاه چیزی رو ردیابی کرد کاملا مشخصه اونجاییه که دیگه نمیشه تعادل و مرز بین آشکار سازی و عدم آشکار سازی رو حفظ کرد .... اونجا دیگه یه منطقه یا نقطه واضح داریم که دستگاه نزدیکش میشه بصورت آشکار و قوی صدا و نمایشگرش واکنش نشون میدن ازش دور میشیم دستگاه سریعا متعادل میشه )

حتی دستگاه در یک مقطه تست مشخص با تاثیر کم صداش در میاد شما اول باید اولویت رو بگذارید روی اینکه یه عامل مزاحمه و سعی کنید با بالانس حذفش کنید .
جایی که که دیگه قابل حذف نبود و با چند سری تست در چند جهت ازش مطمئن شدین ممکنه یه چیزی پیدا شده باشه.
وگرنه اصل بر خطا و عدم وجود فلزه مگر اینکه خلافش با تستهای دقیق معلوم بشه .

اکثر اینایی که با دستگاه نمیتونن کار کنن یا بعد از یه مدت کار کردن خسته میشن و به این نتیجه میرسن فلان دستگاه خطا داره و الکی کلی وقتمون رو بابت حفاری هدر داده بخاطر رعایت نکردن همین اصول ساده است که فلزیابی یعنی متعادل نگه داشتن دستگاه .
قیمت و نوع دستگاهش مهم نیست .

به زور یا ناخواسته دستگاه رو در تنظیمات اشتباه نگه داریم و با هر نیم متر حرکت و از هر دست اندازی رد شدن یکبار صداش بلند بشه خودمون رو سرکار گذاشتیم و آخرش هم هزینه رو از وقت و اعصاب و جیبمون باید بدیم.

حالا بعضیا رو دیدم یه دستگاه یه شبه قرض کردن
از اپراتوری و کلا طرز کار فلزیاب که اساسا اطلاع ندارن .
این دستگاه خاص بماند ( فلزیاب شبیه به ماشین باید یه مدت زیر دست شما باشه و باهاش کار کنی تا قلق و چم و خم اون دستگاه خاص دستت بیاد ولو اینکه طرف 50 سال سابقه کار با فلزیاب داره تا به دستگاه جدید عادت نکنه نباید دنبال چیزی بره )

یه منطقه وسیعی رو چون در تخیلاتش معتقده باید یه چیزی زیر خاک باشه به زور و ضرب میخواد همون شب کشف کامل کنه ! و هر جوری میتونه صدای دستگاه رو دربیاره

دستگاه فلزیابه فلزساز که نیست !

در هر منطقه با پیش ذهنیت عدم وجود هر نوع شی جلو برید و تمرکزتون رو بر بالانس نگه داشتن دستگاهتون بگذارید یعنی اپراتور موفقی بودید

اگر سوال دیگه ای در این زمینه نیست بریم سراغ توضیح بقیه تنظیمات.

شنبه 10 بهمن1394 - 10:30pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

با این حساب دستگاه شما تو تمام مود های کوزه رو سنس میکنه!!!!!!
متاسفانه مشکل بزرگیه
امیدوارم دوستان با تجربه ی بالا راهنمایی کنن

شنبه 10 بهمن1394 - 10:31pm
کاربر فعال
کاربر فعال

Amir.s.m نوشته است:
ممنون از نظر لطف همه دوستان گرامی

جناب کوروش

در مورد فیلتر و تا چه حد میتونه جوابگو باشه بستگی به میزان امواج مزاحم و قدرتشون داره. ولی مطمئن باشید در حدود متعارف مشکلی نیست

بیشترین قدرت و مزاحمتی که ممکنه به یه دستگاه معمولی اعمال کرد معمولا توسط کابلهای برق نیست ( مگر کابلهای برق فشار قوی ولتاژ بالای 400 کیلو ولت که باز اونم خیلی به دستگاه نزدیک نیستن و جایی هم مجبور بشیم بهشون نزدیک بشیم یا زیرشون قرار بگیریم تقریبا جزو استثناست .
اگر در منطقه نصب دکل های فشار قوی چیزی بوده زمان حفاری برای نصب و بتن ریزی پایه ها حتما پیدا کردن و درشون آوردن !

اینه که اصلا یه همچین جایی زحمت روشن کردن و ریسک های بعدی رو به دستگاهتون ندید.

در هر حال تیرک و دکلهای برق فاصله اشون با دستگاه خیلی زیاده ...بخش اعظم انتشارشون انتشار مغناطیسی فرکانس پایینه جمعا امواج انتشاری که دارن زیر رنج صدم وات بر کیلوگرمه.

بیشترین امواج مزاحم امواج دکل های فرستنده رادیویی و البته فرستنده های شخصی یعنی همون دستگاههای موبایله
موبایل ها در نزدیکی دستگاه و بسته به فاصله با دکل میتونن تا حد وات بر کیلوگرم نرخ انتشار داشته باشن .

اگر دستگاهی بتونه امواج موبایل رو فیلتر کنه با امواج دیگه منطقا مشکلی نداره.
لورنز زد 1 هم البته به همین ترتیب .....

در محیطی که از عدم وجود این امواج اطمینان دارید ( چون معمولا مناطقی که مورد کاوش قرار میگیرن مناطق مسکونی نیست این قبیل عوامل حضور ندارن ) فیلتر خاموش باشه هم مساله ای نیست.

در صورت نزدیکی به این منابع انتشار که فرضا کابلهای زیر زمینی و لوله ها تاثیر و احتمال حضورشون خیلی بیشتر از دکل های برقه مقدار فیلتر مناسب رو باید با تست در محل بدست بیارید .
اولویت شما فیلتر با کمترین مقدار باشه.
اگر جوابگو نبود و دستگاه به تعادل نرسید ( البته قبل از فیلتر باید گرند بالانس .. دیلی ... فرکانس و بقیه موارد رو بسته به زمین منطقه تنظیم کرده باشید ) بتدریج فیلتر رو افزایش بدید تا جایی که سیستم به پایداری برسه .

پایدار شد دیگه با فیلتر کاری نداشته باشید تا تغییر شرایط.

حین تغییر شرایط هم هر چه زودتر فیلتر رو کم یا خاموش کنید حساسیت و سرعت واکنش سیستم اتون زودتر بر میگرده.

گزینه های gnd و del همونطور که قبلا در شرح عملکردشون گفتم هیچ رابطه ای با کنترل امواج الکترومغناطیسی مزاحم ندارن .
Gnd کاملا مرتبط با شرایط زمین از نظر ساختار معدنی و ذرات مزاحمه .
Del هم تقریبا همین عملکرد رو داره البته تا حدودی وابستگی به نوع فلز رو هم تحت الشعاع قرار میده که چه نوع فلزاتی با چه ابعادی از محدوده ردگیری شما زودتر حذف بشن .
( متاسفانه در دستگاههای pi کاهش حساسیت و بالانسهای اتوماتیک و انواع فیلتر بیشترین تاثیر رو روی کاهش قابلیت آشکار سازی فلزات غیر مغناطیسی و کاندکتیو مثل طلا و نقره و به ترتیب مس و آلیاژهاش میگذاره تا فلزات مغناطیسی مثل آهن و نیکل که آخر محدوده حذف هستن )

بعد از اعمال هر تغییری باید zero فشرده بشه .
سوای این چند بار تاکید کردم حین کار عادی هم zero به محظ خروج دستگاه حتی به مقدار کم از حالت بالانس باید فشرده بشه .
یعنی حین یه کار 5 دقیقه ای عادی در یک زمین یکدست شما ممکنه یکبار فقط نیاز به انجام تنظیمات اولیه داشته باشید ولی حین همین 5 دقیقه شاید 100 بار zero رو مجبور شدین فشار بدین.

بعد از شروع کار هر جایی که دستگاه کم کم صداش رو بصورت آهسته و پیوسته بالا میبره یا روی نمایشگرش خطهای اولیه پرش کنن باید با zero بالانسش کنید .
جایی که دیگه zero جوابگو نبود مجبور میشید تنظیماتی که قبلا بررسی شدن رو تغییر بدید که باز فرق نمیکنه بعد از هر تغییر zero باید فشرده بشه .. حین کار باز باید فشرده بشه ... به هر چیزی شک دارید باید فشرده بشه ... با هر چقدر آن بالانسی که دیده میشه باید فشرده بشه .... لوپ رو یکبار بالاتر از حد معمول بیارید و دو باره پایین ببرید باید فشرده بشه ( روی این کلید و استفاده ازش اینقدر تاکید دارم بخاطر اینه که ملکه ذهنتون بشه حتی بی دلیل زیرو رو فشار بدین هیچ ایرادی نداره ... اپراتوری فلزیاب مثل بند بازی میمونه .... ابزارهای کنترل نقش چوب بند بازی رو دارن .
شما باید بتونید تعادل دستگاه رو با اعمال تنظیمات آهسته و پیوسته بصورت دائم حفظ کنید تا مهار کار از دستتون خارج نشه .... جایی که دستگاه چیزی رو ردیابی کرد کاملا مشخصه اونجاییه که دیگه نمیشه تعادل و مرز بین آشکار سازی و عدم آشکار سازی رو حفظ کرد .... اونجا دیگه یه منطقه یا نقطه واضح داریم که دستگاه نزدیکش میشه بصورت آشکار و قوی صدا و نمایشگرش واکنش نشون میدن ازش دور میشیم دستگاه سریعا متعادل میشه )

حتی دستگاه در یک مقطه تست مشخص با تاثیر کم صداش در میاد شما اول باید اولویت رو بگذارید روی اینکه یه عامل مزاحمه و سعی کنید با بالانس حذفش کنید .
جایی که که دیگه قابل حذف نبود و با چند سری تست در چند جهت ازش مطمئن شدین ممکنه یه چیزی پیدا شده باشه.
وگرنه اصل بر خطا و عدم وجود فلزه مگر اینکه خلافش با تستهای دقیق معلوم بشه .

اکثر اینایی که با دستگاه نمیتونن کار کنن یا بعد از یه مدت کار کردن خسته میشن و به این نتیجه میرسن فلان دستگاه خطا داره و الکی کلی وقتمون رو بابت حفاری هدر داده بخاطر رعایت نکردن همین اصول ساده است که فلزیابی یعنی متعادل نگه داشتن دستگاه .
قیمت و نوع دستگاهش مهم نیست .

به زور یا ناخواسته دستگاه رو در تنظیمات اشتباه نگه داریم و با هر نیم متر حرکت و از هر دست اندازی رد شدن یکبار صداش بلند بشه خودمون رو سرکار گذاشتیم و آخرش هم هزینه رو از وقت و اعصاب و جیبمون باید بدیم.

حالا بعضیا رو دیدم یه دستگاه یه شبه قرض کردن
از اپراتوری و کلا طرز کار فلزیاب که اساسا اطلاع ندارن .
این دستگاه خاص بماند ( فلزیاب شبیه به ماشین باید یه مدت زیر دست شما باشه و باهاش کار کنی تا قلق و چم و خم اون دستگاه خاص دستت بیاد ولو اینکه طرف 50 سال سابقه کار با فلزیاب داره تا به دستگاه جدید عادت نکنه نباید دنبال چیزی بره )

یه منطقه وسیعی رو چون در تخیلاتش معتقده باید یه چیزی زیر خاک باشه به زور و ضرب میخواد همون شب کشف کامل کنه ! و هر جوری میتونه صدای دستگاه رو دربیاره

دستگاه فلزیابه فلزساز که نیست !

در هر منطقه با پیش ذهنیت عدم وجود هر نوع شی جلو برید و تمرکزتون رو بر بالانس نگه داشتن دستگاهتون بگذارید یعنی اپراتور موفقی بودید

اگر سوال دیگه ای در این زمینه نیست بریم سراغ توضیح بقیه تنظیمات.

جناب Amir
ممنون از توضيحاته كامل و جامعتون
عرض كنم كه محدوده كار ما از دكل ٢٠٠ متر فاصله داره
و هيچ برجك مخابراتى هم وجود نداره
به نظر شما به غير از filter گزينه ديگه اى جز del و gnd ميتونه دستگاه رو در برابر امواج مزاحم اروم كنه؟
و ديگر اينكه نزديك دكل و امواج مزاحم شما delرو پيشنهاد ميكنين يا gnd?
مچكرم @};-

شنبه 10 بهمن1394 - 11:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

خواهش .

دوست عزیز 200 متر کلا در محدوده ای نیست که تاثیری روی دستگاه شما بگذاره .

دقت کنید به موضوعی که چند بار گفتم :

تنها عاملی که قراره جلوی تاثیر امواج الکترومغناطیسی رو بگیره مطابق نظر و توصیه طراح و سازنده دستگاه فقط گزینه فیلتره.

پیشنهاد من اصلا اهمیتی نداره که چی بگم ( منفکر کنم باید توصیه های سازنده رو با یکم توضیح اضافی تئوری و تجربی برای شما بگم حق دخل و تصرف در اصل موضوع رو که ندارم )

من در مورد دستگاهی که سازنده داره و سازنده اش مطابق هزاران ساعت کار تئوری و عملی تیمی آزمایشگاهی و میدانی و کلی تست و فیدبک مشتریهاش دستورالعمل کار دستگاهش رو منتشر کرده که نمیتونم نسخه شخصی بپیچم ....
اگر هم چنین کاری بکنم دارم حرف بی پایه و اساس میزنم که شما اصلا نباید بهش گوش بدی .
چه من بگم چه هر کس دیگه .

دستورالعمل کار با دستگاهی که باعث و بانی داره که دیگه ردیابی نیست بگیم نظری و تجربیه

خیلیا ممکنه با تنظیم پارامتر اشتباه مربوط به زمین یا تاخیر مربوط به فلزات ( همه این کارا روی برد و حساسیت کل دستگاه اثر میگذاره ) برای بالانس دستگاه یه جایی که داشتن کار میکردن مشاهده کنن فلان تداخل نامرتبط با موضوع هم حل شد .

ولی به این معنی نیست که تنظیم درست بوده یا روش جدید کشف کردن.

تداخل الکترومغناطیسی رو با تنظیم گرند بالانس بخوای برطرف کنی خوب برد و حساسیت دستگاهت رو بیمورد کلی پایین آوردی.

شما تریشلد یا همون auto رو هم دستکاری کنی خیلی از موارد ناخواسته جانبی رو ظاهرا حل میکنه و از بین میبره

فقط یه مشکل کوچولو داریم که قدرت ردیابی دستگاه بشدت افت میکنه .

لطفا هر کاری رو از راه صحیحش انجام بدید

نتیجتا وقتی پارامتر خاص مربوط به هر بخش رو شناختید فقط با تنظیم اون پارامتر مرتبط مشکل عدم بالانستون رو حل کنید .

اشتباهی که اکثرا میکنن و برای تنظیم یه بخش همه چیز دستگاه رو زیر و رو میکنن شما تکرار نکن .

با سعی و خطا منوها رو بالا و پایین کردن بالاخره یه جوری کار میده ولی هزینه اینجور تنظیمات رو با کاهش دقت و قدرت مدار باید بپردازید.

شنبه 10 بهمن1394 - 11:51pm
کاربر فعال
کاربر فعال

tarikh نوشته است:
با این حساب دستگاه شما تو تمام مود های کوزه رو سنس میکنه!!!!!!
متاسفانه مشکل بزرگیه
امیدوارم دوستان با تجربه ی بالا راهنمایی کنن

بله همينطوره
متاسفانه

شما تا حالا رو زمين خيس و مرطوب با فريم ١/٥ كار كردين؟
دستگاه من تو اين شرايط بوق اضافه زياد ميزنه
البته مه شديد هم بود
راه حل چيه؟

شنبه 10 بهمن1394 - 11:58pm
کاربر فعال
کاربر فعال

Amir.s.m نوشته است:
خواهش .

دوست عزیز 200 متر کلا در محدوده ای نیست که تاثیری روی دستگاه شما بگذاره .

دقت کنید به موضوعی که چند بار گفتم :

تنها عاملی که قراره جلوی تاثیر امواج الکترومغناطیسی رو بگیره مطابق نظر و توصیه طراح و سازنده دستگاه فقط گزینه فیلتره.

پیشنهاد من اصلا اهمیتی نداره که چی بگم ( منفکر کنم باید توصیه های سازنده رو با یکم توضیح اضافی تئوری و تجربی برای شما بگم حق دخل و تصرف در اصل موضوع رو که ندارم )

من در مورد دستگاهی که سازنده داره و سازنده اش مطابق هزاران ساعت کار تئوری و عملی تیمی آزمایشگاهی و میدانی و کلی تست و فیدبک مشتریهاش دستورالعمل کار دستگاهش رو منتشر کرده که نمیتونم نسخه شخصی بپیچم ....
اگر هم چنین کاری بکنم دارم حرف بی پایه و اساس میزنم که شما اصلا نباید بهش گوش بدی .
چه من بگم چه هر کس دیگه .

دستورالعمل کار با دستگاهی که باعث و بانی داره که دیگه ردیابی نیست بگیم نظری و تجربیه

خیلیا ممکنه با تنظیم پارامتر اشتباه مربوط به زمین یا تاخیر مربوط به فلزات ( همه این کارا روی برد و حساسیت کل دستگاه اثر میگذاره ) برای بالانس دستگاه یه جایی که داشتن کار میکردن مشاهده کنن فلان تداخل نامرتبط با موضوع هم حل شد .

ولی به این معنی نیست که تنظیم درست بوده یا روش جدید کشف کردن.

تداخل الکترومغناطیسی رو با تنظیم گرند بالانس بخوای برطرف کنی خوب برد و حساسیت دستگاهت رو بیمورد کلی پایین آوردی.

شما تریشلد یا همون auto رو هم دستکاری کنی خیلی از موارد ناخواسته جانبی رو ظاهرا حل میکنه و از بین میبره

فقط یه مشکل کوچولو داریم که قدرت ردیابی دستگاه بشدت افت میکنه .

لطفا هر کاری رو از راه صحیحش انجام بدید

نتیجتا وقتی پارامتر خاص مربوط به هر بخش رو شناختید فقط با تنظیم اون پارامتر مرتبط مشکل عدم بالانستون رو حل کنید .

اشتباهی که اکثرا میکنن و برای تنظیم یه بخش همه چیز دستگاه رو زیر و رو میکنن شما تکرار نکن .

با سعی و خطا منوها رو بالا و پایین کردن بالاخره یه جوری کار میده ولی هزینه اینجور تنظیمات رو با کاهش دقت و قدرت مدار باید بپردازید.

جناب Amir
اين اولين بار نيست كه اين مشكل راجع به دكل برق لرام پيش مياد
دكلهايه فشار قوى برق از ٥٠٠مترى شروع ميكنن به پارازيت انداختن رو دسگاه،حداقل اين تنها چيزيه كه خيلى تستش كردم و روش كار كردم و حل نشده، ولى متاءسفانه هيچ وقت از filter استفاده نكردم،
جناب نگفتين كه delبيشتر به امواج مزاحم حساسه يا gnd?

یکشنبه 10 بهمن1394 - 12:11am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 438 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 20 , 21 , 22 , 23 , 24 , 25 , 26 ... 44  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 19 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure