انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 9 اردیبهشت1403 - 1:09pm

پاسخ به موضوع  [ 438 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 ... 44  بعدی
 آموزش اپراتوری لورنز Z1 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

tarikh نوشته است:
کابل
1.5
منظورتون فریم هست دیگه درسته؟

شما لطف دارى داداش
بله منظورم همون فريمه

جمعه 9 بهمن1394 - 6:49am
کاربر فعال
کاربر فعال

tarikh نوشته است:
خواهش میکنم و وظیفست
قبل از هر چیز باید تمام تنضیمات رو بگید مثل فیلتر اوتو سنس و فرکانس
تو حالت شما اگر در حالت دل بوق بزنه تقریبا طبیعیه و اینو تو دفترچه هم میتونید ببینید
اما در حالت جی ان دی نباید چنین باشه گرچه همیشه جی ان دی
3
وز وز هایی رو میشنوید
چاره ی کار اینه ک اول بالانس رو درست انجام بدید و هیچگونه فلزی رو لباساتون نباشه و یکنفر دیگه لوپ رو بچرخونه
منم این مشکل رو دارم گاهی و وقتی میخوام برطرف بشه فرکانس رو تغیر میدم و روی
5
یا
3
مشکل حل میشه و مشکل وزوز هم با بالا بردن فیلتر رفع میشه
من ی مثال میگم برات ی جایی کار میکردم و ی جای زمین خیس بود و کشاورزی بود و کنارش خشک بود و وقتی روی زمین خیس میرفتم بوق میزد ب ناچار دست ب تغیر فرکانس میزدم و مشکل حل میشد
اما اگر نتونستید مشکلتونو با ب قول خودتون لول های بالا حل کنید بهتره ک از جی ان دی
1یا 2
استفاده کنید
بالانس دستگاه هم نزدیکه ب زمین و سعی کنید
30
سانت باشه و حتما کمک میکنه
امیدوارم تجربه های من بدردتون بخوره
گزینه ی اوتو رو هم روی
0 بگذارید
موفق باشید

دوست من عرض كنم كه من دستگاه رو روشن ميكنم وميزارم رو ج ن دى ٢ و فريم رو ميزارم رو زمينى كه ميخوام كار كنم ١٠-٥ دقيقه ميمونه تا زمين رو بخونه و بعد دوستم عارى از هر گونه فلز فريم رو بر ميداره و مياره ١- ١/٥ متر بالا و بالنس ميكنيم رو هوا و بعد مياره پايين تو فاصله ١٥- ٢٠ سانتى بالنس ميكنيم و در حالى كه جى ن دى رو ٢ و سنس رو ٣ و فرك بسته به نويزهايه هوايى هر چه بيشتر الودگى هوا بيشتر فرك رو بالا ميبرم مثلا رو ٦ و اوتو صفر و ائوديو رو صفر فيلتر هم صفر. از دل كه استفاده كردم خيلى بيشتر بوق ميزد.دل كنسل
حالا شما بفرماييد كجايه كارم اشتباس؟ و چه تنضيماتى ميبايست انجام بدم تا مشكل حل شه؟
مچكرم

جمعه 9 بهمن1394 - 7:02am
کاربر فعال
کاربر فعال

از گزينه auto و audio در چه شرايطى بايد استفاده كرد؟
و لالنس واسه گزينه دل به چه صورت انجام ميشه؟ با در نظر گرفتن اين كه گزينه دل بيشتر به زرات زمين حساسه تا به الودگي هايه هوايى

جمعه 9 بهمن1394 - 7:08am
کاربر فعال
کاربر فعال

ببخشي زياد سوال ميكنم
منظورتون از تغير دادن فركانس همون سنسه يا freq?
در اصل كدوم گزينه فركانسه ؟ sens يا freq?

جمعه 9 بهمن1394 - 7:16am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

kourosh نوشته است:
از گزينه auto و audio در چه شرايطى بايد استفاده كرد؟
و لالنس واسه گزينه دل به چه صورت انجام ميشه؟ با در نظر گرفتن اين كه گزينه دل بيشتر به زرات زمين حساسه تا به الودگي هايه هوايى

دوست عزیز گزینه auto و audio شرایط استفاده که نداره .
در همه شرایط باید ازشون استفاده کرد

اتو تعیین کننده سرعت تنظیم اتوماتیک آستانه شروع صداست یا همون تریشلده
در حالت صفر کلا خاموشه ( تنظیم اتومات آستانه خاموشه که فقط برای لوپهای بزرگ که به اجسام کوچیک و ریز حساسیتی ندارن خاموش کردنش توصیه میشه ... با لوپهای دیگه خاموش بودن آستانه اتومات معمولا اذیت میکنه و خطای سیستم خیلی بالا میره )
1 به کندی آستانه رو تنظیم میکنه تا 5 که سریعترین مقداره و تنظیم اتومات سریعا آستانه رو طرفنظر از اینکه در چه شرایطی هستید تنظیم خواهد کرد.
مثلا شما در محدوده یه فلز نسبتا بزرگ هم قرارش میدی در شماره های بالا آستانه در اومدن صدا سریع میاد پایین

Del یا تاخیر delay تعیین کننده زمان شروع نمونه برداری بعد از قطع پالسه
تنظیمش بستگی به نوع کویل ..... میزان معدنی بودن خاک .... و جنس و مقدار و ابعاد فلز هدف داره.
دقت کنید که همزمان با گرند بالانس نمیشه از دیلی استفاده کرد و عملکرد کلی این دو تا شبیه به هم هست .

هر چقدر مقدار بیشتر میشه تاخیر نمونه گیری و طبعا حساسیت بخصوص برای اجسام کوچک کمتر میشه منتهی وضعیت معدنی خاک هم به همون نسبت اثر بیشتری میگذاره
تاخیر رو در خاک معدنی خیلی کم بگیرید همیشه یه آشکارسازی و صدای پس زمینه بیمورد دارید .
ضمن اینکه یه فلز با هیسترزیس مغناطیسی بزرگ ( مثل یک میله کوچک آهنی ) همونقدری تاخیر مغناطیسی ممکنه ایجاد کنه که یک تکه فلز بزگ با تاخیر مغناطیسی کم ( مثلا یه جعبه متوسط مسی یا یه شمشیر طلایی )

اینه که تنظیم مقدار تاخیر بستگی به خیلی عوامل داره فرمول ثابت جایی نداریم

Sens میزان حساسیت یا sentivity در حقیقت بهره تقویت کننده گیرنده است که هر چقدر بالا تر میره گین مدار بیشتر میشه و حساس تره ( طبعا به همون نسبت عوامل ناخواسته پس زمینه هم بیشتر تقویت میشن )

Freq فرکانس کاری سیستمه .....
هر چقدر بیشتر باشه در واحد زمان چون معدل گیری از تعداد نمونه بیشتری انجام میشه اثرات جنبی ناخواسته ( مثل تداخل عوامل رادیویی و مغناطیسی و کابل و لوله ها و .. ) بهتر حذف میشن .
ولی ایراد اینه که مستقیما روی مصرف توان اثر میگذاره

این ابزارها ابزار تنظیمه فقط .

اپراتور بسته به شرایط محیطی که خودش با تست عملی در اون محیط حداکثر عرض چند دقیقه کار بدست میاره و اینکه مشخصا دنبال چی میگرده تنظیمات رو انجام میده .
ممکنه یه تنظیم اینجا مناسب باشه 10 متر اونطرف تر شرایط محیطی کاملا عوض بشه و تنظیم مجدد لازمه

جمعه 9 بهمن1394 - 8:00am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: سرم
ممنون از علی اسم ام عزیز ک توضیحات خوبی در مورد تئوری کار با دستگاه فرمودند.
قبلش بگم منم تا شاید یک ماه پیش واقعا ضعیف بودم و از دوستان سایت بارها خواهش کردم اما بی نتیجه بود
دوست من من نیاز نمیبینم دستگاهو بزاری رو خاک ت زمینو بشناسه من بدون این کار هم همیشه دستگاهو بصورت خوب راه میندازم
جی ان دی رو بزار رو
2
سنس
3 یا 4
بعد بالانس کن فریم رو بالاتر بگیر این فاصله خیلی کمه ک میفرمایید
منظورم فرک بود ن سنس
همش ب کسی ک لوپ رو میچرخونه بگو ک صاف نگهش داره
فیلتر روی
2
باشه بهتره
البته بستگی ب مکان داره
اوتو همون صفر اودیو و غیره هم ک تنضیماتی هستند بسته ب سلیقتون
من فکر میکنم ایراد شما باید از ارتفاع فریم یا فیلتر یا فرکانس باشه
روی این سه مورد بیشتر دقت کن.
اگه حل نشد حتما بالانس رو خوب انجام نمیدی و جنس زمین مشکل سازه
سوالی بود بپرسید
و از دوستان میخوام اگه بنده اشتباهی دارم بفرمایید بگید

جمعه 9 بهمن1394 - 1:56pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام و خسته نباشين خدمت دوستان
ممنون از راهنماياتون.
اقا امير لطف ميكنيد يكم اميانه تر راهنمايى كنيد چون بنده حقير زير ديپلم هستم.
من فقط مشكلم رو زمين خيس و مرطوب هست كه رو جى ان دى بوق اضافى داره دسگاه
رو دل كه اصلا كار نميده رو زمين خيس
بالانس رو هم كه به طور معمول انجام ميدم.بالنس جى ان دى
فاصله فريم هم كه ١٥-٢٠ سانت از زمين
چه تنضيمات ديگه اى مربوط ميشه به رطوبت و زمين خيس؟
ممنون از راهنماييتون

شنبه 9 بهمن1394 - 2:30am
کاربر فعال
کاربر فعال

جناب tarikh عزيز من با فريم ١/٥ كار ميكنم و اكثراً با جى ان دى كار ميكنم چون ثباتش بيشتره
ولى وقتى نزديك شهر هستيم به دليل نويزهايه مزاحمه راديويى با del كار ميكنيم البته اگه زمين املاح معدنى نداشته باشه
فقط لطف كنيد بفرمايد كه چه حالت بالانسى رو واسه del پيشنهاد ميكنين
و چه تنظيماتى واسه زمين خس و مرطوب؟
در ضمن گزينه auto و audio ميتونن رو زمين خيس كمك كنن؟ يا مربوط نميشه؟
ممنون از لطفتون

شنبه 9 بهمن1394 - 2:38am
کاربر فعال
کاربر فعال

جناب amir.s.m عزيز منظور از صداى استانه و تريشلد چيه؟
در فريم بزرگ هم كارايى داره؟
چه تغير در كار دستگاه داره و در چه مواقع استفاده ميشه؟
مشكل من بيشتر رو همين دو گزينه auto و audio هست كه نميدونم چه كارايى دارن؟
سپاس گزارم از راهنمايتون

شنبه 9 بهمن1394 - 2:44am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

kourosh نوشته است:
جناب amir.s.m عزيز منظور از صداى استانه و تريشلد چيه؟
در فريم بزرگ هم كارايى داره؟
چه تغير در كار دستگاه داره و در چه مواقع استفاده ميشه؟
مشكل من بيشتر رو همين دو گزينه auto و audio هست كه نميدونم چه كارايى دارن؟
سپاس گزارم از راهنمايتون

دوست عزیز من ساده توضیح دادم

فکر میکنم مشکل اینه که شما اصطلاحات عمومی دستگاههای فلزیاب و معادل اختثاصی اشون در دستگاه خودتون رو نمیشناسید .
احتمالا فروشنده که موظف بوده این موارد رو براتون توضیح بده درست توضیح نداده.

من روندی که در بالا بعنوان راه اندازی دستگاه گفتید رو الان دیدم .
روش راه اندازی دستگاه شما کاملا غلطه و دستگاه مشخصات لوپ رو از اول اشتباه شناسایی میکنه .

اینه که بنظر من اینطوری جسته گریخته توضیح دادن فایده ای نداره و شاید یکی دو مورد رو یاد بگیرید ولی چون اصولی نیست یه جای دیگه دستگاه تنظیم و استفاده اش مشکل ساز میشه.

من الان سعی میکنم از اول با توضیح هر بخش و عملکردش بصورت ساده تر شروع کنم منتهی همونطور که میدونید روند کار عملی رو با متن توضیح دادن زمان بره اینه که کم کم جلو میریم .

شما اول کار که لوپ رو وصل کردی و دکمه پاور رو زدی دستگاه روشن میشه .قبل از هر چیز دقت کنید دستگاه با تنظیمات اشتباه هم کار میکنه ولی یا ثبات نداره یا عملکردش افت شدید میکنه.
ارتباطی به نوع و سایز لوپ هم نداره همه مدل لوپ با هر سایزی تعریف و بالانس اولیه میخواد.

موقع روشن شدن دستگاه لوپ بهیچوجه نباید روی زمین باشه همچنین نباید نزدیک فلزات قرار داشته باشه .
بعد از روشن شدن لوپ حتما باید در هوا باشه چون اول کار دستگاه لوپ رو تست میکنه تا مشخصاتش رو بدست بیاره.
قرار گیری در کنار هر عاملی که دخالت مغناطیسی بکنه از اثر زمین تا امواج مزاحم تا فلز در محدوده لوپ باعث میشه دستگاه مشخصات اولیه لوپ رو به اشتباه تخمین بزنه و بقیه تنظیمات نمیتونن این اشتباه رو اصلاح کنن

وقتی دستگاه رو روشن کردی با لوپ روی هوا دکمه zero رو نگه میدارید تا دستگاه یک بوق بلند پیوسته بزنه .
این بوق اول یعنی تازه نوع لوپ شناسایی شده برای دستگاه تعریف شد.

بخش دوم بالانس اولیه نسبت به زمینه .
لوپ رو نزدیک سطح زمینی که قراره اسکن کنید بگیرید در همون ارتفاع معمولی حین کار. و در جهت موازی با خود دستگاه
بدون تکون دادن لوپ و باز اطمینان از اینکه فلز و امواج مزاحم بهیچوجه نزدیک لوپ نیستن مجددا دکمه zero رو نگه میدارید تا دوباره یک بوق کوتاه و پیوسته میزنه

این بوق دوم یعنی مشخصات معدنی زمین بصورت اولیه شناسایی و تعریف شد .

همین دو تا کار ساده شاید پایه 50 % صحت تنظیمات دستگاه محسوب میشه .
تمام پارامترهای دیگه نسبت به این دو تا تنظیم میشن ..
هر مدل دیگه این دو تا کار رو انجام بدید اشتباهه.

بعد از این مرحله اول از هر چیز باید عادت کنید که از کلید zero حین کار دستگاه بسته به نیاز و به کررات باید استفاده کنید .
این قضیه فرمول نداره هر جایی حس کنید دستگاه میخواد از تنظیم و بالانس نسبی خارج بشه .. مشخصات خاک داره عوض میشه..... عوامل مزاحم محیطی دارن پیدا میشن و ... باید zero فشرده بشه و از فشار دادنش ولو هر 2 ثانیه یکبار بدون هیچ توجیهی واهمه نداشته باشید .

شما این تعریف کویل و بالانس اولیه رو فعلا تمرین کن تا فردا بخشهای بعدی رو براتون توضیح بدم..

شنبه 10 بهمن1394 - 4:39am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 438 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 ... 44  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 19 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure