انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 9 فروردین1403 - 3:04am

پاسخ به موضوع  [ 163 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 ... 17  بعدی
 اپراتوري فلزياب چنس 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

علی جان بنده فقط با گوشی آن ميشم نمشه از امکانش هست زحمتشو بکش درضمن تايپيک وطرح بردیا جان رو پی گير باشيد

جمعه 6 تیر1393 - 8:32pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

sorosh نوشته است:
سلام دوستان
یه سوال خدمتalld و پیر دانای عزیزبا توجه به ساکت بودن دستگاتون حین کاوش دارم:شما حین تستهاتون ایرون ماسک رو رو چه عددی تنظیم میکردین؟
مدار من با شیلد جعبه وگرافیت روی لوپ 60صدای اضافی زیادی داره!اما با ایرون مکس3خیلی کم میشه این تست اولیه من در باغ بوده به زودی تستهای بهتری مطابغ فرمایش دوستان میگیرم و علام میکنم
یه سوالم خدمت مهندس حمید:شما فرمودیدسروش پیشنهادتون برای ایرون مکس گذینه1هست وبا گذینه2فلز برنج هم احتمالا حذف میشه! حالا با استفاده از گذینه3 ایا ممکنه فلزات با ارزش( مفرق_نقره_طلا) هم نا دیده گرفته بشن یا ضعیفتر سنس بشن یا این گذینه های حذف فقط شامل خانواده اهن و الیاژهای اون میشه ؟

سلامت باشید، yang وسروش عزیز، قبلا هم اشاره کرده بودیم ودوستان هم در محیط مسکونی همین تجربه سنس کاذب وبوق رو داشتند... ولی بیشتر مواقع بنظرم واقعی هست. چون فلز زباله فراوانه، وبا در نظر گرفتن کارکرد چنس در خاک بیرون که در هر سنسی، فلزی از ز یر خاک بیرون میاد... درواقع میشه به قابلیت های مثبتش تلقی کرد. امکان نداره فلزی در میدان قدرت لوپ باشه وچنس اونو نگیره! تنظیمات برای هر منطقه خاک کمی متفاوته. حذف آهن روی یک و دو مناسبتره. ولی اگه زیاد حساس باشه وبوق وسنس کاذب داشت، میشه با گارد وباریر متناسب ونزدیک به همون محل وبله ایرون ماسک هرچه بالاتر مثلا روی سه باشه، ثبات خیلی بالاتر میره، ولی برد کمی ناچیز کم میشه... ولی فلزهای دیگه رو حذف میکنه، درکل مهم نیست. چون در عمل سنس رو داریم. وفقط نوع ملودی در بعضی فلزات تغییر میکنه ویا صدا نداریم ولی نمودارسنس پر میشه... . اینجاست که قابلیت های دیگه چنس دستمون رو باز میزاره... نمودار سنس نشون میده وفلزات با ارزش رو همراه با صدا داریم وحتی در نمودار تفکیک. با تمرین میتونین بیشتر مسلط بشین. و حذف آهن تا جاییکه ثبات حفظ میشه کمتر گذاشت،بسته به شرایط روی دو وحتی یک وغیرفعال...تنظیمات بسته به شرایط متغیره و،

جمعه 6 تیر1393 - 8:54pm
مدیر کل
مدیر کل

sorosh نوشته است:
سلام دوستان
یه سوال خدمتalld و پیر دانای عزیزبا توجه به ساکت بودن دستگاتون حین کاوش دارم:شما حین تستهاتون ایرون ماسک رو رو چه عددی تنظیم میکردین؟
مدار من با شیلد جعبه وگرافیت روی لوپ 60صدای اضافی زیادی داره!اما با ایرون مکس3خیلی کم میشه این تست اولیه من در باغ بوده به زودی تستهای بهتری مطابغ فرمایش دوستان میگیرم و علام میکنم
یه سوالم خدمت مهندس حمید:شما فرمودید پیشنهادتون برای ایرون مکس گذینه1هست وبا گذینه2فلز برنج هم احتمالا حذف میشه! حالا با استفاده از گذینه3 ایا ممکنه فلزات با ارزش( مفرق_نقره_طلا) هم نا دیده گرفته بشن یا ضعیفتر سنس بشن یا این گذینه های حذف فقط شامل خانواده اهن و الیاژهای اون میشه ؟

بله با آیرون مسک 2 یا 3 احتمال حذف سایر فلزات هم هست. به همین جهت بهتره روی 1 بذارین. طبیعتا حرف آخر رو دستگاه خاص خود شما میزنه چون لوپ ها با هم یکی نیستن!

جمعه 6 تیر1393 - 9:13pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

خداقوت، دوستان قبلا قول داده بودم نتیجه تست هایم را اطلاع بدم. مانند قبل با ثبات وبدون تغییری کار کردم.. البته روی خاک غیر کشاورزی با تنظیمات بالانس متناسبش وایرون ماسک بالاتر تست گرفتم. درمورد اپراتوری چنس چند نکته مهم رو که با تجربه وتست بدست اومده رو عنوان کنم.: گزینه آیرون ماسک بنظرم فقط درتفکیک وحذف آهن نقش نداره،بلکه با ثبات وحساسیت چنس هم در ارتباطه. بجز بحث حذف آهن، که به اپراتور در نوع آهنی وغیرآهنی بودن سنس کمک میکنه ودر تشخیص فلز با ارزش مثل طلاوفلزات دیگری رو هم مانند مس و... رو در گروه با ارزش قرار میده. اپراتوری با تست وتمرین وتکرار وووبدست میاد ومثلا با نوع ملودی صدای خاص فلزوحتی نمودار vdi تفکیک وجنس فلز رو تشخیص بدیم... حالا اینجا گفته بالام قوت میگیره» وقتی تنظیمات باریر وگارد متناسب با خاک محل وبالانس میکنیم، و گزینه ایرون ماسک بطوری که هرچه بالاتر وروی سه قرار میگیره: حدودی املاح وذرات روهم حذف میکنه... وثبات چنس بالاتر میره وبوق ها وسنس کاذب ونویز کم وازبین میره... ونکته ای مهم، هرچه عدد بالاتر باشه مثل سه میتونیم باسرعت بیشتری جستجو کنیم ودر عین حال ارتفاع فاصله لوپ نیز کمی بالا وپایین بشه تاثیر منفی نمیزاره ومیتونیم باریر پایین تری قرار بدیم ودر مقابل برد نسبت به غیرفعال کم نمیشه... وتشخیص سنس واقعی قوت میگیره... وبلعکس هرچه ایرون ماسک غیرفعال باشه سرعت جستجو با کندی واحتیاط صورت میگیره وخطا وبی ثباتی هم درصدش بالاتر میره...

جمعه 6 تیر1393 - 9:56pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

بله گفته های گفته های شما با تست امشب بندهدر باغ (میتونه پر میخ باشه!)دورتر از سکونت شباهت داره_لوپ60_ با ایرون ماسک 2ثبات بهتر شد اما باز ایدال نبود و سرعت هم کند میشد
اما کلا با کمی تمرین میتونید تشخیص بهتری با توجه به صدا وسنس داشته باشید اینجا نکته ای هست که قبلا هم ذکر شده با حذف اهن3 شما ثباط وکنترول بهتری دارید در نتیجه گاردو باریر پاینترم میشه قرار داد در اینجا صدای اضافی حذف میشه اما نمودار سنس هنوز مثل قبل خطا هارو نشون میده!( البته با حجم هم میشهخطارو رد داد) توجه داشته باشید تفکیک برد نهایی این فلزیاب رو پوشش نمیده(در حالت مسک) وشاید شما نیاز به اون سنس محدود بی صدا داشته باشید! که اینم با قرار دادن فلز تست در عمق های بیشتر از1.5 قابل برسی هست
در شمال هم مخصوصا در بهارو تابستون پوششی از علف های هرز روی زمینه و دشتها هم شالی کاشتن نمیشه با 5سانت بالانس هر جایرو با فلز یاب رعایت کرد! پیر دانای عزیزم در تست قبلیشون فرمودن تو زمین شخم زده امتحان گرفتن.

شنبه 6 تیر1393 - 1:27am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

دوستان اگه اینطوره که ما از لوپهای با جنس سیم متفاوت استفاده میکنیم فکر کنم هنوز راه سنجشی وجود داره اینطور که متوجه شدم هرچه کیفیت لوپ بیشتر باشه میتونه گارد پاینتریرو پذیرا باشه
مثال: لوپ60من(واسه هماهنگی باریر3ومسک2)روی گار15بوق ممتد شروع میشه
اگه نتیجه ما برابر باشه میشه بیشتر رو حساسیت چنس به نویز یاتشخیص انواع عوامل خطا از جمله زباله وذرات وجنس خاکمناطق مختلف....مشکوک شد
البته ثبات با ایرونمکس3یا *تفکیک*اهنی وغیر اهنی 2/3برد رو پوشش میده تقریبا1/5متر که معمولا دفینه ها هم بعد از این برد دفن شدن و چنس تا2/5 پوشش میده از انجا که تفکیک تاثیری در این برد 1متر نهایی نداره ودفینه هم مغناطیس قوی داره صدای ملودی باید واضح شنیده بشه! خوب اینجا اگه هدف سکه یا اجناس گم شده یازوباله نباشه مکس3یعنی1/5متر فیلترینگ قوی(همراه با سنس) از نظرم بسیار مفید هم هست!
دوستان در این زمینه نظربدن ممنون میشم چون فعلا شرایط وفرصت تست زیر خاک ندارم.

شنبه 7 تیر1393 - 3:53pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

درود
با توجه به اتمام ساخت نقطه زن انجمن چه خوب بود اساتید با تست های صحیح نمودار سنس رو از چپ به راست به طور کامل تشریح کنند مخصوصا فلزات با ارزش البته مهندس حمید تا حدودی در فایل مربوطه شرح دادن. @};-

شنبه 28 تیر1393 - 5:57pm
کاربر فعال
کاربر فعال

دوستان موفق باشید

دوشنبه 30 تیر1393 - 3:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درود. دوستان این تاپیک چرا خوابیده??!! از تجربیاتتون چرا نمیگید.. از تجربیات اپراتوریتون..

دوستانیکه تجربه کار دارن با چنس، سوال بنده :
1-نحوه بالانس لوپ با زمین برای کاوش رو محبت کنید بگید?
2- تنظیم باریر برای چی هست و برای کاوش روی چند باید باشه ک کار درست باشه?
:)

شهریاری که نداند شب مردمانش چگونه به صبح میرسد گورکن گمنامیست که دل به دفن دانایی بسته. نقل از گزنفون *** کورش بزرگ***

سه شنبه 11 شهریور1393 - 11:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهندس حمید عزیز متشکرم از اینکه خصوصی کمک میکنی.

دوستانه دیگر آقا یعنی این ملت همیشه در صحنه چرا الان نیستین?! :D خواهشا کمک کنید الان که چنس مجتبی به کاربرا فروخته میشه این تاپیک باید فعال باشه از تجربیاتتون مارو مستفیض بفرمایید تا ماهم در آینده نکات باارزش ارائه بدیم دوستان.. peere dana عزیز کجایی برادر نیستی ;;)

شهریاری که نداند شب مردمانش چگونه به صبح میرسد گورکن گمنامیست که دل به دفن دانایی بسته. نقل از گزنفون *** کورش بزرگ***

جمعه 14 شهریور1393 - 1:20pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 163 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 ... 17  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 22 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure