انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 16 اردیبهشت1403 - 6:31am

پاسخ به موضوع  [ 163 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 ... 17  بعدی
 اپراتوري فلزياب چنس 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ارتین نوشته است:
hoshyar191 نوشته است:
شاید بشه با طراحی یک فیلتر مناسب در قسمت صوتی ، سیگنال تزریقی به واحد صوتی را فیلتر نموده و فقط فرکانسهای مورد قبول و فلزات با ارزش رو تقویت وپخش کرد . هرچند این روش نمیتونه زیاد کارا باشه .
دوستان لطفا بفکر چاره باشید و از بیان نظرات در جهت اصلاح نترسید .

چرا یه دفعه همه چی ریخت بهم , یعنی مدار چنس در محیطی که امواج زیاده خودش بعنوان فیلتر عمل میکنه و یا امواج مزاحم و مدار بعارتی نال میشن که صداش در نمیاد , حالا که وارد محیط بدون امواج و نویز شده قدرت این فیلتر زیاد میشه , خود زنی میکنه , عجبا :-?

آرتین جان من متوجه منظور شما نشدم . ولی شاید من نتونستم درست حسابی توضیح بدم.من بخاطر اینکه ساخت یک فیلتر صوتی راحت است این پیشنهادو دادم می توان یک فیلتر ساخت که بوق های مزاحم رو حذفش کرد ( یعنی اگر فقط بوق قوق اضافی داشته باشیم صداشو حذف کنیم ) این درصد کوچکی از راه چاره است . درسته که چنس برای طلا صداش با سایر فلزات فرق میکنه همین طیف فرکانسی اصوات کار رو سخت میکنه ولی ساختش غیر ممکن نیست . البته این فقط برای حذف صدای اضافی در بازر یا بلندگوست . بحث اصلی ثبات دستگاه هست که باید روش کار بشه .
مطلب بعدی که به ذهن من میرسه اینه که ( اگه یکی از دوستان تست کنه ممنون میشیم من امروز بفکرم نرسید تست کنم ) ما در حین کاوش لوپ رو 10 تا 20 سانت بالاتر از سطح زمین بگیریم .
البته شاید مغز فلزیاب وردیاب ایران - مبتکر مدارات حرفه ای و محرمانه - سازنده ی دستگاه USA ببخشید AUS و مهندسین خبره و چیره دست " آ ذ ر ک ی ت " بتونن راه چاره ای براش پیدا کنند . :D
البته شایدم پیدا کردند و بایک برد کوچیک مشکلشو حل کردن ولی جهت جلوگیری از سواستفاده ی افراد سودجو ، سازندگان و دلالان منتشرش نمیکنند :D

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

پنج شنبه 14 خرداد1393 - 12:52am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

hoshyar191 منظور شما بکار بردن یک مدار اکولایزر بر روی خروجی صداست . ولی امکان پذیر نیست ! چون بوقهای اضافی دقیقا تون اون شبیه تون تفکیک در این مدار هست .

پنج شنبه 14 خرداد1393 - 1:14am
مدیر کل
مدیر کل

لطفا یک نفر در فضای باز بیرون خانه تست کنه اگر لوپ فلزیاب رو به سمت آسمان بگیرین و حرکت بدین باز هم بوق میزنه و ثبات نداره؟؟! یا فقط روی زمین اینجوره؟ :-? من موندم اگر اینجوری باشه پس جناب کوروش و کرمی و پیردانا چطور موفق به پیدا کردن چندین فلز با این فلزیاب شدن و با آب و تاب توضیحشو دادن؟! :D

پنج شنبه 14 خرداد1393 - 1:18am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مشکل این مدار بی ثباتی یا نویز نیست مشکل این مدار از ناحیه امواج مزاحم رادیویی دریافتی از ناحیه لوپ هست که تبدیل به بوقهای اضافی میشن شما اگر لوپ رو از مدار باز کنید هیچ بوق اضافی نمی شنوید بخاطر همینه که در فضای باز و ازاد بوقهای اضافی زیادتر میشه در حالی که در محیط سرپوشیده این بوقها کمتر هست فکر کنم غلبه کردن بر این مشکل نباید کار سختی باشه.

پنج شنبه 14 خرداد1393 - 1:23am
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
لطفا یک نفر در فضای باز بیرون خانه تست کنه اگر لوپ فلزیاب رو به سمت آسمان بگیرین و حرکت بدین باز هم بوق میزنه و ثبات نداره؟؟! یا فقط روی زمین اینجوره؟ :-? من موندم اگر اینجوری باشه پس جناب کوروش و کرمی و پیردانا چطور موفق به پیدا کردن چندین فلز با این فلزیاب شدن و با آب و تاب توضیحشو دادن؟! :D

مهندس حمید من این حالت رو تست کردم وقتی لوپ رو بطرف اسمان میگرفتم این حالت تقریبا نصف میشد ولی از بین نمیرفت ولی وقتی لوپ موازی سطح زمین بود خیلی زیاد صداش در میومد.

مابین انسانها چیزی نیست جز دیوارهایی که خودشان ساخته اند.

پنج شنبه 14 خرداد1393 - 1:28am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

خداقوت ،دوستان برای من معما شده این مسعله،...میخوام بگم بنده چند بار در خاک یکدست کشاورزی تست موفق داشتم...وآخرین بارکه طولانی بود حدود سه ،چهار ساعت در شب سرچ کردم،زمین البته تازه شخم وهموارشده بودوحدودا معادل دو هزار متری رو دستگاه زدم ،وهمانطور که مطلع هستید شش مورد موفق تیکه آهن مانند پیچ ومهره ...تا نیم متری در آوردم...که هنوزم نگه داشتمشون،بدون هیچ هیچ صدای اضافی وبی ثباتی..خیلی خوشحال بودم.بخدا قسم، مشکوک و فکر میکردم انگار خاموش یاغیر فعاله،که با نزدیک کردن فلز متوجه کارکردش میشدم...!ولی در محوطه مسکونی کارکردش تفاوت داره وخطا داره وگاهی بعد از چند متر صدا وبهمراه دو سه خانه سنس خطا داره ونمودارش بالاتر نمیادش ...ودر عین حال با توباکس هم تست کردم اینگونه نبود.البته توباکس فلزات کوچیک رو نمیزنه و... در دو جا که چنس نوع سنسش خیلی واقعی بود...از قلق چنس میدونستم بیخودی نیست وبا حفاری دیدم ورق آهنی زنگ زده زیر خاک بوده...ودر بیشتر مواردش در شرایط خاک مسکونی خطا بود...!وفعلابعلت فصل کارهای کشاورزی وهوا...نتونستم بعد این قضایا درخاک دیگه ای تستش کنم.هدفم از مطالب بالااینه که مشکل رو پیدا کنیم وشاید برای دوستان واساتید در این راه کمک کنه؛چند سوال در این باره ؛اول،اون خاک ومنطقه بیرون وکشاورزی چه تفاوتهایی با محل های دیگه میتونه داشته باشه.،تا چنس حساس بشه و کارکردش مختل بشه؟

پنج شنبه 14 خرداد1393 - 1:30am
مدیر کل
مدیر کل

خب از مجموع صحبت دوستان من اینطور متوجه میشم که یا مشکل از استحکام اسکلت و لوپ باید باشه که بعید هست برای چندین نفر اینطور باشه و یا به احتمال قریب به یقین مشکل نویز رادیویی هست! امواج رادیویی بهرحال همه جا وجود دارن و بخصوص در شب قویتر هم میشن. در مورد این مدار تنها طیف رادیویی در باند MW ممکنه تاثیر گذار باشه که متاسفانه حذفش توسط مدار تقریبا غیر ممکنه و دیگه مدار عملکرد درستی نخواهد داشت. اندکی هم نویز برق شهر هست که تقریبا اکثر جاها نزدیک مناطق شهری وجود داره و بخصوص از طریق زمین هم میتونه بیشتر منتقل بشه!
بنابراین تنها راهی که فعلا وجود داره شیلد کردن لوپ با چیزی مثل گرافیت هست. این مساله وقتی بیشتر قوت پیدا میکنه که میبینیم جناب کرمی و کوروش و پیردانا بنظرم همگی لوپشون شیلد گرافیتی داشته اما سایرینی که مشکل دارن هیچکدوم لوپشون شیلد نشده!

پنج شنبه 14 خرداد1393 - 1:48am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

استاد این امواج در محدوده SW هست چون اگر در محدوده MW بود در اتاق هم به اندازه فضای ازاد تاثیر گذار بود !! این در حالیست که در محدوده اتاق این بوقها کمتره در فضای ازاد بیشتره
بنظرم اگر از شماره دیگری UP AMP استفاده کنیم یا مقاومت فیدبک متغیر بزاریم تاثیر گذار هست.
دوستان در ساعاتی متفاوتی دستگاه رو امتحان کنند اول در ساعت ظهر 12 تا 3 بعد هم از غروب تا شب ! قطعا ظهرها باید این بوقهای اضافی کمتری داشته باشن.

پنج شنبه 14 خرداد1393 - 2:00am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

خداقوت،استادحمید عزیز،لازم به ذکره؛اون شب گوشی موبایلمو همراهم نگرفته بودم وبه داداشم که همراهی میکرد داده بودم نگه داره...از هندز فری بزرگ برای صدا استفاده کرده بودم،...باطریم سه تا 3,7 v پک کرده بودم وبدون رگلاتور وشانزده ولت...لوپ 64cm وگرافیت کاری شده وبدن اتصال شیلد...باکس فلزی وبدون شیلد فویل آلومنیوم مدار...کواکسیکال بنده حدود 180 cm rg59 ...و خیلی به این مورد مشکوکم ؛{{{نور ال سی دی خاموش کرده بودم.}}}..گارد 28 ,باریر 4...

پنج شنبه 14 خرداد1393 - 2:24am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ali222 عزیز بله . ممنون . میشه گفت اکولایزر ( البته اکولایز یک نوع فلیتر محسوب میشه)
شاید مجبور بشیم در پارامترهای لوپ تجدید نظر کنیم . ولوپی با اندوکتانس کمتر و مقاومت الکتریکی بیشتر و قطر 45 براش بپیچیم . ( با مد نظر قرار دادن مقاوت R13)

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

آخرین بار توسط hoshyar191 در پنج شنبه 15 خرداد1393 - 9:43am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

پنج شنبه 15 خرداد1393 - 9:38am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 163 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 ... 17  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 49 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure