انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 11:07am

پاسخ به موضوع  [ 163 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17  بعدی
 اپراتوري فلزياب چنس 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام، تبریک میگم استاد عزیز،سورنا دوست عزیز سپاس .نتیجه ی تست شما خیلی عالی بوده و این حکایت از این داره که زحمات اساتید گرامی (حمید و مجتبی )به بار نشسته... :ymapplause:

جمعه 4 مهر1393 - 10:44am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام .ممنونم حمید و پیر دانای عزیز . والا من جای رفتم زمین تست داشتن گفتن اگه تایید شد میریم سر کار اصلی .از 3 جای تست فقط یکیش موفق بود دوتای که نگرفت تو عمق 70تا 90 سانت مفرق و آهن بود به اون ابعاد که گفتم . ولی جای که گرفت فلز آهن 30 در 25 بود با قدمت 4 سال تو عمق 1/50 سانت بود که اون رو گرفت . ممنون آقا حمید بیشتر راهنمایی بفرماید خوشحال میشم .یه خورده عصبی شدم اونجا جاهای خوبی داشتن ولی فعلا جور نشده

جمعه 4 مهر1393 - 3:08pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ماشالاه سورنا برا شاهکار کردی . ولی خدایش تونستی تست زیرخاک بگیر یه متر کافیه بکنی .ولی واقعا برای من اینجوریه یه خورده تکون میخوره از بالانس میوفته و صداش در میاد.عجیب تر باید تند کاوش کنی لوپ رو باید سریع حرکت بدی تا سنس کنه فلز رو آیا کلا این شکلیه یا من اشتباه میکنم ؟

جمعه 4 مهر1393 - 3:15pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام پیردانای عزیز .در رابطه با تست بالا نظری نداری داداش ممنون

جمعه 4 مهر1393 - 11:19pm
مدیر کل
مدیر کل

امیدوار عزیز کلا سنس فلزات نسبتا کوچک در عمق 1 متری کمی بگیر نگیر داره! چون تقریبا در حداکثر عمقی هست که فلزیاب ها میتونن چنین اهدافی رو سنس کنن. از این گذشته زمانی مثل 4 سال برای فلز مدفون حالت دفینه محسوب نمیشه!!! حالتی که معروف به دفینه ای هست و سبب ایجاد مغناطیس و قدرت سنس بیشتر میشه حداقل به 50 سال و حتی 100 سال زمان نیاز داره که دیگه کمتر و بیشترش بستگی به جنس خاک و آب و هوای اون منطقه هم داره. بنابراین هدفی که 4 سال در خاک بوده خیلی بهتر از هدف جدید سنس نمیشه.
در این خصوص که کمی تکان میخوره از بالانس خارج میشه بستگی به چند چیز داره. البته شما نفرمودین منظورتون از تکان خوردن لوپ هست یا دستگاه یا تغییر فاصله نسبت به خاک. اگر خود دستگاه مثلا سیمش تکان میخوره از بالانس خارج میشه ؛ اشکال از کابل یا فیش دستگاه هست. اگر تغییر فاصله لوپ تا زمین بالانس رو بر هم میزنه تا حدی در همه فلزیاب ها همینطوره و باید فاصله لوپ رو تا حد ممکن و مثلا حدود 10 سانت از زمین رعایت کنین و جوری زمین رو اسکن کنین که هنگام جاروب روی خاک فاصله لوپ از زمین مرتب تغییر نکنه. بر این اساس حرکتی که حالت پاندول ساعت داره طبق توصیه اکثر کاتالوگهای فلزیاب های معروف صحیح نیست! شما باید جوری فلزیاب رو با دست خودتون حرکت بدین که در دو طرف هلالی که طی میکنین فاصله لوپ از زمین حفظ بشه. در صورتیکه اگر از حالت پاندولی استفاده کنین ؛ در قسمت جلو خودتون لوپ به زمین نزدیک میشه و در دو طرف که میبرین از زمین فاصله میگیره و این روش غلطی هست! بهرحال در میزان بر هم خوردن بالانس ؛ تنظیم گارد هم بسته به شرایط خاک تاثیر داره. گارد بالاتر کمتر چنین مشکلی رو داره. باریر بالاتر هم همینطور کمتر مشکل ایجاد میکنه. هر دو تنظیم هم در اختیار شماست و با چند بار تست و تمرین میتونین بهترین اعدادش رو پیدا کنین.
اما در این مورد که باید لوپ رو سریع حرکت بدین تا سنس کنه ؛ نه اصلا نباید اینطور باشه! این فلزیاب اصولا از نوع موشن سنس نیست که نیاز به حرکت جهت سنس فلز داشته باشه. اتفاقا آرامتر حرکت بدین بهتره! حالا باز بیشتر بررسی کنین و دقیق تر توضیح بدین تا مشخص بشه مشکل از دستگاهتون هست یا اینکه خودتون اشتباه میکنین.

شنبه 5 مهر1393 - 12:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام وخداقوت،همانطور که استاد عزیز کاملا جامع و متین توضیح دادند و با تمام توضیحاتشون موافقم...جناب امیدوار دوست عزیز هرچه سرعت حرکت لوپ در چنس ،کندتر باشه بهتر سنس میشه. و نسبت به سرعت بالا خطاش کمتره...و بله روش حرکت هلالی یکنواخت لوپ وکاملا موازی با سطح زمین با حفظ فاصله حدود ده سانت...اگر خوب بالانس حفظ بشه ایده آل ترین روشه! واز این لحاظ که رفتین چند جا رو با دستگاه بررسی کردین ،نباید انتظار داشته باشین که نسبت به گفته های دیگران ، حتما در هر موردی ومکانی رو دستگاه تایید کنه وجواب مثبت بگیرین...مطمعن باشید بسته به سایز لوپ و قدرت دستگاه؛اگر باری در میدان لوپ باشد،آشکار خواهد شد.و حتی حجمش زیاد باشه و دفینه ...در عمق بیشتری توان سنس رو داریم.

شنبه 5 مهر1393 - 2:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

PEERE DANA نوشته است:
سلام، تبریک میگم استاد عزیز،سورنا دوست عزیز سپاس .نتیجه ی تست شما خیلی عالی بوده و این حکایت از این داره که زحمات اساتید گرامی (حمید و مجتبی )به بار نشسته... :ymapplause:

درود. Peere danaعزیز سپاسگذارم. @};-
ببخشید من یکم مشغله دارم کمتر وقت میکنم بیام سایت.

امیدوار عزیز در خصوصی هم گفتم تنظیم باریر و گارد مناسب و صدالبته بالانس صحیح! من در محیط عاری از فلز در اطراف با باریر 3 و گارد 20 بالانس کردم بدون یک ذره بوقه اضافه! یکم قلق داره این چنس.. تست در خاک نتونستم بگیرم وقت نشده ولی میگیرم. تست در هواش خیلی خوب جواب داده تا ببینم در خاک چطوره!

مهندس حمید چرا نمودار vdi برای طلا و نقره تقریبا روی یک عدد هستش? طلا 13تقریبا و نقره11-12!!! برنج هم 7-8.. درصورتیکه خودت گفتی طلا باید خانه های سمت چپ نمودار رو پر کنه! :-?
درضمن چرا روی سنس مس و برنج نمودار vdiپرش خانه داره? 2میپره روی 7برمیگرده میره روی 8 .. همینجوری تکرار..

شهریاری که نداند شب مردمانش چگونه به صبح میرسد گورکن گمنامیست که دل به دفن دانایی بسته. نقل از گزنفون *** کورش بزرگ***

شنبه 5 مهر1393 - 8:35pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون سورنای عزیز.
در خصوص نمودار تفکیک احتمالا تستهای شما درست بوده! چون بستگی به این هم داره که با چه مقدار فلزی تست بشه! متاسفانه طلا به مقدار زیاد در اختیار نداشتم که تست کنم! :ymblushing: :D در این صورت درجه تفکیک بیشتر گزینه سمت چپ نشون داده میشه. بهرحال باید میزان فلز از حدی بیشتر باشه تا بشه روی تفکیک حساب خوبی باز کرد.
در مورد اعداد تفکیک هم تقریبا به همین صورت هست و بسیاری از فلزات درجه تفکیکشون نزدیک به هم هست. پرش خانه تفکیک در حد یک درجه هم مساله تقریبا طبیعیه ولی اگر وضعیت فلز نسبت به فلزیاب ثابت باشه و مساله نویز هم در کار نباشه نباید تغییر بکنه. کلا هر چقدر فلز به لوپ نزدیک تر بشه تفکیک دقیق تر و با ثبات تر هست.

یکشنبه 5 مهر1393 - 1:10am
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
امیدوار عزیز کلا سنس فلزات نسبتا کوچک در عمق 1 متری کمی بگیر نگیر داره! چون تقریبا در حداکثر عمقی هست که فلزیاب ها میتونن چنین اهدافی رو سنس کنن. از این گذشته زمانی مثل 4 سال برای فلز مدفون حالت دفینه محسوب نمیشه!!! حالتی که معروف به دفینه ای هست و سبب ایجاد مغناطیس و قدرت سنس بیشتر میشه حداقل به 50 سال و حتی 100 سال زمان نیاز داره که دیگه کمتر و بیشترش بستگی به جنس خاک و آب و هوای اون منطقه هم داره. بنابراین هدفی که 4 سال در خاک بوده خیلی بهتر از هدف جدید سنس نمیشه.
در این خصوص که کمی تکان میخوره از بالانس خارج میشه بستگی به چند چیز داره. البته شما نفرمودین منظورتون از تکان خوردن لوپ هست یا دستگاه یا تغییر فاصله نسبت به خاک. اگر خود دستگاه مثلا سیمش تکان میخوره از بالانس خارج میشه ؛ اشکال از کابل یا فیش دستگاه هست. اگر تغییر فاصله لوپ تا زمین بالانس رو بر هم میزنه تا حدی در همه فلزیاب ها همینطوره و باید فاصله لوپ رو تا حد ممکن و مثلا حدود 10 سانت از زمین رعایت کنین و جوری زمین رو اسکن کنین که هنگام جاروب روی خاک فاصله لوپ از زمین مرتب تغییر نکنه. بر این اساس حرکتی که حالت پاندول ساعت داره طبق توصیه اکثر کاتالوگهای فلزیاب های معروف صحیح نیست! شما باید جوری فلزیاب رو با دست خودتون حرکت بدین که در دو طرف هلالی که طی میکنین فاصله لوپ از زمین حفظ بشه. در صورتیکه اگر از حالت پاندولی استفاده کنین ؛ در قسمت جلو خودتون لوپ به زمین نزدیک میشه و در دو طرف که میبرین از زمین فاصله میگیره و این روش غلطی هست! بهرحال در میزان بر هم خوردن بالانس ؛ تنظیم گارد هم بسته به شرایط خاک تاثیر داره. گارد بالاتر کمتر چنین مشکلی رو داره. باریر بالاتر هم همینطور کمتر مشکل ایجاد میکنه. هر دو تنظیم هم در اختیار شماست و با چند بار تست و تمرین میتونین بهترین اعدادش رو پیدا کنین.
اما در این مورد که باید لوپ رو سریع حرکت بدین تا سنس کنه ؛ نه اصلا نباید اینطور باشه! این فلزیاب اصولا از نوع موشن سنس نیست که نیاز به حرکت جهت سنس فلز داشته باشه. اتفاقا آرامتر حرکت بدین بهتره! حالا باز بیشتر بررسی کنین و دقیق تر توضیح بدین تا مشخص بشه مشکل از دستگاهتون هست یا اینکه خودتون اشتباه میکنین.

سلام ممنونم آقا حمید عزیز.احسنت انصافا جواب کامل وجامع بود.من مطمن هستم با این تجارب شما موفقیت نزدیکه .خواهشا از این اطلاعات ناب وطبقه بندی شدتون رو بیشتر عمومی کنید :D البته منظور از تکان خوردن فاصله لوپ با سطح خاک هست که خودتان دقیقا اشاره کردید. چون بنده نمیدانستم حرکت لوپ باید به صورت هلالی باشه این خطا اتفاق میافتاد دلیل خطا صد درصد همان حرکت لوپ به صورت پاندولی بود. هر چند خودتان خبر دارید مدت زیادی است چنس رو گرفتم و قسمت نشد باهاش تمرین کنم چون متاسفانه بنده مریض شدم وخیلی وقت از دست دادم وفرصت نشد باهاش برم بیرون خوب تست ازش بگیرم انشالاه حالم بهترشد زمینی برای تست آماده و بعد در محیط واقعی انجام میدهم.

پیردانای عزیز از لطفت ممنونم

یکشنبه 6 مهر1393 - 3:44am
کاربر فعال
کاربر فعال

سورنا نوشته است:
PEERE DANA نوشته است:

درود. Peere danaعزیز سپاسگذارم. @};-
ببخشید من یکم مشغله دارم کمتر وقت میکنم بیام سایت.

امیدوار عزیز در خصوصی هم گفتم تنظیم باریر و گارد مناسب و صدالبته بالانس صحیح! من در محیط عاری از فلز در اطراف با باریر 3 و گارد 20 بالانس کردم بدون یک ذره بوقه اضافه! یکم قلق داره این چنس.. تست در خاک نتونستم بگیرم وقت نشده ولی میگیرم. تست در هواش خیلی خوب جواب داده تا ببینم در خاک چطوره!

مهندس حمید چرا نمودار vdi برای طلا و نقره تقریبا روی یک عدد هستش? طلا 13تقریبا و نقره11-12!!! برنج هم 7-8.. درصورتیکه خودت گفتی طلا باید خانه های سمت چپ نمودار رو پر کنه! :-?
درضمن چرا روی سنس مس و برنج نمودار vdiپرش خانه داره? 2میپره روی 7برمیگرده میره روی 8 .. همینجوری تکرار..

سورنا جان ممنون جواب دادی. منتظر نتایج تستهای شما هستیم

یکشنبه 6 مهر1393 - 3:46am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 163 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 37 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure