انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 11:57am

پاسخ به موضوع  [ 19 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2
 تست فلزیاب با حرکت دادن دستگاه یا جنس ؟؟؟ 
نویسنده پیغام
مدیر سایت
مدیر سایت

bardia نوشته است:
دوستان من فکر میکنم این دو حالت چیزی فرق نداره
فقط نکته ای که باید بهش توجه بشه اینه که موقعی که فازیاب رو تنظیم میکنیم و به آستانه حساسیت میرسه با کمترین حرکت مقداری از حساسیت با شاید برد کم بشه....پس موقعی که ما دستگاه رو حرکت نمیدیم این قدرت به اوج میرسه و بهتر سنس صورت میگیره
واقعا تست هدف مجهول زمین تا آسمون فرق داره با تست معلوم
به نکات جالبی رسیدم که انشالا این هفته عنوانشون میکنم

آقا برديا ما منتظر عنوان شما هستيم !

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 12 مرداد1393 - 10:30pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهدی نوشته است:
bardia نوشته است:
دوستان من فکر میکنم این دو حالت چیزی فرق نداره
فقط نکته ای که باید بهش توجه بشه اینه که موقعی که فازیاب رو تنظیم میکنیم و به آستانه حساسیت میرسه با کمترین حرکت مقداری از حساسیت با شاید برد کم بشه....پس موقعی که ما دستگاه رو حرکت نمیدیم این قدرت به اوج میرسه و بهتر سنس صورت میگیره
واقعا تست هدف مجهول زمین تا آسمون فرق داره با تست معلوم
به نکات جالبی رسیدم که انشالا این هفته عنوانشون میکنم

آقا برديا ما منتظر عنوان شما هستيم !

سلام مهدی جان
شرمنده من الان پستهای شما رو دیدم
والا من با چند دستگاهی که تا الان کار کردم به این نتیجه رسیدم که با جابجایی لوپ مقداری از حساسیت کم میشه.حالا راه حل پیشنهادی بنده این هستش که قدرت دستگاه رو کمی بیشتر از آستانه قرار بدیم(یعنی موقعی که به آستانه رسید و صدایی از دستگاه در نمیومد باید مقداری ولوم مربوط به بالانس رو بیشتر کنیم تا صدای کمی از دستگاه بشنویم) مثلا بالانس تی ام خیلی راحت بود ولی این نکته خیلی اوایل اذیتم میکرد که دست آخر به این موضوع پی بردم که دکمه ای که روی دسته بود که دز اکثر مدارات هم تعبیه شده رو نباید بصورت مکرر فشار داد و اینقدر باید دستگاه رو دقیق تنظیم کنیم تا اجازه قطعی صدا رو بهش ندیم(همون دکمه زیرو)
شما اگر دقت هم بکنید افراد حرفه ای هیچ موقع دستگاه رو در حد مرگ بالانس نمیکنند و همیشه میگذارند یک مقداری صدای دستگاه در بیاد
نکته دوم هم تغییر در فاصله لوپ با زمین هستش که واقعا ناخواسته بالانس رو بهم میزنه.این رو نتنها با تی ام بلکه با پالسی هم تجربه کردم(البته نکته ای هستش که اکثر میدونند ولی ایراد اینجاست که خیلی ها حتی بعد از استراحت دادن به دستشون بازهم با همون بالانس قبلی ادامه کار میدن)
@};-

این مملکت بیشتر از دشمن،خائن وطن فروش داره

یکشنبه 12 مرداد1393 - 10:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نکته دیگه هم که خیلی مهم هستش اینه که موقع بالانس هیچ فلزی در چند متری فلزیاب نباشه(مخصوصا در مورد سیستمهای دیجیتال) حتی گوشی موبایل هم نباید در چند متری باشه چون دستگاه کالیبره میشه و شاید تا 40 درصد قدرت کم بشه چون با وجود این میادین مغناطیسی بالانس میشه و این یعنی فاجعه.
و نکته دیگه اینکه به هیچ وجه بعد از حفاری دیگه از هیچ نقطه زنی برای تست داخل حفره استفاده نشه چون در اکقر مواقع شما صدای دستگاه رو خواهید داشت که گمراه و در آخر نا امید میشید.

یکشنبه 12 مرداد1393 - 10:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

در محلهایی که شیب دارند مثلا دامنه کوهها روی نقطه زن حساب باز نکنید
و حتما از 4 جهت هدفی رو که روش سنس داشتید رو با نقطه زن بررسی کنید چون اکثر مواقع سیستمهای دیجیتال هم مقداری تاخیر دارند

یکشنبه 12 مرداد1393 - 10:58pm
مدیر سایت
مدیر سایت

سپاس آقا بردیا @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 19 مرداد1393 - 12:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهدی نوشته است:
سپاس آقا بردیا @};-

:ymhug:

یکشنبه 19 مرداد1393 - 1:15pm
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: سرزمین آریایی
آقا بردیا،این مورد که از 4 جهت سنس بشه،مخصوصا برای gpx خیلی صدق میکنه و برای شناسایی بهتر،حتما از 4 جهت سنس بشه.پیروز و پرصلابت باشید. :ymsmug:

دیر و زود داره ، سوخت و سوز نداره.

یکشنبه 19 مرداد1393 - 2:21pm

سلام آقا بردیا
در دامنه کوه که شیب خیلی زیادی داره و نقطه زن هم نباشه چطوری از ردیاب استفاده کنیم؟
ممنون

شنبه 25 مرداد1393 - 6:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

farshid56 نوشته است:
سلام آقا بردیا
در دامنه کوه که شیب خیلی زیادی داره و نقطه زن هم نباشه چطوری از ردیاب استفاده کنیم؟
ممنون

این مشکلات برای ردیاب هم هستش چون شما اصلا نمیتونید مکان و عمق دقیق رو پیدا کنید...مگر اینگه اساتید ردیابی روشی داشته باشند که بنظر بعید میاد چون دور از منطق هستش.شاید بشه با یه تکنیکی محدوده رو پیدا کرد ولی بنظر من نقطه رو بعید میدونم.
البته توی تاپیک اپراتوری ردیاب یکی از اساتید داشتند توضیح میدادند که از رصد حرکات آنتن میشه نتایجب رو گرفت که بنظر من اون هم کار هرکسی نیست @};-

شنبه 25 مرداد1393 - 7:20pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 19 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 31 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure