انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 5 اردیبهشت1403 - 4:09pm

پاسخ به موضوع  [ 24 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3  بعدی
 خیلی مهم.....جاسازی ردیاب یا جی پی اس درون فلزیاب ها 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام به همه دوستان
موضوعی که العان مطرح شد دقدقه خیلی از افراده که از فلزیاب استفاده میکنن و همیشه این ترس در وجودشون هست که مبادا این فلزیاب جی پی اس داشته باشه. دوستان من از یه فردی شنیدم که دستگاه های فلزیاب دیجیتال در برنامه خودشون میتونن جی پی اس داشته باشن یعنی بدین معنی نیست که حتما یک سخت افزار جانبی به مدار وصل بشه تا ما متوجه اون ردیاب بشیم بلکه با نوشتن برنامه یک فلزیاب میتونن هم فلزیاب رو بکار بندازن و هم یک طول موجی رو ارسال کنن تا بشه به عنوان ردیاب از اون استفاده کرد به نظر شما ایا همچین موضوعی صحت داره یا نه .
لطفا دوستان و اساتید محترم نظر خودشون رو در مطرح کنن .که مطمعنا به درد خیلی ها خواهد خورد.
مهندس حمید لطفا شما هم نظر خودتون رو در این مورد بیان کنید.
با تشکر :-? :-? :-?

ای کاش زندگی هم دنده عقب داشت

پنج شنبه 9 آبان1392 - 6:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بکار گیری جی پی اس در این مدل دستگاها صرفا برای ثبت نقطه کاوش در جهت جلوگیری از اسکن مجدد همان نقطه میباشد.

پنج شنبه 9 آبان1392 - 8:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

من بعيدميدونم اين چيزوچون يه پروسه يه هزينه يه بريه وخودشونم ميدونن بيشتراين برندهافقطجنبه تبليغات وپول داره وعملاكاري نميكنندوخودشونم به ريشه ملت ميخندن. .شايدمثلارويه شركتايي مثه كا..بتونندكاركنندكه اونم شايدبرده دستگاه روم كنندياانگولكايي اين مدل.البته استادحميدبهترميدونندازلحاظه مداري و... .

پنج شنبه 9 آبان1392 - 9:16pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

تا جايي كه بنده ميدونم و اطلاع دارم جي پي اس بصورت يك گيرنده فركانس عمل مي كنه و نشنيدم كه قابليت فرستندگي جهت رديابي خودش رو داشته باشه .

جمعه 9 آبان1392 - 12:32am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام
دوستان شاید من منظورم رو خوب نرسوندم و شاید هم نباید از کلمه جی پی اس استفاده کنم .منظور من ردیابه .یعنی زمانیکه شما دستگاه رو روشن میکنید محل مورد نظر رو میتونن ردیابی کرده و جای شما رو پیدا کنن اون هم از طریق روشهایی که بالا توضیح دادم.
من اینقدر رو مطمعن هستم که یک همچین چیزی در بعضی از فلزیاب ها وجود داره حالا به چه صورته و از کجا میشه اون رو در مدار پیدا کرد حالا یا بصورت نرم افزاری یا سخت افزاری من نمیدونم و بخاطر همین این موضوع رو در انجمن مطرح کردم تا دوستان نظر خودشون رو اعلام کنن .
آقا حمید منتظر نظرات کارشناسی شما هم هستیم لطفا راهنمایی کنید.
با تشکر

جمعه 10 آبان1392 - 9:25am
مدیر کل
مدیر کل

میکرو جان بنده هم در این مورد فقط شنیدم و فکر کنم در تاپیک دیگه ای هم دقیقا همین مساله مورد بحث واقع شد! همونطور که دوستمون اشاره کردن اصولا جی پی اس فقط یک گیرنده امواج ماهواره ای جهت موقعیت یابی جغرافیایی هست و به تنهایی بهیچ وجه نمیتونه موقعیت دستگاه رو به جایی اطلاع بده ؛ فقط میتونه در یک حافظه ثبتش بکنه! از طرفی هم میدونم سیستمهای امنیتی از چیپ های بسیار ظریفی در ردیابی هدف یا اشخاص استفاده میکنن که هم حالت جی پی اس رو داره و هم یک فرستنده رادیویی داره که میتونه موقعیتش رو اعلام بکنه. بهرحال بدون یک فرستنده رادیویی بنظر من این کار امکانپذیر نیست چون هیچ سیگنال برگشتی از سمت دستگاه نمیتونه وجود داشته باشه که قابل ردیابی باشه. در صورت وجود فرستنده رادیویی هم احتمال تداخلش با عملکرد دستگاه اصلی هست.

جمعه 10 آبان1392 - 3:58pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنون از راهنمایی شما اقا حمید.

جمعه 10 آبان1392 - 4:34pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جي پي اس فكر نكنم واقعيت داشته باشه ولي كلا با آنتن هاي موبايل راحت رديابي ميكنن در مورد برنامه هم ميدونيد نوشتن اين برنامه در كنار برنامه فلزيلاب منطقي به نظر نميرسه و يك نصيحت سر كار كلا گوشي رو خاموش و باطري رو بكشيد عمرا رديابيتون كنن اگر آدم فروش بين افراد نباشه.

اگر علم در ثریا باشد مردانی از سرزمین پارس به آن دست پیدا خواهند کرد. پیامبر (ص)

یکشنبه 12 آبان1392 - 9:33am

دوستای خوبم این سیستم وجود دارد و نحوه کار ان به این صورت است است که بعد از روشن کردن دستگاه GPS دستکاه تا زمان لود شدن دستگاه به ما هواره ها وصل میشود
حالا با توجه به نوع درخواست از برنامه (در صورت پیدا کردن جنسی خاص و یا فقط روشن شدن ) اطلاعات مورد نظر (نقاط جغرافیایی) با سه روش 1-میکرو سیم
2-امواج رادیویی (دیتا سیگنال) .3-اماده سازی یک SEND FAIL که پس از اتصال دستگاه به کامپیوتر و دسترسی به اینترنت به آدرس مشخص ارسال میشود
البته باید در نظر گرفت که نصب چنین سیستم هایی بر روی هر نوع دستگاه خارج از پروتکل ساخت دستگاه های شخصی میباشد
ولی با توجه به شرایط خاص مانند خراب کردن امکان تاریخی مراجع ذیربط میتوانند از روشهای بالا استفاده نماییند و این سیستم فقط در سیستمهای فوق حرفهای مثال کبرا 500 وجود دارد که در صورت فعال سازی و ادرس دهی می تواند به راحتی محل کاوش شما را مشخص نمایید

یکشنبه 12 آبان1392 - 8:23pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام
پس دوست من با صحبت هایی که شما کردید نتیجش اینه که امکان وجود ردیاب در فلزیاب های پالسی وجود نداره . درسته یا نه

دوشنبه 13 آبان1392 - 9:25pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 24 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 17 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure