انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 4:27pm

پاسخ به موضوع  [ 163 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 13 , 14 , 15 , 16 , 17  بعدی
 اپراتوري فلزياب چنس 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

امیدوار نوشته است:
خیلی ممنون آقای قنبری عزیز و گرامی براستی تجارب خوبی را به اشتراک گذاشتی شخصا ممنونم از زحماتی که میکشی .
یک سوال ؟ آیا با کویل 1در 1 که ساختید مشکلی ندارید . بیرون راضی هستید . نسبت به لوپ تخت عنکبوتی 1در1 آیا به نطر شما اصلا تفاوتی در سنس یا ثبات داره .ممنونم

دوست عزیز سلام و درود .
خواهش می کنم .ببخشید بنده خیلی وقت بود به تاپیک سر نزدم.درمورد لوپ 1در 1 که حتما با لوپ عنکبوتی 1متره تفاوت عمق خواهد داشت.ولی از لوپ عنکبوتی 60 سانت عمق زیادی می زنه.که بنده تست کردم .واقعیتش چنس یک دستگاه کاملا اعصاب خورد کنیه :D واگه اعصابت ضعیفه و بدنت قوی بهتره قید چنس بزنی ولی اگه واقعا حوصله کار کردن باهاش داری و می تونی اپراتور خوبی باشی واقعا دستگاه بی نظیری هست.
موفق و سربلند باشید

جمعه 2 آبان1393 - 11:03am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

عنوان: اپراتوري فلزياب چنس

ganbari نوشته است:
yoldash نوشته است:
اساتید محترم خسته نباشید
چنس رو براساس اطلاعات فایلهای ارائه شده در این انجمن ساختم. برای تست بردم بیرون و یه اسپری آلومنیمی کاربراتور رو توی 90 سانتی سنس کرد. فقط یه مشکلی پیش اومد .
دستگاه رو روی زمین زیرو می کنی، هیچ صدای اضافی نداره، شروع به جستجو میکنی ،از بالانس خارج نمیشه ،تا اینجا همه چیز خوبه . وقتی شیئی رو سنس می کنه صدای دستگاه درمیاد که کاملا طبیعیه ولی مشکل از اینجا به بعده . وقتی لوپ رو از روی شئی سنس شده دور می کنم صدای دستگاه قطع نمیشه و نمودار vid مدام پرش داره.
مگر اینکه با دکمه زیرو مجدد بالانسش کنم.
نظر دوستان چیه؟

با درود .اقایون عزیز توجه داشته باشین اگه لوپ رو زمین قرار بدین و بالانس کنید .به شدت از عمق نفوذ دستگاه می کاهد به جرعت می تونم بگم شاید نصف.من این نتیجه رو عینه دیدم میگم.دوستان اگه می تونید یه 50 سانت از زمین فاصله داده و بالانس کنید در این صورت شاید بعضی ها نتونند این کار رو انجام بدن ولی خیلی تو سنس تاثیر داره.اگه حرف بنده رو قبول ندارین فقط کافیه با یه سکه تو زمین و دل خاک امتحان کنید. :D
در غیر اینصورت مثل بنده یه 3 یا 4 ماه.تو برو بیابون اسیر هستین. :))

با روشی که فرمودید من نتیجه نگرفتم. لوپ رو بافاصله نیم متری بالانس میکنم ولی وقتی به 10 یا 15 سانتی زمین میرسه شروع میکنه به بوق زدن . یه چند جای مختلف امتحان کردم واکنش دستگاه این شکلیه!!

شنبه 2 آبان1393 - 12:10am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

yoldash نوشته است:
عنوان: اپراتوري فلزياب چنس

با روشی که فرمودید من نتیجه نگرفتم. لوپ رو بافاصله نیم متری بالانس میکنم ولی وقتی به 10 یا 15 سانتی زمین میرسه شروع میکنه به بوق زدن . یه چند جای مختلف امتحان کردم واکنش دستگاه این شکلیه!!

ببینید دوستان شما اگه از 50 سانت نتیجه نگرفتین تو 10 سانت بالانس کنید و کمی لوپ بالا بیارید و شروع به سرچ کنید.باز هم تاکید می کنم به هیچ عنوان لوپ رو رو زمین نگذارید چون خیلی از عمق می کاهد شما شاید با این روش کمی اعصابتون خورد بشه ولی به خدا ارزش داره .خوب چیزی از شما کم میشه دکمه زیرو رو هر دو سه دقیقه یک بار فشار بدین ولی در عوض زمین تمیز سرچ می کنید.
یا حق

شنبه 3 آبان1393 - 10:25pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ganbari نوشته است:
امیدوار نوشته است:
خیلی ممنون آقای قنبری عزیز و گرامی براستی تجارب خوبی را به اشتراک گذاشتی شخصا ممنونم از زحماتی که میکشی .
یک سوال ؟ آیا با کویل 1در 1 که ساختید مشکلی ندارید . بیرون راضی هستید . نسبت به لوپ تخت عنکبوتی 1در1 آیا به نطر شما اصلا تفاوتی در سنس یا ثبات داره .ممنونم

دوست عزیز سلام و درود .
خواهش می کنم .ببخشید بنده خیلی وقت بود به تاپیک سر نزدم.درمورد لوپ 1در 1 که حتما با لوپ عنکبوتی 1متره تفاوت عمق خواهد داشت.ولی از لوپ عنکبوتی 60 سانت عمق زیادی می زنه.که بنده تست کردم .واقعیتش چنس یک دستگاه کاملا اعصاب خورد کنیه :D واگه اعصابت ضعیفه و بدنت قوی بهتره قید چنس بزنی ولی اگه واقعا حوصله کار کردن باهاش داری و می تونی اپراتور خوبی باشی واقعا دستگاه بی نظیری هست.
موفق و سربلند باشید

سلام آقای قنبری عزیز ممنون از پاسختون. متوجه اعصاب و هیکل نشدم ممنون توضیح بدی :-o

در ضمن یک سوال آیا در زمینهای که املاح زیاد دارن {سنگلاخ} بهترین گاردی که جواب میده چیه؟چون باید در حدی گارد رو زیاد کرد درسته؟ یا گزینه باریر رو؟
ممنون از لطفت

یکشنبه 3 آبان1393 - 12:40am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

امیدوار نوشته است:
ganbari نوشته است:
امیدوار نوشته است:

دوست عزیز سلام و درود .
موفق و سربلند باشید

سلام آقای قنبری عزیز ممنون از پاسختون. متوجه اعصاب و هیکل نشدم ممنون توضیح بدی :-o

در ضمن یک سوال آیا در زمینهای که املاح زیاد دارن {سنگلاخ} بهترین گاردی که جواب میده چیه؟چون باید در حدی گارد رو زیاد کرد درسته؟ یا گزینه باریر رو؟
ممنون از لطفت

خواهش می کنم دوست عریر منظورم همون بی حوصلگی بعضی از دوستان هست :D والا زمین های داری املاح باید ایرون ماسک رو روی 1 بگزارید که اینطوری یکم خطاش کمتره ولی با صدای نازکی که در مواجه با سنگ ها میده کاملا مشخص میشه که سنگ هست .باید فقط تمرین کنید
یا حق

یکشنبه 4 آبان1393 - 9:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام به همه دوستان تجربیاتی که من با چنس به دست اوردم به این شکله
زمانی که دستگاه را روشن می کردم لوپ را در فاصله 10تا20سانت نگر میداشتم وچند بار زرو را میزدم تا دستگاه کاملا ساکت بشه بعد شروع به جستو جو می کردم زمانی که صداش در می آمد لوپ را از اون نقته دور می کردم وکاملا بالانسش می کردم ودباره اونجا می گرفتمش اگر صداش در نمی امد که شروع به کاوش می کردم اگر دباره صداش در می امد چندبار این کارو انجام میدادم تا دقیق اون نقته معلوم بشه بعد حدود 50 سانت حفاری می کردیم ودباره دستکاه را رو چاله می گرفتم اگر دباره بوغ میزد باز 30سانت 30سانت این کار را تکرار می کردیم که وقتمونو تلف نکنیم ولی اگر تو چاله خبری نبود روی خاک ها می گرفتم که تو خاکهای خارج شده بود وبرای پیدا کردن فلز داخل خاکها لوپو کنار می گرفتم ویکی اونجای که بوغ می زد را میریخت زیر لوپ وراحت فلزرا پیدا می کردیم به همین راحتی.

اما باید بگم که سفال را مثل اهن میزنه در هر صورت من باحاش میتونم راحت کار کنم تفکیک حذف اهنش روی ایرون ماسک1 حرف نداره برای لوپ60 زیر خاک خیلی بهتر اهنو حذف می نکنه
مفرغ که جنسش مس بود را در عمق 1/5 روی خط 9 تفکیک می کرد

ذهن های بزرگ ، ایده ها را مورد بحث قرار می دهند ؛ ذهن های متوسط در مورد رویدادها صحبت می کنند ، ذهن های کوچک در مورد افراد صحبت می کنند

جمعه 29 آبان1393 - 12:13am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام دوستان . . . دستگاه چنس نیاز به تمرین زیادی داره ولی اگر اپراتور خوبی باشی این دستگاه در نوع خودش بی نظیره و تاجایی که من با این سیستم کار کردم روی تفکیکش هم خیلی بیش تر از سیستم های دیگه میشه حساب باز کرد. . .اپراتوریش یه قلق خاصی داره. . . تا هفته ای دیگه که خودم تمام تست ها رو روش انجام دادم آموزش کار به طور حرفه ای رو اینجا قرار میدم . . .برد نهایی سیستم من با لوپ60تخت برای یه پنجره ی آهنی 70*40زیر خاک 2.80بوده(شاید هم بیشتر باشه ولی من امتحان نکردم) و با لوپ 1*1 همون پنجره رو زیر خاک از3.20سنس کرد.(شاید بیشتر هم بزنه ولی من امتحان نکردم.) برد و تفکیک و ثباتش برای من قابل قبوله و ازش راضیم. . .یه چند روز صبر کنید اپراتوری حرفه ای این سیستم رو براتو قرار میدم...بازهم از مهندس حمید بابت زحماتی که واسه این دستگاه کشیدن تشکر کنم. . .

زمین شناسی.نقطه زن فلزجو = موفقیت

جمعه 17 بهمن1393 - 6:49pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

با سلام دسته ارنج دار چه طوری میتونم برای لوپم درست کنم کسی کمک میکنه

جمعه 24 بهمن1393 - 9:25pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

کسی میدونه جای ارنج لوپ ر. چه جوری درست کنم

جمعه 24 بهمن1393 - 11:43pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

arash2015 نوشته است:
کسی میدونه جای ارنج لوپ ر. چه جوری درست کنم

دوست عزیز ازیک لوله پلیکا10استفاده کن

ذهن های بزرگ ، ایده ها را مورد بحث قرار می دهند ؛ ذهن های متوسط در مورد رویدادها صحبت می کنند ، ذهن های کوچک در مورد افراد صحبت می کنند

شنبه 24 بهمن1393 - 12:08am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 163 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 13 , 14 , 15 , 16 , 17  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 17 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure