انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 31 فروردین1403 - 5:57pm

پاسخ به موضوع  [ 163 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17  بعدی
 اپراتوري فلزياب چنس 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس حمید. یک بار دیگه در مورد لوپ سوال کردم که تاشو بشه فرمودی خوب نیست . حالا واقعا خیلی سخته جا به جای اون بگذریم آیا اگر لوپ 1/1 رو اصلاح کرد و به 80 سانت میشه رساند آیا از عمق یا کیفیت اون کم میشه .ممنون مثل همیشه راهنمایی بفرمایید.

سه شنبه 7 مهر1393 - 1:39am
مدیر کل
مدیر کل

عزیز من منظور اصلی من از اینکه لوپ تاشو خوب نیست ؛ در مورد لوپ فریمی 1 در 1 نبود! منظور من لوپ با کیفیت نوع عنکبوتی بود که عرض کردم بصورت تاشو نمیشه ساخت یا خوب در نمیاد. وگرنه اگر قرار به استفاده از لوپ 1 در 1 باشه ؛ بله تاشو میشه ساخت و زیاد فرق نمیکنه که تا بشه یا نشه! :D چون اصولا کیفیت لوپ فریمی بسیار پایین تر از لوپ عنکبوتیه. این رو هم باید از نظر فنی سررشته داشته باشین و توضیحات مفصل ما رو دنبال کرده باشین تا متوجه بشین چرا لوپ فریمی هرگز نمیتونه کیفیت بالایی داشته باشه و بخصوص برای این دستگاه دیگه تفکیک قابل قبول نخواهد بود.
حالا اگر لوپ تاشوی فریمی نیاز دارین باید به آقا مجتبی بگین شاید ایشون بتونن فکری بکنن. لوپ 80 هم با 100 حدود 10 درصد تفاوت عمقزنی داره.

سه شنبه 8 مهر1393 - 10:22am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با درود. میزان نقره ای ک در اختیار داشتم قبلا بیشتر بود ولی الان دوتا تا حلقه نقره ی دونه انگشترنگین دار. و یک زنجیر و پلاک که اندازه ی سکه پنجاه تومانی دورنگ میشه که فکر کنم جمعا اینارو اگه اب کنی یه فلز نقره 3×3 سانت با ضخامت 1میلیمتر :D رو داشته باشیم! خلاصه من این اقلام رو در محیط ساختمانی پر نویز با لوپ 60 و گارد 20 و باریر 3 در 65 سانت سنس کردم.

مهندس حمید این لوپ 100 واقعا خیلی بزرگه و تابلو! اگه امکان داره با اقا مجتبی صحبت کنی و به 80سانت تغییرش بدین. البته خب 100سانتی هم عمق بیشتری میزنه! من نمیدونم چطوری باید ببرمش بیرون! :D

شهریاری که نداند شب مردمانش چگونه به صبح میرسد گورکن گمنامیست که دل به دفن دانایی بسته. نقل از گزنفون *** کورش بزرگ***

سه شنبه 8 مهر1393 - 10:58am
مدیر کل
مدیر کل

خوبه سورنا جان فکر کنم دیگه کم کم موقعش باشه که بری برای کاوش هم استفاده کنی! مگر اینکه در اون ساختمان و پارکینگ واقعا خبری باشه!!! :-? :D
در مورد لوپ 100 خب بنده هم با شما موافقم! از روز اولی که قرار شد ما پالسی بسازیم عرض کردم طبق تستهایی که کردم بنظرم لوپ 60 بزرگترین سایز لوپی هست که میشه راحت باهاش کار کرد! یه ذره بزرگتر که بشه دیگه خیلی کار سخت میشه. ولی چون دوستان دنبال عمقزنی های بالاتر بودن ؛ به اقا مجتبی گفتم اگر میتونه 1 متری بسازه و ایشون هم این کار رو کرد و خوب جواب داد. بهرحال لوپ 100 سانتی بدرد هر جایی نمیخوره و این مساله واضحی هست. شما از همون 60 سانتی استفاده کنین برای دفینه سایز بزرگ تا عمق 3 متر هم میتونه جوابگو باشه.

سه شنبه 8 مهر1393 - 11:32am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

میگن موقعی که این ساختمان رو ساختن صاحبش از اینکه اموالش رو توی بانک بزاره هراس داشته و جاساز داشته توی این ساختمون منم دنبال اونم حیقتش! :D =))
ب امید خدا فصل کاره و منم تا حدودی زبون این چنسو فهمیدم و نه بطور کامل! چون توی خاک تست نشده هنوز. 3متر مفید و تا 2متر تفکیک بده نوکرشم هستیم هرروز لنگش میکشم :D
لوپ صد هم مزایای خودش رو داره ب نظرم فقط این حملش مشکل ساز شده همین. اونم ی فکری ب حالش میکنیم..

شهریاری که نداند شب مردمانش چگونه به صبح میرسد گورکن گمنامیست که دل به دفن دانایی بسته. نقل از گزنفون *** کورش بزرگ***

سه شنبه 8 مهر1393 - 2:53pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

اساتید محترم خسته نباشید
چنس رو براساس اطلاعات فایلهای ارائه شده در این انجمن ساختم. برای تست بردم بیرون و یه اسپری آلومنیمی کاربراتور رو توی 90 سانتی سنس کرد. فقط یه مشکلی پیش اومد .
دستگاه رو روی زمین زیرو می کنی، هیچ صدای اضافی نداره، شروع به جستجو میکنی ،از بالانس خارج نمیشه ،تا اینجا همه چیز خوبه . وقتی شیئی رو سنس می کنه صدای دستگاه درمیاد که کاملا طبیعیه ولی مشکل از اینجا به بعده . وقتی لوپ رو از روی شئی سنس شده دور می کنم صدای دستگاه قطع نمیشه و نمودار vid مدام پرش داره.
مگر اینکه با دکمه زیرو مجدد بالانسش کنم.
نظر دوستان چیه؟

دوشنبه 21 مهر1393 - 8:31pm
مدیر کل
مدیر کل

yoldash عزیز خسته نباشین.
تحت شرایط خاصی این مشکل پیش میاد و شما درست میگین! مساله بابت اشکال خاصی در مدار نیست. بلکه سیستم این فلزیاب از ابتدا و از نظر برنامه نویسی به همین صورت بوده. اگر چنین مشکلی بعد از سنس فلز بوجود اومد میتونین سریع متوجه بشین و دکمه زیرو رو بزنین. چون در شرایط عادی و عدم سنس فلز این مشکل نیست و دستگاه هم مرتبا خودش رو با خاک بالانس نگه میداره نیازی نیست مرتبا دکمه زیرو فشار داده بشه و لذا اصل مساله همینه که موقع کاوش عادی کار با این دستگاه راحت هست و بر خلاف مدارات آنالوگ لازم نیست مرتبا یک دستتون روی ولوم و تنظیمات باشه تا از عملکرد درست دستگاه مطمئن بشین!

دوشنبه 21 مهر1393 - 9:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

yoldash نوشته است:
اساتید محترم خسته نباشید
چنس رو براساس اطلاعات فایلهای ارائه شده در این انجمن ساختم. برای تست بردم بیرون و یه اسپری آلومنیمی کاربراتور رو توی 90 سانتی سنس کرد. فقط یه مشکلی پیش اومد .
دستگاه رو روی زمین زیرو می کنی، هیچ صدای اضافی نداره، شروع به جستجو میکنی ،از بالانس خارج نمیشه ،تا اینجا همه چیز خوبه . وقتی شیئی رو سنس می کنه صدای دستگاه درمیاد که کاملا طبیعیه ولی مشکل از اینجا به بعده . وقتی لوپ رو از روی شئی سنس شده دور می کنم صدای دستگاه قطع نمیشه و نمودار vid مدام پرش داره.
مگر اینکه با دکمه زیرو مجدد بالانسش کنم.
نظر دوستان چیه؟

با درود .اقایون عزیز توجه داشته باشین اگه لوپ رو زمین قرار بدین و بالانس کنید .به شدت از عمق نفوذ دستگاه می کاهد به جرعت می تونم بگم شاید نصف.من این نتیجه رو عینه دیدم میگم.دوستان اگه می تونید یه 50 سانت از زمین فاصله داده و بالانس کنید در این صورت شاید بعضی ها نتونند این کار رو انجام بدن ولی خیلی تو سنس تاثیر داره.اگه حرف بنده رو قبول ندارین فقط کافیه با یه سکه تو زمین و دل خاک امتحان کنید. :D
در غیر اینصورت مثل بنده یه 3 یا 4 ماه.تو برو بیابون اسیر هستین. :))

سه شنبه 22 مهر1393 - 7:32pm
کاربر فعال
کاربر فعال

خیلی ممنون آقای قنبری عزیز و گرامی براستی تجارب خوبی را به اشتراک گذاشتی شخصا ممنونم از زحماتی که میکشی .
یک سوال ؟ آیا با کویل 1در 1 که ساختید مشکلی ندارید . بیرون راضی هستید . نسبت به لوپ تخت عنکبوتی 1در1 آیا به نطر شما اصلا تفاوتی در سنس یا ثبات داره .ممنونم

سه شنبه 22 مهر1393 - 9:04pm
مدیر کل
مدیر کل

دوستان اینم از لوپ گرد 55 سانتی و کویل یک دریک که راحت تا میشه و داخل کیف لنسر جاساز میشه و اون لوپ 55 سانتی هم همراه با دستگاه داخل کیف دف موسیقی قرار داده میشود . جهت حمل نقل بهتر وسریعتر . تستی که درخانه انجام دادم با این سایز لوپ فرق محسوسی با لوپ قبلی نداشت البته این لوپها رو من کاملا با اسپری گرافیت پوشاندم و ضد آب کردم وارنیش نداشتم که روی لوله ها بکشیم مطمئنا زیباتر و ضد اب تر میشه انشاالله تا چند روز اینده رفتم جهت خرید قطعات حتما وارنیش رو تهیه میکنم چون سایز بزرگیه هرجایی ندارند .

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جهت سفارش فلزیاب FPI (نسخه فول اصلی) و یون یاب تریشر فایندر میتوانید به بنده یا آقا حمید پیغام خصوصی دهید.

http://www.aparat.com/felezjoo
viewtopic.php?f=17&t=3526

جمعه 25 مهر1393 - 3:57am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 163 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 23 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure