انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 6 بهمن98 - 8:12pmپاسخ به موضوع  [ 1862 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 183 , 184 , 185 , 186 , 187
 اپراتوری و اعلام نتایج و عملکرد نقطه زن فلزجو PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

تاریخ عضویت: چهارشنبه 30 بهمن92 - 9:38pm
پست: 222
پاسخ با نقل قول
حمید نوشته است:
ممنون.
در مورد النگو . اگر آیدی خیلی کم باشه ممکنه در ناحیه آهن هم نشون داده بشه که باید به هر دو پارامتر دقت کنین.در مورد آیدی ۷۵ به بالا دستگاه با محاسبه برنامه پیشرفته خود تشخیص غیر آهنی میده و دیگه آن فلز را حذف نمیکنه.

در مورد این جمله بالایی شما دقیقا متوجه نشدم منظورتون این بوده که دستگاه همانند آیدی ۷۵ به بالا در آیدی های کم هم یه تشخیص جداگانه ای میده؟ یا نه . جدول محاسبه گر آیدی خیلی کم را با فروی منفی نشون میده و منظودش این میشه که مثلا این انگشتر طلا با آیدی خیلی کمترش از یه فلز آهنی کوچک رسانایی کمتره ؟

چرا ممکنه دستگاه النگو های با تع اد زیاد را با آیدی خیلی کمتری نشون بده و در گروز فلزات منفی هم قرار بده. با این احتمال من اونجا را قبلا یافته ام. جای مشکوک مورد نظر را با آیدی ۴۴ و فرو صفر یا نان فرو ۱ یا کمی ببشتر نشون داده بود که هنوز یادمه.
و نقطه های دیگر اطرافش که مورد نظر بودند اکثرا با آیدی اطراف ۵۸ نشون میداد که نشان دهنده جنس سنگ های مکان بود و اکثرا در اون نقطه های مذکور این آیدی ۵۸ را میداد. که در یکی از نقطه ها که طرف طبق شنیده اش آن نقطه را نشون داده بود و نقطه های مشکوکترش بود که می گفت النگوها داره و فلان. اونجا رو به نظرم چون با آیدی حول و هوش ۴۴ نشون داد و میتر آهن تقریبا ۰ تا نهایت ۳ یا ۴ . چون با چند بار تست از جهات مختلف و تغییر مکان های بالانس تفکیکش اونطوری بود. و حذفش هم کرد در دفعات بعد. ولش کردم چون منتظر آیدی بالا و میتر آهن مثبت بالا بودم. نگو که النگو ها اگر هم به تعداد زیاد هم باشن آیدی کم و حولوحوش ۳۵ تا ۴۵ دارند حتی به نظرم ممکن از آیدی یک النگو هم کمتر نشون داده بشن؟
البته سنگ های سنس دار و حتی املاح منطقه هم تاثیرشون د مورد تفکیک دقیی هم اثر گذاشته ان و احتمالا باعث بانی این مشکلات هم همونا هستند.همیشه امید داشته باش


دوشنبه 17 آذر98 - 3:27am
مدیر کل
مدیر کل

تاریخ عضویت: یکشنبه 19 اسفند91 - 2:43am
پست: 11645
پاسخ با نقل قول
البته جمله ای که اشاره میکنین نقل قول دقیقی از عرض بنده نبوده! بهرحال یکی از شروط تشخیص آهنی بودن هدف قرار داشتن آیدی در رنج 25 تا 75 هست. اگر ایدی خارج از این رنج باشه بدلیل اینکه احتمالش زیاد هست فلز چیزی غیر از آهن باشه دستگاه هم اعلام آهن نمیکنه.
آیدی بر اساس محاسبه میزان رسانایی هدف اعلام میشه که تا حد زیادی به بزرگی و ضخامت و یکپارچگی فلز وابسته هست. پس برای تعدادی فلز کوچک در کنار هم که بصورت یکجا در دید کویل قرار میگیرن طبیعیه که آیدی پایین باشه.


دوشنبه 18 آذر98 - 2:42pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1862 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 183 , 184 , 185 , 186 , 187

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: janbarkaff و 4 مهمان


در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure