انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 2:10pm

پاسخ به موضوع  [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 174 , 175 , 176 , 177 , 178 , 179 , 180 ... 197  بعدی
 اپراتوری و اعلام نتایج و عملکرد نقطه زن فلزجو PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

آخه اون قسمت که بالای قبرها سنگ های سر و پای قبر را سنس بکنه نمیشه به این راحتی از کنارش گذشت یا بیخیال شد به نظر شما احتمال اشکال در مدار تا چه حده. با لوپ کت ۶ هم که باید حساسیتش به این چیزا کمتر از عنکبوتی باشه
ولی به نظر میاد باید لوپ را کمی هم بالاتر گرفت تا اثر سنگها کم بشه اون اهم با این ناهمواریشون.

همیشه امید داشته باش

دوشنبه 10 تیر1398 - 1:16pm
مدیر سایت
مدیر سایت

delta2014 نوشته است:
آخه اون قسمت که بالای قبرها سنگ های سر و پای قبر را سنس بکنه نمیشه به این راحتی از کنارش گذشت یا بیخیال شد به نظر شما احتمال اشکال در مدار تا چه حده. با لوپ کت ۶ هم که باید حساسیتش به این چیزا کمتر از عنکبوتی باشه
ولی به نظر میاد باید لوپ را کمی هم بالاتر گرفت تا اثر سنگها کم بشه اون اهم با این ناهمواریشون.

قبر بله ممكنه درست باشه و چون ممكنه فلزات ريز داشته باشه ردياب مطمئنن خوب ميگيره ولي توسط نقطه زن سنس قوي نميشن ! قبر همينه اگر فهميدي مقداري اطرافش سنس ضعيف داري مشابه سنس ذرات ميده با ميتر 5 - 10 البته با حساسيت بالاي 13 ، ممكنه قبر درست باشه كه ديگه بايد حفاري كرد تا فهميد چي داره !! @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

شنبه 15 تیر1398 - 11:32am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درود بر آقای حمید
البته شک من نسبت عنکبوتی به کت ۶ و احیانا خود مدار
کت ۶ لوپ ۶۰ در بعضی جاها و در مناطق سنگلاخ سنس بیخودی سنگها دارم. خواهش می کنم بحث سنس این موارد را برای من توضیح ندهید چون بار ها توضیح داده اید و نمی خوام مهندس اعصابشون را برای چند دهمین بار اذیت کنند. واقف هستم به این موارد.
میگم نکنه کت ۶ به موجب اندوکتانس بالا و کلا مشکلات همخوانیش با دستگاه باعث سنس سنگ یا حداقل یا شاید بیشتر از عنکبوتی سنس بیخودی کنه ودر تفکیکشون هم بیشتر عدد ۵۸ و در فرو هم منفی نشون بده البته بعضی جاهاش هم سنس اینطوری نداره احتمالا در زیر خاک هم یا سنگ نیست یا در عمق هست. من ترجیح میدم از کت ۶ فعلا استفاده کنم چون قاب بندیش دلچسب و برای بیرون کارایی بهتر میده با لوله هاش و ...
سوال دیگر با استخراج از همین بخش
فرض کنیم میخواهیم پهلوی صخره ای بلند را تا جاییکه دستمون و لوپ میرسه کاوش کنیم یعنی دیواره صخره را. بعضی جاهای صخره که از جنس همون سنگ ایدی های ۵۸ است سنس میشه و لازم میبینیم بالانس کنیم و حالا فرض ممکن یه جاسازی هم در همونجاهای دیواره باشه . آیا با بالانس روی آیدی دهنده مثال ۵۹ سنگی چه بلای روی نقطه جاساز میاد آیا با صفر کردن سنس نقاط سنگ آهنی یا .. و تکان دادن لوپ به طرف جاساز بدون دانستن نقطه جاساز ممکنه جاساز رو سنس نکنه به خاطر صفر کردن نقاط دیگر؟

همیشه امید داشته باش

شنبه 21 تیر1398 - 1:06am
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
مساله ای که میفرمایین بنظر من ربطی به کویل نداره. هر چند توصیه میکنم مشخصات رو درست در بیارین تا همه چیز طبق اصول کار بکنه.
فلزیاب اصولا به سنگ واکنشی نداره مگر اینکه دارای ذرات فلز باشه. موردی هم که فرمودین بنظر میاد سنگ آهن باشه که در اون صورت باید سنس بشه. تنها کاری که میتونین بکنین این هست که فاصله کویل تا سنگ رو افزایش بدین.
اصولا بالانس روی هر هدفی که برای دستگاه سنس ایجاد کنه صحیح نیست و بر خلاف برخی تصورات موجب حذف اون نمیشه بلکه باعث میشه در جاهای دیگه نتونین درست کاوش کنین و مرتب میتر منفی داشته باشین.

شنبه 21 تیر1398 - 1:44am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
خسته نباشین.
مساله ای که میفرمایین بنظر من ربطی به کویل نداره. هر چند توصیه میکنم مشخصات رو درست در بیارین تا همه چیز طبق اصول کار بکنه.
فلزیاب اصولا به سنگ واکنشی نداره مگر اینکه دارای ذرات فلز باشه. موردی هم که فرمودین بنظر میاد سنگ آهن باشه که در اون صورت باید سنس بشه. تنها کاری که میتونین بکنین این هست که فاصله کویل تا سنگ رو افزایش بدین.
اصولا بالانس روی هر هدفی که برای دستگاه سنس ایجاد کنه صحیح نیست و بر خلاف برخی تصورات موجب حذف اون نمیشه بلکه باعث میشه در جاهای دیگه نتونین درست کاوش کنین و مرتب میتر منفی داشته باشین.

البته همه جای دیواره صخره اینطوری سنس بیخودی نداریم.پس با این شرایط اگر دستگاه را روی نقطه سنس بیخودی یا اطرافش که حداقل سنس خیلی کمتری داشته باشه بالانس کنیم و اطرافشو کاوش کنیم به شرطی که میتر منفی نداشته باشه برای لحظاتی کار دستگاه درسته؟ راضی کننده است؟
در روی قبرها که سنگ دارند و ارتفاع بیست یا سی سانتی نسبت به اطراف دارند با لوپ ۶۰ چون موقع رسیدن به قبر لوپ را بالا نمیگیریم سنس سنگ با ایدی اون حدود و میتر منفی می گیریم و فقط میگیم اینجا چیزی نداره. پس شما میگین لوپ را مقداری بالا بگیریم تا جاییکه سنگ رو سنس نکنه؟ البته هر چه قدر هم سنگ رو سنس کنه باز میشه باهاش کار کرد چون از دستگاه های لورنز و ... که بهتر کار می کنه. فقط میگم که مال من به خاطر لوپ اشکال نداشته باشه . اخه چون با لوپ عنکبوتی در جاهای غیر سنگلاخی فقط کار کرده ام و خوب بوده و یادمه در جای سنگلاخی از جنس خورد سنگی اونم میتر اهن و ایدی این چنینی داشته و من هم اون زمان فکر میکردم لوپ خوبی نیست.

همیشه امید داشته باش

شنبه 22 تیر1398 - 12:54pm
مدیر کل
مدیر کل

راه حل اکثر این مشکلات فاصله دادن کویل تا زمین هست. درسته که کمی از برد کاسته میشه ولی در عوض میتونین کار کنین.

شنبه 22 تیر1398 - 1:43pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درود بر مهندس و درود بر مهندسان
در بیرون اکثرا فلزات آهنی که در سطح یا حتی کمی در عمق قرار گرفته اند یا پوسیده اند یا زنگ زده اند
بنابراین دستگاه هم به این راحتی ها نمی خواهد اونها را حذف کند و در ناحیه non fe و عدد مثبت قرار می دهد و اپراتور بین جنس خوب و جنس اهن تردید دارد البته فکر نمیکنم در همه آهن آلات زنگ زده اینطور باشه. شما در این فصل از سال چه پاسخی را در نظر گرفتید؟

همیشه امید داشته باش

شنبه 28 تیر1398 - 2:25am
مدیر کل
مدیر کل

البته این موضوع ارتباطی به فصل نداره و حتی اگر هم داشت در حال حاضر که زمین خشک تره تفکیک باید کمی دقیق تر هم باشه. در مورد آهن زنگ زده اون چیزی که بیشتر تجربه شده بالا رفتن آیدی تا 70 و حتی 80 هست وگرنه رقم فرو اغلب در ناحیه آهنی قرار میگیره و با چند تجربه خودتون متوجه میشین چی رو سنس کردین. اما در مورد تردید همینطور هست و تفکیک در هیچ دستگاهی حالت صد در صد نداره. مهم تر این هست که با توضیحاتی که برای اپراتوری ذکر کردیم عمق حدودی هدف رو متوجه بشین و اگر سطحی نبود امکان با ارزش بودنش بیشتر میشه. تفکیک هم در کنارش کمک کننده هست.

شنبه 29 تیر1398 - 5:02pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام خدمت همه دوستان و مهندس حمید گرامی.چند وقت پیش رفتیم یه جا برا کاوش با فریم یک متری.یه زمین شاید ۱۰۰۰متری رو با دقت و با آرامش کامل اسکن کردیم فقط دو نقطه رو که قبل ما دوستان زحمتش رو کشیده بودن و تخلیه کرده بودن رو سنس داشتیم.به نظر من خاکهای آلوده ناشی از وجود فلز بود که دور و بر چاله ها رو دستگاه سنس میکرد.در کل این هزار متر زمین مسطح همین جا ها رو سنس داشتیم.خیلی حیف شد، اون راهنمای ما که باهاش رفته بودیم اونجا میگفت تا ۷ ماه پیش اینجا دست نخورده بود و تازه جنسش رو بردن.داخل گودالها یه نوع ساروج با زخامت۵ سانت و آجرهای قدیمی و یه نوع خاک به شکل خاکستر سیاه رنگ که شکل باروت ریز بود وجود داشت.کلا قسمت ما نبوده وگرنه فلزجو شکارش میکرد حتما...با تشکر از مهندس حمید با دستگاهی که در اختیار بچه های انجمن قرار داده.پاینده باشی مهندس

سر بلند و پیروز...سازگار با ملودی زمان...

دوشنبه 7 مرداد1398 - 8:42pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون. خسته نباشین. @};-
اینجور که فرمودین ظاهرا قسمت شما نبوده. ایشالا در آینده به موففیت برسین.

دوشنبه 7 مرداد1398 - 9:20pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 174 , 175 , 176 , 177 , 178 , 179 , 180 ... 197  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 25 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure