انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 2:53pm

پاسخ به موضوع  [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 153 , 154 , 155 , 156 , 157 , 158 , 159 ... 197  بعدی
 اپراتوری و اعلام نتایج و عملکرد نقطه زن فلزجو PI 
نویسنده پیغام

فک کنم خودم جواب خودمو پیدا کردم۰باید میزاشتم زمین خشک تر بشه و در اینطور شرایطی باید لوپ رو به فاصله بیشتری از زمین میذاشتم و بهتر بود از لوپ بزرگتر استفاده میکردم۰داخل فایل اپراتوری آقا حمید همه چی رو توضیح داده منتهی من دقت نکردم۰اشتباه از خودم بود۰همچنین همونطوری که توضیح دادن عدد تفکیک بالا داشتم حدود ۶۰ و این نشانه اینه هنوز خیلی مونده اپراتور بشم :)) :))

جمعه 28 اردیبهشت1397 - 10:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

علی س نوشته است:
با سلام۰من امروز فلزجو رو بردم توی یه زمین کشاورزی که قبلا قبرستان بوده تست بزنم۰دو روز قبل بارون اومده بود و سطح زمین هنوز خیس بود دستگاه تقریبا همه جارو میزد۰یعنی هر نقطه ای که زمین خیس بود رو سنس میکرد۰دیلی بالا و حساسیت پایین و تنظیمات گرند هم تاثیری نداشت۰خواستم از دوستانی که تجربه بیشتر دارن بپرسم که طبیعی همچین حالتی؟لوپم ۶۰ بود چون نتونستم لوپ بزرگتر همراه خودم ببرم۰به طور مثال یکی از تنظیماتم این بود۰فرکانس۱۰۰ پهنا پالس ۲۰۰ دیلی ۳۰ انتگرال ۴۴ حساست ۱۴ گراند ۷ اسپید ۷ پهنا پالس و حساست و فرکانسم پایینتر آوردم ولی وضعیت همینطوری بود۰دیلی اتومات هم ۱۹ بود معمولا۰کاملا مشخص بود که نقاطی که خیس هست رو سنس میکنه۰لوپ رو که در حد ۱۵ سانتیمتر از زمین فاصله میدادم سنس قطع میشد۰ممنون میشم راهنمایی کنید۰ /:)

سلام با اینکه به جواب سوال خودتون باز خودتون جواب دادین.اما یک نکته اخلاقی توی پست بالا هست که بهتره بگم.دوستان گندم نخورین مریض میشین :D اخه گندمی که روی استخونای مرده سبز بشه دیگه خوردن نداره =))
از شوخی گذشته لااقل به مرده ها احترام بزارن بد نیست......در جواب سوال شما باید بگم نه اینطور نیست فلزجو رو من توی برف هم تست کردم حتی توی زمین کاملا خیس . البته فقط لوپ تخت وعنکبوتی کمی حساسیت بالایی به زمین نم دار دارن اگه لوپ 60 شما تخت بوده باشه شاید این مشکل رو به وجود آورده بهتره تو زمینهای خیس ونم دار از بردن لوپهای حساس وکوچک خوداری کنید و اگه لوپ 60 معمولی هست و باعث اختلال شده ممکنه اون زمین املاح زیادی داشته باشه وگرنه با لوپ معمولی این مشکل خیلی کمتره چون حساسیتش در مرکز کمتره

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

شنبه 28 اردیبهشت1397 - 2:37am

بهرام نوشته است:
علی س نوشته است:
با سلام۰من امروز فلزجو رو بردم توی یه زمین کشاورزی که قبلا قبرستان بوده تست بزنم۰دو روز قبل بارون اومده بود و سطح زمین هنوز خیس بود دستگاه تقریبا همه جارو میزد۰یعنی هر نقطه ای که زمین خیس بود رو سنس میکرد۰دیلی بالا و حساسیت پایین و تنظیمات گرند هم تاثیری نداشت۰خواستم از دوستانی که تجربه بیشتر دارن بپرسم که طبیعی همچین حالتی؟لوپم ۶۰ بود چون نتونستم لوپ بزرگتر همراه خودم ببرم۰به طور مثال یکی از تنظیماتم این بود۰فرکانس۱۰۰ پهنا پالس ۲۰۰ دیلی ۳۰ انتگرال ۴۴ حساست ۱۴ گراند ۷ اسپید ۷ پهنا پالس و حساست و فرکانسم پایینتر آوردم ولی وضعیت همینطوری بود۰دیلی اتومات هم ۱۹ بود معمولا۰کاملا مشخص بود که نقاطی که خیس هست رو سنس میکنه۰لوپ رو که در حد ۱۵ سانتیمتر از زمین فاصله میدادم سنس قطع میشد۰ممنون میشم راهنمایی کنید۰ /:)

سلام با اینکه به جواب سوال خودتون باز خودتون جواب دادین.اما یک نکته اخلاقی توی پست بالا هست که بهتره بگم.دوستان گندم نخورین مریض میشین :D اخه گندمی که روی استخونای مرده سبز بشه دیگه خوردن نداره =))
از شوخی گذشته لااقل به مرده ها احترام بزارن بد نیست......در جواب سوال شما باید بگم نه اینطور نیست فلزجو رو من توی برف هم تست کردم حتی توی زمین کاملا خیس . البته فقط لوپ تخت وعنکبوتی کمی حساسیت بالایی به زمین نم دار دارن اگه لوپ 60 شما تخت بوده باشه شاید این مشکل رو به وجود آورده بهتره تو زمینهای خیس ونم دار از بردن لوپهای حساس وکوچک خوداری کنید و اگه لوپ 60 معمولی هست و باعث اختلال شده ممکنه اون زمین املاح زیادی داشته باشه وگرنه با لوپ معمولی این مشکل خیلی کمتره چون حساسیتش در مرکز کمتره

ممنونم آقا بهرام۰باور کن زمینه یه جاییه که نمیدنم چطور میرن شخمش میزنن و بهش میرسن۰کنار زمینه پر از سنگو استخوان و سفاله۰لوپمم بله ۶۰ معمولی بود۰یه وقت دیگه باید برم با لوپ بزرگتر تستش کنم و ایراد کارو پیدا کنم۰ممنونم از راهنمایی شما :-BD

یکشنبه 30 اردیبهشت1397 - 9:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خب دیگه وقتی مجبور باشی کوه رو صاف میکنی تا ی لقمه نون حلال ببری سر سفره....پس املاح زیادی داره اون زمین حتما با لوپ1.5 یا 2 جستجو کن لوپ 1 جواب نمیده.موفق باشی

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

پنج شنبه 3 خرداد1397 - 5:55am

بهرام نوشته است:
خب دیگه وقتی مجبور باشی کوه رو صاف میکنی تا ی لقمه نون حلال ببری سر سفره....پس املاح زیادی داره اون زمین حتما با لوپ1.5 یا 2 جستجو کن لوپ 1 جواب نمیده.موفق باشی

ممنون از راهنمایی شما دوست عزیز

پنج شنبه 3 خرداد1397 - 9:45pm
مدیر سایت
مدیر سایت

با سلام خدمت مهندس حمید بزرگوار و یک ایرانی بی کلک و الگوی خیلی از مهندسین دروغی و بی وجدان فعلی در عرصه ساخت نقطه زن !
باید عرض کنم که موردی جالب با فلزجو پیش اومد که جالب دونستم بیان کنم ، جایی رو با ردیاب آنتن خالی بدون هیچ خوراک و فرکانسی در طبیعت گرفتم که بعد با فلزجو با لوپ 50 با میتر 196 سنس شد ، ولی محیط سنس بالا نبود و یک نقطه بود حدوداً ، بعد از 10 سانت خاک برداری میتر سنس به 200 رسید با عدد آی دی 70 که معمولاً با توجه حجم کم محیط سنس نشان از ریز بودن فلز میده که این عدد آی دی با توجه به شرایط کلی سنس فهمیدم که باید فلز مسی خالص باشه ، ، همچنان هر 10 سانت خاک برداری تست سنس میشد تا در عمق حدود 50 شاید مقداری بیشتر یک تیکه سیم خالص مسی حدود 15 سانتی که شاید 10 سال زیر خاک بوده بیرون اومد چون خیلی اکسید و سبز شده بود ، حالا نکته اینجاست همین سیم رو هر طوری جلوی لوپ گرفتیم بیشتر از 20 الی 25 سانت سنس نداشت با تک بوق ، ولی زمانی که زیرخاک بود ابتدا با میتر 196 سنس شد ! :-BD زنده باد طراحی بی نظیر مهندس متین و متفکر ایرانی مهندس حمید عزیز @};- :YMPEACE:

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 13 خرداد1397 - 12:25pm
مدیر کل
مدیر کل

خیلی ممنون مهدی جان. لطف داری. ایشالا موفق باشی. :ymhug: @};-

یکشنبه 13 خرداد1397 - 1:08pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهدی نوشته است:
با سلام خدمت مهندس حمید بزرگوار و یک ایرانی بی کلک و الگوی خیلی از مهندسین دروغی و بی وجدان فعلی در عرصه ساخت نقطه زن !
باید عرض کنم که موردی جالب با فلزجو پیش اومد که جالب دونستم بیان کنم ، جایی رو با ردیاب آنتن خالی بدون هیچ خوراک و فرکانسی در طبیعت گرفتم که بعد با فلزجو با لوپ 50 با میتر 196 سنس شد ، ولی محیط سنس بالا نبود و یک نقطه بود حدوداً ، بعد از 10 سانت خاک برداری میتر سنس به 200 رسید با عدد آی دی 70 که معمولاً با توجه حجم کم محیط سنس نشان از ریز بودن فلز میده که این عدد آی دی با توجه به شرایط کلی سنس فهمیدم که باید فلز مسی خالص باشه ، ، همچنان هر 10 سانت خاک برداری تست سنس میشد تا در عمق حدود 50 شاید مقداری بیشتر یک تیکه سیم خالص مسی حدود 15 سانتی که شاید 10 سال زیر خاک بوده بیرون اومد چون خیلی اکسید و سبز شده بود ، حالا نکته اینجاست همین سیم رو هر طوری جلوی لوپ گرفتیم بیشتر از 20 الی 25 سانت سنس نداشت با تک بوق ، ولی زمانی که زیرخاک بود ابتدا با میتر 196 سنس شد ! :-BD زنده باد طراحی بی نظیر مهندس متین و متفکر ایرانی مهندس حمید عزیز @};- :YMPEACE:

سلام .
مهدی جان منظورتون از الگو بودن برای مهندسین دروغ گو و بی وجدان رو نفهمیدم :)) :ymdevil: =)) :D
ممنون از ارائه تجربه . منم همچین تجربه ای رو قبلا داشتم فلزی که مستقیم در تماس با خاک باشه و اکسید بشه بدون جابجایی حجم بسیار زیادی حتی گاها تا دو برابر رو هم میده ولی جنسی که داخل یک فضای بسته و مستقیم داخل خاک نباشه مثل کوزه این افزایش حجم کم میشه .
حتی اگر با میدان یاب ها و پی دی ها هم تست کنید به همین منوال خواهد بود .

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

یکشنبه 13 خرداد1397 - 1:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان درمورد تشخیص .حساسیت به ذرات واملاح تجرببات خودشون اشتراک بذارن
.
معمولاعدد non fero+ اگه بالاتر از۱۰باشه وخیلی بااختلاف بالا پایین بشه ذرات
مثلا ۸/یا۹یهو میره بالا۱۶، ۲۸ ۵۶همینجوری بالا پایین میشه این ذرات
اما زیر ۱۰

۶+
۴+
اینا قطعا فلز غیراهنی

علم اگر درثریا بود مردانی از سرزمین پارس بدان دست پیدا میکردن

پیامبراکرم(ص)

یکشنبه 13 خرداد1397 - 2:18pm
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال

مهدی نوشته است:

مهندس حمید درسته میتونه الگوی بسیاری از افراد باشه اینو ما هم قبول داریم ولی هستند کسانیکه خلاقیت و هوش ذاتی دارند و نقطه زن سهله از اون بالاتر را هم میتونند طراحی کنند. پس این لحن و ناپخته و ناسنجیده سخن گفتن شما حاکی از یک چیز میتونه باشه اونم خود شیرینی و ...مالی.

دوشنبه 13 خرداد1397 - 12:01am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 153 , 154 , 155 , 156 , 157 , 158 , 159 ... 197  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 23 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure