انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 9:38pm

پاسخ به موضوع  [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 149 , 150 , 151 , 152 , 153 , 154 , 155 ... 197  بعدی
 اپراتوری و اعلام نتایج و عملکرد نقطه زن فلزجو PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: همه جای ايران سرای من است
سلام و درود برشما مهندس حمید عزیز و بزرگوار :ymhug:

واقعا خسته نباشید مهندس جان @};-
مدت زیادی فرصت نکردم به انجمن سر بزنم الان که اومدم چندین تاپیک رو مشاهده کردم مثل همیشه شما بزرگوار زحمت کشیدید و پاسخ سوالات همه کاربران را باصبروحوصله و به درستی پاسخ دادید :-BD

واقعا خسته نباشید خدا ازتون راضی باشه امیدوارم کاربران قدر شمارو بدونن و همیشه دعا گوی شمابزرگوار باشن :YMPRAY:

موفقیت و سربلندی آرزوی همیشگی ماست @};- @};- @};-

دوشنبه 29 بهمن1396 - 3:15am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم. خیلی ممنون. @};-

دوشنبه 30 بهمن1396 - 3:23pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

مهندس حمید کاهش برد فلزجو دز زمین خیس چند درصده؟ ممنون @};-

برای کسی که می فهمد هیچ توضیحی لازم نیست
و برای کسی که نمی فهمد هر توضیحی اضافه است
آنان که می فهمند عذاب می کشند!و آنان که نمی فهمند عذاب میدهند!
مهم نیست که چه مدرکی دارید! مهم این است که چه درکی دارید.

جمعه 18 اسفند1396 - 6:51pm
مدیر کل
مدیر کل

اگر بالانس بدرستی انجام بشه و فاصله مناسب کویل تا زمین رو رعایت کنین ؛ افت برد چندانی بوجود نمیاد. اگر رطوبت در حد خیسی باشه نهایتش حدود 10 درصد ممکنه افت برد داشته باشین. اما رطوبت خیلی کم میتونه حتی به افزایش برد هم منجر بشه!

شنبه 19 اسفند1396 - 2:01pm

سلام خسته نباشید .دوستان من دیروز با ردیاب 35ی جای سند داره خیلی غنی رفتم ی جارو نقطه کردم اول با گلده دو شروع کردم و رو نقطه هم پنجتا گلدو امتحان کردم ک همه جواب دادن و عمق 3/5داد و حفره 65 مگنت 20 وزنو رو نقطه تا 250اضافه کردم جواب میداد ک بیشترش نکردم بعدش با نقطه زنه فلز جو شروع ب نقطه زنی کردم ک بالوپ سی جواب نداد و با شست میتر خیلی پایین میداد ک تفکیک نمیداد و فقط دو نقطه با فاصله دو متر که اول و اخره بودن میتر حداکثر ب بیست میرسید و تفکیک میداد و از چهار جهت سنس میشد ولی لوپه یکو نیمو ک وصل میکردم ک میتره سنسم بره بالا یک ارور لوپ میداد بعدشم علامته خطه تیره و تعجب دائم باهم بصورته چشمک زن عوض میشدن مشکل چیه من احتمال دادم ذرات باشه درضمن تنظیمات دستیرو پیش فرض میزاشتم و حساسیت 15اسپیدم با بزرگ شدنه لوپ کم میکردم گرند خاموش ایرون 15

یکشنبه 20 اسفند1396 - 11:05pm
مدیر کل
مدیر کل

به فلزجو خوش اومدین.
ابتدا عرض کنم جایی که نسخه داره و محدوده هدف مشخص هست بهتره از همون ابتدا با فلزیاب بررسی بشه. چون سیستمهای آنتنی کلا خطاهای زیادی دارن و وقتی هم شما از ابتدا به محلی مشکوک باشین معمولا ذهنیت روی آنتن زنی شما تاثیر میذاره و خلاصه بعیده شما رو از بابت اون مکان نا امید بکنه! ضمن اینکه جهت جلوگیری از حفاری بیمورد تا حد امکان عقل حکم میکنه در صورتیکه فلزیاب نقطه ای رو تایید کرد در مورد حفاریش تصمیم بگیرین.
در مورد اطلاعاتی که فلزیاب به شما داده نمیشه نظر قطعی داد. باید سعی کنین نقطه رو توسط فریم های بزرگ مثلا 2 متری بررسی کنین. اینکه لوپ 30 جواب نداده و لوپ 60 ضعیف جواب داده اگر با سنس قویتر توسط فریم بزرگ همراه باشه نشانه خوبی از وجود یک هدف فلزی در عمق هست که در این صورت دیگه مشخصات تفکیک هم چندان اهمیت نداره چرا که اصولا شانس با ارزش بودن اهداف عمیق بالاست.
بنظر میاد با فریم 1.5 مشکل داشتین که میتونه از اتصالات اون باشه و باید دقیق تر بررسی کنین. در عین حال فاصله فریمهای بزرگ تا زمین رو باید بیشتر در نظر بگیرین. همینطور دقت کنین کویل رو در مکانی دورتر از منطقه مورد نظر که از نبود فلز در اونجا اطمینان دارین بالانس کنین و سپس به سمت محوطه مورد نظر کاوش رو انجام بدین تا اگر چیزی سنس شد براتون واضح باشه.
از نظر مطابقت اطلاعات سنس هدف با ردیاب و فلزیاب حداقل در مورد عمق 3.5 متر کاملا جور در میاد.

سه شنبه 21 اسفند1396 - 12:49am
مدیر سایت
مدیر سایت

Adel1010 نوشته است:
سلام خسته نباشید .دوستان من دیروز با ردیاب 35ی جای سند داره خیلی غنی رفتم ی جارو نقطه کردم اول با گلده دو شروع کردم و رو نقطه هم پنجتا گلدو امتحان کردم ک همه جواب دادن و عمق 3/5داد و حفره 65 مگنت 20 وزنو رو نقطه تا 250اضافه کردم جواب میداد ک بیشترش نکردم بعدش با نقطه زنه فلز جو شروع ب نقطه زنی کردم ک بالوپ سی جواب نداد و با شست میتر خیلی پایین میداد ک تفکیک نمیداد و فقط دو نقطه با فاصله دو متر که اول و اخره بودن میتر حداکثر ب بیست میرسید و تفکیک میداد و از چهار جهت سنس میشد ولی لوپه یکو نیمو ک وصل میکردم ک میتره سنسم بره بالا یک ارور لوپ میداد بعدشم علامته خطه تیره و تعجب دائم باهم بصورته چشمک زن عوض میشدن مشکل چیه من احتمال دادم ذرات باشه درضمن تنظیمات دستیرو پیش فرض میزاشتم و حساسیت 15اسپیدم با بزرگ شدنه لوپ کم میکردم گرند خاموش ایرون 15

با سلام
شما در مورد حجم گیری از چهار طرف چیزی فرمایش نکردید که نکته مهمی در اپراتوری هست برای تمام لوپها با اندازه های مختلف ، برای همچین مکانی باید حدود 6 متر لوپ 1/5 متری رو از نقطه مورد نظر فاصله داده و بعد بالانس کنید و به آرامی و تمرکز به روی نقطه مشکوک حرکت کنید تا بتونید از وجود فلز در عمق مطمئن بشید ، حتماً مکان رو از چهار جهت تست بگیرید یعنی از هر چهارجهت باید فاصله 6 متر رعایت بشه و بعد از بالانس به سمت نقطه مورد نظر حرکت کنید و هرجایی که از قسمت جلوی لوپ یا قسمت نزدیک لوپ به نقطه مشکوک بوق شروع شد علامت بذارید و از چهار جهت همین کار انجام بشه تا حجم بدست بیاد ، در قسمت آخر و چهارمین جهت حجم گیری اینبار لوپ رو تا وسط حجم برده و مقدار تغیرات عدد میتر سنس از ابتدا تا مرکز حجم رو توجه داشته باشید که باید حدوداً 5 برابر ابتدای شروع بوق یا سنس تفاوت داشته باشه یعنی در مرکز عدد میتر سنس باید 5 برابر بیشتر بشه ! این نشان از وجود فلز هست

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

سه شنبه 22 اسفند1396 - 11:02am

ممنون بابت راهنمایی تون .
اگه میشه ی تنظیمات نقطه زن برای لوپ 30و60 خاکه خیلی حساس با حساسیت 9

پنج شنبه 24 اسفند1396 - 9:15pm
مدیر کل
مدیر کل

تنظیمات پیشنهادی من این هست:
فرکانس 100 - عرض پالس 200 - دیلی 30 یا 40 - انتگرال 44 - گراند خاموش - اسپید 8 یا 9 و حساسیت بین 10 تا 15

پنج شنبه 24 اسفند1396 - 10:35pm
مدیر سایت
مدیر سایت

دوستان عزیز لطف کنید کسانی که از عمق 1 متر به بالاتر با هر اندازه لوپی تونستن فلز آهن کشف کنن ، لطفاً مشخصات سنس و نحوه کشف آهن رو در بخش اپراتوری نقطه زن فلزجو بیان کنن ، منتظریم . با تشکر ( مشخصات مورد درخواست : عدد feroo و حجم سنس و عمق کشف آهن ) :YMPEACE: @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

پنج شنبه 9 فروردین1397 - 10:12am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 149 , 150 , 151 , 152 , 153 , 154 , 155 ... 197  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 30 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure