انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 28 فروردین1403 - 10:24pm

پاسخ به موضوع  [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 128 , 129 , 130 , 131 , 132 , 133 , 134 ... 197  بعدی
 اپراتوری و اعلام نتایج و عملکرد نقطه زن فلزجو PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درودبردوستان عزیز
با اجازه استاد حمید
چند نکته خودم تواین مدت با فلزجوبیرون رفتم وتجربه کردمو میگم البته شاید بارها مطرح شده باشه ولی بازم میگم
1تو ییلاقات چون پستی بلندی داریم باید طبق پستی بلندی لوپم بالا پایین بره وگرنه میتر منفی میده ازثبات خارج میشه
2یه نکته دیگه که برام خیلی جالب بود برخوردم اینه که وقتی دستگاهو بالانس میکردم و1یا 2دقیقه ثابت وامیستادم ثبات فوق الاده ای دستگاه پیدا میکرد
3بوق زرات با بوق جنس یعنی یه اهن یا یه جنسی که شکل داره کلا فرق داره بوق ممتددرمرکز سنس وبوق ضعیف درابتدای سنس
3چند جنس البته اهنی در فاصله 1متری هم من دراوردم توجه کنید بوق ضعیف بعد قوی از این یکی خارج شدم جنس دومی هم به همین منوال
نگاه کنیدشاید70درصدثبات به اپراطوری برگرده چطور لوپونگه میدارید حرکت میدیدسعی کنید به اهستگی لوپو حرکت بدین کابل لوپوبایه کش به پایه لو پ ببندیدنزارید حرکت کنه 4سیم خاردارحذف سیم خارداربخاطرروکش قلعی یه مقدارمشکله ولی به راحتی میشه حذفش کردچطورسیم خارداربیشتراز10سانت زیر زمین نیست پس با لوپ 30به راحتی میشه فهمیدکه سطحیه
یه نکته دیگه اینکه موقعی که به جنس برسیدای دی بالا میره وفروپایین میادکه یک باربه همچین موردی برخوردم ولی الان نزدیک به 2ماه بیشترمیشه که نتونستم اونجاروکارکنم فقط کله جمجمه ازاونجا بیرون کشیدم دوستان میتونن برن توقسمت کارشناسی استاد باستان شناس اونجا قراردادم به سنگای نشون داربر خوردم ازروی نادانی اونارو همونجادورانداختم بعدکه انجمنو خوب خوندم گفتم چه کاری کردم من سنگ مثل چشم سوراخ داشتو یه خط کمانم داشت

یکشنبه 1 مرداد1396 - 12:56pm
مدیر سایت
مدیر سایت

مرسی آقا جواد تجربیات خوبی بود . سپاس
در منطقه ای که نشون پیدا کردی مثل موردی گفتی رو سعی کن با لوپ 1 متری یا 1/5 متری با رعایت فاصله حدود 20 سانت از زمین جستجو کنی مقدار دیلی دستی هرچقدر کمتر بشه میزان توانایی سنس فقط طلا بالاتر میره ولی ذرات رو بیشتر واکنش میده که باید مقدار عدد دیلی دستی رو که در منطقه شما بهترین ثبات رو میده پیدا کنی ، در نهایت اگر مثلا دیلی دستی 20 گذاشتی و با فاصله لوپ 15 سانت از زمین ثبات خوب نبود با همون تنظیمات فاصله لوپ رو 5 الی 7 سانت از زمین بیشتر کن تا ثبات خوب بشه بعد یکبار کلید بالانس اتومات رو بزن و دوباره حرکت کن ، اگر در اینصورت باز هم کم ثبات شد ، بهتره لوپ رو در 15 سانتی بالانس کنی و بعد بیاری در 20 سانتی و بعد حرکت کنی @};- .

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

سه شنبه 3 مرداد1396 - 12:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درود جناب مهدی عزیز
چشم حتما نکاتی که فرمودینو اجراع میکنم. @};- @};-

سه شنبه 3 مرداد1396 - 9:12pm

سلام استاد حمید عزیز جاییو که با ابعاد ۳×۳ سنس داریم چطور میتونیم با یه نرم افزار که اسکن زمین رو نشون میده
که با موبایل آندرویدی کار کنه البته سورفر رو میدونم که هست ولی با اندروید سازگار نیست
یه ب نامه که با اندروید کار کنه و اسکن زمین رو نشون بده چون سنس با لوپ ۱.۵ در ابعاد حدود ۳.۵ متر هست
و یه مورده خاصه میخوام اسکنشو هم ببینم
ممنون بابت زحمات بی شاعبتون
پیوست:
1501415531780.jpg

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

آخرین بار توسط اسد خان در یکشنبه 8 مرداد1396 - 3:25pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

یکشنبه 8 مرداد1396 - 2:47pm

سلام استاد حمید عزیز برای گرفتن یه اسکن از زمین که سنس حدود۳.۵×۳.۵ داره چه برنامه ای هست که با اندروید
سازگار باشه البته سورفر رو مشناسم ولی کامپیوتر ندارم یه برنامه که با گوشی کار کنه
یه سوال دیگه هم دارم با لوپ ۱.۵ میتر تو مرکز ۱۳۰ هست وابعاد ۳.۵×۳ هست باید فاصله بین نقاطی که مشخصاتش
یادداشت میشه چقدر باشه ممنون بابت زحماتتون

یکشنبه 8 مرداد1396 - 3:08pm
مدیر کل
مدیر کل

به فلزجو خوش اومدین.
تا جایی که من جستجو کردم برای موبایل نرم افزاری مشابه سورفر یا اسنافلر وجود نداشته. دوستان اگر برنامه ای برای موبایل میشناسن که بطور مشابه بتونه در اسکن تصویری کمک کنه خوشحال میشیم معرفی کنن.
در مورد نحوه اسکن تصویری بنده روش پیشنهادی خودم رو در صفحه 114 و بعد از اون شرح دادم. همونطور که عرض شد کوچکترین لوپی که سنس مناسب و توام با تفکیک رو برای اون مکان داشته باشه جهت اسکن تصویری نتیجه دقیق تری به دست میده. پس اگر با فریم 1.5 متری در مرکز میتر 130 دارین قاعدتا با فریم 1 متری و حتی لوپ 60 هم ممکنه سنس مناسب داشته باشین که در این صورت باید از لوپ کوچکتر برای این کار استفاده کنین.
در مورد فاصله بین نقاطی که اطلاعات رو یادداشت میکنین بهترین مقدار به میزان نصف قطر لوپ هست تا نتیجه دقیق تری بدست بیاد. اما اگر با توجه به بزرگی ناحیه سنس حساب کردین و تعداد نقاط جدول مورد نظر زیاد شد و زمان زیادی نیاز داشت ؛ میتونین فاصله رو به اندازه قطر خود لوپ هم در نظر بگیرین تا کار سریع تر انجام بشه ولی دقت تصویر هم طبیعتا پایین میاد.
اگر در مورد خود نرم افزار مشکلی دارین میتونین اطلاعات رو مشابه جدولی که تهیه کردین یادداشت کنین و اینجا بذارین تا دوستان تصویر رو استخراج کنن.

یکشنبه 8 مرداد1396 - 3:26pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اسد خان نوشته است:
سلام استاد حمید عزیز برای گرفتن یه اسکن از زمین که سنس حدود۳.۵×۳.۵ داره چه برنامه ای هست که با اندروید
سازگار باشه البته سورفر رو مشناسم ولی کامپیوتر ندارم یه برنامه که با گوشی کار کنه
یه سوال دیگه هم دارم با لوپ ۱.۵ میتر تو مرکز ۱۳۰ هست وابعاد ۳.۵×۳ هست باید فاصله بین نقاطی که مشخصاتش
یادداشت میشه چقدر باشه ممنون بابت زحماتتون

دوست گرامی آیا با لوپهای کوچکتر تست کردید؟؟
بنظرم وقتی که میتر 130 بده باید با لوپ یکمتری هم سنس بشه!

یکشنبه 8 مرداد1396 - 3:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ببخشید استاد مثل اینکه همزمان پست دادیم :ymblushing:
اما در مورد لوپ 60 کمی شک دارم کمی توضیح میفرمایید استاد؟ :-?
@};-

یکشنبه 8 مرداد1396 - 3:31pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
توضیح خاصی نیست فقط عرض کردم بررسی کنن شاید با لوپ 60 هم سنس قابل قبولی داشتن. اما بیشتر حدس میزنم برای موردی که فرمودن فریم 1 متری مناسبترین گزینه جهت بررسی اسکن تصویری باشه. در این صورت بهترین فاصله بین نقطه ها جهت یادداشت اطلاعات سنس و تفکیک میزان 0.5 متر هست و اگر ناحیه سنس بصورت 3.5 در 3 متر باشه طبیعتا یک جدول 7 در 6 خواهیم داشت. توصیه میکنم در تهیه چنین جدولی جهت شمال هم مشخص بشه تا بعدا بهتر قابل ارزیابی باشه.

یکشنبه 8 مرداد1396 - 3:37pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
توضیح خاصی نیست فقط عرض کردم بررسی کنن شاید با لوپ 60 هم سنس قابل قبولی داشتن. اما بیشتر حدس میزنم برای موردی که فرمودن فریم 1 متری مناسبترین گزینه جهت بررسی اسکن تصویری باشه. در این صورت بهترین فاصله بین نقطه ها جهت یادداشت اطلاعات سنس و تفکیک میزان 0.5 متر هست و اگر ناحیه سنس بصورت 3.5 در 3 متر باشه طبیعتا یک جدول 7 در 6 خواهیم داشت. توصیه میکنم در تهیه چنین جدولی جهت شمال هم مشخص بشه تا بعدا بهتر قابل ارزیابی باشه.

ممنونم استاد :x
پس با این اوصاف اگه با لوپ یکمتری قراره اسکن کنیم و با فاصله نیم متری از هم در هر فضای یکمتر مربعی نیم مترش بصورت همپوشانی با فضای کناری مشترک میشه آیا این تداخلی ایجاد نمیکنه؟
و آیا بهتر نیست از هرطرف حداقل به میزان نیم متر بیشتر ادامه بدن تا تصویر کاملتری داشته باشن؟
7*8

اگه اسکن با لوپ 60 باشه چطور؟
آیا باز هم همپوشانی لازم هست یا همون به اندازه سایز لوپ فاصله بگیریم کافیه؟
ضمن اینکه لوپ 60 بصورت دایره هست :-?

@};-

یکشنبه 8 مرداد1396 - 4:00pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 128 , 129 , 130 , 131 , 132 , 133 , 134 ... 197  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 5 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure