انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 3:33am

پاسخ به موضوع  [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 99 , 100 , 101 , 102 , 103 , 104 , 105 ... 197  بعدی
 اپراتوری و اعلام نتایج و عملکرد نقطه زن فلزجو PI 
نویسنده پیغام

سلام به همگی
من تازه به جمع دوستان پیوستم امیدوارم بتونم واسه مجموعه مفید باشم .
حمید جان من دستگاه فلزجو رو چند وقتی میشه از آقا مجتبی گرفتم همه صفحات رو کامل مرور کردم چند تا سوال خدمتون دارم
دوستان زحمت میکشن تجارب خودشون رو میگن سوالم اینجاست که دوستانی که دستگاه رو خودشون درست کردن مشخصاتی که واسه ی هدف اعلام میکنن با آماری که دستگاه فلزجو مورد تایید شماست یکی هست من در زمینه ساخت دستگاه مهارتی ندارم ولی تا این حد میدونم اگه حتی بخش کوچکی از ساخت طرح رعایت نشه اطلاعات بدست آمده از اون دستگاه میتونه فرق داشته باشه
جسارتا این سوال رو پرسیدم چون میخواستم از اطلاعات ارزشمندی که دوستان محبت میکنن میزارن نهایت استفاده بکنم .
سوال بعدیم در مورد افزایش مهارتم است واسه همین قصد دارم یک محیط تست واسه خودم درست کنم چند تا چاله حفر کنم با لوپ های مختلف تمرین کنم فقط نمیدونم از چه ابعادی از فلز استفاده کنم تو چه فاصله ی قرار بدم شما در مورد اثر منفی که چاله رو سنس فلز میزاره گفتید حتی اگه با خاک پر شده باشه امکانش هست با لوپ 30 و 60 در این شرایط به عنوان ی هدف تمرین کرد.

آقا حمید این رو از روی ارادت قلبیم میگم آدم چاپلوسی نیستم افرادی مثل شما و آقا مجتبی باعث افتخار ایرانی ها هستند چنین طرح عالی با وجود شرایط کاری سخت و تمام محدویت ها تونستید به ثمر برسونید امیدوارم هر جا هستید موفق و پیروز باشید .

سه شنبه 14 دی1395 - 9:58pm
مدیر کل
مدیر کل

به فلزجو خوش اومدین.
مشخصاتی که ما در مورد اعداد و ارقام قید میکنیم طبیعتا مربوط به دستگاههایی میشه که طبق دستور العمل و بدرستی ساخته شده باشن. بارها عنوان کردم بطور مثال دستگاهی که بهر دلیل اعداد 3 گانش خارج از رنج درست باشه یا ایراد دیگری داشته باشه مشکل داره و تا زمانیکه اون مشکل رفع نشه و دستگاه بدرستی کار نکنه مشخصا نتیجه عملکردش هم نمیتونه ملاک باشه. دستگاههایی که آقا مجتبی ساختن حتی در بخش جزئیات هم نکات زیادی درش لحاظ شده و مورد تایید من هست. بهرحال دستگاههایی که دوستان بدرستی ساختن از نظر اپراتوری تفاوتی با دستگاه آقا مجتبی نداره و مباحث کاملا مشترکه.
منظور شما رو دقیقا از تمرین متوجه نشدم. ولی اگر میخواین فلز بدرستی سنس بشه طبیعتا باید عمق مناسبی رو نسبت به ابعاد فلز و سایز لوپ در نظر بگیرین. در این صورت چاله ای که بتازگی پر شده باشه نمیتونه اثر منفی زیادی روی سنس شما بذاره. لذا پیشنهاد میکنم عمقی که فلز رو در اون قرار میدین مثلا دو سوم برد نهایی فلز در تستهای هوایی باشه. تست هوایی رو هم که میتونین براحتی انجام بدین و بر اون اساس برای هر فلز و لوپی که دوست دارین محل تست در زمین درست کنین.
ممنون از شما. لطف دارین. @};-

سه شنبه 14 دی1395 - 10:12pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس حمید گل خسته نباشید من دو تا سنس داشتم که یکیش عدد تفکیکش ۶۴ و یکی دیگش ۵۴ ب نظر شما ارزش کندن داره؟ فلزش از چه جنسی میتونه باشه؟

شنبه 18 دی1395 - 7:56pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون. شما هم خسته نباشین.
به صرف عدد تفکیک که هیچ حدسی نمیشه زد! بخصوص این رنج از عدد تفکیک میتونه مربوط به فلزات آهنی و برخی فلزات غیر آهنی و سفال و حتی سنس مربوط به خود زمین باشه! برای حدس بهتر درباره ماهیت هدف همیشه باید عدد تفکیک به همراه میتر آهن یا فرو و همینطور مساحت ناحیه سنس و میزان میتر سنس روی مرکز هدف رو مدنظر داشته باشین.

شنبه 18 دی1395 - 8:29pm
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس فکر نکنم سنس زمین باشه چون لوپ یک متر اونورترو اصلا سنس نمیکرد بعدشم خیلی قوی سنس شد حدود ۲۰۰ بود.
یه سوال دیگه ای ام دارم این که هوای حدود_۳،_۴ کار دستگاه مختل میکنه؟دستگاه بی ثبات میشه؟

شنبه 18 دی1395 - 8:48pm
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس مساحت ناحیه سنس یعنی اون مساحتی که لوپ اون فلز سنس کرده؟

شنبه 18 دی1395 - 8:50pm
مدیر کل
مدیر کل

بله بارها توضیح دادیم. از 4 طرف محوطه سنس رو بررسی کنین تا در نهایت به چیزی مثل یک مربع یا مستطیل برسین که در اون ناحیه فلزیاب هدف رو سنس میکنه. اندازه این ناحیه در کنار میتر سنس در تخمین حجم هدف و همینطور عمق هدف نقش داره.
اصولا قطعات رایج بازار در دمای بین 0 تا 60 درجه سانتیگراد مشکلی ندارن. ولی در هوای سرد بهتره کمی دستگاه رو بیشتر روشن بذارین تا به تعادل حرارتی برسه.

شنبه 18 دی1395 - 9:13pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

alireza12345 نوشته است:
سلام مهندس حمید گل خسته نباشید من دو تا سنس داشتم که یکیش عدد تفکیکش ۶۴ و یکی دیگش ۵۴ ب نظر شما ارزش کندن داره؟ فلزش از چه جنسی میتونه باشه؟

از روی تجربه هردو اهن هستن یا اینکه لوپ بالا پایین شده زمین رو سنس کردید

پنج شنبه 23 دی1395 - 3:07pm

با سلام خدمت دوستان عزیز موردی پیش اومده تقاضای کمک دارم
من با لوپ1 با تنظیماته فرکانس100 پهنا175 دیلی 50 با سنس 20 تو زمین صاف زدم که چیزی با حجمی که گرفتیم نیم متر سنس شد
با فاصله30 الی 40 سانت از زمین لوپ رو قرار دادم طوری بود که دیگه زمین رو سنس نمیکرد فقط اگه موردی بود سنس میشد
زمین زراعی بدون سنگ بود
این مورد با مشخصات زیر سنس شد
ایدی 65 الی 70
فریو 45 الی 50
میتر از لبه3 وسط لوپ11 شد
مورد با ردیاب هم سنس شد با شرایط زیر
گلد یک بالای صد و پنجاه ک
گلد دو و سه و چهار و پنج هم همینطور بالای صد ئو شصت کیلو
حفره هم زده شد
مگنت هم پنجاه تا هفتاد زد
مس هم سی کیلو به بالا بود
با فرکانس 610 و حذف کننده هم زده شد
به دلیل بد شدن شرایط جوی دیگه نتونستم تستای دیگه انجام بدم
اساتید منتظر نظرات ارزشمندتون هستم ممنون

یکشنبه 26 دی1395 - 4:53pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
بنظر من احتمال وجود هدف با ارزش هست. اما در خصوص عمق کمی تخمین مشکله چون سنس ضعیف بوده و نمیشه از روی حجم نیم متر هم گفت که حتما هدف کوچک هست. لذا اگر هدف کوچک و در عمق کم نباشه و تا حدی بزرگ باشه احتمال داره تا حدود 4 متر عمق داشته باشه.

یکشنبه 26 دی1395 - 7:47pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 99 , 100 , 101 , 102 , 103 , 104 , 105 ... 197  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 1 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure