انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 26 اردیبهشت1403 - 1:07am

پاسخ به موضوع  [ 8 پست ] 
 مدار فلزیاب قوی وچند سوال فوری 
نویسنده پیغام

با سلام
دوستان عزیز بنده فایل یک مدار فلزیاب رو خریداری کردم که به گفته ی فروشنده 100در100 عملی است
لطفا بگید
این فلزیاب چقدر قدرت زدن فلز رو داره
چه فلزهای رو میتونه بزنه
آیا بردش 2رو است؟(چون قرار رویه اول اونم بزودی دریافت کنم که اگه کار کنه بصورت رایگان اینجا قرار میدم)
و طریقه ساخت لوپش چطوره

همه ی اینا تو فایل PDF موجوده ولی زبانش انگلیسی هستش و بنده نمیتونم ترجمش کنم

لطفا جواب سوالامو بدید

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 16 آبان1392 - 9:39am
مدیر کل
مدیر کل

ممنون دوست عزیز.
این مدار فلزیاب معروف Hammerhead هست که فایلش توسط کارل مورلند تهیه شده و به صورت رایگان و عمومی در انجمن ژئوتک موجود هست و عین این فایل رو بنده توی سیستم داشتم! پس چیز محرمانه و خاصی نیست.
یک فلزیاب پالسی نسبتا خوب ولی با قدرت معمولی مثل اکثر مدارات پالسی هست که دارای فرکانس کاری بین 900 تا 2300 هرتز هست و به همین لحاظ از نظر نفوذ در خاک نمیتونه شرایط خوبی داشته باشه ولی از نظر سنس فلزات مختلف از جمله طلا قطعا شرایط خوبی داره.
لوپ این مدار 500 میکروهانری ذکر شده که بصورت 26 دور سیم 0.4 میل به قطر 25 سانت پیشنهاد شده.
فیبرش هم دو رو هست ولی فیبر تک رو هم براش درست کردن که توی بعضی سایتها میشه پیدا کرد.
بهرحال بعنوان یک فلزیاب خاص و پرقدرت ارزش ساخت نداره. ولی بعنوان یک فلزیاب خیلی معمولی میشه روش حساب کرد.

پنج شنبه 16 آبان1392 - 5:17pm

آقا حمید، نامردا اینو10تومن بهم دادن

مثلا یه فلز10*10 چند سانتی میزنه؟؟؟

پنج شنبه 16 آبان1392 - 6:22pm
مدیر کل
مدیر کل

بستگی به لوپش داره. با این لوپ 25 سانتی خودش فکر میکنم اگر مس 10 در 10 باشه نهایت 60 سانت میزنه.

پنج شنبه 16 آبان1392 - 6:25pm

آقا حمید یه سوال دیگه اونم اینکه میشه بگید اگه بسازمش چقدر برام در میاد؟
در ضمن یه اندازه ی لوپ هم براش میتونید بگید که فلز بهتر بزنه مثلا تو فاصله ی کمتری بزنه؟

خیلیییییی ممنون

پنج شنبه 16 آبان1392 - 7:49pm

آقا حمید شرمنده که مزاحم اوقاتتون میشما
من این مدار رو برای زدن اجسام زیر خاک میخوام(البته برای پروژه) حالا اگه میشه بگید چیکار کنم زیر خاک خوب کار کنه

پنج شنبه 16 آبان1392 - 7:54pm
مدیر کل
مدیر کل

جناب aliganjkhani عزیز ؛ این مدار سرجمع شاید 100 تومن بیشتر در نمیاد! جهت برد بالا برای فلزات بزرگ هم طبیعتا هر چه لوپ بزرگتر باشه برد بیشتری میده. مثلا در ابعاد قابل حمل معمولا 45 سانت خوب هست و در ابعاد بزرگ هم فریم مربعی 1 در 1 متر. طبیعتا سایر مشخصات یعنی ظرفیت لوپ و اهم هم باید رعایت بشه تا نتیجه خوبی بدست بیاد.
برای برد بیشتر در خاک بهتره فرکانس پالس این نوع فلزیابها پایین تر باشه. هر چند میشه این مدارات آنالوگ رو دستکاری کرد ولی چون دامنه فرکانس خود مدار در رنج مناسب برای کاوش زیر خاک نیست و شما هم ظاهرا زیاد وارد نیستین به اون شکل کاری نمیتونین بکنین!
کلا توصیه من به شما و سایر دوستان این هست از خیر این تیپ مدارات بگذرین! چون بدرد کار نمیخورن. اگر این مقدار قدرتی که قبلا عرض کردم برای شما قابل توجه هست خیلی بهتره چند روز صبر کنین تا بنده اطلاعات کامل ساخت فلزیاب پالسی چنس رو که خودم ساختم در انجمن قرار بدم. اون فلزیاب هم شاید قدرتش زیاد با این فرقی نداره اما هم قطعا در زیر خاک بهتر جواب میده و هم چون دیجیتال هست خیلی شیک تر و با ثبات تر و بدون تنظیم خاصی روی خود مدار هست و در عین حال یک تفکیک نیم بند داره که حداقل در تشخیص آهن میتونه کمک بکنه.

جمعه 17 آبان1392 - 4:00am

سلام من این مدار فلزیاب رو ۵سال پیش مونتاژ کردم ولی هرچه قدر تلاش کردم نتونستم جواب بگیرم تازه این مدار در دو سه شکل یعنی باچند تا pcb طراحی شده که اصلا جواب نمیده فیبرشم از کاچو اونم داده بودم بیرون خیلی تمیز زده بودن ولی بیخودی وقتت رو تلف نکن محال جواب بده واسه من که اینجوری شد

جمعه 19 دی1393 - 11:14pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 8 پست ] 

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 77 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure