انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 9 فروردین1403 - 2:19am

پاسخ به موضوع  [ 49 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5  بعدی
 آشنايي با فلزياب zalot 
نویسنده پیغام

hoshi نوشته است:
تا چند روز دیگه یک نفر کله گنده از تهران میاد یه جایی رو با دستگاه ماهواره ای اسکن کنه
قبلش هم 15 میلیون خواسته برای شارژ دستگاهش
اگه بیاد مو رو از ماست میکشم بیرون و پرونده این ماهواراه ای هم بسته میشه

Hoshi جان منظورتون دستگاه گنج ياب ماهواره اي هستش ؟ يا استفاده از ماهواره براي گنج يابي؟
اينا دو تا مقوله جدا از هم هستن. استفاده از ماهواره براي گنج يابي چندين ساله كه خيلي از كشورها روش كار كردن از جمله انگليس كه اگه خاطرتون باشه 3 سال پيش توي اخبار كشور خودمان هم اعلام شد كه انگليس در صدد ساخت نرم افزاري براي اسكن ماهواره اي از زمين تا عمق 8 متر براي يافتن دفينه مي باشد.
تا اون جا كه من اطلاع دارم با استفاده از تجهيزات ماهواره اي اكتشاف نفت كه تا عمق بسيار زيادي رو در زير زمين رصد مي كنه ميشه براي گنج يابي استفاده كرد. شما با يك دستگاه جي پي اس طول و عرض جغرافيايي نقطه اي كه تصميم داريد اسكن كنيد را پيدا مي كنيد و به متصدي مربوطه كه اپراتور استفاده از تجهيزات ماهواره اي هست مي ديد. اون شخص با زوم كردن اسكن ماهواره در اون نقطه كه طول و عرض جغرافيايي بهش داديد هر آن چه در زير زمين باشد در ابعاد چند متري و تا عمق بسيار بالا به شما اعلام مي كنه. البته همون طور كه گفتم اين تكنيك براي پيدا كردن نفت و گاز استفاده مي شه كه تا اون جايي كه من از يكي از دوستان شنيدم براي گنج يابي هم استفاده شده كه ايشون هم به عنوان ناظر اين جريان كه چند سال پيش توسط يك تيم انجام شده بودن. خوب به هر حال اون اشخاص با ارتباطي كه تونستن با متصدي مربوطه برقرار كنن سوء استفاده هاي زيادي رو انجام دادن. استفاده از اين تجهيزات براي مصارف شخصي و غير قانوني جرم بسيار سنگيني محسوب ميشه.

دوشنبه 19 اسفند1392 - 2:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: felezjoo
دوستان گول افرادی که حرف از زالوت میزنن رو نخورین
تعداد دستگاههای زالوت تو ایران کمتر از تعداد انگشتاتونه
داخل جعبش یه کپسول هست که روش علامت رادیو اکتیو هست و نوشته روش اینو میگه که از 4 انگشت به خودتون نزدیک نکنین و به استاد حمید هم درست گفتن یه دستگاه الکترو شیمیایی هست و اپراتورش بعد ها دچار سرطان میشه که کشور روسیه تولیدش کرده

gladyator_089

سه شنبه 20 اسفند1392 - 10:35pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

Rosemary نوشته است:
hoshi نوشته است:
تا چند روز دیگه یک نفر کله گنده از تهران میاد یه جایی رو با دستگاه ماهواره ای اسکن کنه

Hoshi جان منظورتون دستگاه گنج ياب ماهواره اي هستش ؟ يا استفاده از ماهواره براي گنج يابي؟
اينا دو تا مقوله جدا از هم هستن. استفاده از ماهواره براي گنج يابي چندين ساله كه خيلي از كشورها روش كار كردن از جمله انگليس كه اگه خاطرتون باشه 3 سال پيش توي اخبار كشور خودمان هم اعلام شد كه انگليس در صدد ساخت نرم افزاري براي اسكن ماهواره اي از زمين تا عمق 8 متر براي يافتن دفينه مي باشد.
تا اون جا كه من اطلاع دارم با استفاده از تجهيزات ماهواره اي اكتشاف نفت كه تا عمق بسيار زيادي رو در زير زمين رصد مي كنه ميشه براي گنج يابي استفاده كرد. شما با يك دستگاه جي پي اس طول و عرض جغرافيايي نقطه اي كه تصميم داريد اسكن كنيد را پيدا مي كنيد و به متصدي مربوطه كه اپراتور استفاده از تجهيزات ماهواره اي هست مي ديد. اون شخص با زوم كردن اسكن ماهواره در اون نقطه كه طول و عرض جغرافيايي بهش داديد هر آن چه در زير زمين باشد در ابعاد چند متري و تا عمق بسيار بالا به شما اعلام مي كنه. البته همون طور كه گفتم اين تكنيك براي پيدا كردن نفت و گاز استفاده مي شه كه تا اون جايي كه من از يكي از دوستان شنيدم براي گنج يابي هم استفاده شده كه ايشون هم به عنوان ناظر اين جريان كه چند سال پيش توسط يك تيم انجام شده بودن. خوب به هر حال اون اشخاص با ارتباطي كه تونستن با متصدي مربوطه برقرار كنن سوء استفاده هاي زيادي رو انجام دادن. استفاده از اين تجهيزات براي مصارف شخصي و غير قانوني جرم بسيار سنگيني محسوب ميشه.

میشه لطفا منبع اون قسمت از فرمایشاتتون رو قرار بدید؟ :-?
منظورتون متصدی کدوم ماهوارست؟منظورتون ماهواره امید خودمون که نیست؟

این مملکت بیشتر از دشمن،خائن وطن فروش داره

سه شنبه 20 اسفند1392 - 11:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: felezjoo
خخخخخخخخخخخخخخخخ متصدی ماهواره!!!!!!!!!!!!!!!!!!
طرز کارکرد سیستم ماهواره ای بدین شکل هست که یه دستگاه اندازه کف دست هست که به لب تاپ وصل میشه از 4 نفر شماره موبایلشونو میگیره و به سیستم میده بعد از هر 4 نفر میخواد که موبایل به دست حرکت کنن و هر جا که موبایلشون خاموش شد وایسن اونجا محل هدفه که تو ایران هم فقط از دست 2 نفر برمیاد که ... :YMPEACE:

gladyator_089

چهارشنبه 20 اسفند1392 - 1:21am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

gladyator_089 نوشته است:
طرز کارکرد سیستم ماهواره ای بدین شکل هست که یه دستگاه اندازه کف دست هست که به لب تاپ وصل میشه از 4 نفر شماره موبایلشونو میگیره و به سیستم میده بعد از هر 4 نفر میخواد که موبایل به دست حرکت کنن و هر جا که موبایلشون خاموش شد وایسن اونجا محل هدفه که تو ایران هم فقط از دست 2 نفر برمیاد که ... :YMPEACE:

دروووووووود بر شرفت داداش قشنگ زدی وسط هدف!!! گلومون پاره شد برادر انقد داد زدیم ماهوااااااره اییییییییییییییی ای خدااااااا!!!!! دوست عزیز ازت خواهش دارم این پستت رو در تاپیک سیستم ماهواره ای بزاری ک دیگران!!!!!! هم ببینن!!! سپاس ازت :x :ymhug:

شهریاری که نداند شب مردمانش چگونه به صبح میرسد گورکن گمنامیست که دل به دفن دانایی بسته. نقل از گزنفون *** کورش بزرگ***

چهارشنبه 20 اسفند1392 - 1:48am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

gladyator_089 نوشته است:

یکم بیشتر توضیح میدید؟
یعنی چی موبایلاشون خاموش شد؟

چهارشنبه 21 اسفند1392 - 10:01pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

سلام
دوستان من نگفتم دستگاه ماهواری است ,خودم هم نمیدونم که چی هستش فقط قبلش 15 تومن خواسته واسه شارژش
اگه اومد و چیزی دستگیرم شد در اطلاع دوستان قرار میدم

مابین انسانها چیزی نیست جز دیوارهایی که خودشان ساخته اند.

پنج شنبه 21 اسفند1392 - 12:34am

bardia نوشته است:
Rosemary نوشته است:
hoshi نوشته است:

میشه لطفا منبع اون قسمت از فرمایشاتتون رو قرار بدید؟ :-?
منظورتون متصدی کدوم ماهوارست؟منظورتون ماهواره امید خودمون که نیست؟

Bardia جان فکر می کنم به طور کامل مطلب رو عرض کردم خدمت دوستان. سیستم های اکتشاف نفت که از اون جمله می تونیم به سیستم های Siesmic اشاره کنیم توانایی ارسال امواج با طول موج های متفاوت در عمق های بالای 300 متر رو دارند که از آن ها در زمینه اکتشاف نفت و گاز استفاده میشه. طی چند دهه اخیر قسمت اعظم اکتشاف نفت با سیستم های ماهواره ای انجام میشه. عنوان کردن اسم ماهواره که زیاد مهم نیست. چون این قابلیت به ماهواره خاصی که بر نمی گرده و هر ماهواره که شما این قابلیت رو روش پیاده کنید می تونید از این امکانش استفاده کنید.

جمعه 23 اسفند1392 - 10:32pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

والا تا اونجایی که من میدونم و یکی از صمیمی ترین دوستام توی شرکت اکتشافات کار میکنه سیستم Siesmic بر اساس ایجاد یک موج لرزشی در لایه های سطحی (بوسیله انفجار) و نفوذ اون توی زمین و بازتابش به سطح هستش که اطلاعات این امواج رو ذخیره میکنند و برای تهیه نقشه 3 بعدی از لایه های زیرین خاک به یکی از معدود شرکتها که قویترینشون کانادایی هست میفرستند.و اصلا هیچ ربطی به ماهواره و اینجور مسائل نداره.
این طول موج رو شما از کجا آوردی من نمیدونم و ربط همه چیزهایی که ادعا کردی با اسکن ماهواره ای و متصدی و ....
لطفا درمورد چیزهایی که تخصص ندارید اظهار نظر نکنید X( X( X(
برید بیشتر مطالعه کنید و چرت و پرت تحویل مردم ندید

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 23 اسفند1392 - 12:14am

bardia نوشته است:
والا تا اونجایی که من میدونم و یکی از صمیمی ترین دوستام توی شرکت اکتشافات کار میکنه سیستم Siesmic بر اساس ایجاد یک موج لرزشی در لایه های سطحی (بوسیله انفجار) و نفوذ اون توی زمین و بازتابش به سطح هستش که اطلاعات این امواج رو ذخیره میکنند و برای تهیه نقشه 3 بعدی از لایه های زیرین خاک به یکی از معدود شرکتها که قویترینشون کانادایی هست میفرستند.و اصلا هیچ ربطی به ماهواره و اینجور مسائل نداره.
این طول موج رو شما از کجا آوردی من نمیدونم و ربط همه چیزهایی که ادعا کردی با اسکن ماهواره ای و متصدی و ....
لطفا درمورد چیزهایی که تخصص ندارید اظهار نظر نکنید X( X( X(
برید بیشتر مطالعه کنید و چرت و پرت تحویل مردم ندید

به نظر مي آد شما نه تنها آدم بي دقتي هستيد آدم بي ادبي هم تشريف داريد. X(
شما قبل از اظهار فضل در مورد پست هاي ديگران لطفا يه كم دقت كنيد ببينيد چي نوشته شده بعد نظر گراميتون را بفرمائيد. من كجاي پستم نوشتم كه از siesmic تو ماهواره استفاده ميشه؟؟؟؟!!! در كنار استفاده از siesmic طي چند دهه اخير از قابليت هاي ماهواره هم در اين زمينه استفاده ميشه. توي اين 15 سالي كه من كارم تحقيق بوده و پست هاي زيادي تو سايت هاي forum از جمله treasurenet و geotech به اشتراك گذاشتم شما نيازي نيست ديگران رو تشويق به مطالعه كنيد. يه كم در مورد Remote sensing تحقيق كن. اگه مطالب ذيل رو هم يه نگاه بندازي بد نيست. يه كم هم در مورد ماهواره ALOS مطالعه بفرماييد. :-w

منبع: http://www.satimagingcorp.com/svc/exploration.html

Oil and Gas Exploration and Production

Introduction

The most established market in remote sensing is in the area of natural resources in exploration of oil, gas, and minerals. Satellite and airborne Remote Sensing technology aids in the selection and development of oil and gas exploration areas around the World as well as in the areas of oil spill mitigation and remediation. Through geological and geophysical seismic interpretation and use of orthorectified satellite images, it provides insight on the selection of areas to plan 2D or 3D seismic surveys for an exploration drilling program as well as aiding in the process of environmental and operational safety hazards to minimize the HSE risks. There is currently no other technology that matches or exceeds the capabilities of remote sensing and its necessity in the oil industry.

Remote sensed satellite images of large exploration areas can give project managers a birds-eye view of exploration, environmental monitoring of producing fields without being present, assessment of facilities, pipeline corridor planning, emergencies and hazards which can reveal potential risks for sensitive areas. Over time these events and variables can be tracked with SIC's satellite imaging subscription program, creating a history of the project for up-to-date and future environmental analysis. This provides local government authorities and controlling agencies with ongoing information on environmental issues and project monitoring within the operational areas.

With management experience of over 40 years both on and off the field in the global oil and gas exploration, production (E&P) and engineering, construction (E&C) industries, Satellite Imaging Corporation (SIC) has a unique understanding of Remote Sensing, Geographical Information Systems (GIS) and Geodetic requirements for accurate seismic and well coordinate databases and mapping needs. By working with reliable geospatial data, oil and gas exploration managers, geologists, geophysicists, engineers, project managers, corporate decision makers, and field personnel can make project critical decisions in a timely manner and reduce the overall exploration and development costs.
Exploration

Oil and gas exploration activities for large areas require airborne magnetic or ground gravity surveys to facilitate detailed geological interpretations for subsurface features. By utilizing orthorectified high resolution satellite image data and Digital Terrain Models (DTMs) generated from Stereo Satellite or Airborne sensors, SIC delivers detailed computer visualization environments for desktop programs such as ArcGIS 9.x with Spatial Analyst and 3D Analyst with DSM/DEM posting intervals from 3m to 90m.

آخرین بار توسط Rosemary در شنبه 24 اسفند1392 - 12:16pm ویرایش شده است، در کل 2 بار ویرایش شده است.

شنبه 24 اسفند1392 - 11:36am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 49 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 42 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure