انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 12:50pm

پاسخ به موضوع  [ 49 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5  بعدی
 آشنايي با فلزياب zalot 
نویسنده پیغام
استاد نقطه زنی
استاد نقطه زنی
آواتار کاربر

محل اقامت: مازندران
فایل pdf رو دانلود کن یه نگاهی بهش بندازید خیلی مثل این مدارهست اشخاص زیادی سالهاست شروع کردن به ساخت این نمونه ها بله اگه یه فلز طلا مچهول رو بزاری برات میزنه اما اگه این طلا چندین قرن زیر خاک باشه و حاله ای دورش به وجود بیاد هیچ فلز یابی تو دنیا نمیتونه تشخیص بده این طلاست اگه واقعا این همه مدت دنبال ساخت ساز فلز یاب بودید متوجه میشید که جریان چیه فلزیابهایی که تو ایران یا هر کشوری هستن فقط فلزی که خودت چالش میکنی رو خوب میزنه دفینه رو از 100 تا 1 میزنه اونم شانسی .

اگه دوست داری بقیه خانواده زالوت رو بزارم . من همیشه سعی کردم تا اونجایی که میتونم دوستامو از سردرگمی نجات بدم اما وقتی کسی آلوده مساحل شیرین فلزیاب میشه بعد اینکه سر کیسه میشه و زندگیش به چالش می افته بعد مدتی دست از دفینه یابی بر میداره و از خرید و معاوضه دستگاه خسته میشه و فقط عمرش و پولش رفته کاش همه تو دنیا راست میگفتن کاش میشد خیلی چیزها رو عمیق درک کرد بعضی اوقات چیزی که میبینی خیلی با واقعیت فاصله داره اما چنان شبیح هست که نمیشه تشخیص داد امیدوارم ناراحتتون نکرده باشم .
خیلی دوست دارم بیشتر توضیح بدم اما ندم بهتره چون خودتون به جوابهایی که بعد من میدن البته بعضی از اشخاص متوجه میشید که چرا نمیخوام این موضوعات رو ادامه بدم . موفق باشید .

دوستان جديد پيدا کنيد اما دوستان قديمی را هم حفظ کنيد، اينها نقره و آنها طلا هستند.

چهارشنبه 18 دی1392 - 11:49pm
YIM WWW
استاد نقطه زنی
استاد نقطه زنی
آواتار کاربر

نکنه حمید جان شما اون دستگاه روسی که خیلی گرده خاک بلند کرده و مثلا دفینه یاب کامله و با سنسورهای گاز میاد مثلا فعل و انفعالات شیمیایی فلزات رو میزنه رو میگی ؟ همون ( دی اکسید - هیدروژن و سولفات - آرسنیک و دیپتریک - آنتی موان ) طبق نظریه طراحان فلزیاب چون این گازها به دور فلزات بعد چندین قرن جمع میشه و آلودگی شیمیایی ایجاد میکنه امدن با جندین سنسور گازی دستگاهی ساختن که میاد با فاکتور گیری از مکانی که همه این گازها رو داره و حدود مغناطیس زمین هم بالا بود میگن فلزی هست اما بازم نوعش رو نمیتونن بگن البته باز یه دانشمندی برگشنت گفت که گازهای ...... به دور طلا جمع میشه که میتونین از این طریق بفهمین که فلز طلاست بازم نظریه بود و خطا داشت چون اون گازهم تو طبیعت در حالت عادی ودر کنار رگه ها و مواد معدی یافت میشد .

دوستان جديد پيدا کنيد اما دوستان قديمی را هم حفظ کنيد، اينها نقره و آنها طلا هستند.

پنج شنبه 18 دی1392 - 12:07am
YIM WWW
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

سلام

نه رضا ان زالوت اینا نیستند ,من خودم بشخصه دیدم ولی متاسفانه از دور ,یعنی صاحبش نمیذاشت نزدیکش شیم
اسم زالوت رو هم تا اون موقع که 8 سال پیش بود نشنیده بودم ,ولی صد در صد مطمعنم که وجود داره و بسیار دستگاه دقیقیه

مابین انسانها چیزی نیست جز دیوارهایی که خودشان ساخته اند.

پنج شنبه 18 دی1392 - 12:18am
استاد نقطه زنی
استاد نقطه زنی
آواتار کاربر

hoshi نوشته است:
سلام

نه رضا ان زالوت اینا نیستند ,من خودم بشخصه دیدم ولی متاسفانه از دور ,یعنی صاحبش نمیذاشت نزدیکش شیم
اسم زالوت رو هم تا اون موقع که 8 سال پیش بود نشنیده بودم ,ولی صد در صد مطمعنم که وجود داره و بسیار دستگاه دقیقیه

فقط بگم زالوت اسم دستگاه نیست هنوز شرکتی به اسم زالوت کواهی نامه ایزو صادر نکرده البته تا 1 سال پیش که دیتابیس کاملی از تمامی شرکتهای دنیا با دستگاه های دارای مجوز رو خوندم . شما اون اسم اصلیش رو بیار با مدلش تا منم بهت اطلاعات خوبی ازش میدم . این ایمیل یاهو منه با چت میتونی در تماس باشی .
amante_cansado@yahoo.com

پنج شنبه 18 دی1392 - 12:27am
YIM WWW
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

زالوت سیستمی هستش ک اورانیوم نقش تعیین کننده ای در کارکردش داره طوری ک اگ اون نباشه کلا سیستم کار نمیکنه.. بزارین ب زبان ساده بگم، اون دستگاهی هستش ک میزارن رو شکم ی زن حامله ک بچه توو شکمشو ببینن ب طور زنده?? اینم اونجوریه با این وجود ک وضوح تصویرش بالاتره.. ب همین سادگی میتونی پشت ی دیوار ، تووی ی اتاقک، داخل بتون چ میدونم همه جارو تا ی عمق مشخصی ببینی . . هرکی داره شاهه! زندگیتو عوض میکنه بطور کل!!!

شهریاری که نداند شب مردمانش چگونه به صبح میرسد گورکن گمنامیست که دل به دفن دانایی بسته. نقل از گزنفون *** کورش بزرگ***

پنج شنبه 18 دی1392 - 12:29am
کاربر فعال
کاربر فعال

مقداری فرضیه برای دستگاههای مبتنی بر رادیواکتیویته:

عمل دیدن تصویر توسط چشم و پردازش مغز ، تقریبا" شرایط ذیل را دارد:

1- نور دیدنی( طول موج 400nm تا 780nm ) از تابنده های نور ، به جسم و شیئ می تابد.
( تابنده های نور = خورشید و آتش و لامپ برقی و چراغ سوختی و نورهای شیمیایی .... )

2- مقداری از این تابش ، به ماده جذب شده و مقداری بازتاب می شود.

3- نور از مردمک چشم و عدسی عبور کرده و متمرکز و معکوس شده و به سطح شبکیه می رسد.

4- تعداد 1 تا 2میلیون پیکسل ( سلول های حساس به نور ) در سطح شبکیه با دریافت نور و با فرآیند الکتروشیمیایی
سیگنال الکتریکی/عصبی تولید نموده و از طریق کانال مخابراتی موازی( 1 تا 2 میلیون کانال ) به سلولهای مغزی می رسانند.
( به دلیل حجم دیتا ، حداقل فاصله بین سنسور ( چشم ) و پردازنده ( مغز ) در طراحی سیستم بینایی، به کار گرفته شده.

5- در مغز ، این اطلاعات بر اساس دامنه و رنگ و توالی زمانی ، پردازش شده و فشرده سازی می شود
و با اطلاعات حافظه ( آموخته های قبلی ) مقایسه و عملیات استنتاج و شناخت انجام می شود.

==============================================================================

برای دیدن ، مانع نوری ( ماده ای که جلوی عبور طول موجهای بصری را بگیرد)، نباید در مسیر باشد.

==============================================================================

از طرف دیگر می دانیم که در اثر فرآیند شکافت هسته های رادیو اکتیو، ذرات و تابشهایی تولید می شوند

و قدرت نفوذ بعضی از اجزا ، در جامدات، زیاد است. مثلا" ذرات آلفا ،

این ذرات در برخورد با جامدات ( خاک و سنگ و فلزات ) رفتار متفاوتی دارند و ذرات متقابلی را ایجاد می کنند.

در صورت داشتن "آشکار ساز تولیدات ثانویه"، می توان اعماق زیاد را هم دید.

به عبارت دیگر: چشمه نور جای خود را به منبع تابش رادیواکتیو می دهد.(مقداری اورانیم رادیواکتیو ، ناچیز و در حد تحمل بدن برای دوز تابشی )

و گیرنده آشکار ساز ، می تواند نقش شبکیه با پیکسل منفرد یا چند تایی را اجرا کند.

=====================================================================================

ساخت این دستگاهها نیاز به دانش فیزیک رادیواکتیو/هسته ای و ابزار آزمایشگاهی متناسب را دارد.

================================================================

به صورت عادی، این دانش نزد مهندسین برق و الکترونیک نیست ( من هم نمی دانم )

شاید نزد تعداد معدودی فیزیکدان باشد!

اگر یافتید، سلام ما را هم برسانید!

================================================================

جمعه 27 دی1392 - 10:55am

دوستان كشور روسيه يكي از كشور هاي گمنام تو ساخت دستگاه هاي فلز ياب و گنج ياب. دستگاه هاي خوبي هم توليد مي كنه از آن جمله مي توان از NEMFIS ياد كرد. http://archeosciences.revues.org/1775
http://www.nemfis.ru/pdf/Nemfis_eng.pdf
http://nemfis.ru/events/?lang=en
دستگاه زالوت وجود داره. اما نه به صورت تجاري مثل خيلي از دستگاه هايي كه تو اينترنت مي بينيد. به خاطر ساختار دستگاه زالوت بيشتر يك دستگاه سفارشي هستش كه فروش آن هم فقط به افرادي خاص انجام ميشه. يكي از دوستانم در شهرستان كه با دستگاه دار هاي زيادي كار كرده و به خاطر آشنايي كاملي كه به شهرستان خودشان داره خيلي از دارندگان دستگاه با هاش كار كردن. يك بار برام تعريف كرد كه يك بار يك تيم 4 نفره كه معلوم بود آدم هاي با نفوذ و قدرتمندي بودن با دستگاه زالوت به اون منطقه امده بودن. سراغ يك منطقه رو از ايشون گرفته بودن . كه تنها زمان مناسب براي كار و دستگاه زدن در اون مكان زمستان بوده. كه به هر حال از رفتن به اونجا منصرف مي شن. چون عجله براي برگشتن داشتن دوست من ازشون مي خواد كه با دستگاشون نزديك اون حوالي چند قبر گبري را اسكن كنن. به اصرار دوستم به سراغ قبر ها مي رن و چند متري اسكن مي كنن. تنها يك جا رو اون شخص مشخص مي كنه و ميگه در عمق 210 سنتي دو كاسه سفالي هستش. بعد چند روز دوستم كنجكاو ميشه اونجا رو حفاري كنه. كه بعد حفاري دقيقا دو كاسه پيدا كرده بود.
اكثر دستگاه هاي توي نت جنبه تجاري داره و هدفشون پر كردنه جيب خودشانه تا جيب شما. خيلي روشنه اكر شما يك دستگاه عال مثل زالوت يا حتي بهتر از اون داشته باشيد حاضريد اصلا بفروشيدش؟؟؟ چه نيازي به پول حاصل از فروش اون داريد؟ در صورتي كه گنجي كه اين دستگاه پيدا مي كنه ميليارد ها ارزش داره.

یکشنبه 18 اسفند1392 - 12:32pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

لایک داره رزماری جان

دوشنبه 18 اسفند1392 - 12:27am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بسیار عالی برادر رزماری.. بالأخره ثابت شد ما الکی موضوعی رو عنوان نکردیم و مدنظر بعضی دوستانه مکانیک......! ک بدونن جریان چیه و همینجوری چیزیو ک نمیدونن و هر از بر نمیبرن نیان و منکر بشن! این ازاین گفتم ک صحتش ثابت شد ..ماهواره ای هم اساسی ثابت خواهد شد ب زودی.. و روسیاهی میمونه واسه کسی ک خواست مارو بزنه و خراب شد....

شهریاری که نداند شب مردمانش چگونه به صبح میرسد گورکن گمنامیست که دل به دفن دانایی بسته. نقل از گزنفون *** کورش بزرگ***

دوشنبه 18 اسفند1392 - 12:45am
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

تا چند روز دیگه یک نفر کله گنده از تهران میاد یه جایی رو با دستگاه ماهواره ای اسکن کنه
قبلش هم 15 میلیون خواسته برای شارژ دستگاهش
اگه بیاد مو رو از ماست میکشم بیرون و پرونده این ماهواراه ای هم بسته میشه

دوشنبه 18 اسفند1392 - 1:29am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 49 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 48 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure