انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 8 اردیبهشت1403 - 4:48pm

پاسخ به موضوع  [ 27 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3  بعدی
 چند فلزیاب جالب اما کاربردی 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: وطنم ایران
کدومشووو

افتادگی آموز اگر طالب فیضی هرگز نخورد آب زمینی که بلند است

دوشنبه 4 شهریور1392 - 11:46am
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام
دوستان این انتن فریت چیه و ایا میشه در بازار الکترونیک پیدا کرد یا باید بصورت دستی ساخته بشه

ای کاش زندگی هم دنده عقب داشت

یکشنبه 5 آبان1392 - 12:51pm
مدیر کل
مدیر کل

میکرو جان آنتن فریت در واقع یک تکه زغال فریت شبیه به یک استوانه توپر هست که دورش تعداد زیادی سیم نازک پیچیده میشه. اگر رادیوهای AM رو باز کرده باشین بصورت آماده داخلش هست و در اوراقی ها هم زیاد پیدا میشه. ظرفیت اندوکتانسشون هم خیلی بالاست چون هم دور سیم پیچ زیادی دارن و هم هسته فریت بزرگی دارن. اما با این حال باید چند مدل پیدا کنین تا ظرفیتش به اون چیزی که میخواین نزدیک باشه. اگر هم سلف متر داشته باشین میتونین خودتون درست کنین. یک زغال فریت استوانه ای توپر به قطر حدود 1 سانت میخواد و سیم لاکی بین 0.1 تا 0.2 میل.

یکشنبه 5 آبان1392 - 2:28pm

سلام به همه دوستان.من عضو تقریبا جدید این مجموعه بی نظیر هستم.می خواستم بدونم کسی از دوستان می تونه برای من کیت کامل فلزیاب kxs x5 رو درست کنه.هزینه ش رو هم پرداخت می کنم.

سه شنبه 14 آبان1392 - 3:25pm

مهندسین سایت سلام
کی میتونه کیت فلزیاب مدل GARRETT GTI 2500 رابرام اماده کنه وهزینه اش را اول بهم بگه ببینم چقدر میشه بعددرمورد پرداخت هزینه قطعات ودستمزد هم توافق میکنیم
متشکرم

پنج شنبه 30 بهمن1393 - 11:43pm
مدیر سایت
مدیر سایت

کوهنورد نوشته است:
مهندسین سایت سلام
کی میتونه کیت فلزیاب مدل GARRETT GTI 2500 رابرام اماده کنه وهزینه اش را اول بهم بگه ببینم چقدر میشه بعددرمورد پرداخت هزینه قطعات ودستمزد هم توافق میکنیم
متشکرم

آفرین دوست من گزینه ی خوبی رو انتخاب کردی ولی سعی کن با قطعات خوب بسازیش که نتیجه خوب بگیه :D

نگذارید گوشهایتان گواه چیزی باشد که ندیده اید
نگذارید زبانتان چیزی را بگوید که قلبتان باور نکرده
صادقانه زندگی کنید

جمعه 30 بهمن1393 - 1:02am
مدیر کل
مدیر کل

بله واقعا لب کلام رو کوهیار عزیز فرمودن! مدارش که موجود هست فقط مونده کیفیت قطعات و مونتاژ!!! :D

جمعه 30 بهمن1393 - 1:09am

koohyar نوشته است:
کوهنورد نوشته است:
مهندسین سایت سلام
متشکرم

آفرین دوست من گزینه ی خوبی رو انتخاب کردی ولی سعی کن با قطعات خوب بسازیش که نتیجه خوب بگیه :D

من فلزیاب سایت را که قیمتش 3میلیون تومانه وشما کاربران ومهندسین مدعی ساخت مدار ساختین دادم چندتا کارشناس الکترونیک بیان چک کنن هم قطعاتش را وهم کارکردش را که قطعات مشابه بدردنخورجای ایسی ها و غیره ... نباشه دلیل اینکه دنبال دست ساز میگردم هم اینه که ایرانی ها اکثرقریب به اتفاقشون کلک میزنن و هرکی میادیه سایتی میزنه وتبلیغات فروش الکی با
امار ومشخصات غیرواقعی میده و دستتگاهش هم بدرد نمیخوره چون توی ایران بشکل شرکتی توی اصفهان وهم توی کشور دبی زیرنظرحراثت میراث فرهنگی ایران میسازن و ایسی دستگاه رادستکاری میکنن که عمق زیادنزنه ومردم از خریدن دستگاه بعداز نتیجه نگرفتن دلسرد بشن البته دستگاه شرکتی هست ودست ساز نیست ولی شرکت ها اجازه گذاشتن قطعات قدرتمند راندارند.دلیلش هم اینه که خریدوفروش این دستگاه ها آشکارا انجام میگیره ودولت سختگیری نمیکنه .
همین فلزیاب GARRETT GTI 2500 را هم توی یه سایت خارجی دیدم اصلش امریکایی هست وقیمتش 930 دلاره وخودم هم قبلا باهاش کارکردم منم واسه همین این پست رازدم که یا کاربران ومهندسین این سایت یا خودشون نمیدونن مداردستگاهشون مشکل داره یا بخاطر بیکاری وپرکردن وقت میان توی سایت اگر واقعا نمیتونید مدار این دستگاهی که فقط 2 متر واقعی میزنه را بسازین چرا وقت خودتون وکاربران را میگیرین؟

جمعه 1 اسفند1393 - 4:56pm
مدیر کل
مدیر کل

دوست عزیز از ابتدا هم برای من مشخص بود که شما با طرح موضوع طنز گونه ساخت گرت 2500 ! منظور خاصی رو دنبال میکنین که مطمئنا قرار نبوده چیزی به کسی افزوده کنه! چون همه میدونن فلزیابی مثل گرت 2500 یک دستگاه تجاری و بازاری هست و مدارش هم اصلا موجود نیست که کسی بخواد اقدام به ساختش کنه! لذا ما هم در پستهای قبلی بصورت مزاح جواب شما رو دادیم! با این حال این مطلب شما دارای مسائل دیگری هست که با اینکه بنده با خودم عهد کردم وارد چالش با امثال شما نشم ؛ اما جواب شما رو میدم شاید در این بین نکته ای بدرد بخور گیر شما و دیگران بیاد و در عین حال جوابی قانع کننده باشه!
ببینید ما در انجمن فلزجو تا این لحظه فلزیاب فروشی نداریم که قیمتش 3 میلیون باشه! اگر منظور شما به ردیاب FPL-35 هست ؛ اولا اون دستگاه یک ردیاب هست و نه فلزیاب و در ثانی قیمتش هم تا جاییکه بنده میدونم همراه با تخفیف های قابل ملاحظه ای بوده که آقا مجتبی به عنوان مسئول فروشگاه و فروشنده اعمال کردن. در هر صورت حساب ردیاب از فلزیاب کلا جداست! ردیاب 35 در کلاس ردیابی و در مقایسه با سایر ردیاب ها قابل بررسی هست و احتمالا میدونید که بسیاری از کاوشگران حتی حرفه ای اصلا ردیاب رو قبول ندارن و برعکس بسیاری از کاوشگران رو هم داریم که فقط با همین ردیاب کار میکنن! لذا بحث اینکه ردیاب خوب هست یا نیست در حوصله این توضیحات نیست و مطالب مربوطه هم بطور مفصل ظرف 2 سال اخیر در جا به جای انجمن مورد بحث قرار گرفته. فقط مختصر عرض کنم در کلاس ردیابی با وجود همه انتقادات و ایرادات و دشمنی ها ؛ هیچ یک از مدعیان تا این لحظه نتونستن ردیابی عرضه کنن که دارای سیستم فرکانس دیجیتال متغیر با این دقت و توام با سیستم نوآورانه کنترل وزن باشه! لذا هر یک از این مدعیان فقط مشغول تخریب طرح ردیاب 35 و خطاهای اون شدن بدون اینکه قادر باشن چیزی بهتر ارائه بدن. این هم مشخصا از سر ناتوانی اونها بوده! وگرنه هر کسی که در دنیای ردیابی تجربیاتی کسب کرده باشه میدونه که اصولا ردیاب و ردیابی توام با خطاهای بسیار هست و هیچ ردیابی از این قاعده مستثنی نیست. حتی ردیاب هایی که چندین برابر ردیاب 35 قیمت دارن! هر اون چه که غیر از این توسط بعضی افراد خاص گفته شده و گاها هنوزم گفته میشه ؛ چیزی جز تبلیغ کاذب در جهت منافع و اغراض شخصی خودشون نیست. وگرنه بنده شخصا بعنوان طراح ردیاب 35 هیچوقت از ابتدا هم ادعای بی خطا بودن این دستگاه رو نکردم و هیچ سازنده هیچ دستگاه ردیاب یا فلزیاب در دنیا هم نمیتونه چنین ادعایی بکنه چرا که ما الان خوب میدونیم حتی دستگاههای چند صد میلیونی معتبر هم دارای خطا هستن چه برسه به این طرحهایی که با تکنولوژی ساده تری پیاده و مونتاژ میشه.
در خصوص نظر شما در مورد دستگاههای دستساز داخلی بنده به شما حق میدم و تا حد زیادی با شما هم نظر هستم! ولی نمیشه منکر این شد که اگر سازنده دارای اطلاعات فنی خوبی باشه و طرح درستی رو با کیفیت بالا بسازه طبیعتا میتونه کارایی خوبی هم داشته باشه. مشکل اینجاست چنین چیزی بین سیستمهای دستساز داخلی خیلی کم و بندرت دیده میشه!
در مورد اینکه شرکتها عمدا قدرت دستگاهها رو پایین میارن ؛ بنده در مورد شرکتهای داخلی اطلاع موثق ندارم و احتمال زیاد داره که حرف شما درست باشه! وگرنه اصل کار کردن آزادانه این شرکتها که حتی سایت خیلیهاشون پس از سالها کار هنوز فیلتر نشده ؛ بشدت مشکوک و زیر سوال هست! این مساله رو قبلا هم در انجمن مورد بررسی قرار دادیم. اما در مورد شرکتهای خارجی بنده اصلا موافق حرف شما نیستم و اطلاع دارم که شرکتهایی نظیر لورنز و مینلب و گرت همیشه حداکثر تلاششون رو میکنن که بهترین محصولشون رو بصورت رقابتی ارائه کنن و روز به روز هم محصولات بهتری رو طی سالیان طولانی عرضه کردن.
در مورد گرت 2500 این دستگاه همونطور که گفتین ساخت شرکت امریکایی گرت هست و البته باید دقت کرد که اصل هم باشه چون میدونید که این روزها بخصوص چین هم نمونه های تقلبی ارائه میکنه که کارایی نوع اصلی رو به اون شکل نداره! این دستگاه از نوع VLF IB و در عین حال دیجیتال هم هست. بنده که سهله شما هزار تا مهندس و دکترای الکترونیک رو در ایران و حتی دنیا پیدا کنین توان ساخت چنین چیزی رو بصورت مشابه ندارن!!! این رو عرض کردم که بدونین کار ساده ای نیست. به ویژه سیستم VLF از نوع دیجیتال با اون همه امکانات نه مدار ساده قابل ساخت داره و نه حتی مونتاژ و راه اندازیش کار هر کسی هست! لذا فکر نمیکنم جای بحثی داشته باشیم. بله درسته که 2 متر هم بیشتر نمیزنه ولی عمق کمی که پوشش میده بلحاظ سیستم فرکانس VLF و همینطور لوپهای کوچکش هست. در حالیکه هر مبتدی الکترونیک میتونه یک مدار پالسی بسازه که عمق بیشتری رو بزنه! این دیگه تفاوت بین انواع تکنولوژی های فلزیابیه که هر یک مخصوص کار خاصی درست میشن. سیستم VLF هم بطور خاص بدرد سکه یابی و خرده ریز یابی توام با تفکیکی قابل قبول هست و علیرغم پیچیدگی زیاد بدرد دفینه یابی در عمق بالا و برای اهداف بزرگ نمیخوره! موقع انتخاب دستگاه هم خوبه که به هدف تولید کننده از ساخت اون دستگاه توجه بشه. دستگاهی که تمام فیلمهای تست و تبلیغش نشان از کاوش در سواحل و پارکها و امثالهم و بدنبال خرده ریز داره ؛ مطمئنا چیزی نیست که برای کاوش دفینه یابی طراحی شده باشه.
بهرحال ما اینجا فلزیاب فروشی نداریم ولی مداری رو بنده شخصا طراحی کردم که در تاپیک فلزیاب پالسی فلزجو موجود هست و دوستان زیادی هم تا الان ساختنش و حتی نتایج رو با فلزیاب های معروف و گرانقیمت مقایسه کردن در حالیکه بنده مدار رو بصورت مجانی و با توضیحاتی کم نظیر در اختیار همه گذاشتم که برای اولین بار در ایران و شاید دنیا به این صورت ارائه شده! لذا بد نیست کمی چشم و گوش خودتون رو باز کنین تا ببینین چه اتفاقات خاص و منحصر بفردی در این انجمن رخ داده و هنوز در جریان هست تا اینطور با بی انصافی حرف از اتلاف وقت نزنین! با این حال اگر مساله تلف شدن وقت باشه در مورد بنده که رسالت خاصی رو طی 2 سال اخیر دنبال کردم مساله به شخص خودم مربوط میشه. اما در مورد شما اگر احساس میکنین با وجود همه این توضیحات و هزاران مطلب ریز و درشت مختلف در انجمن فلزجو باز هم وقتتون تلف میشه ؛ خب کسی شما رو مجبور به حضور در اینجا نکرده! میتونین از همین لحظه وقت خودتون رو بیشتر تلف نکنین. دستگاههای بازاری هم که سالهاست موجود هستن و شما در صورت تمایل میتونین پول کلانی صرف کنین بلکه به زعم خودتون موفق بشین! ولی فراموش نکنین خیلیها هم پولهای چند صد میلیونی خرج کردن و در کاوش به چیزی نرسیدن و حتی دستگاه و سرمایشون رو هم باختن! در واقع کاوش و کاوشگری دارای شرایط و فاکتورهای بسیار زیادی هست که تنها یکیش مربوط به دستگاه میشه. حالا اینکه دستساز باشه یا نباشه یا کدوم دستگاه باشه مساله ای حاشیه ای بین مجموع همه فاکتورهاست! بقول معروف من آنچه شرط بلاغ است با تو میگویم - تو خواه از سخنم پند گیر خواه ملال!

جمعه 1 اسفند1393 - 9:12pm
مدیر سایت
مدیر سایت

کوهنورد نوشته است:
koohyar نوشته است:
کوهنورد نوشته است:
مهندسین سایت سلام
متشکرم

من فلزیاب سایت را که قیمتش 3میلیون تومانه وشما کاربران ومهندسین مدعی ساخت مدار ساختین دادم چندتا کارشناس الکترونیک بیان چک کنن هم قطعاتش را وهم کارکردش را که قطعات مشابه بدردنخورجای ایسی ها و غیره ... نباشه دلیل اینکه دنبال دست ساز میگردم هم اینه که ایرانی ها اکثرقریب به اتفاقشون کلک میزنن و هرکی میادیه سایتی میزنه وتبلیغات فروش الکی با
امار ومشخصات غیرواقعی میده و دستتگاهش هم بدرد نمیخوره چون توی ایران بشکل شرکتی توی اصفهان وهم توی کشور دبی زیرنظرحراثت میراث فرهنگی ایران میسازن و ایسی دستگاه رادستکاری میکنن که عمق زیادنزنه ومردم از خریدن دستگاه بعداز نتیجه نگرفتن دلسرد بشن البته دستگاه شرکتی هست ودست ساز نیست ولی شرکت ها اجازه گذاشتن قطعات قدرتمند راندارند.دلیلش هم اینه که خریدوفروش این دستگاه ها آشکارا انجام میگیره ودولت سختگیری نمیکنه .
همین فلزیاب GARRETT GTI 2500 را هم توی یه سایت خارجی دیدم اصلش امریکایی هست وقیمتش 930 دلاره وخودم هم قبلا باهاش کارکردم منم واسه همین این پست رازدم که یا کاربران ومهندسین این سایت یا خودشون نمیدونن مداردستگاهشون مشکل داره یا بخاطر بیکاری وپرکردن وقت میان توی سایت اگر واقعا نمیتونید مدار این دستگاهی که فقط 2 متر واقعی میزنه را بسازین چرا وقت خودتون وکاربران را میگیرین؟

درود
دوست من مهندس حمید عزیز از اون جهت! مفصل توضیح دادن و جای هیچ حرفی نمونده و ازشون ممنونم!
ولی بنده هم از این جهت و دوستانه و برادرانه خدمتتون فقط یه جمله میگم:
یکم اطلاعاتتو بیشتر کن تا هم بهتر بتونی تصمیم بگیری و هم بهتر حرف بزنی!
موفق باشی L-)

نگذارید گوشهایتان گواه چیزی باشد که ندیده اید
نگذارید زبانتان چیزی را بگوید که قلبتان باور نکرده
صادقانه زندگی کنید

جمعه 1 اسفند1393 - 9:48pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: mazdak1 و 56 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure