انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 7 اردیبهشت1403 - 6:08pm

پاسخ به موضوع  [ 78 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 8  بعدی
 فلزیابهای متفرقه 
نویسنده پیغام
استاد - مدیر
استاد - مدیر

در این قسمت دوستان می توانند درمورد سایر فلزیابها گفتگو کنند

mantera

سه شنبه 22 اسفند1391 - 11:32pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام
دوستان و اساتید محترم میدونم جای این سوالم اینجا نیست ولی چاره ایی نداشتم
دوستی میخواد یه دستگاه بخره و حاظره تا 300.000.000 تومان هزینه کنه و به من سپرده واسش تحقیق کنم
دوستان چه دستگاهی را میتونن پیشنهاد بدن؟
ممنون

............................... بیا گنــاه کنیــم، جایی که خــدا نباشد..........................

جمعه 3 خرداد1392 - 9:03pm
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: تبریز
amir6m نوشته است:
با سلام
دوستی میخواد یه دستگاه بخره و حاظره تا 300.000.000 تومان هزینه کنه و به من سپرده واسش تحقیق کنم
ممنون

در حدود قیمت اعلام شده یکی GSSI ساخت کشور کانادا و دیگری هم فلزیاب معروف کبرا جی پی ار

جمعه 3 خرداد1392 - 10:18pm
مدیر کل
مدیر کل

امیر جان طبق تجربه خودم عرض کنم. اولا بخصوص در بازار فلزیاب هیچوقت مطرح نکنین که چقدر میخواین بودجه اونم بالا برای این دستگاهها بذارین! چون براحتی زمینه کلاهبرداری رو برای انواع فروشنده ها فراهم میکنین! در ثانی اصولا دستگاههای بیش از حد گران واقعا توش حرف و حدیث زیادی هست. جدا از اینکه ایا واقعا پول خودش رو میتونه در بیاره یا نه باید ببینین برای چه کاری و کجا نیاز دارین؟ شاید یک دستگاه بسیار ارزان هم کارتون رو راه انداخت! ما قبلا این بحثها رو کردیم. قیمت بالا نشانگر هیچ واقعیت مشخصی در زمینه کارایی یا بدرد بخور بودن دستگاه اونم برای کاربرد خاص شما نیست. پس خیلی مراقب باشین.

از استاد aziz_1388 هم خواهش میکنم این دو دستگاهی که معرفی کردن و قیمت بالایی هم داره در صورت امکان مشخصات کاملش رو در انجمن قرار بدن.

جمعه 3 خرداد1392 - 11:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

فکر کنم این بدرد بخور باشه

جستجوی گنج با استفاده از تکنولوژی رادار با پیشرفت تکنولوژی فیزیک و الکترونیک نسل جدیدی از دستگاه های گنج یاب بوجود آمده که هم بسیار کوچک ، کم حجم و سبک بوده و هم دارای عمق کاوش بسیار زیاد تا 20 متر میباشد و امروزه این دستگاه ها جایگزین دستگاه های کابلی و دیسکی قدیمی شده است ، نسل جدید این دستگاه ها Ground Penetrating Radar میباشد که کاربردهای وسیعی دارد و به اختصار به GPR نامیده میشوند ، معروفترین این دستگاه ها عبارتند از · Analysis KS-600 Radsys Zond 12 E Pro GSSI SIR-3000 در کنار این دستگاه های حرفه ای کاوش در زمین ، ردریاب های حرفه ای که دارای مگنومتر بوده به بازار آمده که تا شعاع 1 کیومتر و عمق 10 متر را کاوش از معروفترین این دستگاه ها میتوان · Fitzgerald Treasure navigator Williams LRL500 Electroscope Gravitator · Varner Magnocast5000 Knouzum Golden Gun قلزیاب ها با تکنولوژی های مختلف و در انواع متفاوت ساخته شده که مهمترین آنها: 1. PI (پالسی القایی) این نوع فلزیاب یك میدان مغناطیسی در اطراف دیسك جستجوگر خود ایجاد می كند. وقتی جسم فلزی در محدوده میدان مغناطیسی قرار گیرد شدت میدان مغناطیسی تغییر یافته و دستگاه فلزیاب این تغییرات متوجه وجود فلز در اطراف دیسك خود می شود و آن را آشكار می كند. که در انواع دیسکی و فرستنده گیرنده تولید می شود و حداکثر 5 متر برد مفید دارند Lorenz Deep Max X6 ; UPEX740 ; TREX150 ; DTI-Antarus ; DTI-Sirus 2. GPR (رادار) این نوع دستگاه با ارسال امواج توسط آنتن فرستنده به اعماق زمین و دریافت توسط آنتن گیرنده بصورت رادار از زیر زمین نقشه برداری میکند که توسط نرم افزار در لپ تاپ تصویری کامپیوتری از زیر زمین نمایش داده میشودو با آنتن های متفاوت فادر به شناسای نت برد 20 متر میباشد ، کار با این دستگاه ها بسیار پیچیده بوده و بیشتر جهت زیرساخت های مهندسی بکار میاید. Analysis KS-600 Radsys Zond 12 E Pro GSSI SIR-3000 3.ERM (الکتریکی میلیه ای) این نوع دستگاه با ارسال جریان الکتریکی توسط میله ها فرو رونده در زمین (فرستنده) و دریافت جریان توسط میله فرو رفته در رمین (گیرنده) از زیر زمین نقشه برداری میکند که توسط نرم افزار در لپ تاپ تصویری کامپیوتری از زیر زمین نمایش داده میشود. که تا 8 متر برد مفید دارند ، عملکزد این دستگاه ها بصورت کالا علمی و مهندسی بوده و از قوانبن ژوفیزیک بهره میگیرد ، کار یا این وسالی سخت است اما هم دقیق هستنتد هم ارزان. Fitzgerald Treasure navigator 4. Magnetometer (مغناطیسی) این نوع دستکاه با دریافت امواج ساطع شده از فلزات و تقویت توسط سنسور قادر به شناسایی میباشد که نیاز به فرستنده VLF دارد Varner Magnocast5000 5. LRL (ردیاب) این نوع دستگاه بر اساس فرکانس ارتعاش فلزات و سنگ های قیمتی کارکرده و معمولا بعنوان وسیله ای برای تایین دقیق محدوه فرارگرفتن اجسام در بین منطقه وسیعی از زمین میباشد. ردیاب ها سرعت جستحو را چندین برابر میکنند بطوریکه میتوان یک محدود به شعاع 1 کیلومتر را در مدت 2 ساعت جستجو کرد. Williams LRL500 Gold detector Spectra Electroscope Gravitator 6.VLF (قرکانس پایین) 7. EM (الکترو مغناطیس) 8. Imager (تصویری غیر فعال) OKM EXP5000 EMFAD UG12 Pro Accuratelocators Runabout 9. Conductivity (هدایتی چند فرکانسی)

خداوندا .... دوستانی دارم آیینه تمام نمای عشق . رسمشان معرفت . کردارشان جلای روح و یادشان صفای دلارای من است .
پس آنگاه که دست نیاز به سوی تو میاورند پر کن از آنچه در مرام خدایی توست

جمعه 3 خرداد1392 - 11:23pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

این هم آدرس سایت GSSI

http://www.geophysical.com/?gclid=CJSou ... Qgod8yEA7Q

خداوندا .... دوستانی دارم آیینه تمام نمای عشق . رسمشان معرفت . کردارشان جلای روح و یادشان صفای دلارای من است .
پس آنگاه که دست نیاز به سوی تو میاورند پر کن از آنچه در مرام خدایی توست

جمعه 3 خرداد1392 - 11:32pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان به خاطر راهنمایی هاتون ممنونم
آفا عزیز اگر امکان داره در مورد دستگاههایی که اسم بردین بیشتر توضیح بدین
آقا حمید واقعا بزرگوارانه و به درستی راهنمایی فرمودین واقعا متشکرم
آقا شهریار به خاطر اطلاعاتتون ممنونم ،در ضمن آدرس سایتیو که گزاشتین نتونستم باز کنم

............................... بیا گنــاه کنیــم، جایی که خــدا نباشد..........................

شنبه 3 خرداد1392 - 3:09am
استاد
استاد

amir6m نوشته است:
با سلام
ممنون

سلام دوست گرامی
پیشنهادت من اینه که یک ملیون بدی و ردیاب حمید را بگیری و 299000000 دیگه را تو جیبت بزار و هر وقت نتونستی پیدا کنی مطمعنم دیگه هیچوقت با هیچ دستگاهی پیدا نخواهی کرد اگه ردیاب حمید را گرفتی و ضرر کرد اون 299000000 ملیون را به صاحبش بده ردیاب را هم من با همین قیمتی که خریدی ازت میگیرم چون باید همیشه ادم یک وسیله یدکی هم داشته باشه
ردیاب حمید طبق گفته خودشون تا 20 متر زیر خاک قدرت داره اگه از این متراز 5 متر هم به طور دقیق بزنه که من یکی مطمعن هستم و اگه خطای اون در حد یک متر هم باشه به ملیارد هم می ارزه اصل کار این هست که ردیاب باید تفکیک صد درصدی داشته باشه که اگه اپراتور یه کم بلد باشه میتونه با کمک دستگاه به نتیجه صد درصدی هم برسه و عاقلانه نیست که همچنین هزینه 300000000 برای یک دستگاه کرد برای یک دستگاه که معلوم نیست پیدا کنه یا نه یا توی مسیر یا سر کار ازتون بگیرنش

شنبه 4 خرداد1392 - 4:27am
کاربر فعال
کاربر فعال

amir6m نوشته است:
با سلام
ممنون

سلام امیر جان
همونطور که اساتید گفتن قیمت بالا دلیل بر کارایی بالا نیست. ولی اگه دوستتون اصرار دارن دستگاه گرون بخرن من به شما دستگاه زوند رو توصیه میکنم. که میتونی انواع آنتنهاشو سفارش بدی. مثلا با آنتن 300مگا هرتزی راحت میتونی 10متر رو جواب بگیری قیمتشم حدود 80میلیونه. میتونی برای اطلاعات بیشتر به این دوتا سایت مراجعه کنی. نا گفته نمونه که اپراتوریش واقعا سخته. یا علی
http://www.radsys.lv
http://www.accuratelocators.com

شنبه 4 خرداد1392 - 12:16pm

ببین دوست من جی پی ار ها که بیشتر بچه ها سفارش میکنن شما اونها رو تهیه کنید دستگاههای بسیار خوبی هستند اما واسه باستان شناسی نه واسه فلزیابی.
بدلیل فرکانس بالا تا 2 متر حتی شما شاید بتونی دقیقا شکل جسم رو هم تشخیص بدی اما بگم اپراتوریش رو تا یاد بگیری باید 2 برابر قیمت دستگاه وقت بذاری

شنبه 4 خرداد1392 - 1:12pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 78 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 8  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 47 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure