انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 8 اردیبهشت1403 - 7:26pm

پاسخ به موضوع  [ 22 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3  بعدی
 مهم ترین موضوع در فلزیاب 
نویسنده پیغام

سلام دوستان گرامی مهمترین موضوع که خیلیا اون رو نادیده میگیرن عمق کاوش در فلزیاب نیست هر چند عمق کاوش یکی از اصلی ترین فاکتورها برای کاوش هست
ولی باید به این نکته توجه داشته باشین فلزیاب باید سیستم حذف ذرات داشته باشه سیستمی که این ایتم رو داره هر چقدر برد اون پایین باشه ولی بازم یه جاهایی
جواب میده در غیر این صورت به هیچ عنوان نمیشه روی اون حساب کرد حتی نیم متر .همه میدونیم که زمینهای ایران یکی از پر املاح ترین زمینهای دنیا هستش و بدون
یک سیستمی که قادر به حذف این املاح معدنی نباشه هیچ سیستمی یا فلزیابی نمیتونه درست کار بده پس دوستان الکی و بدون دلایل علمی دستگاهی رو معرفی
نکنند که خدای نکرده کسی متضرر بشه.علاوه بر این موضوع ثبات سیستم و میزان استفاده باطری هم یک اصل مهم دیگر است که باید بهش توجه شه

دوشنبه 2 دی1392 - 5:18pm
مدیر کل
مدیر کل

max distance عزیز ضمن خوش آمد گویی به شما بابت ورودتون به این انجمن باید عرض کنم مطلب شما تقریبا درست هست. البته این رو اضافه کنم که سیستم حذف ذرات یا فیلتر املاح به اون شکلی که خیلیا تبلیغ میکنن اصلا وجود خارجی نداره! امواج فلزیابی بصورت میدان مغناطیسی متغیر ارسال میشن و بر اساس خواص مغناطیسی و رسانایی مواد تحت تاثیر قرار میگیرن. حالا اگر خاک بقول معروف دارای املاح بیش از حد باشه هیچ فلزیابی وجود نداره که بتونه بطور قطعی اینها رو حذف بکنه! در نتیجه تحت این شرایط مشاهده میکنیم که حتی معروفترین و گرانترین دستگاهها هم نتونسته اپراتور ها رو راضی بکنه.
از نظر علمی هم که فرمودین متاسفانه اطلاعات فنی هیچ یک از دستگاههای بازاری به درستی موجود نیست که بخواد مورد بررسی قرار بگیره. اون چیزی که در این دستگاهها میتونه ملاک انتخاب باشه بنظر من جدا از سیستم کلی دستگاه فقط میشه به تجربه کسانی که باهاشون کار کردن و قابل اعتماد هم هستن استناد کرد.

دوشنبه 2 دی1392 - 5:58pm

با سلام به شما دوست گرامی تشکر بابت کامل کردن توضیحات بنده با شما کاملا موافقم هیچ فلزیابی نمیتونه بطور کامل به قول معروف املاح رو حذف کنه و ما هم نمیخوایم به طور 100 درصد حذف بشه
چیزی که از شواهد پیداست و طبق تجربه خودم اگر سیستمی لاقل بتونه 60 تا 70 درصد املاح یا ذرات رو حذف کنه بقیه ماجرا رو میشه با اپراتوری صحیح حل کرد یه سری ریزه کاریا تو کاوش کردن و کار
با دستگاه هست که به مرور به انها اشاره میکنم البته میخوام که شما هم نظراتتون رو بگید اقا حمید

دوشنبه 2 دی1392 - 6:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: زمین
حمید نوشته است:
max distance عزیز ضمن خوش آمد گویی به شما بابت ورودتون به این انجمن باید عرض کنم مطلب شما تقریبا درست هست. البته این رو اضافه کنم که سیستم حذف ذرات یا فیلتر املاح به اون شکلی که خیلیا تبلیغ میکنن اصلا وجود خارجی نداره! امواج فلزیابی بصورت میدان مغناطیسی متغیر ارسال میشن و بر اساس خواص مغناطیسی و رسانایی مواد تحت تاثیر قرار میگیرن. حالا اگر خاک بقول معروف دارای املاح بیش از حد باشه هیچ فلزیابی وجود نداره که بتونه بطور قطعی اینها رو حذف بکنه! در نتیجه تحت این شرایط مشاهده میکنیم که حتی معروفترین و گرانترین دستگاهها هم نتونسته اپراتور ها رو راضی بکنه.
از نظر علمی هم که فرمودین متاسفانه اطلاعات فنی هیچ یک از دستگاههای بازاری به درستی موجود نیست که بخواد مورد بررسی قرار بگیره. اون چیزی که در این دستگاهها میتونه ملاک انتخاب باشه بنظر من جدا از سیستم کلی دستگاه فقط میشه به تجربه کسانی که باهاشون کار کردن و قابل اعتماد هم هستن استناد کرد.

آقا حمید عزیز تجربه و علم شما در فلزیابی برای همه ی دوستان اثبات شده ست
شما در بین فلزیابهایی که تجربه ش رو دارید یا عملکردش رو از نزدیک دیدید البته شرکتی ;) کدوم رو ترجیح میدید؟
نظرتون در مورد لورنز و لندکرافت هم بفرمایید سپاس

امام حسن مجتبی (ع): لو سکت الجاهل لما وقع الخلاف
اگر جاهل سکوت کند اختلافی پیش نمی آید

دوشنبه 2 دی1392 - 9:19pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم سید جواد عزیز البته شما لطف دارین ولی در واقع اینطور نیست و من برخورد زیادی با این دستگاههای شرکتی نداشتم! در مورد لندکرافت فعلا فقط شنیدیم و صحبت یا تجربه مطمئنی که من بتونم روش حساب کنم نبوده. دستگاههایی هم که لورنز میسازه در تمام دنیا معروف هستن و نیاز به تعریف یا رد ما فکر نمیکنم داشته باشن! اما فلزیاب هایی هستن که در دفینه یابی بخصوص در خاک ایران خیلی قوی عمل نمیکنن. جی پی ایکس هم که میدونین برای طلا و در عمق کمتر کارایی خوبی داره اما باز هم فلزیاب ایده آلی نیست. باز هم بنظر من برای دفینه یابی فلزیابی مثل TM808 واقعا نسبت به قیمتش ارزش زیادی داره. غیر اون بنظرم همین مدارات موجود رو خودتون بسازین حداقل نسبت به هزینه ای که میکنین میتونین کارایی بیشتری ازشون بگیرین. وگرنه اینجور نیست اکثر این دستگاههایی که شاید 100 برابر قیمت یک مدار معمولی رو دارن حتی 2 برابر هم بازدهی بیشتر داشته باشن! :D

دوشنبه 2 دی1392 - 9:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: زمین
حمید نوشته است:
خواهش میکنم سید جواد عزیز البته شما لطف دارین ولی در واقع اینطور نیست و من برخورد زیادی با این دستگاههای شرکتی نداشتم! در مورد لندکرافت فعلا فقط شنیدیم و صحبت یا تجربه مطمئنی که من بتونم روش حساب کنم نبوده. دستگاههایی هم که لورنز میسازه در تمام دنیا معروف هستن و نیاز به تعریف یا رد ما فکر نمیکنم داشته باشن! اما فلزیاب هایی هستن که در دفینه یابی بخصوص در خاک ایران خیلی قوی عمل نمیکنن. جی پی ایکس هم که میدونین برای طلا و در عمق کمتر کارایی خوبی داره اما باز هم فلزیاب ایده آلی نیست. باز هم بنظر من برای دفینه یابی فلزیابی مثل TM808 واقعا نسبت به قیمتش ارزش زیادی داره. غیر اون بنظرم همین مدارات موجود رو خودتون بسازین حداقل نسبت به هزینه ای که میکنین میتونین کارایی بیشتری ازشون بگیرین. وگرنه اینجور نیست اکثر این دستگاههایی که شاید 100 برابر قیمت یک مدار معمولی رو دارن حتی 2 برابر هم بازدهی بیشتر داشته باشن! :D

ممنون حمید جان،
این TM808 که فرمایش کردی چه طور فلزیابیه میشه در مورد عمق زنیش، نوع سیستمش (pi vlf ...) و اینکه ساخت کدوم کشوره و از همه مهمتر شکل عجیبش کمی توضیح بدی :)

امام حسن مجتبی (ع): لو سکت الجاهل لما وقع الخلاف
اگر جاهل سکوت کند اختلافی پیش نمی آید

دوشنبه 2 دی1392 - 10:24pm
مدیر کل
مدیر کل

TM808 که مشخصا از نوع TR و توباکس ساخت شرکت وایتز هست. این تیپ فلزیاب ها برای سنس اهداف بزرگ فلزی تا عمق 6 متری قابل استفاده هستن. در بخش توباکسها اطلاعات بیشتری ازش رو میتونین مشاهده کنین.

سه شنبه 2 دی1392 - 12:00am

در مورد لند کرافت باید بگم که این فلزیاب رو مدتی داشتم ولی وقتی خطا های اون رو دیدم ازش صرف نظر کردم تو یک زمین کشاوزی که تقریبا یکدست بود و خاک اون زیاد
اتاشغال نداشت دائم هر چند قدم جایی رو بوق میزد و وقتی میکندی میدیدی هیچ چیز جز سفال و سنگ نیست که گرفته باشه حسابی رو اعصاب ادم راه میرفت رو این حساب
اون رو به قیمت خیلی پایین تر فروختم و اگه میدونستم اینجا اینقد طالب داره به مفت نمی فروختم .این شوخی بود .و در مورد tm808 فلزیاب خوبی هست هم از نظر عمق کاوش
و هم نزدن خطای زیاد ولی یک ایرادی که داره اینه که حساسیت پایینی به طلا داره و همچنین اشیا کوچک رو نمی تونه خوب بزنه و همینطور که حمید اقا فرمودن برای سنس
اهداف بزرگ فلزی طراحی شده مثلا برای شناسایی لوله های گاز زیر زمین

سه شنبه 2 دی1392 - 3:17am
مدیر کل
مدیر کل

max distance عزیز اصولا فلزیاب های توباکس برای فلزاتی با سطح 10 در 10 سانت به بالا قابل استفاده هستن و تفاوت بردشون با فلزیاب های مثلا پالسی هم در مورد اهداف بزرگتر از 1 در 1 متر مشخص میشه که در عمق قابل ملاحظه ای سنس میکنن. مثلا همین TM808 میتونه یک فلز 3 در 3 متر رو در عمق 6 متری آشکار بکنه.
در مورد حساسیتش به طلا هم قطعا شما اشتباه کردین! این تیپ فلزیاب اتفاقا یکی دیگه از مزیتهاش این هست که بر خلاف پالسی ها ؛ فلزات غیر مغناطیسی از جمله طلا رو به خوبی سنس میکنه. ولی طبیعتا یک سکه یا انگشتر طلا صرف نظر از جنسش به لحاظ ابعاد کوچکی که داره توسط این نوع فلزیاب قابل سنس نیست. وگرنه اگر طلای بزرگی داشته باشین میبینین که بخوبی سنس میکنه.

سه شنبه 3 دی1392 - 3:30am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین مادری
عرض سلام خدمت شما دوست تازه وارد ..و خیلی خوش اومدین......
داداش ایا شما از فلزیاب ها چیزی حالیتون میشه؟ :D
من خیلی وقت هست دارم روی یک فلزیاب که هم قیمتش مناسب باشه و هم عمق خوبی بزنه ولی از شرکت مینلب و لورنز متنفرم خودمم نمیدونم چرا ....
ایا شرکت فیشر المان میتونه جوابگو باشه
2.گارت امریکا
3....ssp5100
4.لند کرافت..
5 فلزیاب های نظامی...از این فلزیاب ها کدام بهتر جواب میدن :x

بکوش تا عظمت در نگاهت باشد،
نه در آنچه مینگری

سه شنبه 3 دی1392 - 4:03am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 22 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 53 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure