انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 16 اردیبهشت1403 - 11:36pm

پاسخ به موضوع  [ 41 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5  بعدی
 اسکن ازطریق گوگل ارت 
نویسنده پیغام
استاد - مدیر
استاد - مدیر

بادرود
دوستان عزیز...
یه موضوع هست میخام باشمادرمیون بزارم... کسی درباره اسکن ازطریق گوگل ارت یا مپ، واستفاده ازچندتا نرم افزارکه کاراصلی روانجام میدن، تجربه ای داره واگردارید چقدمیشه روش حساب کرد
من یک مدت چسبیدم به اینکاروچندتا اسکن هم زدم.. که تصاویرش رو پیوست میکنم
یه پسره ازترکیه، دریوتوپ، چندتا فیلم واموزش، اینکاروگذاشته وخیلی هم حرفه ای هستش... راستشو بخاین مقداری سخت.. و وقت گیره
درابتدا ازطریق گوگل ارت... یک مکان باستانی رو نشون.... وعلامت گذاری میکنه، بعدازطریق جی پی اس ویژیولایزر،.برای نشون دادن نقطه هدف، استفاده، وبعد اصل کارشروع میشه، دراینجا ازدوسه تا برنامه استفاده میکنه.. مانند surfer یا voxler.... که مراحل زیادی انجام میگیره.قدم به قدم اسکن ها واضح تر میشن

mantera

شنبه 8 اسفند1399 - 3:25am
استاد - مدیر
استاد - مدیر

اگرکسی میخاد به فیلمای اموزشی دسترسی پیدا کنه هم میتونم ادرس یوتوپ روبدم هم براش واتساپ...
الانم چنتا ازاسکن هایی که زدم رو میذارم

mantera

شنبه 9 اسفند1399 - 3:31am
استاد - مدیر
استاد - مدیر

هرکاری کردم نشد عکساروبفرستم
کسی اگرمیتونه کمک کنه قبلن که راحت میشد فرستاد الان وقتی میخام تصاویررو اضاف کنم فیل شکن میپره واپلود نمیشن ‌
راستشوبخای کاری قابل تامل، وارزش تحقیق احتمال داشته باشه ظاهرن ورودی ها وتونل واتاقهاکه خاک انها دستکاری شده یعنی خالی وپر شده باشه. دراین برنامه نمودارمیشه...ولی تاچه اندازه بشه روش حساب کرد... روباید ازمون وخطا، پاپیش بزاره
من یکی دوجا رو که ازقبلن ریزه کاریهاشو میدونستم.... اسکن زدم تاحدودی نتیجه، جالب بوده
بازم میگم باید تست های زیادی زد

mantera

شنبه 9 اسفند1399 - 3:43am
مدیر کل
مدیر کل

آریای عزیز مجددا به انجمن خوش اومدین. :x @};-
گوگل ارت یک سیستم تصویر برداری ماهواره ای هست که بر اساس تطبیق تصاویر هوایی با مختصات جغرافیایی حاصل از سیستم موقعیت یابی ماهواره ای جی پی اس عمل میکنه. تصاویر هوایی مطلقا ربطی به شرایط زیر زمین از جمله وجود تونل و اتاقک نداره و طبیعتا به وجود جنس هم ربطی پیدا نمیکنه. در واقع از طریق تصاویر هوایی فقط میشه وضعیت عوارض طبیعی و پستی و بلندی ها و پوشش گیاهی و ... که مربوط به روی زمین هست رو بررسی کرد. از این تصاویر میشه برای بررسی وضعیت برخی قبرستانها یا اماکن باستانی از حیث ساختار بیرونی استفاده کرد ولی بهیچ وجه ساختار داخلی رو مشخص نمیکنه مگر اینکه یک باستانشناس خبره بر اساس ساختار بیرونی قادر به تحلیل ساختار زیرین باشه که البته این دیگه مساله ای جدا از اسکن هست و به نرم افزار خاصی هم ارتباط نداره.
همونطور که در تاپیک سیستمهای ماهواره ای هم بحثهای زیادی داشتیم متاسفانه طی این سالها انواع و اقسام سیستمهای بیربط دستمایه کلاهبرداری در زمینه کاوش قرار گرفته. از ماهواره های به اصطلاح نظامی گرفته تا خود جی پی اس و در نهایت همین گوگل ارت که البته بعنوان تصویر هوایی مثل هر تصویر دیگری میتونه کمک کننده باشه ولی اینجور نیست که اسکنی مربوط به زیر زمین یا جنس در اختیار قرار بده. بعنوان یک مثال واضح بد نیست پیگیر نحوه کشف تونلهای حفر شده در مناطق فلسطینی باشین! یکی از راههای پیدا کردن این تونلها همین تصاویر هوایی هست که توسط ماهواره های نظامی با دقت بالا گرفته میشه اما تنها وقتی میتونن متوجه وجود این تونلها بشن که کسی به درون اونها تردد داشته باشه! اگر ورود یا خروجی صورت نگیره تصاویر هوایی و ماهواره ای به تنهایی قادر به مشخص کردن تونلها نیستن. وقتی در چنین سطحی کار به این صورت انجام میشه دیگه تکلیف امکان اسکن زیر زمینی با گوگل ارت و امثالهم روشن هست.
روال قرار دادن عکس در انجمن مثل گذشته هست. احتمالا مشکلی در ارتباط با فیل شکن یا مرورگر اینترنتی شما وجود داره. اگر فیلمی در یوتیوب هم باشه میتونین لینکش رو قرار بدین.

شنبه 9 اسفند1399 - 3:06pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

ariya نوشته است:
هرکاری کردم نشد عکساروبفرستم
کسی اگرمیتونه کمک کنه قبلن که راحت میشد فرستاد الان وقتی میخام تصاویررو اضاف کنم فیل شکن میپره واپلود نمیشن ‌
راستشوبخای کارجالبی هست و ورودی ها وتونل واتاقها ظاهرن خوب نشون داده میشه...ولی تاچه اندازه میشه روش حساب کرد... روباید ازمون وخطا، پاپیش بزاره
من یکی دوجا رو که ازقبل ریزه کاریهاشو میدونستم.... اسکن زدم تاحدودی قابل قبول، ودرست جواب داده...
بازم میگم باید تست های زیادی زد

دو.ست عزیز
استفاده از تصاویر ماهواره ای گوگل برای پیدا کردن دفینه امکانپذیره ولی گوگل برای تصویر برداری از ماهوارهای محتلفی استفاده میکنه که مشخصات سیستم تصویر بردارای آنها متفاوته و نکته ای هم که گوگل ضمانت کرده وجود تصاویر در طیف مرئی و قابل رویته ولی مواردی بوده که ناهنجاری ها هم در تصاویر منعکس شده ....نمونه عرض میکنم در نقطه ای نزدیک تهران در تصویری نزدیک جاده اصلی بدون هیچ دلیلی تصویر غیرعادی بود تا اینکه ضمن عملیات تعریض حاده بیل مکانیکی به خمره پر از سکه ( دقیقا در محل ناهنجاری در عکس ) برخورد کرد و تا مدتها ( و صدور اجازه از میراث فرهنگی ) عملیات حاده سازی متوقف گردید ....دقت کنید غیر گوگل شرکتهای دیگری هم تصاویر ماهواره ای به صورت رایگان ارائه میدهند که از آنها نیز میتوان استفاده نمود

شنبه 9 اسفند1399 - 3:15pm
استاد - مدیر
استاد - مدیر

بادرود
ممنون مهندس حمید بابت راهنمایی
راستش من باید بیشتر توضیح میدادم
اگر تصاویرروبزارم بهترمیشه توضیح بدم وبرای دوستان هم همه چیز روشن

mantera

یکشنبه 9 اسفند1399 - 12:25am
استاد - مدیر
استاد - مدیر

میشه گفت که گوگل ارت ومپ دراین خصوص.. هیچ وکاره هستن وفقط بعنوان مبدا یک تصوی هوایی به مامیدن... کاراصلی رو نرم افزارهای حرفه ای مانند surfer و voxler انجام مید

mantera

یکشنبه 9 اسفند1399 - 12:37am
استاد - مدیر
استاد - مدیر

این نرم افزارها با فیلترکردن های مختلف.. ازلایه های خاک درجاهای باستانی ونقاط مدنظر.. که دست انسان دربرهم زدن نظام خاک دخیل بوده رو نمایان میکنه، مانندچاههای پرشده، اتاقهای حفرشده، که بعد پرشدن وغیره، اصلن کاری به زیر زمین نداره وهرچه هست روی زمینه

mantera

یکشنبه 9 اسفند1399 - 12:40am
استاد - مدیر
استاد - مدیر

درخصوص گوگل ارت وکاربری اون کاملن درست میفرمایید
من روی این موضوع وقت زیادی گذاشتم وتحقیقات زمانبری هم برد
انواع نرم افزارهای ماهواره ای، بعنوان گنج یاب، وچگونگی ساخت انها انواع ماهواره ها واسمشون، شرکتهای اینکاره وغیره

mantera

یکشنبه 9 اسفند1399 - 12:52am
استاد - مدیر
استاد - مدیر

میدونم بحث کارماهواره ای زیاده.. وبیشترازروی شنیده ها وحرف های تکراری... اما من میخام برای کاربران تحقیقاتم بزارم
البته اگراجازه بفرمایید
ازطرفی هم بعضی ها به اسم اسکن ماهواره ای دارن کاسبی میکنن.. حداقل کاربرا اشنایی لازم رو داشته باشن که برای این نوع اسکنها تمایل پیدا نکن

mantera

یکشنبه 9 اسفند1399 - 12:56am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 41 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: mohamd f و 83 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure