انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 7 اردیبهشت1403 - 9:07pm

پاسخ به موضوع  [ 103 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11  بعدی
 PD OF PERSIA (PDOFPER) 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: سانفرانسیسکو
kاوه نوشته است:
درود جناب طلا بنده متوجه نشدم شما تغییرات رو برای اتصال لوپ امگا رو مدار فرانکو لحاظ میکنید یا باید شماتیکی که گذاشتید به صورت مجزا ساخته بشه...یکم گیج شدم

عملا مدارتون هر جوری پیاده شده خوبه ، حالا چه مونتاژ جدید چه خود فرانکو برای کار شدنیه ، حالا در این مرحله جای سلف لوپ وصل بشه و تست کنید تا در مراحل بعد قطعات و لوپ تنطیم بشن

اصل تعییر ااون مقاومت ۳۳۰ اهم از مدار به ۱ کیلو تبدیل و جابجا شده
مقاومتهای دیگه مدار رو اگه تغییر دادید که بزارید همون باشه اگر ندادید لازم به تغییر نیست ( مثال مقاومتهای ۱۰ کیلو به اصل خودشون باشن بهتره ۴.۷ کیلو یا ۶.۸

مقدار rx1 rx2 هم از ۱ کیلو به بالا تست میشه و تنطیم که لوپ بردش تغییر کنه

شما عکس مدار بدید راهنمایی کنم

کلا منطورم اینه که بدونید چه قطعه ای چه تغییری ایجاد میکنه وگرنه از هر جا شروع کنید میشه به مقصد رسید ، چون اینجا من تا ۹۹ درصد راه راهنمایی میکنم و ۱ درصد هم تلاش هر شخص

اگر هم اهم متر داری اطلاع بده ، دارم یه فرم گزارش ساده میسازم که بتونیدم مستندات عملکرد رو زیر نظر بگیریم

اگه فرصت کردی میتونی فیلم تست بگیری که در قدم اول با چه قطعاتی چه نتیجه ای میده و تنطیم لوپ چجور جواب میده ، این هم برا راهنمایی خودتون مهنه و هم اینکه دوستان آگاه بشن ، اگه فیلم بگیری بهتر ممنون

درود

یکشنبه 27 شهریور1401 - 11:58pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

طلا نوشته است:
kاوه نوشته است:
درود جناب طلا بنده متوجه نشدم شما تغییرات رو برای اتصال لوپ امگا رو مدار فرانکو لحاظ میکنید یا باید شماتیکی که گذاشتید به صورت مجزا ساخته بشه...یکم گیج شدم

عملا مدارتون هر جوری پیاده شده خوبه ، حالا چه مونتاژ جدید چه خود فرانکو برای کار شدنیه ، حالا در این مرحله جای سلف لوپ وصل بشه و تست کنید تا در مراحل بعد قطعات و لوپ تنطیم بشن

مقاومتهای دیگه مدار رو اگه تغییر دادید که بزارید همون باشه اگر ندادید لازم به تغییر نیست ( مثال مقاومتهای ۱۰ کیلو به اصل خودشون باشن بهتره ۴.۷ کیلو یا ۶.۸

کلا منطورم اینه که بدونید چه قطعه ای چه تغییری ایجاد میکنه وگرنه از هر جا شروع کنید میشه به مقصد رسید ، چون اینجا من تا ۹۹ درصد راه راهنمایی میکنم و ۱ درصد هم تلاش هر شخص

اگر هم اهم متر داری اطلاع بده ، دارم یه فرم گزارش ساده میسازم که بتونیدم مستندات عملکرد رو زیر نظر بگیریم

اگه فرصت کردی میتونی فیلم تست بگیری که در قدم اول با چه قطعاتی چه نتیجه ای میده و تنطیم لوپ چجور جواب میده ، این هم برا راهنمایی خودتون مهنه و هم اینکه دوستان آگاه بشن ، اگه فیلم بگیری بهتر ممنون

درود اینجور که بنده متوجه شدم شما منظورتون اینه که در وهله اول به جای سلف مدارفرانکو لوپ امگا رو وصل کنم ومقاومت ۳۳۰اهمروبه ۱کیلو تغییرداده و تست فلز بگیرم؟

دوشنبه 28 شهریور1401 - 12:36pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

kاوه نوشته است:
طلا نوشته است:
kاوه نوشته است:

درود اینجور که بنده متوجه شدم شما منظورتون اینه که در وهله اول به جای سلف مدارفرانکو لوپ امگا رو وصل کنم ومقاومت ۳۳۰اهمروبه ۱کیلو تغییرداده و تست فلز بگیرم؟

کلا هر مداری هست رو میتونید تست کنید در اصل داستان هیچ فرقی نداره ، بعد تغییرات رو یکی یکی انجام میدیم

بله بجای سلف همون لوپ مرکزی امگا وصل میشه ، کلا شما تست کنید بعد متوجه میشید

اینکه مدار من چه تغییری با فرانکو داره اصل ملاک نیست ، شما بلاخره یا یه فرانکویی بلا استفاده از قبل دارید و ابتدا بدون هیچ تغییری در مدارتون میتونید تست کنید یا یه دونه فیبر جدید میخواید بزنید که جدید میزنید که میتونید به سبک مدار من امتحان کنید ، حتی ساختارشم میتونید مثل مدار پی دی کا بزنید ،

ببینم عکس مدار قبلیم رو پیدا میکنم بزارم ، ببینید

کلا همه داستان سر بحث تجربه و تحلیل درست برای کالیبره کردنه
و کسی که مدار رو بدون تغییر به امگا وصل کنه واکنش اولیه رو میبینه و از جمله تغییر عملکرد مدار مثل یه مقاومت ساده ۳۳۰ به ۱ کیلو تا برسه به rx ها

درود

دوشنبه 28 شهریور1401 - 12:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام ;;)
چرا ساکت شد اینجا :ymsigh:
مگه نگفته بودین این مدار خیلی وقت از آدمم نمیگیره و جمع کردن همش جز چند ساعت وقت نبود و هزینه آنچنانی نمیخواست
حالا چرا هنوز بعد یه هفته ما هیچی ندیدیم؟؟؟؟؟؟؟ /:) /:)

سه شنبه 29 شهریور1401 - 3:07pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

pashaof نوشته است:
سلام ;;)
چرا ساکت شد اینجا :ymsigh:
مگه نگفته بودین این مدار خیلی وقت از آدمم نمیگیره و جمع کردن همش جز چند ساعت وقت نبود و هزینه آنچنانی نمیخواست
حالا چرا هنوز بعد یه هفته ما هیچی ندیدیم؟؟؟؟؟؟؟ /:) /:)

اره بغییر یکی دو تا ... چون مثل شما خیلیا بخودش زحمت ندادن :-? درسته کسی نمیسازه تا بقیه بسازن و حاصل تجربه رو مفت بگیرن و وقتی جواب داد محتاج تر از خودشون برای اطلاعات ساخت خودشونن ، و شایدم دوستانی میسازن وچیزی نمیگن و خودشون خارج از مشارکت امتحان میکنن که احیانا اگه طرحی برای کاسبی بود برن تو کارش ... اما کم کم وقتی دیدن داستان گیر داره یهو میان خودشون رو نشون بدن

بعدم بازم اینو میگم ساخت مدار ساده هست اما تنظیم قطعات و ... ممکنه برای ادمش یک هفته تا یکماه طول بکشه برخیم باهوشن روز اول کلکشو میکنن ( اینجا فیلتر برای ادم زحمکش و مفت خور وجود داره )که اگه اونو کسی بخودش زحمت نمیده اصلا بنطرم نسازین ! خوبیش اینه اگه بین دوستان کسی مدار رو راه بندازه و ادم زحمتکشی باشه دیگه دلش نمیاد قلقهای خودشو بزاره ( عدالت )

از من که توقع هیچی نکنید ، من اگه ببینم کسی تو یه مدتی مشخص که خودم تعیین کردم کاری نکرد ، منم سرد میشم که جزییات دیگه ای بزارم ، خواسته من در برابر خواسته شما بسیار کوچیکه اینکه خواسته امثال شما از جزییات کامل طرح اونم به این شکل ناسپاسانه خیلی غیر منطقی هست

درود

سه شنبه 29 شهریور1401 - 3:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

این چند روز هر چند صفحه که به این تایپینگ اضافه کردی همشون غیر اصولی و نا آگاهانه بود و حتی خودتم علم اینو نداری که مدار خودتو راه بندازی وگرنه یه شماتیک با ده تا مقاومت مجحول نمیشد که همشونم مقدار دارن مثلا مقاومتهای یک کیلوی پایه امیتر ترانزیستورها رو برداشتی rx کردی در حالی که همون مقدار یک کیلو خودش مناسبه مقاومتهای که جهت محافظت از ledهستن و بسته به ولتاژ از 220 اهم تا یک کیلو رو برداشتی rxکردی که همون یک کیلو هم براش مناسب بود بدون حساب کتاب فیلتر پایانی رو چسبوندی به ته مدار که مقدارش واسه فرانکو طراحی شده نه این مدار بدون حساب کتاب از آپ امپ استفاده متقارن میکنی اینم بماند چشمی و بدون کوچکترین علمی از رزونانس و اندوکتانس لوپ امگا میپیچی اینم بماند بدون حساب کتاب مولد پالس 555 طراحی میکنی اینم بماند بدتر از اون اونو دو موجه میکنی و هنوز خودتم سر در نمیاری کجارو به کجا وصل کنی اینم بماند اون ترانزیستور قدرت که عملا هیچ لزومی بهش نیست و اگه باشه هم این شکلی نیست اونم بماند با این همه وقتی اساتید بزرگی به این همه چرتو پرتهات چیزی نمیگن فکر نکن که مدارت شاخ داره و خیلی بزرگی تو حتی اونقدر هیچی نیستی که خودت جرات نمیکنی هیچ سندی بزاری که بگیم اره درست میگه !!! تو خودت اول از همه باید بسازی نه منتظر بقیه باشی اگه حرفات درست بود عملا تو باید این مدارت دستت بود اگه واقعا کار میکرد نه این که تازه خودتم دستو پا بش بسازی کل مدارت اینه که هیچی نیست با کلی اشکلال اگه یه وقت باهات کل کل نمیکنیم دلیلش این نیست که تو خیلی می فهمی دلیلش اینه که میفهمیم که تو بازم هیچی نیستی و ارزش کل کل نداری

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 29 شهریور1401 - 4:35pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

pashaof نوشته است:
این چند روز هر چند صفحه که به این تایپینگ اضافه کردی همشون غیر اصولی و نا آگاهانه بود و حتی خودتم علم اینو نداری که مدار خودتو راه بندازی وگرنه یه شماتیک با ده تا مقاومت مجحول نمیشد که همشونم مقدار دارن مثلا مقاومتهای یک کیلوی پایه امیتر ترانزیستورها رو برداشتی rx کردی در حالی که همون مقدار یک کیلو خودش مناسبه مقاومتهای که جهت محافظت از ledهستن و بسته به ولتاژ از 220 اهم تا یک کیلو رو برداشتی rxکردی که همون یک کیلو هم براش مناسب بود بدون حساب کتاب فیلتر پایانی رو چسبوندی به ته مدار که مقدارش واسه فرانکو طراحی شده نه این مدار بدون حساب کتاب از آپ امپ استفاده متقارن میکنی اینم بماند چشمی و بدون کوچکترین علمی از رزونانس و اندوکتانس لوپ امگا میپیچی اینم بماند بدون حساب کتاب مولد پالس 555 طراحی میکنی اینم بماند بدتر از اون اونو دو موجه میکنی و هنوز خودتم سر در نمیاری کجارو به کجا وصل کنی اینم بماند اون ترانزیستور قدرت که عملا هیچ لزومی بهش نیست و اگه باشه هم این شکلی نیست اونم بماند با این همه وقتی اساتید بزرگی به این همه چرتو پرتهات چیزی نمیگن فکر نکن که مدارت شاخ داره و خیلی بزرگی تو حتی اونقدر هیچی نیستی که خودت جرات نمیکنی هیچ سندی بزاری که بگیم اره درست میگه !!! تو خودت اول از همه باید بسازی نه منتظر بقیه باشی اگه حرفات درست بود عملا تو باید این مدارت دستت بود اگه واقعا کار میکرد نه این که تازه خودتم دستو پا بش بسازی کل مدارت اینه که هیچی نیست با کلی اشکلال اگه یه وقت باهات کل کل نمیکنیم دلیلش این نیست که تو خیلی می فهمی دلیلش اینه که میفهمیم که تو بازم هیچی نیستی و ارزش کل کل نداری

عرض شود که چیزی که مشخصه شما دنبال مداری ، این بماند ، وگرنه اینجوری پیگیر نبودی

دوستانی که با من موافقا خواهشا بیان روی این پاشاوف رو کم کنن که همش میاد تاپیک رو به حاشیه میبره :D

1>>>>>>> حالا از لحاط فنی شما درک نکردید وقتی مقاومت های rx همون ۱ کیلو باشه با ۱۲ ولت چه اتفاقی میافته ! پس بهتره همین نکته فوق طلایی رو بگم که شما که بقول خودتون مهارت الکترونیک و یا درک و شعور دارین باید میفهمیدن استفاده از ۱ کیلو عملا ممکن نیست !!! مدرکشم اینجا تو عکس میبینید ، پس حرف بی ربط نزنید شما سوادتون بدرد خودتون میخوره ما اینجا یه سطحی جدیدی کار میکنیم که شما داخلش حرفی برای گفتن نداری پس تمومش کن ، مدار من این تغییر رو لازم داره وگرنه شما که واردی جلو این همه ادم بهت نشون میدم که چطور آتیش گرفتی :-H

2>>>>> لزوم بودن ترانزیستور قدرت دلیل داره و شاید شما متوجه نیستی ما قراره چیزی رو بگیریم که نه شما .... اگه منظورت گرفتن خروجی مستقیم از 555 هست که کلا کارایی ندارد ، شما مگه رفتار امگا رو دیدی که میگی واجب نبوده ترانزیثتور قدرت :ymsigh:

2.5 >>>>>> انگار شما تو باغ نیستید ، میگم که کلی نکته حیاتی تو همین مقاومت ۱ کیلو پایه امیتر هست ، اصلا اگه مثل شما از ترس محاسبات و نمیدونم حرف مردم و استادان صاحب نظر این تغییر رو نمیدادم این مدار اصلا معنی نداشت و بوجود نمیمود

3>>>>>> اتفاقا اینجا میگم اره محاسبه سیم پیچ رو انجام ندادم ، چون اصلا بحث گیرندگی فرکانس مطرح نیست ، و من با تمام سیم پیچ های بقول شما غیر استاندارد به کارایی خوبی رسیدم ، و دارم همینو بازگو میکنم پس اگه من بلد نیستم سیم پیچ خوب بزارم شما بزار کمتر حرف بزن :-Q

3.75>>>>>> بازم میگم و گفتم بنده استاد الکترونیک نیستم من فقط یک طرح ارایه کردم شما که میتونی ایرادش رو بگیری بگیر و برا خودت بساز :-w این مدار خروجی برای فرانکو هست و اینها و نمیدونم ، اینجا شما خودت مطالعه بکن ببین چه فرکانسی میتونه تو مدار رد بشه ، بعد نطر بده و تهشم بفهمی عامل فرکانس نیست!

4>>>>>> اینکه من سواد ندارم و از فرانکو الگو گرفتم مگه چیز بدیه ، میخوای بیام مدار خودمم بزارم بعد ادم .... مثل شما بیاد این باز حرفها رو بزنه ، واقعا یه چیزتون میشه

5>>>>>> مولد موج دوم در تست ها یه فرقی هایی ایجاد میکنه اما اگه دقت کنید گفتم تک موج امتحان کنید جواب اولیه رو میده . دیگه مقدار قطعات رو هر ادم معمولی میتونه تواینترنت سرچ کنه و محاسبه کنه سایت داره که محاسبه کنه با فرکانس دلخواه رو انجام میده ، این بده ایا که خلاقیت و یادگیری رو برای دوستان لحاط کردم و این مقادیر رو ندادم :ymsigh:

8>>>>>> نکات مجهول ضربه ای به کارکرد و ناتوانی دوستان تو راه اندازی اولیه ندارد که شما بخاظر اینکه اونا رو نگفتم ، فلان کارخانه ازتون دلخور شدن :D حالا مدار من هر کوفتی باشه ، لا اقل دوستان اومدن و چیزیم نگفتن جز شما ، انگار بزور این مطالب رو بخوردتون دادم ، ول کنین این مسخره بازیهارو
سعی کنید تا چیزی بهتون ثابت نشده موضع بیخود نگیرید ، چون بعدش خجل میشید ! L-) فقط چشمتوون همین تاپیک رو میبینه که کمی بحث داخلش میشه ، شما هم همیشه مدعی همیشه حاظر ، از دوستان خواهشمندم این پاشاوف رو نصیحت کنن ، با احترام

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

درود

سه شنبه 29 شهریور1401 - 7:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

همین که خودتم نتونستی درستش کنی واسه خودش خیلی حرفه نیازی به خجالت من نیست جرممو تو میکشی

سه شنبه 29 شهریور1401 - 8:47pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

من یکسال پیش ساختم و زیاد تست کردم و بالای ۱۰ نوع امگا ساختم از هر سایزی ! و چهارتا مدار ازش ساختم ، اما به دلیل عدم دسترسی به محیط اونو نیمه کاره رها کردم خواستم بعد روش کار کنم اینم تجربه قبله گفتم حالا هم مدار و وسایل اوکیه اما هنوز سر هم نکردم ، بزودی کل مدار رو‌ با وضوح براتون تست کنم ببینم شما مداری که قطعاتشو میبینید ، میتونید کپی کنید ، بفرما استاد همه چیز دان دلت همینو میخواد دیگه ، ( بعد ببینم چند سال باید بگزره تا اون قانون چارچوب شکن رو درک کنید ، فقط دوست داشتین کار بچه ها سخت تر بشه چون اون زمانی که فیلم بزارم همون ۱ درصد رو هم ازش صرف نطر میکنم چون عقیده اینه که همه چی محاسبه کتابی الکترونیکه ، اما متاسفانه نکته کار الکترونیکیه اما مرسوم نیست ، چشم وقتی دیدید از یه جایی به بعد ربطی هم به میزان قطعات نداره کار رو سخت تر میکنه و من هم باید ببینم کیا زحمت میکشن و اگه بصلاح بود اون ۱ درصدم میگم )

شب همگی خوش @};- ~O)

درود

سه شنبه 29 شهریور1401 - 8:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

قربون دستتات زود بساز تا ببینیم و کپی کنیم :-*

سه شنبه 29 شهریور1401 - 10:26pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 103 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 82 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure