انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 15 اردیبهشت1403 - 9:50pm

پاسخ به موضوع  [ 103 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 ... 11  بعدی
 PD OF PERSIA (PDOFPER) 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: سانفرانسیسکو
اینم طرح اولیه PDOFPER نسخه ابتدایی :ymparty:

کل طرح اینه * ۹۹ درصد داستان * حالا ببینم کی یه پین پوینتر میسازه L-)
۱ درصدم وقتی کار کنید میتونید متوجه بشید ، ینی ممکنه :D

مقادیر قطعات مثل همون فرانکو میشه در نظر گرفت تا کم کم خودتون تجربیات دستتون بیاد :YMPEACE:

و در آخر ممکنه اشکالات ریزی تو ترسیم فوری بنده باشه اما دیگه خودتون میتونید بررسی و چک کنید 8-|

مقاومت ۱ مگا در بخش lm358 رو هم میتونید بین پایه ۲ و ۱وصل کنید
اون مقاومت ۲۲ کیلو ۲.۲ کیلو هست

اون بخش ۵۵۵ رو ابتدا بصورت تک فرکانس کار کنید و میزان قطعات رو از سایتهای زیادی میتونید بیرون بیارید اما فک کنم c1و c2 فیکس روی ۱۰ نانو باشه اون دوتا مقاومت تغییر کنه بهتره

میزان قطعات رو وابسته به فرکانس دلخواه برای تحقیق و تست امتحان کنید @-)

ساختار قطعات گیرنده هم نیاز به شیلد نداره [-X ینی فاصله قطعات بیشتر لحاظ میشه ...

ولتاژ مدار رو از ۱۲ تا ۵ ولت رو خودم تست کردم ;) میدونم کدوم بهتره YMWHISTLE البته ولتاز پایین تر ممکنه برخی قطعات نیاز به تغییر پیدا کنن

هر چند از الان میدونم بجای دستت درد نکنه میان گله میکنن و بدتر از اون نمیسازن :-? ... خود من باشم زیر ۲ ساعت همشو مونتاژ میکنم ، لطفا بعنوان ایده بررسی بشه نه مدار

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

درود

چهارشنبه 23 شهریور1401 - 3:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: آشیانه عقاب
خدا قوت و درود
اول اینکه یکم مشکوک هستم ب شما ک کاربر جهانبین باشین چون تازه ثبت نام کردین و یسری مطالبو از بیرون نمیشد بهش اگاهی پیدا کرد مگر با جناب سنه دژ در ارتباط باشین از اینها هم ک بگذریم
با این طرح شما سیستم شما یچیزی میشه تو مایه های پیدیکا یا فلزیابی هم میکنه یا نه.ملوم نیس.چون جای rx قرار گرفته باز هم نیاز ب تنظیم خاص داره
چون فرکانس کاری مدارات متفاوته و فرانکو اهداف نجیب رو پوشش نمیده ؛
ne555 نهایت فرکانسی ک داره فک میکنم زیر 500 کیلو هست .
lm 1 توی محدوده ی مگ یا بیشتر.
نحوه اتصال اینها هم مهمه .
همچنین چندین نکات خاص ک اگر بنا رو درست نچینی هر کاری هم کنی مدارت جواب نخواهد داد و باید بدونی اتفاق چیست و چرا.هه چقدر هم ک طرح درست باشه
مگر جناب سنه دژنکته ای بگه و چون نکات یکی ودوتا نیست شما فقط با ازمونو خطا میتونی متوجه موارد بشی، ک سالها طول میکشه جناب سنه دژ بهتر درک میکنن چی میگم.با اینحال میتونین ادامه بدین ببینیم چی میشه
همچنین محیط تست، ک میتوین زودتریعنی عرض دوماه بوجود بیارین .ممکنه هم دیرتر بوجود بیاد.این برای کسانی هست ک عجله دارن .اگ عجله نداری میتونی ب صورت طبیعی دفن کنی و قب از دفن از وجود محیط بدون فلز چ روی خاک یا زیر خاک مطمئن شی مخصوصا اهن ک پدیدرو ضعیف میکنه.
شادباشی

چهارشنبه 23 شهریور1401 - 4:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

کلمات با من سخن گفتند.
حسم بهم دروغ نمیگه.
موفق باشین.

چهارشنبه 23 شهریور1401 - 5:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

طلا نوشته است:

هر چند از الان میدونم بجای دستت درد نکنه میان گله میکنن و بدتر از اون نمیسازن :-? ... خود من باشم زیر ۲ ساعت همشو مونتاژ میکنم ، لطفا بعنوان ایده بررسی بشه نه مدار

طلا جان دستت درد نکنه خیلی ممنون من دیگه هیچ انتقادی از طرح شما نمیکنم بالاخره شما هم زحمت کشیدین و تا جایی که از دستتون بر میومد دریغ نکردین @};- @};- @};- موفق باشین

چهارشنبه 23 شهریور1401 - 8:30pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

babrestan نوشته است:
خدا قوت و درود
اول اینکه یکم مشکوک هستم ب شما ک کاربر جهانبین باشین چون تازه ثبت نام کردین و یسری مطالبو از بیرون نمیشد بهش اگاهی پیدا کرد مگر با جناب سنه دژ در ارتباط باشین از اینها هم ک بگذریم
با این طرح شما سیستم شما یچیزی میشه تو مایه های پیدیکا یا فلزیابی هم میکنه یا نه.ملوم نیس.چون جای rx قرار گرفته باز هم نیاز ب تنظیم خاص داره
چون فرکانس کاری مدارات متفاوته و فرانکو اهداف نجیب رو پوشش نمیده ؛
ne555 نهایت فرکانسی ک داره فک میکنم زیر 500 کیلو هست .
lm 1 توی محدوده ی مگ یا بیشتر.
نحوه اتصال اینها هم مهمه .
همچنین چندین نکات خاص ک اگر بنا رو درست نچینی هر کاری هم کنی مدارت جواب نخواهد داد و باید بدونی اتفاق چیست و چرا.هه چقدر هم ک طرح درست باشه
مگر جناب سنه دژنکته ای بگه و چون نکات یکی ودوتا نیست شما فقط با ازمونو خطا میتونی متوجه موارد بشی، ک سالها طول میکشه جناب سنه دژ بهتر درک میکنن چی میگم.با اینحال میتونین ادامه بدین ببینیم چی میشه
همچنین محیط تست، ک میتوین زودتریعنی عرض دوماه بوجود بیارین .ممکنه هم دیرتر بوجود بیاد.این برای کسانی هست ک عجله دارن .اگ عجله نداری میتونی ب صورت طبیعی دفن کنی و قب از دفن از وجود محیط بدون فلز چ روی خاک یا زیر خاک مطمئن شی مخصوصا اهن ک پدیدرو ضعیف میکنه.
شادباشی

ارتباطی بین فرکانس با پدیده هست اما ربطی ندارد که به فلز نجیب حساس نباشه ، ، اینجا فلز روی هم مثل طلا برای مدار فرقی ندارد ! مگه چه فرکانسی برای آشکار سازی طلا استفاده میشه خب همون زیر ۲۰۰ کیلو در پی دی بوده ...میخوای با این حرف چی رو ثابت کنی و از کجا خط میگیری نمیدانم اما اینکه حستون بهتون دروغ نگه ربطی ندارد قرار نیست اجی مجی کنیم کار اصول و قاعده داره و بیشتر هم بگم مدار ربط اساسی با فرکانس ندارد !!! ینی نیازی به محاسبه سیم پیچ نداریم البته طبق تست و شاید محاسبه نتیجه رو دگرگون کنه اینو نمیدانم !

نظر شخصی من :

محیط تست که وابسته به رطوبت .. فشرگی خاک . نمکی بودن و اسیدی بودن خاک و عناصر موجود دران داره ، اما فلز برنج رو به میزان ۱ کیلو ۴۰ سانت زیر خاک باشه میشه در زمان کم نتیجه هایی گرفت که حداقل .... وگرنه میشه با تست فهمید که فلز تو پلاستیک زیر خاک پدیده داره یا نه و ایا پدیده به زمان مربوطه یا منطقه یا ممکنه یکسال یک مکنان با ۱۰ سال یک مکان دیگه برابری کنه
نظر شخصی من :
اهن بیشتر جاذب اثر و فلزات با ارزش دافع هستن ... در مورد بازتاب فرکانسی که شاید اگه میلیمتری توان فرکانس استفاده شده درست باشه و انرژی لوپ زیادی نباشه میتونه با لطافت با پدیده برخورد کنه اما ارتباط فرکانس بیشتر در مورد توان هست ! ;) ظرفیت لوپ هم جزو پایه ها هست

در کل خوشحال میشیم اگه جزییات رو بررسی کنید ، اون پی دی شما که اهن نمیزنه رو خیلی دوست دارم بدونم ماشالا شما ماهربد :-\

درود

آخرین بار توسط طلا در چهارشنبه 23 شهریور1401 - 10:05pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

چهارشنبه 23 شهریور1401 - 9:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

کلمات به من گفتند که شما کاربر جهانبین هستی.
همونموقع که بنده ازت خواستم بیا فکرامونو بزاریم رو هم سیس عقاب برداشتی باید خیری میرسوندی چند بار هم گفتم حالا ک کلی هزینه و وقتو ازمایش گزاشتم میگی اهن میزنه یا نه .
اصلا اون مهم نیست .چون قبلو بعدش باید کارهای مهمتری انجام بدی
برای سیستم خوب
در سنس از راه دور هم اهن میدان بزرگی ندارد و گاهی از نزدیک سنس میشود و اپراتور متوجه میشود
سعی میکنم بیشتر سخن نگم
مگر به احترام جناب سنه دژ
بدرود

آخرین بار توسط babrestan در چهارشنبه 23 شهریور1401 - 10:56pm ویرایش شده است، در کل 3 بار ویرایش شده است.

چهارشنبه 23 شهریور1401 - 10:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

طلا :-s جهانبین

چهارشنبه 23 شهریور1401 - 10:21pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

babrestan نوشته است:
کلمات به گفتند که شما کاربر جهانبین هستی.
همونموقع که بنده ازت خواستم بیا فکرامونو بزاریم رو هم سیس عقاب برداشتی باید خیری میرسوندی چند بار هم گفتم حالا ک کلی هزینه و وقتو ازمایش گزاشتم میگی اهن میزنه یا نه .
اصلا اون مهم نیست .چون قبلو بعدش باید کارهای مهمتری انجام بدی
برای سیستم خوب
در سنس از راه دور هم اهن میدان بزرگی ندارد و گاهی از نزدیک سنس میشود و اپراتور متوجه میشود
شما برای تسریع بخشیدن به پدیده در عرض دوماه میتونین مدفوع گاو رو با فلز دفن کنین .در اخر اب نمک روی هدف بریزین البته راههای دیگه ای هم هست.
سعی میکنم بیشتر سخن نگم
مگر به احترام جناب سنه دژ
بدرود

چه دل پری دارید =(( من که چیز زیادی نمیدونم ماشالا شما نتیجه خوبی گرفتید ، وگرنه ماها همه مثل کفتار به جون جناب سنه دژ افتادیم که احیانا یه چیزای بگه و کل داستان لو بره ، کل داستان که لو رفته اما ما بگیر این قضیه نیستیم ، مثلا اینکه پدیده نیاز داره بیش از یکبار در مدار چرخش کنه رو که خودتونم میدونید ، وگرنه اصلا به طراحی باشه خودم وقت میزارم پیدی اصلی هم میسازم که ایشالا این ترفندهای سمی که به ذهن بیمارم میرسه رو امتحان کنم :D شماتیک رو که خودم بیرون اوردم ... حالا هم نمیدونم چکار کنم که دوستان راضی بشن

درود

چهارشنبه 23 شهریور1401 - 10:27pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

pashaof نوشته است:
طلا نوشته است:

طلا جان دستت درد نکنه خیلی ممنون من دیگه هیچ انتقادی از طرح شما نمیکنم بالاخره شما هم زحمت کشیدین و تا جایی که از دستتون بر میومد دریغ نکردین @};- @};- @};- موفق باشین

خواهش میکنم @};- وظیفه بود

درود

چهارشنبه 23 شهریور1401 - 10:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

لعنت به تو ای طلا که خوب ادای کفتار رو در آوردی و خودتم اغراق کردی که نیت بدی داشتی از اول هم طرح تو فضایی بود و همچنین حرفات
استاد سنه من عوض ایشون ازتون عذر میخوام
یادمه که اون موقع هم طو تایپینگ فرانکو سر طراحی مدار با هم بحث کردیم و بهت گفتم که تو هنوز خیلی مونده تا مدار بیرون بدی از همین اول هم لب به سخن گشودی با این اسم جدید فهمیدم که تو کاملا تخصصی طو الکترونیک نداری و فقط بلف میزنی واسه همین فقط بهت گیر دادم اخر سر هم نیتت معلوم شد البته استاد سنه کسی نیست که به این سادگی‌ها طو تله افراد مثل تو بیوفته و بیاد کل رازشو فاش کنه خلاصه که باعث تاسفی که این همه دروغ سر هم کردی بدبخت

چهارشنبه 23 شهریور1401 - 10:45pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 103 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 ... 11  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Majid ghorbani , mohamd f و 84 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure