انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 9 فروردین1403 - 12:25am

پاسخ به موضوع  [ 64 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7  بعدی
 دستگاهی عجیب مثل چراغ قوه با نوری آبی 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mahan2000 نوشته است:
فلز مس

ماشالله چه مباحث داغی اینجا شروع شده فارق از بحثها مطالب شیرینی ان..
ماهان جان این تصاویر با دوربین ولنزمعمولی عکسبرداری شده یا لنز خاصی استفاده شده .چقدر جالبه فرایند سوختن و سولفاته شدن فلز زیر زمین رو نشون میده.مس واقعا همین رنگ داره اگه یک مس روی اتیش گرفته باشین همینطوریی یک رنگ سبز خوش رنگ با پرتوهای نارنجی وقرمز مخلوط میشه ی چیز جالبی میشه.این تصویر واقعا محشره
از پس این دوربین ها آخرش ی چیزی در میاد..واقعا همه چیز پشت لنز مخفی شده.سیستمهای نسل جدید با لنزهای خاصی تولید میشن که قادرن طیف رنگهای خاصی رو شناسایی کنن مثل نور فلزات دفینه ایی.. X_X

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

سه شنبه 2 دی1399 - 5:19am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام خدمت دوستان گرامی
این عکس ها با دوربین معمولی ثبت شده و لنز و فیلتر خاصی در کار نیست دو عامل سبب پیدایش هاله میشه
1 طیف خاصی از نور که هنگام طلوع خورشید منتشر میشه
2 تحریک میدان هدف

که ترکیب این دو سبب پیدایش هاله میشه
هاله مس سبز این رنگیه که میبینید
نقره سبز متمایل به آبی و طلا سبز روشن و به سمت زرد و نارنجی هست
اینم بگم زاویه تابش نور خیلی مهمه
معمولا هنگام طلوع ما نور قرمز و زرد را متمرکز در خورشید داریم و نور آبی و بنفش را پراکنده ولی با قدرت خیلی زیاد

در مقابل تقدیر خداوند مانند کودک یک ساله ای باشید که هروقت او را به بالا می اندازند ، یقین دارد که او را خواهند گرفت

سه شنبه 2 دی1399 - 12:17pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنون دوست عزیز
جناب ماهان نفرمودید اندازه مسی که اونجا دفن هست چقدر هست ؟

سه شنبه 2 دی1399 - 2:40pm
مدیر کل
مدیر کل

mahan2000 نوشته است:
سلام خدمت دوستان گرامی
این عکس ها با دوربین معمولی ثبت شده و لنز و فیلتر خاصی در کار نیست دو عامل سبب پیدایش هاله میشه
1 طیف خاصی از نور که هنگام طلوع خورشید منتشر میشه
2 تحریک میدان هدف

که ترکیب این دو سبب پیدایش هاله میشه
هاله مس سبز این رنگیه که میبینید
نقره سبز متمایل به آبی و طلا سبز روشن و به سمت زرد و نارنجی هست
اینم بگم زاویه تابش نور خیلی مهمه
معمولا هنگام طلوع ما نور قرمز و زرد را متمرکز در خورشید داریم و نور آبی و بنفش را پراکنده ولی با قدرت خیلی زیاد

خیر این مساله فقط یک موضوع اپتیکی هست که روی لنز دوربین و بخصوص هنگام طلوع و غروب خورشید اتفاق میفته. هیچ ربطی به عبارت غیر علمی "تحریک میدان هدف" نداره! کافیه عبارت Green Flash یا Lens Flare رو گوگل کنین! این هاله بیشتر به رنگ سبز هست و ربطی هم به دفینه و این چیزها نداره. توی کار ما ماشالا تا دلتون بخواد از این شبه علمها وجود داره. یعنی هر پدیده علمی رو میخوان به زور هم که شده به دفینه ربط بدن. چه از سر خیالات گنج و یا کلاهبرداری!
حالا بصورت دیگری اگر به همین دو عکس شما دقت کنیم در مورد عکس اول هاله سبز چیزی نیست که در فاصله زیادی از دوربین اتفاق افتاده باشه و مثلا در فضایی بالای اون درختها باشه. مقایسه ابعاد درختها و تاری اون بخش تصویر با وضوح هاله هم بسادگی نشون میده هاله سبز روی خود لنز دوربین بوجود اومده! به سایه درختها دقت کنین مشخصه خورشید از زاویه جلو و سمت چپ دوربین در حال تابش هست که با زاویه تشکیل هاله مطابقت داره. در واقع برای بوجود اومدن این هاله حتما باید خورشید از زوایایی مقابل دوربین بتابه وگرنه اگر خورشید در پشت دوربین باشه هیچوقت چنین هاله ای بوجود نمیاد چون موضوع مربوط به تابش نور روی لنز دوربین هست! عکس دوم هم بهمین صورت هست و مشخصه هاله در راستای تابش نور خورشید و روی خود لنز ایجاد شده. ربطی به وجود دفینه احتمالی اون هم در لب دریا نداره! وانگهی بر اساس همین پدیده اگر سرچ کنین عکسهای مشابه این زیاد هست.
از این مطلب که بگذریم دستگاهی که شما توصیف کرده بودین هر طور حساب کنیم ربطی به این عکسها نداره! اگر ارتباطی هست خودتون توضیح بدین.

سه شنبه 2 دی1399 - 9:45pm
مدیر کل
مدیر کل

به تصویر زیر توجه کنین:
پیوست:
iml8bkmd1hr01.jpg

احتمالا اگر بنده بخوام بر اساس روش برخی کارشناسان نظر بدم باید عرض کنم هاله سبز پایینی مربوط به موکلی هست که وظیفه نگهبانی از دفینه رو بعهده داره و هاله آبی بالای اون هم مربوط به جنس دفینه در پشت سرش هست!!! :D ولی خیر اگر دقت کنین هر دو هاله دقیقا در راستای تابش نور خورشید هستن و این همون پدیده اپتیکی هست که روی لنز دوربین اتفاق افتاده. از این تصاویر هم در سایتهای خارجی بسیار هست.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 2 دی1399 - 10:24pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام خدمت دوستان و مهندس حمید عزیز
ممنون بابت توضیحات
مهندس اگه اجازه بدید این بحث را اینجا تمام کنیم و بزاریم انجمن روال عادی و قبلی خودش پیش ببره . و همچنین اگر کسی علاقه ای به این نوع بحث داره تشریف بیاره به تلگرام و اونجا ادامه بدیم یا چیزی کشف میشه و یا پرونده اش را کنار میزاریم

گروه تلگرام
نور در دفینه یابی واقعیت یا تخیلات؟

https://t.me/joinchat/E7-DsRuATU91-nRCF5YHbw

در مقابل تقدیر خداوند مانند کودک یک ساله ای باشید که هروقت او را به بالا می اندازند ، یقین دارد که او را خواهند گرفت

سه شنبه 2 دی1399 - 10:58pm
مدیر کل
مدیر کل

شما مدعی وجود دستگاهی شدی و به این بهانه صحبتهای خوبی هم مطرح شد. بعد شما دو تصویر گذاشتی که موضوع علمی مربوط به اون رو واضح و مشخص و با ذکر نمونه مشابه عرض کردم! از شما توضیح خواستم اون دو تصویر چه ارتباطی با دستگاهی داشته که مطرح کردین. این نباید برای من یا شما مایه ناراحتی یا چیز دیگری باشه. اتفاقا روال عادی انجمن همیشه همین بوده نمیدونم شما از چی صحبت میکنین؟! از دید من تقاضای پایان بحث از جانب شما نوعی فرار از پاسخ و کاملا مبهم و مشکوک هست! وگرنه همه میدونن محیط تلگرام این روزها فقط به پاتوقی برای فروشنده ها و کلاهبرداران تبدیل شده! بحث علمی و فنی باشه مثل تمام این سالها محیط انجمن بهترین مکان هست. کما اینکه در حد همین چند صفحه بحث هم هرگز در هیچ کانال و گروهی نبوده و نخواهد بود.

چهارشنبه 2 دی1399 - 12:30am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام خدمت دوستان و مهندس حمید
اولا بحث فرار نیست من تو اولین پست هم گفتم این سیستم دیدم و برام واقعا جالب بود و اینکه ادعایی هم نکردم و ندارم فقط چون کنجکاو شدم و برام جالب بود خواستم از شما و دوستان کمکی بگیرم نمیدونستم اینجوری میشه
در ضمن بین عکس شما و بنده یه دنیا تفاوت هست اونم اینکه انعکاس نور در لنز مثل عکس شما از حلقه های پشت سر هم تشکیل میشه نه یک هاله
بعدش این موضوع را چندتایی از دوستان با چشم معمولی هم دیدن
یکی از رفقای قدیمیم چند شب پیشم بهم گفت یه پیرزن تو فامیل داریم که چند سال پیش اکثر صبح ها هنکام طلوع تو حیاط خونش کنار یه بوته بزرگ گل محمدی یه همچنین هاله سبز رنگی را میدیده به پسرش میگه و پسره هم کنجکاو میشه و پیگیر موضوع و بعد حفاری کنار بوته گل چند تا ظرف مفرغی پیدا میکنه و خیلی موضوعات دیگه که همه شنیدیم مثل نور هایی که بعضی شبا از اماکن مذهبی رویت شده و....
خلاصه بگذریم هدف من از گذاشتن اون عکس ها این بود که بگم یه رابطه ای بین نور آبی و طلوع خورشید هست شاید اون چراغ قوه سنسوری داره که میتونه این هاله ها را سنس کنه
در ضمن اگر بحث کلاهبرداری باشه همجا آدم بی وجدان وکلاهبردار هست از همین انجمن گرفته تا اینستاگرام و لانگ و تلگرام و ژوتک و......

چهارشنبه 3 دی1399 - 9:40am
مدیر کل
مدیر کل

مشکل اینجاست اکثر دوستان نه روش بحث علمی و فنی رو بلد هستن و نه کار تحقیقی! وگرنه این نمیشه من دهها نکته رو طی این پستها مطرح کنم و دوستان بدون واکنش یا نظر مشخص رد یا تایید فقط بصورت بی تفاوت از کنارش عبور کنن! یا اینکه سوال مشخصی بپرسم و حتی یک پاسخ گنگ هم دریافت نکنم! خب مشخصه که اینجوری بحث به جایی نمیرسه و همه ضرر میکنن.
بنده اصلا فرض رو بر این میذارم که هم عکسهای شما درست باشه و هم اون دستگاه چراغ قوه ای صحت داشته باشه. سوال من این هست و خواهش میکنم پاسخ بدین ارتباط این عکسها با اون دستگاه چیه؟ هر طور حساب کنیم توضیحی که شما در مورد اون دستگاه دادین ربطی به این عکسها نداره. چون این عکسها مشخصا فقط به کمک نور خورشید گرفته شده.
در مورد این پدیده اپتیکی توضیح واضح دادم و عکسهای شما رو تحلیل کردم. شما نمیتونی انکار کنی که اون هاله ها در جایی دور از دوربین تشکیل نشده و روی خود لنز هست! امیدوارم حداقل به این نکته ساده در عکسهای خودتون دقت کنین. همینطور اینکه در این شرایط اگر شما دوربین رو بچرخونین محل هاله تغییر میکنه و وقتی خورشید پشت دوربین قرار میگیره دیگه اصلا هاله ای بوجود نمیاد. من شخصا بارها این مساله رو در دوربینها دیدم. میتونین خودتون هم با دقت بیشتر تست کنین. نمونه عکسهای مشابه هم بسیار هست فقط این مدلی که بنده گذاشتم نیست. بعضی اوقات چند هاله شکل میگیره و گاهی فقط یکی. رنگها هم اکثرا سبز و آبی و همونایی هست که شما عنوان کردی. بحث من این نیست که نور در دفینه یابی کاربرد داره یا نداره. الان بحث سر این هست که این عکسها قطعا صحت ندارن و از چند مسیر هم میشه این رو ثابت کرد.
اما اینکه بعضیها خودشون این نور رو دیدن یا یک پیرزن در فلان جا چنین تجربه ای داشته ... ببخشید خودتون هم حتما قبول میکنین این حرفا ارزش علمی و فنی نداره. تا دلتون بخواد از این داستانها هست و چشم و گوش من شاید خیلی بیشتر از شما پر از این چیزها باشه! از دیدگاه علم چیزی که قابل تست مکرر و اثبات نباشه جایگاهی نداره. ولو اینکه نشه اون رو هم رد کرد چون فرض همیشه بر عدم وجوده مگر اینکه ثابت بشه وجود داره! وانگهی شما اگر این موارد معدود و خاص رو ملاک بگیرین خب هزاران مورد دفینه هم کشف شده که هیچوقت کسی از وجود نور در موردشون صحبتی نکرده.

چهارشنبه 3 دی1399 - 5:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درود بر دوستان.
استاد حمید طبق گفته ها شما محل تست فلزات مختلف رو دارین و اون اثر فلز مدفون هم ایجاد شده هست.
با چند تا تست میتوانید کل قضیه را حل کنید.
در مورد چراغ قوه من تا بحال ندیدم.
ولی یکی از دوستان یک سیستم ساده و کوچیک داشتن که دارای دو تا سنسور بود که داخل یک موجبر کوچک بود که داخلش سنسور مادون قرمز بود.
دو تا سنسور در بازه های مختلف مادون بود.
یک سنسور بازه وسیعی رو دتکت میکرد ولی سنسور دیگه اش بازه کمتری.
یکی از سنسوراش تقریبا ال متال بود و فلزات ارزشمندی از قبیل و نقره و مس و طلا و.. رو آشکار میکرد.
سنسور دومش فقط مختص طلا بود و هر چقدر طلا عیارش بالا بود قوی تر سنس میکرد و طبق گفته خودش سنسور هم توی ایران موجود نیست.
در روز اای کاملا آفتابی و ظهر (در تابستان) سیستم را بالانس میکرد.
بر حسب نوع فلز و زمان دفن و شرایط دیگر سنس از راه دور خوبی داشت. برای یک بشقاب زرد مدفون در عمق حدود 2.5 متری از فاصله حدود 50 متری و برای یک دفینه خوب طبق نسخه از فاصله دورتر نزدیک به 500 متر سنس داشته.
بشقاب هم درآوردن و اون کسی که درآورده بود هم تا حدودی اطمینان دارم.
شما اگر به امکانات آزمایشگاهی خوبی دسترسی دارین میتونید این موضوع رو تست کنید. البته الان فکر نکنم بشه تستش کرد چون طبق گفته ی خودش فقط چند فصل گرم سال کاربرد داشته.
سنس این سیستم با توجه به وجود ضروری آفتاب و وسط آسمان قرار گرفتنش این موضوع رو داره میرسونه که احتمالا انعکاس حاصل از نور آفتاب باعث انعکاس در بازه مادون میشده.یا اینکه این اثر رو تقویت میکرده.
حالا اگه این درست باشد احتمال اینکه طیف خاصی از نور خورشید باعث انعکاسش بشه هم بنظر میاد. و همینطور فلزات مختلف بازه انعکاسی مختلفی میتونه داشته باشه.
با چندین آزمایش و تاباندن نور در بازه های طول موجی مختلف به محل تست و آنالیز نور منعکس شده شاید بشه راهکار یا درستی مطلب رو اثبات کرد.
امیدوارم اگر کسی شرایط تست را داشت و انجام داد از نتیجه بنده رو هم بی نصیب نذاره

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

پنج شنبه 3 دی1399 - 12:01am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 64 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 36 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure