انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 1 اردیبهشت1403 - 5:29am

پاسخ به موضوع  [ 64 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7  بعدی
 دستگاهی عجیب مثل چراغ قوه با نوری آبی 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: نیویورک
در مورد تخلیه یون فلز روی و سرب - قلع کسی امتحانی نکرده :-? یون منفی 8-X هر چند بظاهر مهم نمباد اما فهمیدنش خالی از لطف نیست 8-|

دوشنبه 1 دی1399 - 5:29am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان خسته نباشید
مهندس مجتبی از اینکه به بنده لطف دارید کمال تشکر را دارم من زیاد مبحث کش نمیدم فقط دوتا عکس از هاله فلز مس هنگام طلوع خورشید میفرستم بقیش بماند

در مقابل تقدیر خداوند مانند کودک یک ساله ای باشید که هروقت او را به بالا می اندازند ، یقین دارد که او را خواهند گرفت

دوشنبه 1 دی1399 - 9:36am
کاربر فعال
کاربر فعال

فلز مس

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

در مقابل تقدیر خداوند مانند کودک یک ساله ای باشید که هروقت او را به بالا می اندازند ، یقین دارد که او را خواهند گرفت

دوشنبه 1 دی1399 - 9:44am
کاربر فعال
کاربر فعال

اینم مس زمان عکس طلوع خورشید

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 1 دی1399 - 10:24am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mahan2000 نوشته است:
سلام دوستان خسته نباشید
مهندس مجتبی از اینکه به بنده لطف دارید کمال تشکر را دارم من زیاد مبحث کش نمیدم فقط دوتا عکس از هاله فلز مس هنگام طلوع خورشید میفرستم بقیش بماند

درود بر شما .
ماهان جان دیگه از این سیستم های من درآوردی نیار سمت انجمن :))
خوبه حالا من نگفتم حتی میشه عیار طلارو هم فهمید. :-ss
خب مشکلی هم نداره چون من توهم کاوشگری و فکر رویایی تفکیک دارم .
استاد سنه دژ عزیز چون سیستم شما نقره رو بخوبی میزنه دلیل نیست سیستم دیگه ای طلارو تفکیک نکنه حالا با هر عیاری (منظور فلزی هست که عام بهش میگن طلا) یا چون تونستین به یکی از حالات سنس از راه دور برسین دلیل نیست حالات دیگه ای وجود نداشته باشد .
من کلا بحث در مورد اون چراغ قوه رو نمیخوام بیارم ولی در کل حرف خود شما بوده که چارچوب برای مغز و فکرمون درست نکنیم .
حالا این حرفا بماند ان شا الله بعدها که از دوستان انجمن های خارجی مطالبی عنوان کردن ما بفکرش میافتیم .
به هر حال از دوستان عذر خواهی میکنم اگر باعث دلخوری شدم . به هر حال مطالب بنده هر چقدر هم سودی نداشته باشد باعث شد قسمتی ار نتایج استاد حمید رو بدونید و کمکی برای علاقه مند ها باشه . به هر حال بنده همیشه استاد حمید رو بدلیل مناعت طبعی که داره تحسین میکنم و بیشتر از همه بدلیل کمک های بی حد و اندازه ایشون .
@};- @};-

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

دوشنبه 1 دی1399 - 1:24pm
کاربر فعال
کاربر فعال

جناب ماهان تشکر از عکسی که قرار دادید اگر ممکنه عکسی از یه فلز دیگه
دارید رو هم قرار بدید ببنیم رنگش چقدر فرق داره ؟
اندازه فلز مس چقدر هست؟
آیا با دوربین معمولی عکس گرفتید یا اینکه دوربینش مخصوص هست؟
با تشکر

دوشنبه 1 دی1399 - 2:06pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ای بابا این چراغ قوه هم برنامه شد برا ما ها......
:D :D :D :D از دست این ماهان :D :D

انان که دستی را که نانشان میداد گاز گرفتند
محکومند به بوسیدن پاهایی که لگدشان می زند.

دوشنبه 1 دی1399 - 2:20pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
Mojtaba195 نوشته است:
mahan2000 نوشته است:
سلام دوستان خسته نباشید

درود بر شما .
استاد سنه دژ عزیز چون سیستم شما نقره رو بخوبی میزنه دلیل نیست سیستم دیگه ای طلارو تفکیک نکنه حالا با هر عیاری (منظور فلزی هست که عام بهش میگن طلا) یا چون تونستین به یکی از حالات سنس از راه دور برسین دلیل نیست حالات دیگه ای وجود نداشته باشد .
من کلا بحث در مورد اون چراغ قوه رو نمیخوام بیارم ولی در کل حرف خود شما بوده که چارچوب برای مغز و فکرمون درست نکنیم .
حالا این حرفا بماند ان شا الله بعدها که از دوستان انجمن های خارجی مطالبی عنوان کردن ما بفکرش میافتیم .
به هر حال از دوستان عذر خواهی میکنم اگر باعث دلخوری شدم . به هر حال مطالب بنده هر چقدر هم سودی نداشته باشد باعث شد قسمتی ار نتایج استاد حمید رو بدونید و کمکی برای علاقه مند ها باشه . به هر حال بنده همیشه استاد حمید رو بدلیل مناعت طبعی که داره تحسین میکنم و بیشتر از همه بدلیل کمک های بی حد و اندازه ایشون .
@};- @};-

بنده نگفتم سیستم دیگری نمیتونه تفکیک بکنه . اگر به نوشته ها دقت کنید ، همیشه نوع ردیاب را هم ذکر میکنم که کسی نتونه ایرادی بگیره
اینجا نیز به یونیاب اشاره کردم و بحث طلای خالص در حالت یونیابی
وگرنه از ردیاب های دیگه که روش کارکردشون متفاوت با یونیاب باشه ، میشه انتظار داشت که هر دو نوع طلا را سنس یا تفکیک بکنن ، اما اینا کجا هستن ؟
حتی دی سی اچ قدیمی نیز ، دو مد طلا و نقره داره که قابل انتخاب است . اما فقط در حد حساسیت بیشتر هست
( فعلا که کسی نتونسته سیستم مشخصی رو معرفی بکنه که این کارائی رو داشته باشه . اینکه بگیم شاید وجود داشته باشه ، هیچ دردی رو دوا نمیکنه وگرنه بنده هم میگم شاید وجود داشته باشه )

بنده خیلی خوب میدونم که حالات دیگری هم وجود داره ، چه برسه به اینکه بگم ممکنه وجود داشته باشه
اتفاقا کسی که همیشه به وجود حالات دیگه اشاره میکنه ، بنده هستم نه شما . حرفای خودمو تو سرم نکوبید

در مورد نور هم نظر خودمو بیان کردم و برخلاف تصور ، تا بینهایت ازش انتظار دارم . حتی جنس ستارهای آسمانی رو که میلیونها سال نوری با ما فاصله دارن و بعضیهاشون وجود ندارن و فقط نور هستن ، از روی طیف نورشون میشه تشخیص داد و قابل توجه است :-BD
اما همه ی این سخنان و اما و اگرها ، فعلا فقط حرف هستن ، تا زمانی که سیستمی برای مشخص کردن جزئیات ساخته بشه
وقتی سیستم مشخصی برای معرفی وجود نداشته باشه ، یا راه حلی پیدا نشه ، صحبت کردن آسونه و میشه گفت که : هر چیزی و هر سیستمی و هر حالتی و هر تفکیکی در هر عمقی ، ممکنه به حالات مختلفی وجود داشته باشه ، اما چه فایده ؟ کدام سیستم ؟
تنها کاری که باید بکنیم ، اینه که هر اما و اگری رو در نظر بگیریم و هر نظری رو محترم بشماریم و هر حالتی که مطرح بشه یا به ذهنمون برسه رو بررسی و تست کنیم
نهایتا همه ش میرسه به مشخص شدن : حالت دفینه و روش ردیابی و سیستم مربوطه و تست

لا اله الا هو

دوشنبه 1 دی1399 - 2:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سنه دژ نوشته است:
Mojtaba195 نوشته است:
mahan2000 نوشته است:
سلام دوستان خسته نباشید

درود بر شما .
@};- @};-

بنده نگفتم سیستم دیگری نمیتونه تفکیک بکنه . اگر به نوشته ها دقت کنید ، همیشه نوع ردیاب را هم ذکر میکنم که کسی نتونه ایرادی بگیره
اینجا نیز به یونیاب اشاره کردم و بحث طلای خالص در حالت یونیابی
وگرنه از ردیاب های دیگه که روش کارکردشون متفاوت با یونیاب باشه ، میشه انتظار داشت که هر دو نوع طلا را سنس یا تفکیک بکنن ، اما اینا کجا هستن ؟
حتی دی سی اچ قدیمی نیز ، دو مد طلا و نقره داره که قابل انتخاب است . اما فقط در حد حساسیت بیشتر هست
( فعلا که کسی نتونسته سیستم مشخصی رو معرفی بکنه که این کارائی رو داشته باشه . اینکه بگیم شاید وجود داشته باشه ، هیچ دردی رو دوا نمیکنه وگرنه بنده هم میگم شاید وجود داشته باشه )

بنده خیلی خوب میدونم که حالات دیگری هم وجود داره ، چه برسه به اینکه بگم ممکنه وجود داشته باشه
اتفاقا کسی که همیشه به وجود حالات دیگه اشاره میکنه ، بنده هستم نه شما . حرفای خودمو تو سرم نکوبید

در مورد نور هم نظر خودمو بیان کردم و برخلاف تصور ، تا بینهایت ازش انتظار دارم . حتی جنس ستارهای آسمانی رو که میلیونها سال نوری با ما فاصله دارن و بعضیهاشون وجود ندارن و فقط نور هستن ، از روی طیف نورشون میشه تشخیص داد و قابل توجه است :-BD
اما همه ی این سخنان و اما و اگرها ، فعلا فقط حرف هستن ، تا زمانی که سیستمی برای مشخص کردن جزئیات ساخته بشه
وقتی سیستم مشخصی برای معرفی وجود نداشته باشه ، یا راه حلی پیدا نشه ، صحبت کردن آسونه و میشه گفت که : هر چیزی و هر سیستمی و هر حالتی و هر تفکیکی در هر عمقی ، ممکنه به حالات مختلفی وجود داشته باشه ، اما چه فایده ؟ کدام سیستم ؟
تنها کاری که باید بکنیم ، اینه که هر اما و اگری رو در نظر بگیریم و هر نظری رو محترم بشماریم و هر حالتی که مطرح بشه یا به ذهنمون برسه رو بررسی و تست کنیم
نهایتا همه ش میرسه به مشخص شدن : حالت دفینه و روش ردیابی و سیستم مربوطه و تست

بله درست میگین . ابتدا گفتین سیستم یون یاب .حق با شماست ^:)^
مطمعنا چنین سیستمی به این زودی ها عمومی یا در حالت انبوه تولید و بفروش نخواهد رسید . چون مربوط به نور و رنگ هست دشواری های زیادی برای تفکیک هم در میان هست و پیدا کردن یا ساخت سنسور هایی در بازه هایی که میخواهیم و تست آنها در حالات مختلف و فلزات مختلف و زمان های مختلف و تابش نور های مختلف و ....قصه دراز است . ولی خب تا حدودی راه رو برخی ها رفته ان .

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

دوشنبه 1 دی1399 - 2:54pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
به هر حال بنده امسال بر روی تاثیر آی آر و یو وی کار میکنم و سال آینده تست میکنم
به 3 حالت کلی باید کار کنیم :
- اول ترکیب حالات نور با روشهای مختلف ردیابی برای مشخص شدن میزان تاثیر در سنس و شعاع زنی
- دوم کار کردن بر روی ظاهر کردن نور از فاصله ی دور ، بدون ردیاب و تجزیه و تحلیل نور ( بازم برمیگردیم به دوربین )
- حالت آخر هم وابسته به موفقیت در حالات قبلی است و اگر نتیجه ای حاصل شد ، میرسیم به طراحی سیستم خاصی که هر دو کار رو بتونه انجام بده که بسیار حساس و سخت خواهد بود و فعلا در حد آرزو
شایدم یکی از دو حالت اول ، خودش بتنهایی سیستمی محسوب بشه اما باید سنس و جزئیات را با هم داشته باشیم که کامل بشه

لا اله الا هو

دوشنبه 1 دی1399 - 3:20pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 64 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 46 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure