انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 6 اردیبهشت1403 - 5:47pm

پاسخ به موضوع  [ 27 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3  بعدی
 gold gun al718 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اگه فت رو طوری قرار بدین که شماره وپسوند روبه روی شما باشه از چب به راست درین سورس گیت میشه.در مورد ترانزیستورهای دیگه این پایه ها فرق میکنه.به نظر من اگه ترانزیستور اصلی رو ندارین بهتره به جای ترانزیستور فت mpf102 یک جی فت که هم ردیف خودش باشه جایگزین بشه مثل 2n3819 .اگه پیدا نکردین فتهایی که اسم بردین هم باید جواب بده فقط پایه هاشون فرق میکنه .باسرچ توی نت ومطالعه دیتاشیت قطعه پایه هاشون رو راحت میتونین شناسایی کنید.من یک مدار دیجیتالی تستر قطعه توی انجمن گذاشتم اگه نساختین میتونین بسازین چیز بدردبخوری هست.(تاپیک مدارات الکترونیک)

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

جمعه 3 مهر1399 - 2:30am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: آشیانه عقاب
بهرام عزیز فریت بزرگ پیدا میشه تو اطراف جمهوری
اما اگه پیدا نکردی دو تا فریت با چسب قطره ای میتونی بچسبونی بهم

جمعه 4 مهر1399 - 11:44am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنون ببرستان جان @};-
اگه دوستانی که حضور دارن این مطلب رو مطالعه میکنن و گلدگان رو قبلا ساختن تستهایی که قبلا توسط دوستان انجام شده نظیر تست تلویزیون و تست طلا ودیگر فلزات رو انجام بدن و نتیجه رو اعلام کنن من یک طرح خیلی بهتر میتونم از گلدگان ارائه بدم .البته اگه کسی از دوستان حاظر در میکرو و برنامه نویسی تبحر داشته باشن کمک زیادی میکنه در غیر اینصورت از طرح های مشابه میشه استفاده کرد :-BD

شنبه 4 مهر1399 - 2:24am
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنونم بهرام جان منظورم روی شماتیک مدار بود دیدم تستر قطعات هم دارم .
آقا اندازه فریت تو طرح زده 38 میلی متر یا نهایت 40 میلیمتر شما چطور میگید فریت بلند لازمه؟من دوتا 8 سانت زدم به هم با یه لوله پلاستیکی که شد 16 سانت

lenght of ferite rods (38,5mm each)- diameter of ferite rods: (13mm)- number of turns (337 turns each)- diameter of wire (0.2mm)you do not need more data.If you have different ferrite rods (say 10mm in diameter) you can use lenghts of about 40mm and about 350 turns of the same wire. It is not so important because basic tunning to your (transmitter) receiving frequency you can make by capacitor and only fine tunning ob directivity by precise coil moving and ferrite rods distance. You can forget to mH and Ohms

در مقابل تقدیر خداوند مانند کودک یک ساله ای باشید که هروقت او را به بالا می اندازند ، یقین دارد که او را خواهند گرفت

شنبه 5 مهر1399 - 11:47am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ماهان جان منظورم فریت یکپارچه بود که با این طول پیدا نمیشه که ببرستان عزیز گفتن جمهوری پیدا میشه :-? .البته همین فریتهای 10 سانتی معمولی هم به راحتی هر جایی پیدا نمیشه من که هر فروشگاهی گشتم ندیدم مگه این که به اوراق فروشیها ی سری بزنم :)]
الان چندین نوع فریت با آلیاژ مختلف وجود داره که کاربردهای متفاوتی دارن معمولی ترینش همین فریت با مخلوط کربن فشرده وپودر آهن هست.که همین هم به خوبی پیدا نمیشه.از دست این تجار بازار گرم کن قطعات سیاه گند زدن تو کار الکترونیک X(

یکشنبه 5 مهر1399 - 2:45am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام به همگی من مدار ساختم و در خروجی سیگنالacرادیویی دارم که در هدفون قابل شنیدن هست مثل ایستگاه های swو جالب اینه فلزات نویزی که دارن تو هدفون تبدیل به خش خش میشه ولی بزارید یه حال بهتون بدم اونم اینکه گیرندگی مدار افتضاح ضعیف هست :((
خلاصه جونم براتون بگه طرح های سایت همسایه کلا ناقصن واین مهندس حمید فقط که نمونه اصلی انسانیت و مرام هست واقعا دست خوش مهندس عزیز @};-
مهندس حمید عزیز و آقا بهرام یه سوال دارم . تقویت اولیه این مدار توسط فت انجام شده خواستم بدونم آیا میشه مدار مشابه ای ساخت که با ورودی جی فت.آپ امپ کار بده ؟؟؟

در مقابل تقدیر خداوند مانند کودک یک ساله ای باشید که هروقت او را به بالا می اندازند ، یقین دارد که او را خواهند گرفت

دوشنبه 7 مهر1399 - 7:55pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم. @};-
عوض گشتن در سایتهای خارجی میتونستین همین کلمه AL718 رو در فلزجو سرچ بزنین ببینین ما 8 سال پیش روی این طرح به اندازه کافی بررسی داشتیم و نیازی هم به تاپیک جدید نبود. مختصر عرض کنم این طرحی نیست که بعنوان یونیاب جواب داده باشه. تنها حالت سنس فلز توسط اینجور طرحها در محیط پر نویز و در اثر انعکاس امواج هست که البته توسط بیشتر گیرنده های رادیویی هم امکانپذیره. وگرنه برای کاوش جواب نمیده.

دوشنبه 7 مهر1399 - 9:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mahan2000 نوشته است:
سلام به همگی من مدار ساختم و در خروجی سیگنالacرادیویی دارم که در هدفون قابل شنیدن هست مثل ایستگاه های swو جالب اینه فلزات نویزی که دارن تو هدفون تبدیل به خش خش میشه ولی بزارید یه حال بهتون بدم اونم اینکه گیرندگی مدار افتضاح ضعیف هست :((
خلاصه جونم براتون بگه طرح های سایت همسایه کلا ناقصن واین مهندس حمید فقط که نمونه اصلی انسانیت و مرام هست واقعا دست خوش مهندس عزیز @};-
مهندس حمید عزیز و آقا بهرام یه سوال دارم . تقویت اولیه این مدار توسط فت انجام شده خواستم بدونم آیا میشه مدار مشابه ای ساخت که با ورودی جی فت.آپ امپ کار بده ؟؟؟

با عرض ارادت خدمت مهندس عزیز . @};-
ماهان جان مهندس همیشه رک حرفش رو زده در مورد این مدارهم نظرشون کاملا محترمه ودرست.این مدار با این شکل ساده چندان کارایی نمیتونه داشته باشه وگرنه من بیخود نمیگفتم طرح بهتری در نظر گرفتم.اگه صرفا این مدار هم با قاعده مدار فرانکو کار بکنه یعنی تاثیر امواج وبازتابش کار بکنه خب مطمئنن کار میکنه اما امواج vlf نسبت به دیگر موجهای دیگه کمتر مصنوعی تولید میشه وکاربردهای خاصی داره.مثل کشتی رانی که این هم دلیل داره وگرنه از انواع دیگه موج استفاده میشد.اما اگه بشه موج رو خودمون تولید کنیم به دو روش که الان میتونم نظر بدم و باید تست بشه قطعا کاربردی تر میشه.دوم اینکه طبقه گیرنده چندان تقویتی روی موج ورودی انجام نمیده و اکتیو نیست. سیگنالی حدود50 تا 100 میلی ولت نیازه تا خروجی اکتیو بشه و این پیک خیلی فراتر از چیزی هست که توی طبیعت بشه بهش دست پیدا کرد .البته تقویت کننده بعد از گیرنده هم مهمه که بر چه اساسی طراحی شده که با یک برسی ساده میشه متوجه شد اپ آمپ324 چندان نیاز این مدارو فراهم نمیکنه از دو طبقه متوالی با گین های نچندان بالا که در محوده صوت قرار داره استفاده شده درسته موج ورودی یک سیگنال صوتی هست اما شرایط تقویت صوت هم مهمه الان اگه من بودم یک پیش تقویت کننده کم نویز اول استفاده میکردم .هوم خروجی اپ آمپ هم باید در نظر گرفت که ایده آل این مدار نیست.الان که شما ساختین صدای فیس فیس تو خروجی باید باشه که اگه چند ساعت با این صدای پس زمینه توی بیابون و با هدفون کار کنیم مطمئنن نه سنس هدف قابل درک میشه و نه گوش سالم واسمون میمونه @-) این نشون میده تقویت سیگنال صوتی با این تراشه کار جالبی نیست.اما قطعا هر کاریی روش خودش رو داره .گیرنده هم قابل تغییر هست و میشه کاریی کرد که کمی بهبود پیدا کنه .مهم نتیجه کاره که بشه جواب گرفت وگرنه مهندس حرف درست رو زدن با این مدار وآرایش وقت تلف کردنه.
حالا که زحمت ساخت رو کشیدین حتما تست طلا و تلویزیون رو انجام بدین ببینم واسه شما چطور کار میکنه.اون سیگنال رادیوی هم طبیعه سیمپیچ این مدار با هسته فریت میتونه هارمونیکهای باندهای Lw , mw رو دریافت بکنه .این چیز جدیدی نیست شما با همین سیمپیچ میتونی رادیو درست کنی البته تعداد دورش کمی زیاده اما چندتا باند دریافت میشه.بعد تست اگه جواب گرفتین با دیگر فلزات نرم و آهنی هم تست کنین ونتیجه رو اعلام کنین مرسی.از مهندس حمید عزیز هم عذرخواهی میکنم :)

سه شنبه 7 مهر1399 - 2:57am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام ودرود به همه اعضا شب و صبح همگی بخیر..ماهان عزیز انشالله تست طلا رو انجام دادین یا به بعد موکول کردین نمیدونم ؟ خلاصه من منتظر جواب تست های خوب شما هستم B-)
خب ...من گیرنده گ گ روکمی سبک کرم و در دو شماتیک دیگه تست زدم به مراتب بهتر از طرح اصلی هست یکی در حالت ساده شده ودیگری با آشکارساز دیودی که من نظرم بدون آشکارساز دیودی هست چون ممکنه سیگنالهای رادیویی رو اشکار کنه وسیستم مثل رادیو عمل کنه در اینجا به عنوان تست قرار داده شده ویک پیشتقویت کننده ترانزیستوری هم بهش اضافه کردم این قسمت در طرح کلی حذف میشه ودر این جا برای تقویت پیک استفاده شده تا گیرنده مورد ارزیابی قرار بگیره.این گیرنده با کمتر از1 میلی ولت هم قادره سنس رو انجام بده البته این بستگی به گین مدار داره که قابل تغییره ومیتونیم تا حدی سیگنال ورودی رو مدیریت کنیم.
این دو تصویر گیرنده ویک عکس دیگه از طرح کلی که از خط سبز به بعد رو در آینده اگه عمری بمونه برای بهتر شدنش کار میکنم وقبل اون هم الان قابل ساخت وتست کردنه حتی شاید قسمتی برای تفکیک سیگنال در نظر بگیرم برای همین اگه کسی میکرو بلده اعلام آمادگی کنه.من خیلی دوست داشتم از تراشه های آماده تو بازار استفاده کنم یکی رو مد نظر داشتم اما متاسفانه قیمت نجومی داره و میشه با اون تراشه از خروجی بافر شدش برای فرکانس کانتر استفاده کرد اما چه کنم که همه چیز گرون شده و بیشتر بچه ها توان ساخت رو از دست میدن.فقط منتظر تست دوستان هستم.ماهان جان فعلا شما هستین که حضور دارین وطرح اصلی رو ساختین این تستها دست شمارو میبوسه عزیزم :)

لینک مدار.توجه لطفا دوستان بی سرو صدا دست به ساخت نزنن این طرح با این که میدونم جواب میده اما هنوز کامل نیست.لطفا عجله نکنین.من فعلا به کمک ماهان عزیز نیاز دارم که اعلام آمادگی نکردن ونمی دونم تست رو انجام میدن یا نه که در آینده همه چیز بستگی به این تستها داره.چون قصدم طراحی نوع خاصی از فرستنده vlf هست که به صورت فردی بیرون از مدار کار میکنه اگه جواب گرفته بشه قطعا من طرح کاملی برای دوستان خودم در نظر گرفتم.انشالله :-BD

http://s15.picofile.com/file/8409612334/gg.zip.html

لینک دانلود هم تست شده رمز فایل هم12345 هست

چهارشنبه 8 مهر1399 - 3:28am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ماشالله چه استقبال گرمی شد :-B .دوستان به صورتهای نامحسوس میان ببینن چه خبره قبلا حدس میزدم اینطور باشه طبیعیه :D

مهندس حمید عزیز ی سوال کلی ذهنم رو درگیر کرده و چون وسیله ایی که ملاک سنجش قرار بدیم در اختیار نداریم موضوع کمی مبهمه برام.(یک هدف مدفون چقدر میتونه پیک ودامنه ولتاژ داشته باشه .اگه شرایط رو نرمال در نظر بگیریم و همه چیز مساعد برای آشکارسازی باشه چقدر هست.من حدسم 100میکرو ولت هست حالا نمی دونم کمتره یا بیشتر چون این طرح با فرکانس وسنسور مخصوص به خودش کار میکنه این عدد متفاوت میتونه باشه همینطور شرایط فلز هم بسیار تاثیر گذار هست که ما به صورت فرضی یک نمونه فلز از نظر سایز قطری متوسط داشته باشه و در عمقی قرار بگیره که مناسب کاوش باشه مثلا3 متر یا 4 متر . چون این رو میدونم که سایز فلز و نسبت دفن اون در عمق خاک شرایط رو کاملا تغییر میده .یک عدد حدودی میخوام مهندس زیاد دقیق مد نظرم نیست همینکه بدونیم هدف چقدر میتونه پیک داشته باشه کفایت میکنه کمترین وبیشترین :)

البته این سوال من شاید کمی سخت باشه چون به هرحال شما هم مثل من وسیله اندازه گیری شاید نداشته باشین.من این سوالم رو به خاطر تجربیات و دانش علمی و بار فنی بالای شما میپرسم ومیدونم قبل اینکه این سوالات به ذهن امثال ما خطور کنه شما بدنبال جواب گشتین :-BD
بی حدو مرز سپاسگذارم مهندس :) @};- @};- @};- @};-

پنج شنبه 9 مهر1399 - 2:54am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 46 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure