انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 30 اردیبهشت1403 - 11:15am

پاسخ به موضوع  [ 533 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 30 , 31 , 32 , 33 , 34 , 35 , 36 ... 54  بعدی
 GPX5000 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

كرمي نوشته است:
mohammadreza نوشته است:
دوستان صاحبش میگه این دستگاه چینی نیست و امریکایی است!!!
لطفا در موردش تحقیق کنید. اسمش هست GFX 7000

با سلام
دوستان عزیز این مدل دستگاه چینی هستش و در کمال ناباوری من با تعدادی از این تیپ فلزیاب برخورد کردم که اصلا قدرت سنس فلز و ندارن و میشه گفت فقط یه جلد بی مصرف هستند @-) @-) @-) @-) @-) نمونه آبی رنگ این دستگاه تو ایران فراوونه که کلیدautoپشت پنل دقیقا از مدلی هستش که تو بازار فراوونه در صورتی که کلید فلزیابهای شرکت ماینلب اصلا اینجوری نیست..دوستی در مورد آهن زنگ زده فرموده بودن که با جی پی معلوم نمیشه.در جوابشون باید بگم که شما نیم دایره سمت راست لوپ رو روی هدف بذارید وقتی صدا قطع شد به سرعت بالا بیاریدش اگه یه ذره تو شنیدن صدا قطعی ایجاد شد بدونید که ترکیبات آهنی داره :D

سلام به همه دوستان گرامی @};-
استاد کرمی عزیز ممنونم از راهنماییاتون و اشاره کردناتون به نکته های ریز و حساس.
عرض کنم که من درمورد آهن به دوستان توضیح داده بودم استاد.منظور من رو متوجه نشدید استاد جان.منظور من آهن پوسیده بود نه آهن زنگ زده.من توی پست خودمم اشاره کردم به پوسیده بودن آهن.حالا این آهن پوسیده شامل چیه؟الان عرض میکنم.مثلا در منطقه ما وقتی روی تپه ها کار میکنیم در عمق حدود یک متر داخل زمین بعضی مواقع به قوطی 17 کیلویی روغن بر میخوریم که مثلا مال 20 سال پیش یا بیشتره و برای تله کار گذاشته میشده..روی اینجور آهنهای پوسیده که با دست هم خورد میشن جی پی ایکس حتی با آیرون کنسل 10 هم صدای بلبلی میده و فکر میکنی که جنسه.آهن پوسیده منظورم ازین قبیل آهنهاست.البته بازم توضیح دادم که اوپراتور باتجربه اینهارو میتونه متوجه بشه.
بازم ممنونم از توجهتون استاد :D

راه در جهان یکی است و آن راستی است

پنج شنبه 16 بهمن1392 - 12:35am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنون جناب استادکرمي عزيز
شماهم لطف ميکنيد دوستان رو راهنمايي ميکنيد اگه ممکنه شما هم از تجربيات عملي خودتون در رابطه با عمق کاوش دستگاه در مورد اهداف واقعي قديمي که باgpx5000 با اون مواجه شديد بفرماييد تا اين تايپيک پر بارتر و روشنتر بشه (مخصوصا در مورد عمق شک وشبهه زياده, البته جناب مهرداد مينلب راهنماييهاي بسيار خوبي از تجربيات واقعي خودشون فرمودن ولي از دوستان ديگه که دستگاه رو تهيه کردند يا قبلا با اون کار کردند نتيجه عمقهاي سنس شده و ابعاد فلز کشف شده رو اعلام کنند تا دوستان از شک وشبهه بيرون بيان)

پنج شنبه 16 بهمن1392 - 2:04am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

جناب مهرداد عزيز
ممنونم ازتوضيحات خوبتون صادقانه دوستان رو راهنمايي ميکنيد داداش اميدوارم ازاين هم موفقتربشيد, اقا مهرداد اون غازان که تو دو متري سنسش کرديد جنس قديم بود يا براي تست خودتون اونو دفن کرده بوديد؟يکيم اينکه دستگاه اونو براحتي سنس ميکرد يا ضعيف؟يعني اگه مثلا تو ٢/۵ متري هم بود بنظرتون باز اونو ميزد يا مثلا ٢/٣٠ ؟ راستي جنس و ابعاد غازان رو هم اگه امکان داره بفرماييد
يه سوال ديگه :منظورتون از صفحه کشي چيه وبه چه نحو انجام ميشه مهرداد جان اگه توضيح بفرماييد ممنون ميشم

پنج شنبه 16 بهمن1392 - 2:12am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین مادری
مهرداد عزیز از اینکه اطلاعاتت رو کامل در اختیار دوستان قرار میدی بی نهایت سباس گذارم ..و دارم از مطالبتون فیض میبرم
و از راست گویی شما و اینکه الکی و اغراق امیز در مورد مینلب حرف نمیزنین ...
من یه مدتیه دارم بست هات رو میخونم و چیزی که از این بست هات برداشت کردم خیلی مفید و کامل بوده و به دوستانی که میخوان از سری جی بی یا جی بی اکس خرید کنن بهترین اطلاعات رو بهشون رسوندین انشا الا که قدر زحماتت رو بدونن

@};- ((خدا بشت و بناهت باشه برادر)) @};-

بکوش تا عظمت در نگاهت باشد،
نه در آنچه مینگری

پنج شنبه 16 بهمن1392 - 2:14am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان @};-
جناب افشین عزیز و جناب هالو خان عزیز شما لطف دارین.منم از توجهتون ممنونم.بهرحال این چیزیه که از دست من برمیاد و امیدوارم این پستها بدرد دوستان بخوره @};-
همونطور که دوستان دیگه لطف میکنن بی منت تجربیاتشونو دراختیار ما میذارند منم وظیفه دارم درقبال این لطفها تجربمو بی منت دراختیار گروه بذارم.ایشالاه دوستانی که برای هدفشون زحمت میکشن به هدفشون برسند. @};- @};- @};-

پنج شنبه 16 بهمن1392 - 3:13am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

afshin نوشته است:
جناب مهرداد عزيز
ممنونم ازتوضيحات خوبتون صادقانه دوستان رو راهنمايي ميکنيد داداش اميدوارم ازاين هم موفقتربشيد, اقا مهرداد اون غازان که تو دو متري سنسش کرديد جنس قديم بود يا براي تست خودتون اونو دفن کرده بوديد؟يکيم اينکه دستگاه اونو براحتي سنس ميکرد يا ضعيف؟يعني اگه مثلا تو ٢/۵ متري هم بود بنظرتون باز اونو ميزد يا مثلا ٢/٣٠ ؟ راستي جنس و ابعاد غازان رو هم اگه امکان داره بفرماييد
يه سوال ديگه :منظورتون از صفحه کشي چيه وبه چه نحو انجام ميشه مهرداد جان اگه توضيح بفرماييد ممنون ميشم

سلام. @};-
اون قازان جنس قدیم بود و جاساز بود افشین جان.قطرش هم حدود 50 سانت میشه.دسگاه اونو تو 170-180 سانتی گرفت.البته ایتراک رو میگم.ولی همین مورد رو من با جی پی در عمق 2 متر هم بارها در آوردم.صدایی که از ایتراک بلند میشه ضعیفه.ومن فکر کنم بیشتر از 2 متر برای یه قازان نمیزنه.برای جی چی هم بیشتر از 2 متر با لوپ 45 فکر نکنم بزنه.اگرهم بزنه دیگه صداش مثل یه نویز خیلی ضعیفه.

پنج شنبه 16 بهمن1392 - 3:20am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

راستی این اصطلاح صفحه کشی در حفاری یعنی وقتی جنسی رو دسگاه میگیره برای اینکه تفکیکش کنیم یا حجمش رو بفهمیم لوپ(صفحه)رو روی جنس به چپو راست میبریم.اینو میگن صفحه کشی کردن.صفحه کشی توی چاله حفر شدهخ هم به حالت از بالا به پایین و برعکسه.یعنی هی لوپ رو میاریم تا روی جنس و باز برشمیگردونیم بالا.چون توی چاله تنگه و دیواره چاله نمیذاره چپ و راست صفحه کشی کرد.

پنج شنبه 16 بهمن1392 - 3:26am
استادیار
استادیار

محل اقامت: ایران
نقل قول:
سلام به همه دوستان گرامی @};-
استاد کرمی عزیز ممنونم از راهنماییاتون و اشاره کردناتون به نکته های ریز و حساس.
عرض کنم که من درمورد آهن به دوستان توضیح داده بودم استاد.منظور من رو متوجه نشدید استاد جان.منظور من آهن پوسیده بود نه آهن زنگ زده.من توی پست خودمم اشاره کردم به پوسیده بودن آهن.حالا این آهن پوسیده شامل چیه؟الان عرض میکنم.مثلا در منطقه ما وقتی روی تپه ها کار میکنیم در عمق حدود یک متر داخل زمین بعضی مواقع به قوطی 17 کیلویی روغن بر میخوریم که مثلا مال 20 سال پیش یا بیشتره و برای تله کار گذاشته میشده..روی اینجور آهنهای پوسیده که با دست هم خورد میشن جی پی ایکس حتی با آیرون کنسل 10 هم صدای بلبلی میده و فکر میکنی که جنسه.آهن پوسیده منظورم ازین قبیل آهنهاست.البته بازم توضیح دادم که اوپراتور باتجربه اینهارو میتونه متوجه بشه.
بازم ممنونم از توجهتون استاد :D

با سلام
جناب مهرداد عزیز منظور منم همین نوع آهن یعنی حلبی زنگ زده و آهن پوسیده بود.دقیقا واکنشی که دستگاه نسبت به این فلز داره مانند سنس مفرغ هستش. که وسطش یه لحظه صدا قطع میشه.برای آهن که کلا صدا قطع میشه :D استفاده از آیرون ریجکت 10 و حالت کنسل لوپ برای کار در کنار خطوط انتقال قدرت و مناطق پر از پارازیت هستش که به شدت برد دستگاه و پایین میاره...برای تفکیک بهتر استفاده از آیرون ریجکت بالای 5 و اینکه حتما باید از حالت دبل دی استفاده بشه :-BD یه سوال سرگرم کننده هم از عزیزانی که تو این تایپیک فعالیت دارن میپرسم هر کسی جوابی بده برای همه مفید خواهد بود :ymhug: اپراتور فلزیاب جی پی ایکس پوکه مربوط به سلاح گرم رو چطور تشخیص میده؟؟؟مطمئنم هر کی جی پی داشته باهاش مواجه شده ;)

پنج شنبه 17 بهمن1392 - 9:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام جناب کرمی عزیز.
استاد جان منم همینو میگم.من خیلیهارو دیدم که با جی پی روی آهن پوسیده گیج میزنند و فکر میکنند مفرغه.میدونی چرا؟چون تجربه ندارند که حتی روی جنس واقعی هم باید چندتا صفحه کشی کرد تا اصل مطلب رو فهمید که چه جنسیه.درضمن دوست عزیز اگر من میخاستم با آیرون رجکت 10 کار کنم که نمیتونستم قبرهای 130-150 که توش یه جام مفرغ بیشتر نبود رو باز کنم استاد.بازم ممنونم ازتون.خیلی خوبه که این تجربیات بدرد بخور برای کار اینجا صحبتش میشه.من مطمعنم که حتمأ بدرد 4 نفر میخوره.
مخلص شمام استاد.

پنج شنبه 17 بهمن1392 - 11:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهرداد مینلب نوشته است:
afshin نوشته است:
جناب مهرداد عزيز

سلام. @};-
اون قازان جنس قدیم بود و جاساز بود افشین جان.قطرش هم حدود 50 سانت میشه.دسگاه اونو تو 170-180 سانتی گرفت.البته ایتراک رو میگم.ولی همین مورد رو من با جی پی در عمق 2 متر هم بارها در آوردم.صدایی که از ایتراک بلند میشه ضعیفه.ومن فکر کنم بیشتر از 2 متر برای یه قازان نمیزنه.برای جی چی هم بیشتر از 2 متر با لوپ 45 فکر نکنم بزنه.اگرهم بزنه دیگه صداش مثل یه نویز خیلی ضعیفه.
ممنون مهرداد جان, اقا زياد سوال ميپرسم ببخشيد ديگه, ميخواستم نظرتونو در مورد خريد کويل 24 اينچ بدونم که ايا توي عمق زني چقدر فرق ميکنه در مقايسه با18 اينچ, ايا ارزششو داره يا نه واصلا دسگاه gpx5000 با اين کويلها که يک شرکت ديگه توليدشون ميکنه همون کيفيت رو توي عملکرد دستگاه دارند از نظر ثبات و نويزگيري و خطانزدن,
سوال بعديم اينه که آيا کويل 18 توليد خود کارخونه هست(ماينلب) يا اونم يه شرکت ديگه داره ميزنه ؟چون اندازش بزرگتر از11 اينچه شک کردم, اگه راهنمايي بفرماييد ممنون ميشم

جمعه 18 بهمن1392 - 6:03pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 533 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 30 , 31 , 32 , 33 , 34 , 35 , 36 ... 54  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 28 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure