انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 13 اردیبهشت1403 - 7:39am

پاسخ به موضوع  [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 ... 647  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

پیوست:
3.jpg
سلام
:ymparty:
من فیبر رو تقریبا مونتاژ کردم. دو تا نکته مقاله گفته یکی +5 وات خروجی رگولاتور و دیگری منفی 5 ولت خروجی ای سی 2 مدار هست که گفته اول اینا رو چک کنید بعد بقیه ای سی ها رو جا بزنید.
میکرو رو که نصب کردم باز هم خدمت میرسم. ان شاا.. با خبرهای خوش. :ymsmug:

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

آخرین بار توسط alikhan در شنبه 11 خرداد1392 - 11:47pm ویرایش شده است، در کل 2 بار ویرایش شده است.

شنبه 11 خرداد1392 - 11:00pm
مدیر کل
مدیر کل

بسیار عالی علیجان خسته نباشی :ymapplause:
ایشالا سریعتر میکرو رو هم پروگرام کنین ببینین دستگاه درست کار میکنه یا نه.

شنبه 11 خرداد1392 - 11:36pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان شب بخیر
علیخان بهتون تبریک میگم انگار شما اولین نفری هستین که موفق به ساخت شدین.
منم فیبرو آماده کردم و قطعات رو تهیه میکنم.فقط پروگرامر ندارم و باید بدم بیرون .
لطفا نقاط ریزی مثل همین بحث ولتاژ و ... رو هم بگین تا استفاده کنیم%
یاعلی مدد

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

شنبه 11 خرداد1392 - 11:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

bina نوشته است:
سلام دوستان شب بخیر
علیخان بهتون تبریک میگم انگار شما اولین نفری هستین که موفق به ساخت شدین.
منم فیبرو آماده کردم و قطعات رو تهیه میکنم.فقط پروگرامر ندارم و باید بدم بیرون .
لطفا نقاط ریزی مثل همین بحث ولتاژ و ... رو هم بگین تا استفاده کنیم%
یاعلی مدد

چشم استاد
هر چی بدونم (که در مقابل راهنمایی های استاد حمید چیزی نیستند) با کمال میل اطلاع میدم. خداییش از ساشو راحت تره ساختش!
قطعات کم! فیبر کوچیک تر!
من هم میکرو رو دادم بیرون پروگرام کنن.
شما هم ما رو بی خبر نگذارید .
یا حق

شنبه 11 خرداد1392 - 11:45pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خدا قوت
دمتون گرم واسه این سرعت عمل :ymapplause:

شنبه 11 خرداد1392 - 11:53pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم علیجان شما مرتب بنده رو شرمنده میکنی! :ymblushing:
بله حق با شماست انصافا ساخت این دستگاه واقعا خیلی ساده تر از توباکس هست! منم عرض کردم در واقع اپراتوریش هست که خیلی سخت تره و حوصله زیادی هم میخواد! :D
بینا جان خدمت شما و سایر دوستان هم توصیه میکنم ایشالا کم کم خودتون پروگرامر هم بگیرین که پروگرام هم خودتون انجام بدین. چون ممکنه تا این مدار یا مدار دیگه ای که باشه بخواد درست راه بیفته نیاز به چند بار پروگرام کردن داشته باشه! بنابراین هم خودتون انجام میدین و هم هزینتون به مرور زمان کمتر میشه و هم این مقوله رو هم یاد میگیرین. توصیه من به تهیه یک پروگرامر ای وی آر و همینطور یک پروگرامر پیک هر دو از نوع یو اس بی ارزان قیمت هست. البته پروگرامر چند کاره هم توی بازار هست که خیلی گرانتره.

شنبه 11 خرداد1392 - 11:58pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلان دوستان شب همه بخیر
ممنون حمید جان شما همیشه به ماها لطف داشتین و ان شاا... به امید خدا و کمک شما سروران عزیز بتونیم اندکی توی این مسیر قدم برداریم.
با آرزوی موفقیت شما و همه دوستان انجمن
یاعلی مدد

در این درگه

مشو غــّره به امـروزت

یکشنبه 11 خرداد1392 - 12:07am
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
حالا که دوستان دارن این دستگاه رو میسازن دیگه کم کم باید شروع به یادگیری نحوه اپراتوریش بکنیم.
واسه همین لطفا دوستانی که تجربه و اطلاعی از نحوه کارش دارن ما رو بی نصیب نذارن بویژه آقا حمید و مهندس مجتبی بزرگوار.
یاعلی مدد

در این درگه

مشو غــّره به امـروزت

دوشنبه 13 خرداد1392 - 7:02pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

okasava68 نوشته است:
اقای هوشی فکر کنم برخی ازاطلاعاتی که دادید بکلی اشتباهه.
مخصوصا بند های 3و 4و 6 کمی و 7

اتفاقا بندهای 3و4و6 و 7 از بقیه اطلاعات دیگه صحیح تره رفیق

مابین انسانها چیزی نیست جز دیوارهایی که خودشان ساخته اند.

دوشنبه 13 خرداد1392 - 9:40pm

خوب من با جازه اقای هوشی اینو اصلاح میکنم و به عبارتی پاسخ اقای هوشی عزیز رو میدم

1-سعی کنید همیشه فاصله میله ها با هم دیگه برابر باشه حتی چند سانت کمتر یا بیشتر در تصویر ارایه شده توسط دستگاه اشکال وارد خواهد کرد ,در ضمن کل میله ها رو به یک اندازه در زمین فرو کنید و سعی کنید جنس میله ها رو از استیل انتخاب نمایید.

2- دستگاه دارای 4 میله یا پراپ هست که دو تا میله فرستنده و دو تا گیرنده هستند

3-عمق بیشتر کاوش با فاصله پراپها از همدیگه رابطه مستقیم دارد بالفرض اگر شما فاصله پراپهای فرستنده از گیرنده رو 1 متر انتخاب کنید نهایت تا 2 یا 3 متر میتونید اجسام زیر زمین رو دتکت نمایید و بیشتر از این عمق امکان کاوش وجود نخواهد داشت.
من تصحیح میکنم اقای هوشی عزیز
عمق همیشه رابطه مستقیم با فاصله بین جفت پراب فرستنده و گیرنده داره.یعنی شما اگر این دو را 10 متر از هم دور کنید دقیقا عمق 5 متری رو کاوش میکنید.
اگر فاصله گیرنده و فرستنده از هم یک متر باشه شما عمق نیم متری رو میزنید.اگزا مخصوصا مدل بیسیکش عمق رو دقیق میده و اگر قرار باشه شما از عمق یک متری تا 3متری رو بزنه اصولش میره زیر سوال.

4-هر چقدر فاصله پراپهای گیرنده از فرستنده بیشتر باشه به همان مقدار , اندازه اجسام مورد کاوش هم بیشتر خواهد بود و اجسام کوچکتر توسط دستگاه دتکت نخواهند شد.
این هم ربطی نداره.
اصولا اگزا زیر 2 کیلو فلز رو اصلا نمیزنه مگر اپراتورش حرفه ای باشه.توی کاتالوگ خودش کاملا نوشته و توضیح داده و از طرفی اگر کمی کار تجربی داشته باشید متوجه این موضوع میشید.در ضمن فلز جدید هم نمیزنن این سیستم ها
بخواهید فلز ریز بزنه فرمول داره و کمی ذکاوت میخواد و درک صحیح از عملکرد سیستم

5-قبل از اینکه شما یک منطقه رو اسکن نمایید باید در یک قسمت از خاک (بجز خاک منطقه ای که میخواهید اسکن نمایید)دستگاه رو به اصطلاح بالانس نمایید ,برای این منظور چهار تا میله رو در زمین با فاصله مشخص در زمین فرو میکنید و مقدار soil deta رو صفر میکنید البته این گزینه در اگزا هست و در نرم افزار این دستگاه هم گزینه ای باید مربوط به اطلاعات خاک وجود داشته باشه که شبیه به soil deta , در ضمن خاک اون قسمت از خاک رو کا بالانس میکنید باید عاری از هر گونه فلز و خلاء باشه

6-در زمینهای خیس و یا سنگی امکان استفاده از این دستگاه وجود ندارد مگر اینکهبرای این دستگاه لوپ ساخته شود که فکر نم یکنم کار بسیار سختی باشه
منظورتون از ساخت لوپ واسه این دستگاه رو نمیدونم اما اگر منظورتون فلزیاب همراه اگزاماینر که لوپ داره رو میگید باید به عرض برسونم اون اصولا ربطی به این سیستم نداره و خودش مستقل از سیستم زمین شناسی کار میکنه

7-در اگزا ماینر اعداد نمایش داده شده توسط دستگاه برای فلز منفی و برای خلاء مثبت است شاید این دستگاه هم اینطور باشه
در اگراماینر اگر دفترچه اش رو مطالعه کنی واسه هر سیستم کاریش تفاوت داره و مهمولا بین صفر تا هزاره
خاطرم نیست دقیقا اما در مدل اصلی و سیستم زمین شناسیش هر چه به 1000 نزدیکتر فلزه و هر چه به صفر نزدیک تر خلا رو میزنه
اونی که شما میفرمایید مربوط به شیب سنج اگزاماینره که اونم منفی بودنش در جای خاصی در این شیب سنج کاربرد داره نه اینکه عدد بخواد بده.

ادامه دارد

دوشنبه 13 خرداد1392 - 10:25pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 ... 647  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 96 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure