انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 9 اردیبهشت1403 - 1:01am

پاسخ به موضوع  [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 642 , 643 , 644 , 645 , 646 , 647  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

Honarmand7 نوشته است:
ebi-gold نوشته است:
دوستان من یک عکس اموزش روش پراپ زنی رو برای دوستان میزارم شما برای شروع کار اول دستگاه رو روی حالت h ,l بزارید و کلید سلکتور 3 حالته رو روی حالت اول و کلید سلکتور 5 حالته رو زمانی تغییر بدید که یک گیرنده و یک فرستنده رو در ستون اول c1 p1 و یک گیرنده و یک فرستنده رو در سظر اول فرو کردید c2 p2 اعداد h ,l رو نگاه کنید و سعی کنید نزدیک هم باشند و میتونید با کلید سلکتور 5 حالته تنظیم کنید و در پراپ زنی c1 p1 در ستون اول ثابت میمونه و c2 p2 یک متر به یک مترو پراپ زنی میکنید و ذخیره میکنید یعنی وقتی c2 p2 رو در سطر اول فرو کردید روی ال سی دی دستگاه زیر اعدادh ,l رو میزارید r1 c1 و سیو رو میزنید c2 p2 رو یک متر جلوتر میریر و رو سطر دوم که فرو کردید روی ال سی دی رو میزارید r2 c1 و سیو رو میزنید اگه شما این پراپ زنی رو بتونید در 10 سطر انجام بدید یعنی تونستید تا 5 متر زیر زمین رو اسکن کنید بعد از تمام شدن ستون اول c1 p1 رو به ستون دوم انتقال داده و ثابت میمونه و c2 p2 رو یک متر جلوتر در سطر اول فرو کرده و روی ال سی دی رو r1 c2 گداشته و ذخیره میکنید ویک متر به یک متر جلو رفته و پراپ زنی و ذخیره کنید پیروز و سر بلند باشید یک فیلم هم از روش انتقال تصویر به کامپیوتر و درست کردن تصاویر برای شمادوستان میزارم فقط برای دوست خوبم آقای کاوشگر دعا کنید تا حالشون خوب بشه کوچیک شما ابی گلد

سلام.از اساتید محترم یه سوال دارم
اینک زمان اسکن روی تصویر
C ستون هست؟و r سطر؟
زمانی پراپ سیار ب خانه بعدی میبریم،c باید تغییر کنه یا r؟
مثل همین مورد هست؟
ممنون میشم کمکم کنین.در پی دی اف راهنمای اول صفحه r متغیر هست ولی دوستان‌گاهی c متغیرر میکنن
توضیح تصویری صفحه ۲۸۳ درسته؟

سلام دوستان
عرض کنم سیستم اسکن این دستگاه در حالت موازی از سمت چپ به راست انجام میشه
C1 و p1 ثابت در دو راس مربع قرار میگیرند و c2 و p2 در دو راس دیگر مربع و بعداز ذخیره اسکن خانه اول c2 و p2 یک واحد جلوتر میرن و روی سیستم c1 همون ستون اول ثابت است و r1 یا همان سطر تا پایان ردیف جلوتر میره و اطلاعات ذخیره میشه و بعد که به ستون دوم رسیدیم c2 تنظیم و ردیفها تا پایان خیره جلو...
سپاسگزارم

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

یکشنبه 15 مرداد1402 - 9:31am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

bina نوشته است:
Honarmand7 نوشته است:
ebi-gold نوشته است:
دوستان من یک عکس اموزش روش پراپ زنی رو برای دوستان میزارم شما برای شروع کار اول دستگاه رو روی حالت h ,l بزارید و کلید سلکتور 3 حالته رو روی حالت اول و کلید سلکتور 5 حالته رو زمانی تغییر بدید که یک گیرنده و یک فرستنده رو در ستون اول c1 p1 و یک گیرنده و یک فرستنده رو در سظر اول فرو کردید c2 p2 اعداد h ,l رو نگاه کنید و سعی کنید نزدیک هم باشند و میتونید با کلید سلکتور 5 حالته تنظیم کنید و در پراپ زنی c1 p1 در ستون اول ثابت میمونه و c2 p2 یک متر به یک مترو پراپ زنی میکنید و ذخیره میکنید یعنی وقتی c2 p2 رو در سطر اول فرو کردید روی ال سی دی دستگاه زیر اعدادh ,l رو میزارید r1 c1 و سیو رو میزنید c2 p2 رو یک متر جلوتر میریر و رو سطر دوم که فرو کردید روی ال سی دی رو میزارید r2 c1 و سیو رو میزنید اگه شما این پراپ زنی رو بتونید در 10 سطر انجام بدید یعنی تونستید تا 5 متر زیر زمین رو اسکن کنید بعد از تمام شدن ستون اول c1 p1 رو به ستون دوم انتقال داده و ثابت میمونه و c2 p2 رو یک متر جلوتر در سطر اول فرو کرده و روی ال سی دی رو r1 c2 گداشته و ذخیره میکنید ویک متر به یک متر جلو رفته و پراپ زنی و ذخیره کنید پیروز و سر بلند باشید یک فیلم هم از روش انتقال تصویر به کامپیوتر و درست کردن تصاویر برای شمادوستان میزارم فقط برای دوست خوبم آقای کاوشگر دعا کنید تا حالشون خوب بشه کوچیک شما ابی گلد

سلام.از اساتید محترم یه سوال دارم
اینک زمان اسکن روی تصویر
C ستون هست؟و r سطر؟
زمانی پراپ سیار ب خانه بعدی میبریم،c باید تغییر کنه یا r؟
مثل همین مورد هست؟
ممنون میشم کمکم کنین.در پی دی اف راهنمای اول صفحه r متغیر هست ولی دوستان‌گاهی c متغیرر میکنن
توضیح تصویری صفحه ۲۸۳ درسته؟

سلام دوستان
عرض کنم سیستم اسکن این دستگاه در حالت موازی از سمت چپ به راست انجام میشه
C1 و p1 ثابت در دو راس مربع قرار میگیرند و c2 و p2 در دو راس دیگر مربع و بعداز ذخیره اسکن خانه اول c2 و p2 یک واحد جلوتر میرن و روی سیستم c1 همون ستون اول ثابت است و r1 یا همان سطر تا پایان ردیف جلوتر میره و اطلاعات ذخیره میشه و بعد که به ستون دوم رسیدیم c2 تنظیم و ردیفها تا پایان خیره جلو...
سپاسگزارم

ممنونم.خیلی لطف کردین‌سپاس بی کران.همیشه شاد باشین.
سوالی ک‌خیلی تو ذهنم هست اینه ک پراپ های هم نام رو به روی هم قرار میگیرند؟

بیهوده نشین
وقت طلاست

یکشنبه 29 مرداد1402 - 2:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام و خسته نباشید خدمت دوستان و اساتید
تشکری دارم از‌همه دوستانی ک مطلبی ب رایگان‌گذاشتند و باعث اموزش و بالا رفتن‌سطح‌ کار ما شدند.
این یکی از اسکن های خودم‌هست ک طبق تصویر خاک‌نرم و دستی داشتیم و دقیقا طبق اسکن از ۷۵ سانتی الی ۱.۵ متری ب همین شکل بود ک در ۱.۵ متری خاک با دست جابجا میشد.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

بیهوده نشین
وقت طلاست

پنج شنبه 4 آبان1402 - 9:29pm

درود بر شما
من دوتا از این دستگاه رو ساختم یکی بصورت اولیه با RS32 و یکی با TTL و تقویت ولی در هر دو یه مشکلی هست که وقتی جایی رو اسکن میکنیم چیزی رو نشون نمیده و تصویر اشتباه میده با اینکه تونل و چاه رو داریم ولی نمیزنه در هر دو دستگاه فرکانسشم گرفتم 136 هست مشکل از کجاست و یه چیز دیگه ای هم که هست بعضی وقتا وقتی پراب رو به زمین وصل میکنم بعد از چند نقطه عدد کنار مربع کلن صفر میشه با بعضی وقتا عدد خیلی پایین میده که وقتی پراب رو در میارم و جابجا میکنم عدد بالا یا پایین میره ممنون میشم کمک کنید

یکشنبه 6 آبان1402 - 1:30am
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

Honarmand7 نوشته است:
تشکری دارم از‌همه دوستانی ک مطلبی ب رایگان‌گذاشتند و باعث اموزش و بالا رفتن‌سطح‌ کار ما شدند.
این یکی از اسکن های خودم‌هست ک طبق تصویر خاک‌نرم و دستی داشتیم و دقیقا طبق اسکن از ۷۵ سانتی الی ۱.۵ متری ب همین شکل بود ک در ۱.۵ متری خاک با دست جابجا میشد.

دوست عزیز لطفا بفرمایید چطور عمق حفره رو که فرمودین بدست آوردین که با حفاری شما متناسب بود؟
ممنون @};-

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

دوشنبه 15 آبان1402 - 2:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: El.Dorado
bina نوشته است:
Honarmand7 نوشته است:

دوست عزیز لطفا بفرمایید چطور عمق حفره رو که فرمودین بدست آوردین که با حفاری شما متناسب بود؟
ممنون @};-

سلام بینا جان
عمق از طریق فاصله بین پرابهای فرستنده و گیرنده بدست میاد مثلا اگر فاصله فرستنده و گیرنده 2متر باشه عمق یک متره...

یا علی گفتیم و عشق آغاز شد

شنبه 26 آبان1402 - 12:59am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام.بعد وقت گذاشتن چندین تست ب این لول اسکن رسیدم.
هرجا ک بخام اسکن انجام بدم مرکزیت میگیرم و از دو زاویه اسکن میزنم طبق راهنمایی مهندس حمید.
اگ بصورت مثال تو تصویر اسکن،هدف در مرکز اسکن افتاد،ببنین در کدام لاین و سطر هست.
محل اسکن تقسیم ب دو میکنیم.
مثلا تو اسکنی ک عکس گذاشتم،مرکز اسکن هدف شماره ۳ هست.طبق حجم اسکن تقسیم بر ۲ کردم.محل حفاری بین پراپ ۱ و ۲ بود.

فایل هگز برای پروگرم کردن خیلی مهمه.ثبات بهتری داره.
کابل ارتباط ۱ میل هست.
پراپ ۵۰ سانت.حدود ۳۰ سانت تو خاک میکنم.
اندازه گیری خانه بندی با ریسمان یک متر یک متر مشخص کردم

بیهوده نشین
وقت طلاست

یکشنبه 28 آبان1402 - 1:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اینم یک اسکن دیگ
اسکن وسط تو یک نقطه مشکوک انجام شد.شک انداخت‌
طبق راهنمایی‌مهندس حمید استاد بزرگ و فداکار از یک زاویه دیگ‌هم اسکن شد.
دقیقا تو متراژ ۱۲۰ سانت ظرف سفالی بزرگ در یک قبر وجود داشت.
البته فقط همون بود و اسکلت کامل :-BD

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

بیهوده نشین
وقت طلاست

یکشنبه 28 آبان1402 - 1:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: El.Dorado
Honarmand7 نوشته است:
سلام.بعد وقت گذاشتن چندین تست ب این لول اسکن رسیدم.
هرجا ک بخام اسکن انجام بدم مرکزیت میگیرم و از دو زاویه اسکن میزنم طبق راهنمایی مهندس حمید.
اگ بصورت مثال تو تصویر اسکن،هدف در مرکز اسکن افتاد،ببنین در کدام لاین و سطر هست.
محل اسکن تقسیم ب دو میکنیم.
مثلا تو اسکنی ک عکس گذاشتم،مرکز اسکن هدف شماره ۳ هست.طبق حجم اسکن تقسیم بر ۲ کردم.محل حفاری بین پراپ ۱ و ۲ بود.

فایل هگز برای پروگرم کردن خیلی مهمه.ثبات بهتری داره.
کابل ارتباط ۱ میل هست.
پراپ ۵۰ سانت.حدود ۳۰ سانت تو خاک میکنم.
اندازه گیری خانه بندی با ریسمان یک متر یک متر مشخص کردم

سلام
شما با کدوم هگز، بهترین ثبات رو دارید

یا علی گفتیم و عشق آغاز شد

پنج شنبه 1 آذر1402 - 1:29am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

نسخه 411

بیهوده نشین
وقت طلاست

پنج شنبه 16 آذر1402 - 9:08pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 642 , 643 , 644 , 645 , 646 , 647  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: abd , Resa و 84 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure